سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیر ارجمند: دیکتاتوری یعنی سرکوب و قتل و جنایت، چه در تهران و چه در قاهره...
» پیشنهاد مشاور موسوی برای آزمون صداقت حاکمیت در مخالفت با دیکتاتوری

امیر ارجمند: دیکتاتوری یعنی سرکوب و قتل و جنایت، چه در تهران و چه در قاهره

چکیده :اردشیر امیر ارجمند، مشاور میرحسین موسوی، پیشنهاد داد که اگر حاکمیت واقعا مخالف دیکتاتوری است، در آستانه‌ی 22 بهمن بگذارند مردم ایران و جنبش سبز دست به راهپیمایی و تظاهرات مسالمت‌آمیز بزنند تا معلوم شود وضعیت حاکمیت در ایران بهتر است یا وضعیت مبارک و بن علی در مصر و تونس...


اردشیر امیر ارجمند، مشاور حقوقی میرحسین موسوی، پیشنهاد داد که اگر حاکمیت واقعا مخالف دیکتاتوری است، در آستانه‌ی 22 بهمن بگذارند مردم ایران و جنبش سبز دست به راهپیمایی و تظاهرات مسالمت‌آمیز بزنند تا معلوم شود وضعیت حاکمیت در ایران بهتر است یا وضعیت مبارک و بن علی در مصر و تونس.

دکتر امیر ارجمند در گفت‌و‌گو با کلمه، تاکید کرد: حرکت دموکراسی‌خواهی و عدالت‌جویانه که از ایران و با جنبش سبز آغاز شده بود، امروز سراسر منطقه از تونس تا مصر را فرا گرفته است. قطعا حرکت‌های اعتراضی در کشورهای مختلف، ویژگی‌های خاص خود را دارند، ولی وجه اشتراک آنها، مبارزه با دیکتاتوری و فساد است.

مسلمانان  با دیکتاتوری  در هر لباسی مخالفند، چه در لباس دین چه در لباس سکولاریزمم

این استاد ممتاز حقوق دانشگاههای تهران افزود: مردم منطقه نشان دادند که خواستار حق تعیین سرنوشت از طریق ایجاد حکومت‌های دموکراتیک هستند. مسلمانان در ایران، تونس، مصر و جاهای دیگر نشان دادند که مخالف دیکتاتوری هستند و خود را ناگزیر از تحمل خودکامگان نمی‌دانند؛ چه به نام دین، چه به نام سکولاریزم و چه در لباس نظامیان.

مشاور موسوی معتقد است که مردم ایران در تظاهرات میلیونی 25 خرداد که تاکنون در هیچ‌یک از دیگر کشورهای منطقه تظاهراتی به مانند آن برگزار نشده است، بلوغ سیاسی خود را برای اصلاحات مسالمت‌آمیز نشان دادند.

دیکتاتوری فراعنه ایران و دیکتاتوری فراعنه  مصر و تونس…

وی ادامه داد: جای آن دارد که اکنون خودکامگان تهران، حتی در کسوت دیکتاتوری، از خود هوش و شعور بیشتری نشان داده و قبل از آنکه کشور را دچار خشونت‌های کور نمایند، به رای مردم گردن بنهند. دیکتاتوری فراعنه ایران و لشکریان امنیتی و نظامی آنها، قطعا از دیکتاتوری بن‌علی و مبارک مخوف‌تر و غیر‌اخلاقی‌تر است، زیرا این دو حداقل برای استیلای دیکتاتوری خود از دین استفاده ابزاری نکرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: این آقایان که مدت‌ها به دنبال ارتقای سطح مناسبات خود با مبارک و بن‌علی بودند و توفیق چندانی نداشتند، مزورانه و مانند دزدی که خود فریاد “آی دزد آی دزد” سر می‌دهد، سرکوب مردم مصر و تونس را محکوم می‌کنند. در حالی که دیکتاتوری، سرکوب و قتل و جنایت است؛ چه در قاهره باشد چه در تهران.

اگر راست می گویید  که مخالف دیکتاتوری هستید…

دکتر امیر ارجمند سپس با ارائه پیشنهادی برای راستی‌آزمایی صداقت حاکمیت در مخالفت با استبداد و دیکتاتوری، گفت: اگر این آقایان راست می‌گویند و مخالف دیکتاتوری هستنند، به مردم ایران و جنبش سبز در آستانه‌ی انقلاب شکوهمند 22 بهمن اجازه راهپیمایی و تظاهرات مسالمت‌آمیز بدهند تا معلوم شود آیا وضعیت آنها در ایران بهتر از مبارک و بن‌علی در مصر و تونس است یا خیر.

وی تاکید کرد: ما از همه‌ی فعالان و همراهان جنبش سبز در سراسر جهان خواستاریم با حمایت از جنبش‌های دمکراتیک مردم مصر و تونس، پیام همبستگی مردم ایران را به آن برسانند.


158 پاسخ به “امیر ارجمند: دیکتاتوری یعنی سرکوب و قتل و جنایت، چه در تهران و چه در قاهره”

 1. عبداله ابن صبا گفت:

  از یک نفر میخواهم که رابطه بین بحران مالی و ساختاری جهان سرمایه داری غرب و مخصوصا” آمریکا را با وقایع خاورمیانه و موج دموکراسی خواهی ملتهای خاورمیانه برایمان تحلیل کند . بنظرم میرسد که جهان سرمایه داری برای فرافکنی بحرانهائی که با آن درگیر است این بار راضی به استقرار دموکراسی در کشورهای خاور میانه شده است . چه به هرحال دموکراسی (نوع غربی) کماکان به سلطه ی سرمایه داری غرب پایان نخواهد داد در عین حالیکه از روی آوردن مردمان این منطقه به ایجاد دولتی( مردم-سالار-برای خود) جلوگیری ( البته برای مدتی ) خواهد نمود .

 2. Arash گفت:

  What are we going to gain by one day of demonstration? I am sorry Mr Arjomand, the regime knows they are wrong, we know they are wrong and the whole world know they are wrong. What are we going to prove? We must act, do something, lead, and have a plan. About 90% of the Iranians are with Mr. Mousavi and waiting for his leadership. We are fed up with this government leis, talking rubbish, and 1400 years old way of ruling the country.

