سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشای تخلف جدید دولت: نزدیک به 12 میلیارد دلار از درآمد نفتی کشور به حساب ذخیره ارزی ...

افشای تخلف جدید دولت: نزدیک به 12 میلیارد دلار از درآمد نفتی کشور به حساب ذخیره ارزی واریز نشده است

چکیده :دو عضو کمیسیون برنامه و وبودجه مجلس از گزارش جدید دیوان محاسبات کشور خبر دادند که نشان می دهد دولت 11/7 میلیارد دلار از درآمدهای حاصل از مازاد فروش نفت و اقساط فروش نفت را به حساب ذخیره ارزی واریز نکرده و به جبران کمبور درآمد خود و یا در محل نامشخص دیگری هزینه کرده...


دو عضو کمیسیون برنامه و وبودجه مجلس از گزارش جدید دیوان محاسبات کشور خبر دادند که نشان می دهد دولت 11/7 میلیارد دلار از درآمدهای حاصل از مازاد فروش نفت و اقساط فروش نفت را به حساب ذخیره ارزی واریز نکرده و به جبران کمبور درآمد خود و یا در محل نامشخص دیگری هزینه کرده است.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به بررسی گزارش دیوان محاسبات کشور در جلسه عصر دیروز کمیسیون برنامه و بودجه، گفت: در گزارش دیوان محاسبات آمده است که درآمدهای حاصل از محل فروش نفت که به صورت قسطی بوده، همچنین 80 درصد از مازاد فروش به حساب ذخیره ارزی واریز نشده است.

نماینده شیراز با تاکید بر اینکه جمع این تخلفات مبلغی بالغ بر 7/11 میلیارد دلار می‌شود، ادامه داد: مسئولان دیوان محاسبات کشور عدم واریز این مبلغ به صندوق را ناشی از کاهش درآمد دولت اعلام کردند و گفتند دستگاه مجریه برای پر کردن ردیف بودجه 11 میلیارد را به این حساب نپرداختند.

قادری افزود: با توجه به اینکه مسئولان بانک مرکزی در جلسه حضور نداشتند علت اصلی عدم واریز مشخص نشد.

عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه عدم واریز 7/11 میلیارد دلار به حساب ذخیره ارزی سوال بر انگیز است، گفت: این سوال مطرح می شود که چرا با وجود کمبود درآمد 80 درصد درآمدها به غیر از گمرک وصول شده است؟

سید حسین حسینی نماینده مردم فریمان همچنین به خانه ملت گفت: در خصوص اظهار نظر دیوان محاسبات در ارتباط با حساب ذخیره ارزی امروز صبح جلسه ای تشکیل شد و بعد از خروجی این جلسه می‌توان گفت نتایج اعلام شده چه دلایلی را در بر دارد.


19 پاسخ به “افشای تخلف جدید دولت: نزدیک به 12 میلیارد دلار از درآمد نفتی کشور به حساب ذخیره ارزی واریز نشده است”

 1. جواد گفت:

  راهزنان به مال مردم رحم نمیکنند

 2. كوروش گفت:

  مردم لبنان فلسطين وكشوزهاي كمونيستي پول لازم دارند.

 3. ناشناس گفت:

  چیزی نیست.اشتباه محاسباتیه!!!

 4. ناشناس گفت:

  اگر قرار باشد بی قانونی های رئیس جمهور افشا شود که نمایندگان باید تمام وقط در خدمت افشا گری باشند بس

 5. Nevid گفت:

  بابا انتخابات مجلس،ریاست جمهوری خرج داره دیگه.الان که نفت داریم مردم کشوریم در حد نمردن زندگی میکنن.اگه نفت نداشتیم الان میشدیم کره شمالی.نماینده عزیز مجلس خیالتون تخت مطمعن باشین پولا رو بین دوستانمون تقسیم کردن در سفر های احمدی نژاد باید یکی باشه که براش پرچم ایران تکون بده.اونوقت که مردم تو خیابونا بودن فریاد میزدن ما اینو نمیخوایم کجا بودین؟راستی نماینده های مجلس اون 1 میلیارد دلار چیشد؟کاشکی نفت نداشتیم

