سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استفاده از اراذل و اوباش و نیروهای لباس شخصی برای سرکوب معترضان، در مصر...

استفاده از اراذل و اوباش و نیروهای لباس شخصی برای سرکوب معترضان، در مصر

چکیده :یک روزنامه لبنانی امروز با انتشار یک سند محرمانه که از وزارت کشور مصر خارج شده است، فاش کرد که دولت مصر از اراذل و اوباش و نیروهای امنیتی و پلیس که ماموریت دارند با لباس شخصی در میان معترضان نفوذ کنند، برای سرکوب تظاهرات مردمی استفاده...


یک روزنامه لبنانی امروز با انتشار یک سند محرمانه که از وزارت کشور مصر خارج شده است، فاش کرد که دولت مصر از اراذل و اوباش و نیروهای امنیتی و پلیس که ماموریت دارند با لباس شخصی در میان معترضان نفوذ کنند، برای سرکوب تظاهرات مردمی استفاده می‌کند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، سند شماره “60/ب/م ی” که از دفتر “حبیب العادلی” وزیر کشور سابق مصر به بیرون درز کرده است، نشان می دهد مقامات مصری به صورت سازمان یافته از اراذل و اوباش برای سرکوب قیام ملت خود استفاده می کنند.

بر روی این سند که نسخه ای از به روزنامه الاخبار رسیده است “مُهر فوق محرمانه” درج شده است و در آن تاکید شده است که برای مراکز مربوطه ارسال شود.

در متن این سند که با عنوان “طرح مبارزه با تظاهرات مردمی و راهبردهای موردنظر” تهیه شده، آمده است: «باید تعدادی از اراذل و اوباش با پرداخت هزینه های لازم و مکفی استخدام شده و آنها را در مراکز تجمعات و اعتراضات مستقر کرد. باید به این افراد توضیح داده شود که چگونه در این مناطق ناآرام فعالیت کنند.»

در ادامه این سند آمده است: «این افراد باید لباس شخصی بر تن داشته باشند و به آنها چماق و یا باتومهای آهنی کوچک داده شود تا بتوانند معترضین و تظاهرکنندگان را دستگیر کنند.»

این سند بر این مسئله تاکید کرده است که در زمانی که این اراذل و اوباش به سرکوب مردم مصر در تظاهرات مشغول هستند نباید هرگز نیروی امنیتی و یا پلیس در خیابانها و معابر حضور داشته باشد. بر این اساس، این نیروهای پلیس باید لباس نظامی بر تن نداشته باشند و با لباس شخصی در بین تظاهرکنندگان حضور داشته باشند.

وزارت کشور مصر در ادامه تاکید کرده است: «این نیروهای امنیتی تا زمانی که اوامر بعدی را بگیرند باید به همین صورت در بین معترضین حضور داشته باشند. آنان باید در کنار خیابانها، معابر، درختان، پارکینگ و در نزدیکی معترضین حضور داشته باشند و هرگز هویت واقعی خود را فاش نکنند.»

در بخش دیگر از این سند به این مسئله اشاره شده است که باید اخبار غیر واقعی درباره غارتگری نقاط و مراکز حساس کشور توسط معترضین در اختیار شبکه های داخلی و خارجی تلویزیونی قرار گیرد.

همچنین باید کمیته های مردمی که در جهت جلوگیری از اعمال غارتگری تشکیل شده اند مردم معترض و تظاهر کننده را به خاتمه دان به اعتراضاتشان دعوت کرده و با توجه به وضعیت ناامن و ناآرام کشور آنان را به سوی خانه هایشان روانه کنند.

به نظر می رسد افشای این سند در بین مردم مصر سبب شدت گرفتن تظاهرات آنان و تسلیم نشدن آنها در برابر ارعاب مقامات رژیم مبارک شوند که در نظر دارند با هر ترفندی از سقوط این رژیم جلوگیری کنند.


20 پاسخ به “استفاده از اراذل و اوباش و نیروهای لباس شخصی برای سرکوب معترضان، در مصر”

 1. ناشناس گفت:

  چه شبا هتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. مسعود گفت:

  خوبه که لا اقل اونا این آدما رو الان میخوان ومثل اینجا از قبل سازماندهی نکردن!!!