 3. ناشناس گفت:

  لطفا روز خشم ملت شهيدپروز ايران را اعلام كنيد
  ما منتظريم

 4. همراهی سبز گفت:

  با سلام و درود بر تمامی همراهان سبز
  نظر من به عنوان یک همراه کوچک جنبش سبز
  همه می گن 22 بهمن بیاییم بیرون و ما هم اعتراض کنیم. اما چرا از گذشته درس نگیریم؟مگه 22 بهمن پارسال را فراموش کردیم؟؟؟؟تمام خیابان های پایتخت رو زره پوشان، نظامیان و لباس شخصی های حکومت پوشانده بودند. و هیچ کس را جرأت نمایاندن نماد سبز نبود. هر کس هم که نماد سبزی به همراه داشت دستگیر می شد. مگه حمله به حجه الاسلام شیخ مهدی کروبی- این بزرگ مرد شجاع جنبش سبز- رو فراموش کردیم؟ مگه دستگری و کتک خوردن فرزند ایشان رو فراموش کردیم؟ مگه جلوگیری از حضور سید محمد خاتمی -رییس سبز دولت اصلاحات- رو فراموش کردیم؟ مگر برخورد با مهندس میر حسین موسوی -یکی از متواضع ترین سران جنبش و دهمین رییس جمهور ملت ایران- رو فراموش کردید؟؟؟
  این حکومت اجزاه تجمع -چه قانونی و چه غیر قانونی و خودجوش- رو نمی دهد، آن هم در روز 22 بهمن!!!! و فقط از جمعیت ما به نفع خودش برداشت می کند.
  روز خشم ما باید روزی باشد که دیگر کسی از ترس بیکار شدن، قطع حقوق، زندانی شدن و مردن خود و خوانواده اش نترسد.
  در ضمن من فکر می کنم باید در مکانی باشد که حکومت به این راحتی نتواند با حکومت نظامی از حضور مردم در آنجا جلوگیری کند. و در ضمن باید مکانی باشد که پیوستن مردم به یکدیگر و تجمع کردن به راحتی انجام گیرد. نه میدان ولیعصر که قبل از رسیدن به آنجا مردم را متفرق می کنند.
  دوستی گفته بودند که نباید با یک گاز اشکاور ترسید و فرار کرد و یا اینکه با اینکه پلیس مصر تلاش می کرد معترضین را با ماشین زیر کند اما مردم عقب نشینی نمی کردن. به نظرم این کار نیز مستلزم آن است که مردم همانند راهپیمایی های زمان شاه دستهایشان را به هم گره کنند و صفوف منظم تشکیل دهند تا مانع از برخورد نیروهای حکومتی شوند و البته مردم از هیچ برخوردی نترسند و ردیف های جلو آماده فداکاری برای ماندن ردیف های پشت باشند.
  مطلب دیگری که بعضی از دوستان به آن اشاره می کنند این است چرا سران جنبش حرکتی نمی کنند و فقط به بیانیه دادن اکتفا می کنند؟
  دوستان این بنده های خدا دیگه چی کار باید می کردند تا صداقتشان برای ملت آشکار شود؟؟؟ همه می دانیم که در فرهنگ ایرانی “خواهر زاده”ها جقدر برای دایی عزیزند. مهندس موسوی که خواهر زاده خود را به خاطر این ملت و به خاطر پافشاری بر خواست این ملت از دست دادند. یا شیخ مهدی کروبی، خود و خوانواده اش به خاطر حضور در جمع مردم بارها و بارها مورد اهانت و ضرب و شتم حکومتیان قرار گرفتند و حتی به منزلشان هم حمله شد. و یا خانم زهرا رهنورد که با آن سابقه انقلابی و قرآنی درخشان، باید از حضور در دانشگاه تهران منع شوند و حتی گروهی که در دانشکده هنر ایشان ریاست آن را بر عهده داشتند منحل شود!!!! و یا دیگر دوستانی که به نوعی از سران جنبش به حساب می آیند که یا در بند دیکتاتوران گرفتارند و یا با قید وثیقه به مرخصی آمده اند…
  این جای تأسف است که ما زحمات و سختی هایی را که این بزرگواران به خاطر آزادی ایران و ایرانی متحمل شده اند را نادیده بگیریم و حرفها و تهمت هایی را که دیکتاتوران و زورگویان با هدف ایجاد تفرقه بین بی شماران جنبش سبز مطرح می کنند به زبان بیاوریم.

  لازم می دانم که بگویم که من به عنوان عضوی کوچک در جنبش سبز به ضمن احترام به تصمیمات رهبران جنبش، انجام آنها را بر خود لازم و واجب می دانم. و مطمئنم که آنها با تجربه سیاسی که دارند بهترین راه ها را پیش روی ملت قرار می دهند.
  لازم به توضیح است که اینها نظر من به عنوان عضوی کوچک در جنبش سبز است، و ممکن است سران جنبش یا دیگر همراهان این راه با آن مخالف باشند.

  به امید ایرانی آباد و آزاد
  یا حسین میر حسین

 5. ابن مقفع گفت:

  عزیزانم ! اینها جائی برای رفتن ندارند . مجبورند در مقابل شما ایستادگی کنند . شما در پشت سر کسانی صف بسته اید که خودشان درون این حکومت هستند . و ضمنا” از همه ی نیروهای اپوزیسیون نمی خواهید بهره بگیرید . مثلا” اخوان المسلمین اعلام کرد البرادعی را بعنوان نماینده خود قبول دارد(بگذریم از اینکه خیلی وقت لازم است تا مردم مصر این را باور کنند و راضی شوند که در دولت آینده نقشی داشته باشند) . درحالیکه شما باید از همه آنهائی که میخواهند و میتوانند و حتی متحد طبیعی شما هستند بدون اینکه خود تشخیص دهند بخواهید و برایشان ضرورت اتحاد را تحلیل کنید و رسما” و علنا” به آنها تضمین دهید که دروغی در کار نیست و دولت آینده برای بهبود وضع همه ی گروهها و طبقات و اقشار اجتماعی بدون تبعیض (مخصوصا” بدون تبعیض) تلاش خواهد کرد .مگر مسلمان چه ارجحیتی بر یهودی و زردشتی و …دارد.هر کس هر طور که دلش میخواهد خدایش را عبادت میکند و به کسی هم مربوط نیست . مگر کسی که با دولت همکاری میکند چه ارجحیتی بر دیگران دارد . مگر فارس چه ارجحیتی بر ترک و کرد و بلوچ و عرب و افغان و… دارد. شما هرگاه توانستید به آدمها بعنوان انسان بدون پسوند نگاه کنیدکه دارای نیازهای یکسانی هستند و دولت وظیفه دارد در جهت بر آوردن آنها بکوشد آنگاه میشود به شما اعتماد کرد . و الا امروز که روز سخت است بما بگوئید بیائید ولی فردای پیروزی بگوئید ” آخه میدانید چیه این قشری ها نمیگذارند ما کار کنیم ” یا بگوئید ” اینها هر نه روز یک بحران برایم ایجاد میکنند” و… جملاتی از ای قبیل . این نشد.

