سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دلجویی آیت‌الله بیات از خانواده روزنامه‌نگار زندانی آذربایجانی...

دلجویی آیت‌الله بیات از خانواده روزنامه‌نگار زندانی آذربایجانی

چکیده :آیت الله بیات زنجانی طی تماس تلفنی با خانواده سعید متین پور پیگیر آخرین وضعیت این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی...


آیت الله بیات زنجانی طی تماس تلفنی با خانواده سعید متین پور پیگیر آخرین وضعیت این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی شد.

به گزارش تحول سبز، در این تماس تلفنی که روز جمعه ٨ بهمن ٨۹ صورت گرفت خانم عطیه طاهری همسر سعید متین پور ضمن تشریح وضعیت همسرش در بند ۳۵۰ زندان اوین، از حمایتهای معنوی و دلگرم کننده آیت الله بیات زنجانی و نیز پیگیری های ایشان از وضعیت زندانیان سیاسی تقدیر نمود.

آیت الله بیات زنجانی نیز با آرزوی سلامتی و آزادی هر چه سریعتر سعید متین پور، از بستگان وی خواست تا با توکل به خداوند، در برابر سختی ها و ناملایمات صبر پیشه سازند.

سعید متین پور چهارم خرداد ۱۳۸۶ در زنجان بازداشت و به مدت نه ماه تحت بازجویی توام با شکنجه قرار داشت. وی چند ماهی به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد بود اما شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی طی حکمی در خرداد ۸۷ این روزنامه نگار آذربایجانی را به هشت سال زندان محکوم کرد.

متین پور تیرماه ۸۸ برای اجرای حکم هشت ساله زندان بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است و مدت ۱۹ ماه است که بدون استفاده از مرخصی در زندان بسر می برد و علیرغم گواهی پزشکان، از دادن مرخصی درمانی به او خودداری می کنند.

سازمانهای بین المللی حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز متین پور را زندانی عقیده و وجدان نامیده و خواهان آزادی بی قید و شرط وی شده اند.


2 پاسخ به “دلجویی آیت‌الله بیات از خانواده روزنامه‌نگار زندانی آذربایجانی”

  1. حححح گفت:

    خوشحالم که خبری از آذربایجان تو کلمه میبینم!

  2. محمد.مشهد گفت:

    درود بر ايت الله بيات زنجاني .درود بر اذر بايجان ومردم غيورش وطرفداران سبزش .وايران دوستانش ودرود بر متين پور عزيز..