سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » طوفان خشم مردم، عاقبت همه ستمگرانی است که می‌خواهند به زور بر مردم حکومت کنند...
» بیانیه مجمع روحانیون مبارز درباره تحولات اخیر مصر و تونس

طوفان خشم مردم، عاقبت همه ستمگرانی است که می‌خواهند به زور بر مردم حکومت کنند

چکیده :چرا مردم تونس و ملت مصر اين چنين ناگهان به خشم آمده‌اند؟ اين عاقبت همه ستمگران است كه حقوق مردم را به رسميت نمي‌شناسند و كرامت آنان را ارج نمي‌نهند و با تكيه بر زور و سر نيزه مي‌خواهند بر مردم حكومت كنند و آنان نيز براي هميشه تسليم باشند، زهي خيال باطل...


مجمع روحانيون مبارز با انتشار بيانيه‌اي از حركت آزادي‌خواهانه مردم مسلمان مصر و تونس حمايت و به نظاميان و پس مانده‌هاي حاكميت مصر و تونس هشدار ‌داد كه در برابر خواست مردم تسليم شوند.

در بیانیه این تشکل اصلاح طلب آمده است: مردم مصر در زير سلطه حاكمي زندگي كرده‌اند كه نه تنها نتوانسته است معيشت مردم را در حداقل مناسب با كرامت انساني آنان تامين كند كه در طول سه دهه آنان را از تمامي مواهب آزادي‌هاي يك ملت مسلمان و با سابقه درخشان تمدني و اسلامي محروم ساخته است، خشم مقدس مردم مصر نيز چيزي جز نتيجه غيرقابل گريز حاكميت زور و خفقان نيست.

متن بيانيه مجمع روحانيون را بخوانید:

حركت ستايش برانگيز ملت ديرپاي مصر كه جرقه اوليه آن توسط مردم مسلمان تونس زده شد امروز توجه ويژه جهانيان به ويژه دنياي اسلام را برانگيخته است، ‌ملت به جان آمده تونس در برابر ديكتاتوري و استبداد بپا خاسته‌اند و شور و نشاط تحسين برانگيز آنان چنان طوفاني در اين كشور بپا كرده است كه حاكم مستبد در برابر آن تاب مقاومت نياورد و در اندك زماني فرار را بر قرار ترجيح داد.

حاكم سركوبگر تونس كه بيش از دو دهه با تمام قساوت مردم را سركوب كرده و با تغيير قانون اساسي اين كشور به خيال خام خود قدرت را براي خويش مادام‌العمر كرده بود در برابر اراده پولادين و خشم مقدس مردم اين كشور چند روز بيشتر دوام نياورد و ملت تونس علي‌رغم عقب‌نشيني حاكمان اين كشور همچنان خواستار اصلاحات اساسي در ساختار سياسي اين كشور و بهبود وضع معيشت خود هستند كه از خداوند مي‌خواهيم با درايت و هوشياري تمام به همه خواسته‌هاي خود دست يابند.

در پي حوادث تونس مردم مصر كه صاحب تمدن كهن و جايگاه والايي در دنياي عرب و اسلام هستند نيز بپا خاستند و خواستار سرنگوني حاكم ديكتاتور خود شدند مردم مسلمان مصر در نهضت خود خواستار حقوق انساني خود هستند كه ده‌ها سال است از آنان دريغ شده است، مردم مصر در زير سلطه حاكمي زندگي كرده‌اند كه نه تنها نتوانسته است معيشت مردم را در حداقل مناسب با كرامت انساني آنان تامين كند كه در طول سه دهه آنان را از تمامي مواهب آزادي‌هاي يك ملت مسلمان و با سابقه درخشان تمدني و اسلامي محروم ساخته است، خشم مقدس مردم مصر نيز چيزي جز نتيجه غيرقابل گريز حاكميت زور و خفقان نيست، مردم مصر نه تنها در امور داخلي خود را در اين سه دهه بازنده مي‌ديدند كه غرب به ويژه آمريكا و ارتباطات صميمانه آن با اسراييل غاصب و تسليم در برابر خواسته‌هاي رژيم صهيونيستي در ايجاد محدوديت هرچه بيشتر براي مردم مظلوم و بي‌پناه سرزمين‌هاي اشغالي به ويژه مردم غزه بخشي از رفتار ذلت بار حاكم مصر بود امروز بسياري از مردم جهان شايد از خود بپرسند كه چرا مردم تونس و ملت مصر اين چنين ناگهان به خشم آمده‌اند؟ و چه شده است كه حاكمان اين كشورها به يكباره در برابر طوفان خشم مردم مجبور به عقب نشيني و تن دادن به سقوط شده‌اند؟ ولي تنها پاسخ اين سوال به‌جاي جهانيان، تنها و تنها در شيوه حكمراني ديكتاتورهاي اين كشورها نهفته است و طبق وعده خداوند اين عاقبت همه ستمگران است كه حقوق مردم را به رسميت نمي‌شناسند و كرامت آنان را ارج نمي‌نهند و با تكيه بر زور و سر نيزه مي‌خواهند بر مردم حكومت كنند و آنان نيز براي هميشه تسليم باشند، زهي خيال باطل

مجمع روحانيون مبارز ضمن حمايت از حركت مردمي و آزادي خواهانه مردم مسلمان مصر و تونس به نظاميان و پس مانده‌هاي حاكميت مصر و تونس هشدار مي‌دهد كه در برابر خواست مردم تسليم شوند و به روي مردم سلاح نكشند و اجازه دهند تا اين ملت‌هاي مظلوم سرنوشت آينده كشورهاي خويش را به دست خود تعيين كنند.