 6. مهدی گفت:

  منظور آقای ارجمند از خودکامگان تهران کیست ؟

 7. سعید گفت:

  رای منو دزدیدن

 8. ناشناس گفت:

  این نظام خودش خواهان حفظ خودش نیست، حالا آقای موسوی و مشاور ارشدش می خواهند آنرا حفظ کنند. آقای موسوی سر مردم را شیره مالید. آقا دست کم استعفا بده تا مردم خودشان به خیابان بیایند و « البرادعیشان » هم از خارج وارد شود.

 9. مهدی گفت:

  ولا مردم مصر یا تونس منتظر اجازه مبارک نشدند.
  دوما ارتش عرب مصر اینقدر غیرت داشت که اعلام کند که به مردم حمله نمی کند. آیا این غیرت را در برادران سپاه و ارتش ایران سراغ دارید!

 10. حامی ولایت گفت:

  آخه آقای دکتر شما چگونه راهپیمایی را که در رآس ساعت 5 (دقت شود) آن هم در مسیری که شلوغ ترین مسیر رفت و آمد مردم (انقلاب – آزادی)است را به حساب خود می گذارید چراکه این به قول شما راهپیمایی درست در ساعتی انجام شد که همه ادارات و موسسات تقریبا تعطیل می شدند و به علت اینکه پلیس از میدان فردوسی به بعد را بسته بود و اجازه تردد نمی داد مردم بیچاره مجبور بودند این مسیر را به صورت پیاده بروند به رور مثال خود بنده بر اتوبوس تندرو سوار بودم و وقتی به اسیتگاه میدان فردوسی رسید متوقف شد و همه مسافران را پیاده کرد و بنده و خیلی های دیگه هم که از سر کار برمی گشتیم مجبور شدم این مسیر را پیاده برویم. امتحان این دلیل مجانی است اگر همین فردا (روز غیرتعطیل) هیچ وسیله ای در مسیر آزادی – انقلاب تردد نکند شما ببینید چه سیل جمعیتی به را می افتد. بنده خودم این مسئله را به چشم خود دیده ام پس بیایید واقع بین باشید و خودتان را گول نزنید شماها همانهایی هستید که حماسه 9 دی را مهندسی شده توسط حکومت می دانستید و در اقدامی مضحک که توهین به شعور مردم ایران است و همگام با رسانه های خارجی آنها را ساندیس خور نامیدید. حالا به فرض محال این حماسه مهندسی شده باشد فارغ از دیگر مسائل باید حکومتی را که می تواند در عرض کمتر از 3 روز چنین جمعیتی را بسیج کند ستود.نکنه شما هم مانند دوستتان آقای مهاجرانی اعتقاد ! دارید که چونکه جمعیت کم بود ! تلویزیون فیلمبرداری هوایی انجام نداد در حالیکه همه به عینه دیدیم که فیلمبرداری هوایی انجام شد و خود بنده عینا هلی کوپتر صدا و سیما را که مشغول فیلمبرداری بود دیدم.دیکتاتوری عمل شما و سران فتنه است که می گویید هر که با ماست خوب است و هرکه با ما نیست بی سواد و بی شعور است . بیایید واقع بین باشیم. خود بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد MITM (مدیریت فناوری اطلاعات) هستم و با تمام انتقادهایی که به وضع موجود دارم به هیچ عنوان طرفدار شما و جنبش! سبز شما نیستم.
  حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی

 11. ناشناس گفت:

  به نظر من هنوز زود است روز خشمی برای ایران تعیین شود. بهتره بزاریم حکومت دیکتاتوری اسلامی به قول دوستمون این انبار باروت را فشرده و فشرده تر کند تا وقتی منفجر میشود هیچ اثری از حکومت دیکتاتوری اسلامی بر جای نماند .
  خیلی ها فکر میکردنند که حکومت انقدر مردم را در فشار قرار داده که مردم نای اعتراض ندارند اما در حوادث بعد از انتخابات دیدیم که این نظره کاملا رد شد و نه تنها رد شد بلکه به صورت معکوس جواب داد . من امیدوارم که به زودی حکومت استبدادی و دیکتاتوری خامنه ای سرنگون خواهد شد .

 12. alireza گفت:

  چی چی میگی آقا . راست میگه دیگه . همش بیانیه بابا بسه دیگه . اصلا فرض کنیم بیانیه های موسوی عالی و کوبنده . اونی که تو روستا هست و فکر میکنه ما منافقیم که این بیانیه ها دستش نمی رسه که نظرش عوض بشه …. اصلا این آقا که میگه مشاور موسوی یه مشاوره بهش بده و همین نظرش بهش بگه .
  این کلمه هم یه جای کارش می لنگه . من یه کامنت جهت دعوت همه به تشویق میرحسین در جاهای مختلف کلمه گذاشته بودم که همه رو سانسور کرد .
  در ضمن میر حسین خان اگه میبینی نمیتونی برو ……..

 13. mehran گفت:

  زود باشید ما منتظریم. اجازه گرفتن برای مبارزه معنی ندارد.