 3. فرهاد گفت:

  اینجا که لباس شخصی ها 80 90 درصدشون با اون ریش ها و لباس هاشون از 1 کیلومتری داد می زنن که لباس شخصی هستن مصر رو نمی دونم

 4. امید گفت:

  به احتمال قوی این فوت و فن ها را برادران اقتدارگرایشان در ایران به آنها یاد داده اند.

 5. بندگان مظلوم خدا(روح سبز) گفت:

  آگاهی سبز – انفجار سبز – نجات سبز
  29 بهمن بنام روز خشم ملی ایران انتخاب شد.

 6. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  عجیبه ! دیکتاتورها از هم یاد میگیرند ولی آخرش همشون رفتنی میشوند.

 7. مشایی شناس گفت:

  میبینیم که با توجه به سند فوق مشایی در حال مشاوره دادن به مبارکه …

 8. علی گفت:

  فکر کنم که اگه عکسها ی اونجا رو نشون بدین ما رو یاد 30 خرداد خونین بندازه.

 9. shahede zendeh sabz گفت:

  cheghadr moshabehat.man khod shahede tazahorate mardome iran zamin bodam sale gozashte ke chegone khod ba dasthayeshan zanjir dorost mikradand va az pompe benzinha va bankha mohafezat mikardan.ama kasani ke say dar takhrib dashtand va ba lebase shakhsy dar benye mardom miamadand va mardom ra be shalagh va kotak migereftand hata be zane javan ham rahm nakard an mardakee ke mahasene boland ra bar soratash dasht kojaye eslam goft?aslan ou mahram va namahram mishnakht?tak tir andazha balaye poshte bame sakhtemanha va an masjed ke yadetan hast?masjede lolagar ke bad khabare simaye meili che goft?ashob garan masjed ra be atash keshidan!!!!!!!!!!!!!!!!!!1vaghean ke.

 10. زنده باد سبز گفت:

  شاید همین اراذل اباشی که به بیت آیت الله صانعی و کروبی حمله کردند ،به مسجد قبا حمله کردند و به جمکران،شاید همینها رو اعزام کردند اونجا تا مزه ساندیس مبارک رو هم بچشند،ساندیس به عربی‌ چی‌ میشه،کسی‌ می‌دونه؟

 11. ناشناس گفت:

  نه آقا …اونا كه مردمن ..خود جوش اومدن

 12. ناشناس گفت:

  محمودجون و یاران کپی کودتاشون رو به حسنی دادن! یادش رفته خب از انورسادات خیلی گذشته، کودتا باید مدرن باشه! هزاره سومی!

 13. ناشناس گفت:

  معلومه کي اين نسخه رو براشون پيچيده

 14. milad گفت:

  این اقدامات رژیم مصر ما رو به یاد اقدامات لباس شخصی ها در اعتراضات مردمی ایران می اندازه که چه جوری به مردم حمله می کردند تا اوضاع را نابسمان کنند
  دیکتاتورها دیر صدای مردم رو می شنوند
  به امید پیروزی

 15. رای سبز گفت:

  مصر هم از ” برادران غیور و وطن پرست حزب الله لبنان !!! ” استفاده می کنند یا خودشون ” نیروهای خودسر ” و ” سرباز امام زمان ” دارند ؟؟؟

 16. ناشناس گفت:

  بدون عکس هم یاد ایران می افتیم

 17. محمد گفت:

  با سلام
  قابل توجه دولت غیر قانونی برا ی دعوت از ارازل و اوباش مصری جهت شرکت در سمیناری که بتوان تجارب کودتاچی ها با این ارازل و اوباش های عربی مبادله شود.
  محمد.ت

 18. عبید سن خوزانی گفت:

  گمانم این ها را از مملکت ما بعنوان سوغاتی برای این حسنی مبارک فرستاده اند که دل او را قوی کنند تا او جوانان مصری را بیشتر در خیابان ها بکشد و عطش آدمخواری اش رفع شود.

 19. ط ه گفت:

  انتقال تکنولوزی یا کپی برداری از تکنولوزی پیشرفته از طرف کشورهای همسو از نوع دولت نهم

 20. همكاري مستبدان گفت:

  بنا به درخواست مبارك گروهي از چماقداران و لباس شخصي ها با يك تور ويژه امروز صبح براي سركوب تظاهرات وارد قاهره شدند. ها ها ها..