سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از‌ فردا برف و سرما دوباره مهمان کشور می‌شود...

از‌ فردا برف و سرما دوباره مهمان کشور می‌شود

چکیده :سازمان هواشناسي پيش‌بيني كرد كه با ورود توده هواي سرد از سه‌شنبه بعد ازظهر هواي همه مناطق كشور سرد مي‌شود. با استقرار سرما از روز سه‌شنبه به بعد بارش‌ها در اكثر مناطق به صورت برف است كه اوج بارندگي در استانهائي كه در امتداد كوه‌هاي زاگرس قرار دارند، رخ...


سازمان هواشناسي پيش‌بيني كرد كه با ورود توده هواي سرد از سه‌شنبه بعد ازظهر هواي همه مناطق كشور سرد مي‌شود، همچنين با برخورد اين توده با سامانه بارشي كه در حال حاضر دركشور مستقر است، بارش‌ برف اكثر مناطق كشور را دربربگيرد.

به گزارش ايلنا، براساس اعلام سازمان هواشناسي با توجه به حاكم شدن جريانات جنوبي از برودت هوا در چند روز اخير كاسته شده است. همين جريانات گرم سبب شده كه ريزش‌هاي آسماني در 24 ساعت گذشته بيشتر به صورت باران باشد.

با اين وجود از فردا بعدازظهر يك توده هواي سرد از سمت غرب اروپا و از عرض‌هاي بالاتر و سواحل درياي خزر وارد كشور مي‌شود.

با استقرار اين سامانه هسته‌هاي بارندگي به سواحل درياي خزر منتقل مي‌شود كه موجب مي‌شود، استانهاي گيلان، اردبيل و مازندران اوج بارندگي‌ها در كشور را به خود اختصاص دهند.

با استقرار سرما از روز سه‌شنبه به بعد بارش‌ها در اكثر مناطق به صورت برف است كه اوج بارندگي در استانهائي كه در امتداد كوه‌هاي زاگرس قرار دارند، رخ مي‌دهد.

پيش بيني مي‌شود استان‌هاي آذربايجان غربي، كردستان، كرمانشاه، ايلام، چهارمحال و بختياري، كهكيلويه و بويراحمد تا فارس و بوشهر و هرمزگان بيشترين بارش‌هاي برف و باران و كاهش دما را به خود اختصاص دهند.

طي امروز و فردا نيز دريا در سواحل جنوبي كشور، خليج فارس و درياي عمان و بويژه تنگه هرمز مواج پيش‌بيني مي‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.