 14. ناشناس گفت:

  تونس پیروز شد گفتیم اه اسلامی ها میاند بعد دیدیم که نه نیروهای دموکرات آمدند بعد گفتیم کوچیک است رو نقشه نگاه کردی ،،،،،،،
  بعد مصر شد گفتیم اسلامی ها میاند دیدیم دموکراتها داران میان ، دیدیم حکومت مصر بسیار شبیه ایران اداره میشود. در زندانهایش برای سالهای بسیاری به زندانیان تجاوز میکردند و اگر مقاومت میکردند در جلوی چشم زندانی به زن و دخترش تجاوز میکردند تا به حرف بیا،،،،،، ۱۲۰۰،۰۰۰ لباس شخصی و بسیجی دارد ،،،،،،،،
  حالا میگیم اصلان این جنبشها از ما یاد گرفتن و پیروز شدن و کسی نیست بگوید شاید ولی آنها به ما نشان دادند چه طوری تمام کنیم.
  ما فقط نشستیم دلیلی برای شکست های خودمان پیدا کنیم و حاضر نیستیم واقیت را که در جلویی چشمانمان در aljzeera live میگذرد نگاه کنیم و بفهمیم دلیله شکستمان چی بوده ؟
  ما فقط دنباله این هستیم که ببینیم اختلافهای رژیمه دیکیتاتوری در تونس و مصر با دیکتاتور ایران چیست … ولی دنباله شباهتهای زیاده آنها نیستیم و چه گونه با آنها مبارزه میشود .
  دیکتاتورها هم مانند انقلابهای مردمی دارای شباهتهای زیاد و همچنین اختلافهای زیاد میباشند چه از نظر مذهبی، ناسیونالیستی ، قومی، فرهنگی،،،،،،،،،،،،،،،،
  به نظر من ما باید به هدف اصلی فکر کنیم و ان سرنگونی دیکتاتور است و بعد انتخاباته آزاد … به نظر من ما به طرفه یک جمهری ملی دموکراتیک در هاله حرکت هستیم و دنباله انقلاب مردمی ۵۷ است.
  اگر دقت کنیم بعد از هر انقلابی در دنیا دیکتاتور ها برای مدتی به روی کار آمدند شاید این از خصلت های انقلابات مردمی در قرن های گذشته بوده باشد.

 15. ناشناس گفت:

  چه درسها ای باید از انقلاب مردم مصر برای جنبش سبز بگیریم.
  ما به عرب ها نشان دادیم چطوری شرو کنن آنها به ما یاد دادن چطور باید تمام کرد.
  – مصر با ۸۰۰۰ نفر شروع کرد.
  -مقاومت در خیابانها باید تا شکست نیروی انتظامی ، بسیج ، و سپاه ادامه پیدا کند.
  -مقاومت باید بدونه توقف باشد تا مزدوران هرچه فرسوده تر شوند.
  – اول باید بسیج و نیروی انتظامی شکست بخورند.
  -باید در خیابان ها ماند حتا اگر حکومته نظامی ایلام شود.
  .احتیاجی نیست که تمام تهران در یک نقطه باشند در محله ها باید مقاومت شود و به مقر های مزدوران حمله شود تا نتوانند نیروی اضافه به مناطق دیگر بفرستند.
  – هسته اصلی باید در یک میدان باشد از آنجائی که مردم باید در تمام شهر مقاومت کنن ،هستیه اصلی به نفراته زیادی احتیاج ندارد و یک میدان کوچک تر بسیار مناسب است.
  -شهید برای ازادیمان خواهیم داد والی اینبار بسیاری از مزدوران هم به درک وصل خواهند شد. این خیلی مهم است چون میدانند کشته خواهند شد اگر گیر بیفتند و این در آنها وحشت ایجاد خواهد کرد.
  – با تضاهراته محلی کلانتری های محله را باید زمینگیر کرد و محله ها باید از کنترل آنها در اید .
  -آتش سوزی ، و حمله به بانکها و مواسات دولتی باید انجام شود تا کشور حالته بحرانی پیدا کند ” ناراحت نباشید بعدها جبران میشود.”
  – ارتش با مردم است اگر قبول کنیم که ۶۰% سپاه هم به خاتمی ترسو رای داده اند پس بدنه سپاه هم مثل ارتش است.
  – منتظر رهبر نباشیم هر کس یک رهبر است و رهبران هم خواهند آمد نگران نباشد.
  – نماز در خیابان ها فراموش نشود.
  -به قدرت مردم یا ” people Power ” ایمان داشته باشیم و در خیابانها بمانیم تا کشور خود را آزاد کنیم و تا آزاد نکردیم به خانه هایمان بر نگردیم.
  – فیلم فراموش نشود ، حتمن اینترنت، موبیل، و حتا برق قط خواهد شد مایوس نشوید فقط در خیابان ها بمانید تا پیروز شویم ، آتش روشن کنید،تخمه بشکنید ..،،،،،،،،،،،،،،،،،و شب را صبح کنید.
  – لطفآ اگر چیزی به ذهنتان میرسد اضافه کنید.
  – در نوشتیه بعدی ایمیلی ایلام خواهد شد که شما با ان فقط با یک ایمیل تقلبی مکاتبه کنید.
  به امید آزادی ایران.

 16. ناشناس گفت:

  من دانشجوت بودم و خوشحالم که هنوز مثل همیشه الگوی منی.

 17. هنر دوست گفت:

  آقای مهندس موسوی ، بنده سالها کارمند شما بوده و ارادتمندم . ولی لطفا تکلیف این همه هوادار را مشخص کنید یا آری یا نه ! به شما با آن همه جسارت و مدیریت بحران نمیخورد که اینقدر لفتش بدهید . روز به روز دارد دیر می شود . اگر روز 25 خرداد شما این روزها را میدیدید باید همان روز کار را یکسره می کردید . به تعداد کامنت ها نگاه کنید جنبش سبز ایران با دیدن پیروزی دموکراسی در تونس و مصر جان تازه ای گرفته است . الان بهترین موقعیت برای یکپارچه کردن ملت است. فرصت را غنیمت شمرید . یک روز و یک ساعت و مکان را یکصدا اعلام کنید تا رفراندومی شکل گیرد . و یا نظر مخالف دهید تا جوانان کمتری به زندان بیوفتند و شکنجه شوند و کشته شوند . ارادتمند کارمند کوچک شما

 18. كاوه گفت:

  بنظر من تنها راه برون رفت از قفل شدن اعتراض مردم ايران انتقاد صريح از آيت الله خامنه اي به عنوان مسبب اصلي
  ديكتاتوري و خودكامگي در ايران است. چيزي كه دكتر ارجمند اشاره اي نرم به آن داشته اند.
  در خاموشي و تاريكي كه نميتوان مبارزه كرد. آگاهيم كه استبداد ديني بسيار پيچيده و هوشمند است اما روي بلوغ سياسي ملت ايران
  حساب باز كنيد. تنها راه برون رفت انتقاد از شخص رهبري است ( كه چه بخواهيد و چه نخواهيد مسير اصلاحات در ايران از اين نقطه خواهد گذشت)

 19. به هموطن محسن گفت:

  دیکتاتوری یعنی ندیدن .هموطن درست میگویی.

