سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده زابل: دولت در اجرای قانون هیچ همتی ندارد، مجلس هم مدام کوتاه می‌آید...

نماینده زابل: دولت در اجرای قانون هیچ همتی ندارد، مجلس هم مدام کوتاه می‌آید

چکیده :متاسفانه مجلس رویه خواهش و تقاضا را در پیش گرفته و بارها در مقابل عدم اجرای قانون مصوب خود از سوی دولت و دستگاه‌های اجرایی کوتاه آمده و چشم‌پوشی کرده است اما دولت در اجرای کوچکترین قانونی همت و جدیت لازم را...


عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس می‌تواند برای اینکه دولت را ملزم کند بودجه را به موقع تحویل دهد از ابزارهای قانونی خود استفاده کند.

عباسعلی نورا در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به تاخیر 55 روزه دولت در ارائه بودجه سال 1390، تصریح کرد: به اعتقاد اینجانب مجلس می‌توانست برای ملزم کردن دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه از ابزارهای قانونی خود ا ستفاده کند.

نماینده زابل و زهک در مجلس با تاکید بر اینکه رابطه دولت و مجلس یک طرفه است، تصریح کرد: متاسفانه مجلس رویه خواهش و تقاضا را در پیش گرفته و بارها در مقابل عدم اجرای قانون مصوب خود از سوی دولت و دستگاه‌های اجرایی کوتاه آمده و چشم‌پوشی کرده است اما دولت در اجرای کوچکترین قانونی همت و جدیت لازم را ندارد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: این در حالی است که مجلس با ابزارهای قانونی که بر اساس قانون و آیین نامه داخلی خود در اختیار دارد به راحتی می‌تواند در مقابل قانون‌گریزی هر ارگان و دستگاهی ایستادگی کند.

نورا با بیان اینکه اگر دولت فردا این لایحه را تقدیم مجلس نکند عملا تا 24 بهمن امکان ارائه بودجه سال 90 و جود ندارد، افزود: دولت با این تاخیر در نظر دارد نمایندگان را به زحمت بیندازد و کاری کند که ما در تعطیلات نوروز درگیر بررسی لایحه بودجه سنواتی باشیم.

مجلس هشتم شورای اسلامی در ابتدای کار خود با تصویب ماده 216 در آیین نامه داخلی خود دولت را ملزم کرد لایحه بودجه سنواتی را هر سال 15 آذر به مجلس تقدیم کند تا نمایندگان در زمان های تعیین شده و به مدت حداکثر 55 روز این لایحه را با دقت و کارشناسی لازم بررسی کند.


یک پاسخ به “نماینده زابل: دولت در اجرای قانون هیچ همتی ندارد، مجلس هم مدام کوتاه می‌آید”

  1. رهگذر گفت:

    دولت که طبق معمول قانون را اجرا نمی کند. مجلسیان هم که بیشتر به فکر خراب شدن تعطیلات نوروز خود هستند تا به فکر مردم.
    فقط خدا به دادمان برسد.