 6. حبیب تبریزیان گفت:

  دوستان عزیز کلمه و بازدیدکنندگان گرامی این سایت! کار از این حرفها گدشته است و این دولت در فکر فردایی نیست که پاسخویی در کار باشد و بهمین جهت، در تقویم عمر سیاسی خود مثل هر رژیم ستمگر و از مردم بریده دیگری، روی صفحه «فردا» خود خط زده است و تمام انرژیش را میگذارد تا فردا نشود. این رژیم روی «باقی ماندن بهر قیمت و بهر وسیله و برای همیشه»ف حساب میکند و ابائی ار رو شدن این افتضاحات ندارد.

 7. سبز راست قامت گفت:

  نگران نباشيد ،آقاي دكتر پيچيده ترين مسايل اقتصادي را ظرف “2”دقيقه حل ميكنند چون در اينگونه موارد با تيم همراهش سابقۀ طو______لاني دارند .ولي بهتر است “دكتر ” اول از معاونش بپرسد،اون يك كمي دستش……………………وبعد اون يكي………………………..

 8. 2011 گفت:

  به جهنم دیگه توی این مملکت کسی به کسی نیست . هیچ کس پاسخ صحیع به مردم نمی دهند مردمی که بنظر امام ولی نعمتان این جامعه اند.اگر دیوان محاسبات نظارت بر دخل وخرج دولت هست ان هم که هیچ . اگر نمایندگان داد میزنند میگویند شما که در راس امور نیستید .

 9. فرهنگی سبز گفت:

  ظاهرا بخور بخور تنهایی بوده بعضی معترضند که چرا ما نه؟؟؟؟

 10. احمد گفت:

  دیگه گوشمان از این چیزا پر شده آنقدر دروغ در جامعه مثلا اسلامی رواج پیدا کرده که نمیشه فهمید چی راست چی دروغ دیگه خسته شدم

 11. حسین گفت:

  این درامد حتما به حساب لازمتری واریز شده است.

 12. مهدی گفت:

  این که اسمش تخلف نیست اینجور کارها روال کار دولت خدمتگذاره در ضمن چرا باید به کسی پاسخگو باشند.شما دیگه چرا این سئوال میپرسید….

 13. نیما گفت:

  منتظر باشید فردا صبح تکذیبیه این خبر تو تابناک و مهر و فارس نیوز و ایرنا در صدر اخبار قرار خواهد گرفت

 14. ناشناس گفت:

  وقتی کاری نمیکنند حالا فهمیده باشند مثلا که چی

 15. ناشناس گفت:

  دزدی که شاخ و دم نداره!!

 16. سبزها گفت:

  پول نفت چی شده خرج بسیجی شده

 17. پي گير گزارشات آبكي گفت:

  سلام
  همه مي گن حيف وميل بيت المال 0 همين تحقيق وتفحس و گزارشات سازمان بازرسي كل كشور ، ديوان محاسبات ، كمسيونهاي مجلس اينهمه تخلف گزارش كردند چه شد كي گرفتن كي محاكمه كردن از كي پس گرفتن پس اينهمه گزارشات آبكي تهيه نكنيد و خودتون بزرگ ندونين بادبه غبغبتون نندازين ديگران هم ميگن لااقل برگ گزارشات بدين بچه هامون پشتش چرك نويسي كنن ثواب داره

 18. ناشناس گفت:

  وقتی معاون اول با خیال راحت آدم می کشه و پول بالا می کشه دیگه از بقیه چه انتظاری دارید ها اون کسی هم که شیکایت کرده احتمالا پول تو جیبش نکردن ……….ای لعنت به نفت که هر چی می کشیم از این نفته اگه نفت نداشتیم الان ما مثل ترکیه راه 100سالرو تو 5 سال می رفتیم

 19. ناشناس گفت:

  IN POLHA DAR ROSTAHAYE IRAN JAVASHAKI KARJ SHODE KE MARDOM NAFAHMAND