  اما یک سوال مرا مدت هاست گرفتار کرده اگر سبزها دروغ می گویند… و این همه حرف ها و سخن هایشان تنها برای دست یازیدن به قدرت است.پس چرا در این۱۹ ماه و اندی با درخواستی همچون گفتگوی زنده تلویزیونی آقای موسوی…و یا درخواست مجوز برای راهپیمایی پذیرفته نمی شود….
  براستی اگر دروغی در میان باشد و هدف شان قدرت طلبی باشد …نتیجه هریک از این دو همان لحظه رسواگرشان خواهد بود…..و دیگر این همه هزینه و ازبین بردن فرصت ها و امکانات کشور برای نشان دادن هویت واقعی فتنه گران لازم نیست…
  براستی اگر چنین است چه حاکمان بی بصیرت و دست اندرکاران نالایقی بر مسندند که چنین سرمایه های کشور را در این مدت صرف برخورد با فتنه کرده اند…

  حسین رهجو

 20. سبز استوار گفت:

  آفرین بر شما اما ای کاش برای حضور میلیونی منتظر اجازه نمونید که امکان ندارد ما بدون اجازه هم همچون قبل آماده ایم

 21. وطن پرست سبز گفت:

  سلام دوستان عزیز
  من چند نکته به ذهنم میرسه که مطرح میکنم:
  1ـما در 25 خرداد تظاهرات ملیونی انجام دادیم اما هدفی نداشتیم.اگ همون روز در حایی استراتژیک جمع میشدیم بهتر بود.الانم اگه بخاهیم دوباره ر خیابان انقلاب جمع شویم هیچ فایه ای ندارم.باید مقبل صدا و سیما یا یک مکان مهم حکومتی تجمع کنیم.
  2ـمن ننمیدانم چرا همه بدنبل روزهای حکومتی برای تظاهرات هستند؟عاشورا،قدس،22 بهمن،؟چرا نباید روزهای خومان را داشته باشیم؟مثلا 16 بهمن یا هر روز دیگری.
  3ـمن شخصا با تظاهرات در 22 بهمن مخالفم و اگر میرحسین عزیز هم اعلام کند نمی روم.از ترس یا ناامیدی نیست.از این است که آخرش به اسم حکومت تموم میشه.
  4ـدر طیاین یکسال متاسفانه متوجه شدم که دیگر نباید زیاد چشم امید به فرمان میرحسن عزیز یا شیخ سبز داشته باشیم.بیاییم بار دیگر خودمان،بدنه ی جنبش،از طریق شبکه اجتماعی،face book،ایمیل،sms،(میشه فقط تاریخ رمز خشم رو سند کرد)و پخش کدن کلمه به کلمه یک روز را تعیین کرد و خودمان تظاهرات رو آغاز کنیم.
  لطفا اگر با این مطالب وافقید به جای صرفا کامنت گذاشتن آنرا پخش کنید.

 22. سبزینه گفت:

  من نظرات دوستان رو خوندم ولی باید عاقلانه تصمیم گرفت:
  1: هدف را مشخص کنیم(حداقلهای مشترک)
  2:رهبر یا رهبران مشخص باشند
  3:با محاسبه هزینه ها کم هزینه ترین گزینه مناسب است
  4:از تمام پتانسیل استفاده کنیم حتی اگر مخالف عقیده ما باشد
  5:از فرصتها استفاده کنیم ولی صبور هم باشیم
  6:از نا فرمانی مدنی و حمایت و خواست جمعی استفاده شود
  7:اطلاع رسانی را حفظ کنیم و به همدیگر امید بدهیم
  8:از روشهای جدیدتر استفاده کنیم روشهای قدیمی همیشه جواب گو نیستند
  9:از شکستها درس بگیریم و نا امید نشویم
  10:راه کارهای عملی ارائه کنیم هر کس فکریو کاری هرچند اندک
  11:از همین الان دست به کار شوید
  خداوند یاورمان باشد

 23. رضا مولائی گفت:

  دکتر ارجمند گرامی

  تنها راه برون رفت از این بحران فرا گیر که نزدیک به دو سال است ایران را فرا گرفته همان است که پشنهاد کردید.آیا راهی ممکن تر -متمدانه تر از این می توان یافت.این دیگر به هوش و ذکاوت جمهوری اسلامی بستگی دارد.

 24. کهن زاده گفت:

  با سلام

  مقایسه ایران با مصر و تونس درست نیست. بنده دولت حاکم بر ایران را نمی توانم با دولت 28 ساله آقای مبارک یا بیست و چند ساله دولت بن علی که هر یک مانند شاه ایران میلیاردها ثروت دارند در یک کفه ترازو بگذارم
  جناب امیر ارجمند من هم مثل شما دکترا دارم آنهم 2 تا نه یکی، هدف شما از راهمپمایی سر دادن شعار برای انقلاب اسلامی نیست می خواهید باز موضوع انتخابات را علم کنید یعنی استفاده ابزاری و ماکیاولیستی از روح تعداد بیشماری که فکر می کنند اگر مثلا جناب موسوی بیاید ایران گل و گلاب می شود. ما مشکلات ساختاری بسیار فراتری داریم. هنوز کشور تک محصولی هستیم و دیدید که دوستی با آمریکا و بی بی سی و امثالهم هم مانع از سقوط این دیکتاتورها نشد در حالی که همین جراید بودند که از انتخابات ما یک غول ساختند و ما را به جان هم انداختند
  هر چند خود و خانواده ام به آقای موسوی رای دادیم ولی معتقدم عملکرد ایشان و آقای کروبی که واقعا انسان ساده ای است، خدمت به ملت ایران نیست. دولت احمدی نزاد و حتی دولتهای قبلی ما اشتباه هات زیادی داشته اند ولی شکی نیست که به زعم خود به دنبال خیر مملکتند و از این لحاظ با امثال مبارک و بن علی بسیار متفاوتند.

 25. علی گفت:

  اقای موسوی سال57 میگفتید سکوت هر مسلمان خیانت است به قران .حالا چی حکومت هزاران مرتبه از شاه بدتر شده به شهادت همه شماها .تا دیر نشده اشتباهات گذشته را جبران کنید وگرنه ناله ونفرین فرزندان شهدا و خانواده زندانیان بیگناه شما را تا ابد راحت نمیگذارد

 26. زن_مرد_دختر_پسر گفت:

  با سلامی سبز.اول گلگی دارم از دکتر خاتمی که چند سال پیش در زمان ریاستش موتور حرکت دانشجوی و کوی دانشگاه را
  خاموش کرد دوم گلگی دارم از مهندس موسوی که انقدر دست دست کرد در حرکت میلیونی جنبش سبز که حکومت دیکتاتور
  خودش را جمع و جور کرد،مهندس برای آمدن به خیابان نیاز به مناسبت نیست و اگر هم هست بهتر است ما این مناسبت را
  بسازیم مثلا 25 خرداد 88 که امروز مصری ها از آن استفاده کردند و…..سوم گلگلی دارم از مردم،ای ایرانی ها عرب ها از ما
  پیشی گرفتند.زمان کوی دانشگاه اگر 3 روز دیگر تحمل می کردیم الان آزادی داشتیم لااقل نیمی از آزادی و اگر در جریان جنبش
  سبز امروز و فردا نمی کردیم و مانند مصری ها به طور مداوم به خیابان آمده بودیم الان نتیجه گرفته بودیم.مردم عزیز همیشه
  می گویم بالاتر از سیاهی رنگی است و آن دیکتاتوری این نظام فعلی است.پس نترسید از اینکه فردا چه می شود از این که
  هست بدتر نمی شود.مردم تهران وقتی مترو را نگاه می کنم و می بینم این مردم به راحتی می تواند داخل هر ایستگاه یک
  حرکت انقلابی انجام دهند افسوس می خورم.مردم نه آمریکا دلش برای ما سوخته نه این مردان به اصطلاح دین دار.خودمان
  باید تمام کننده باشیم خودمان باید شروع کنیم.می گویند تا سه نشود بازی نشود-اول کوی دانشگاه-دوم جنبش سبز مردمی
  و سوم … و کمکم روزهای خوب برای ایران.

 27. زن-مرد-دختر-پسر گفت:

  با سلامی سبزتر.من هم با یکی از دوستان سبز موافقم چرا 22 بهمن؟بهتر نیست دو الی سه روز زودتر یا دو سه روز دیرتر روزی
  را مشخص کنیم و ادامه بدهیم تا پیروزی.این روزها جشنواره تئاتر فجر است و می توان از شلوغی این هنر که فرهنگ ساز است
  می توان استفاده کرد چون هم گروه های شهرستانی هستند و هم گروه های بین المللی و این موضوع برد حرکت سبز مردمی
  را بیشتر می کند.با اقای هنر دوست هم موافق هستم با کمی اختلاف.اقای میرحسین اگر روزی را شما مشخص کنید حتما
  ما جوانان و مردم بهتر نتیجه می گیریم و اگر خود مردم روزی را مشخص کنند شاید کمی با مشکل روبرو شویم خواهش داریم
  روزی را مشخص کن تا همه چیز تمام شود الان بهترین وقت است.به خدایی که قبول داری حکومت از این بدتر اگر پیدا کردی مرا
  هم خبر دار کن اقای موسوی.از آخرتت نترس اگر آخرتی هم باشد همین حرکت شما با مردم توشعه راهت می شود و اگر آخرتی
  نباشد انسانی جاودان برای آیندگان خواهی شد

 28. مقداد گفت:

  روز خشم ما چه روزی است؟؟

  لطفا روز را خود مهندس موسوی شخصا اعلام کند.

 29. رحیم گفت:

  دوستان چرا دقت نمیکنید.پیشنهاد دکتر امیر ارجمند تظاهرت سبزها جدا از تظاهرات دولتی است. وگرنه چطور میتوان اقبال به جنبش سبز را از تظاهراتی که همه با هم قاطی باشند میتوان فهمید.تظاهرات در “استانه 22 بهمن” می تواند قبل یا بعد از روز 22 بهمن و تظاهرات رسمی باشد.
  من پیشنهاد مدهم الله اکبر شبها را هر چه زودتر شروع کنیم. این دستگرمی خوبی برای تظاهرات میتونه باشه

 30. اکبر گفت:

  آقا محسن عزیزُ دلبندم مگر یادت رفته روز ۹ دی ۸۸ را که تهران بی‌شباهت به ‍‍‍پادگانی نبود و حکومت در چنین فضایی از مردم دعوت کرده بود بر علیه جنبش اعتراضی مردم ایران به کودتای انتخاباتی سال ۸۸ تظاهرات کنند؟ آیا آن روز به خیابان آمدیُ؟ اگر آمدی حضرت عباسی مشاهداتت چه بود؟

 31. ناشناس گفت:

  بنظر من جنبش سبز عاقلانه تر رفتار کرد و استراتژی گسترش آگاهی ها در بلند مدت موفق تر خواهد بود وگرنه وقتی در مصر و تونس با 200 هزار نفر پایتخت رو در اختیار میگیرن ما میتونستیم با 3 میلیون خیلی راحت تر اینکارو کنیم .

 32. mr گفت:

  برادر محسن -دكتاتوري يعني اينكه حاكمان بفهمند كه اطلاعات مردم روستاها با شهرهاي بزرگ فرق دارد و مي‌توان از اين مسئله سو استفاده كرد.

 33. زن_مرد-دختر_پسر گفت:

  وطن پرست حرف هایش تا حدودی درست است بهتر است در نقاط مهم دولتی حرکت مردمی را شروع کنیم اما باید در تمام نقاط
  شهر تهران و شهرستان ها تجمع کرد تا نیرو امنیتی تقسیم شود.حتم داشته باشید اگر دوباره پایتخت شروع کند شهرستانها هم
  دوباره شروع می کنند.من یادم هست زمانی که اصفهان بودم فردای شلوغی تهران در اصفهان جریان مردمی داشت شهر را از
  دست نظامیان بیرون می آورد اما باز مردم کمی دست دست کردند.این در مورد شهری مثل اصفهان بسیار مهم است که چنین
  حرکتی شکل گرفت.کلمه-میرحسین-کروبی-مردم روزی را برای حرکت دوباره مشخص کنید و اینبار دست نکشیم.من از روزی که
  مصر شروع به حرکت کرده دوباره آمده ام و هر روز و هر شب مطلب می گذارم و مطلب دوستان عزیز سبز را می خوانم.دوباره
  همه جان گرفته ایم پس از این جان دوباره استفاده کنیم.

 34. یه خس سبز گفت:

  دکتر جان با این مصاحبه ای که داشتین توصیه می کنم محض رضای خدا و به خاطر جان 100ها نفر هم که شده سوار هواپیما نشین.
  راستی راهپیمایی دیگه چه صیغه ایه؟ بگین رفراندوم! .برگ آری و خیر

 35. آزاد گفت:

  درسته که دیکتاتوری دیکتاتوری است چه در ایران و چه در قاهره . ولی خودمانیم دیکتاتورهای ما دست همه را از پشت بسته اند . در این یک سال و اندی چه ها که از اینها نشنیدیم . مطمئنم هنوز خیلی ها را نشنیده ایم . اینها همه چیز بد و زشت را در حد اعلا دارند . شما ببینید اینها با مردم پاک سرزمین ما با زندانیهای سیاسی چه کار میتونستند بکنند که ،نکردند اصلا آدم باورش نمیشود یک انسان خودش را برای چند صباحی قدرت داشتن این قدر ذلیل بکند. وقتی رفتار دولت وارتش مصر و تونس را با مردم خودشان میبینم از خودم که ایرانی هستم خجالت میکشم . جالبه که اینها به آنها میگویند دیکتاتور .

 36. غلامعلی گفت:

  مرگ بر قاتلان
  چه قاهره چه تهران!

 37. رضا گفت:

  اميدوارم آقايان موسوي و كروبي به زودي به قدرت مردم سبز اعتماد كنند و پيام آزادي سر دهند و در روز موعود خواهان حضور ميليوني مردم در خيابان ها و اعتصابات سراسري شوند. و اگر با داشتن چنين مشاوران هوشمندي شجاعت چنين تصميم گيري ندارند بهتر است كنار بكشند. همه ديديم كه رژيم به خاطر ترس از قدرت مردم با آن همه جنجال جرات نكرد به قول خودش سران فتنه را دستگير كند. پس به خاطر خون شهداي سبز، به خاطر عزت دلير مردان در بند همچون زيدآبادي و …. لطفاً مقتدرانه تر عمل كنيد. آزادي هزينه دارد و ما تاكنون هزينه بسيار داديم. مخالفت خود را با سران رژيم شفاف تر كنيد و از زندان و مرگ نترسيد.

 38. سبز راست قامت گفت:

  برادر حامي ولايت! سوتي شما اين است كه 9 دي را مهندسي شده نميدانيد ولي هليكوپتر صدا و سيما را بالاي سر خود گزارش ميكنيد! باسواد ميدانيد در اين مملكت براي برخاستن هر هليكوپتري چند روز قبل بايد گرفت؟خودت اقرار داري 3 روزه اين جمعيت جمع آوري شد! تظاهرات25خرداد با كدام تبليغات صدا و سيما وروزنامه و رسانه ،در يك روز انجام شد؟(سه ميليون نفر فقط در تهران)
  شما 3 روزه با آن جمعيت مهندسي شده وتعطيل كردن اداره ها و مدارس بعد از ظهر ،ما يك روزه بطور خودجوش با سه ميليون جمعيت!همراه با سكوت! حالا خودت قضاوت كن ،مهندس! توخودت را گول مي زني يا” ما “را؟
  رهبر ما حسينه / اون جد ميرحسينه

 39. عنایت سبز گفت:

  زنده باد جنبش سبز خستگی ناپذیر VVV

 40. حسن گفت:

  ای خاک و خاشاک ها !! :)

 41. جنبش سبز گفت:

  فرق ديكتاتور ايران و مصر به نظر من در اينه كه : اونا اجازه دادن ارتش اونجور كه تشخيص داده عمل كنه و داراي اشكال هم ندونستن ازينكه ارتششون به مردم پيوست و دست به قتل و عامشون نزد اما تو ايران… يه عده از مريدان و فرستاد تو خيابون كه اگه يكسال هم طول ميكشيد از كشتن و تجاوز ابايي نداشتن و همونجور كه تو خيلي از فيلماي اونروزا ديديم اگه يه مامور انتظامي تذكري بهشون ميداد به طرفش حمله ميكردن ، حداقل مبارك نشون داد انقد شعور و داره كه بفهمه اشتباه كرده و شجاعتشم داشت اعلام كنه اشتباهاتي بوده اما حضرات خيلي مسلمون انقد فهم و جرات و هم نداشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  جناب آقاي دكتر هم شما و هم بنده ميدونيم اينا به قدرت جنبش سبز كاملا واقفن كه اجازه راهپيمايي و نميدن قطعن بعد ازين هم حتي اجازه برگزاري يه مراسم ساده رو هم نميدن ، وقتي با حوادث مصر تو ايران شير اينترنت بسته يا خيلي زياد دستكاري ميشه اين نشون دهنده ي اينه كه بعد تقريبن 18 ماه هنوزم آقايون از كابوس جنبش سبز رها نشدن .
  اصولن دو جور ديكتاتور داريم اونيكه ميفهمه و سعي ميكنه راه علاج و پيش بگيره و اونيكه نميفهمه يا نميخواد بفهمه كه براي هميشه در جهل خودش ميمونه تا مردم دمار از روزگارش دربيارن بهتره اين… ما هم عبرت بگيره و به طرف مردم برگرده كه فردا خيلي ديره.

 42. رشید گفت:

  تصور کنید مردم مصر از نمادهای سبز استفاده میکردند .چه با شکوه میشد .هم یکپارچه و همراه میشدیم و هم جنبش سبز سد صدا وسیمای دروغ را میشکست .آنوقت صداوسیما چگونه میتوانست اخبار مصر را منعکس یا مصادره به مطلوب کند ؟
  شمارا به خدا همه جارا سبز کنید .نمیدانید که این رنگ چه قدرتی دارد

 43. سرای سبز گفت:

  باسلام
  متاسفانه آقای مهندس موسوی اعلام نکردند که با سرنگونی این دیکتاتورها یک رفراندوم برای جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد و ترس ملت از این است که با سرنگونی این جلادان آیا باز هم نظام مقدس جمهوری اسلامی “نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد” باقی خواهد ماند؟

 44. ناشناس گفت:

  متاسفانه ما با حاکمیت فاسدتر از مصر و تونس روبرو هستیم به دلیل استفاده ابزاری از دین که استبداد دینی از خطرناکترین استبدادهاست لطفا درخواست راهپیمایی برای روز دیگری غیر از 22 بهمن باشد که مورد سواستفاده حاکمیت قرار نگیرد وجمعیت را به حساب بیعت کنندگان با خود نگذارد

 45. ضد بلاهت گفت:

  پاسخ به: مثلا “حامی ولایت” ۱۳۸۹/۱۱/۱۲ ۹:۲۷ ب.ظ

  آقا یا خانم حامی ولایت! شما دیگر چرا به این سایت فیلتر شده ی ضد ولایت مراجعه می کنید؟!!! واقعا از شما بعید است.
  شما بهتر است که به همان صدا و سیمای میلی آقای ضرغامی نگاه کنید. مشاهده محتوای اینگونه سایتهای غیر اخلاقي!! شمارا بی اخلاق می کند. آره بابا جون شما برو دنبال کار خودت توی همون …

 46. ميكروب گفت:

  سلام بر حسين
  مير حسين
  كروبي
  خاتمي بزرگ وايت الله بيات زنجاني رض
  مرگ بر ديكتاتور

  مردم به پا خيزيم
  بايد روز خشم اعلام كنن.
  جنبش سبز منشينيد خموش
  دنيا در حال تحول است .اگر ايران عقب بماند دها سال بايد منتظر بمانيم و 100 ها سال در فقر و جهالت ميمانيم
  ياران منشينيد خموش

 47. ناشناس گفت:

  فرق ایران ومصر در این است که ارتش مصر شعور داره ومیگه دست روی ملت بلند نمیکنه اما در ایران یک مشت جلاد آدمکش کثیف وجیره بگیر که نان شب نداشتن بخورند والان حقوق های میلیونی میگیرن حاضرند تو روی مردم وایسن ومردم را قتل عام کنن ویا آدم فروشی کنن وملت را تحویل این دژخیم ها بدن امیدوارم اگر قراره کشور مصر هم مثل ما قراره گیر یک دیکتاتوری اسلامی بیفته هیچوقت این اتفاق نیافته چون حکومت مبارک شرف داره به دیکتاتوری اسلامی

 48. رزمنده دفاع مقدس به دانشجوی MITM گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  برادر گرامی حرف شما متین! خیلی خب جناح شما اجازه دهد یک راهپیمایی توسط سبزها برگزار گردد امنیت ان هم بعهده خود سبزها همانطور که بارها گفته اند!بفرمایید چرا تا بحال موافقت نکرده اند؟آقای دانشجوی مدیریت فناوری و…!!

 49. فراعنه و آزادی اعتراض گفت:

  مدعیان و پرچمداران جنبش “سبز” ایران صرفنظر ازوظیفه تشخیص تاثیرجنبش ضد دیکتاتوری شمال آفریقا بر جنبش ایران همچنین مسولیت اخلاقی بزرگی در قبال این جنبش ضد دیکتاتوری دارند. باید راه سوء استفاده رژیم ایران برای به انحراف کشاندن این جنبش را مسدود کنند. باید چهره واقعی حکومت و نظام ج-ا را به ملل به پا خاسته نشان دهند. و این زمان بهترین و در عین حال حساسترین زمان است چرا که ذهنیتها بیش از هر زمان دیگری آماده پذیرش واقع و خلاف واقعند. فراموش نکنید که ج-ا با شعارهای تو خالی ولی دهن پر کن خود محبوبیتهایی در بین سایر ملل مسلمان و ملل ستمدیده ستمدیده برای خود دست و پا کرده است. عدم آگاهی این ملل به ماهیت ج-ا خطری جدی برای این جنبشهاست. ازین رو دعوت “فراعنه ایران” برای “راستی‌آزمایی صداقت حاکمیت در مخالفت با استبداد و دیکتاتوری” نه تنها خاک در چشم ملت ایران پاشیدن که حتا تلاش برای ابقا و تقویت توهماتیست که ج-ا سعی در خلق آن در بین سایر ملل داشته است. اگر مشاور حقوقی میرحسین موسوی اعتقاد دارد که “دیکتاتوری فراعنه ایران و لشکریان امنیتی و نظامی آنها، قطعا از دیکتاتوری بن‌علی و مبارک مخوف‌تر و غیر‌اخلاقی‌تر است” پس به همراه همفکران خود لطفا تلاش کنند اینرا نشان دهند نه عکس آنرا. اگر مبارک و بن علی به مردم اجازه اعتراض داده بودند که دیگر کسی نمیتوانست آنها را دیکتاتور خطاب کند. اگر ج-ا هم اجازه اعتراض بدهد دکتر امیر ارجمند چه حرف دیگری برای گفتن خواهد داشت؟
  اگر دولت ایران اجازه راهپیمایی به مخالفان ندهد که نخواهد داد آیا باید صحنه را خالی کرد و به دولتیان واگذار کرد و یا به میل آنها و به همراه آنها باید خیابانها را پر کرد تا هرجور خواستند صحنه آرایی کنند؟ درآن صورت چه چیزی در بوق و کرنا خواهند کرد؟ جز حضور امت مسلمان همیشه در صحنه برای بیعت با دیکتاتوررا به نمایش خواهند گذاشت- همچنان که سال گذشته کردند؟ و آیا نتیجه یی جز سرکوب بیشتر در داخل و عوامفریبی در خارج را بدنبال خواهد داشت؟ حالا که نشان داده شد هزینه سکوت سنگینتر از فریاد است، و حالا که فریاد بر مردم تحمیل شده آیا اکنون بهترین فرصت نیست که به “فراعنه ایران” نشان داده شود که جنبش با و بدون اجازه دیکتاتورها زنده و جاریست؟ فراموش نکنید که از این فرصتها با این اقبال ملی و بین المللی همیشه بوجود نمیاید. از آن باید حد اکثر بهره برداری را کرد. راه حل من که ایده جدیدی هم نیست تظاهرات کوچک و پراکنده و کوتاه در چند روزه قبل از ۲۲ بهمن و تظاهرات یکپارچه ۲۲ بهمن با خصوصیت دفاعی در مقابل حملات لباس شخصی ها ( نه نظامی ها) و اعلام آشکار این تاکتیک به خاطر انسجام تظاهرات وبرای فلج کردن بازوی غیر رسمی و گاه نامریی مهاجمین دولتی است….

 50. زن-مرد-دختر-پسر گفت:

  سبز باشید.دیروز از موبایل یکی از دوستانم دیدم که داخل مترو دوباره مردم شعار می دادند.اینکار می تواند هر روز انجام شود.
  دوستی داشتم مسن،می گفت:سال 1343 که جرقه های اولیه برای انقلاب 57 خورد اینگونه بود که کسی روز اول گفت مرگ-
  روز دوم گفت بر_روز سوم گفت شاه_و روز چهارم گفت مرگ بر شاه.ما هم از کوی دانشگاه شروع کردیم و الان وقتش شده که
  به زودی ضربه ی آخر را بزنیم.