مجمع روحانيون مبارز از عالمان ديني و دانشمندان اسلامي در اين كشورها متواضعانه مي‌خواهد كه در اين نهضت مقدس كه مورد رضاي خداوند است مردم را بيش از هميشه ياري رسانند و آنان را براي نجات از حاكميت زور و سلطه جباران كه خواست اسلام عزيز است هدايت و همراهي كنند و با تاسي به پيامبر بزرگ اسلام و بزرگان دين مردم را براي رسيدن به هدف نهايي كه حاكميت به دور از ظلم و ستم و ديكتاتوري و استبداد است اميدوار به رحمت و ياري خداوند سازند.

در خاتمه به ملت‌هاي بپا خاسته مصر و تونس نيز يادآوري مي‌كنيم كه در مراحل اوليه نهضت هشياري خود را حفظ كنند تا مبادا از خارج مصر دولت‌ها به ويژه عربي‌ها و به خصوص آمريكا در امور آنان دخالت كنند و مسير حوادث را به سويي بكشانند كه بار ديگر آب رفته را به جوي بازگردانند و دست‌آوردهاي نهضت مقدس آنان را به نفع خود و به زبان مردم مصادره كنند و بر خداوند بزرگ توكل كنند و از او ياري بخواهند.


34 پاسخ به “طوفان خشم مردم، عاقبت همه ستمگرانی است که می‌خواهند به زور بر مردم حکومت کنند”

 1. آزاده همیشه سبز گفت:

  عزیران دیدید این روزها TV حاجی ضرغامی چقدر ” انقلابی و آزاده ” شده و سنگ ” مردم مسلمان و آزادی طلب مصر و تونس و اردن و عربستان ” رو به سینه میزنه ؟؟؟؟؟
  از طرفی بعضی از این ” آقایان … ” که هر بلایی سر “مردم ایران ” آوردند صداشون در نیومد چقدر مثلا” !! به طرفداری از مردم ” مصر و تونس و … ” افاضات می فرمایند ؟؟ خوب پس :

  چطوره ما هم بیایم برای ” راهپیمایی 22 بهمن ” همین افاضات در مورد آزادی را / بدون نام گوینده / بنویسیم و بگیریم دستمون تا بتونیم از این فضا برای اینکه حرف خودمون رو بزنیم استفاده کنیم ! اگر هم ساندیس خوری بخواد معترضمون بشه میگیم ای بابا این که حرف ” فلان آقا ” ست !

 2. علیرضا گفت:

  همچنین به ملتهای به پا خاسته هشدار میدهیم از تجربه های تلخ ایران درس بگیرند و نگذارند قیام عمومیشان به دست گروه یا طبقه ای مصادره شود به خصوص گروه های تندرو مذهبی که ممکن است تا قبل از پیروزی ادعای آزادی و دموکراسی کنند اما هنگامی که به قدرت دست یافتند دیگر هیچ خدایی را بنده نخواهند بود.

 3. ایران دوست گفت:

  اول ” بن علی ” بعد ” مبارک ” و … بعد کی ؟؟؟؟؟

 4. صادق بی حوصله گفت:

  ولی خداییش ” صبر ” مردم ایران خیلی زیاده . شاید هم زیادی ” نجیب ” هستیم . ( بلانسبت شما دوستان البته ) !!!

 5. امید گفت:

  بیانیه مجمع مانند بیانه مهندس موسوی بسیار به جا و خردمندانه بود . اما نکته ای که به نظر می رسد باید علمای محترم اسلامی در مجمع و مردم مصر و ما مدنظر داشته باشیم آن است که در هشیاری نسبت به مراحل اولیه نهضت باید بیش از عناصر خارجی مواظب ضد انقلاب داخلی بود این ضد انقلاب بیش از آنکه گروه و جریان خاصی به شکل عینی باشد که همواره هم هست، بیشتر افکار ماست که زود از مطالباتی که معطوف به حقوق انسانی و آزادی است دور شده و بر مدار سنت کهن اقتدارگرایی می چرخد. امروز هم در مصر و در هر جایی که حرکتی بر علیه دیکتاتوری انجام می شد آنچه مهم است خشت های اول است، باید مبارزین و مردم روحیات و فکر قانون مند و دمکراسی خواهی داشته باشند که بعد از نهضت دچار اقتدارگرایی در کسوتی دیگر نشوند. باید به جای شعارهای کلی بگویند در جزییات بگویند چه می خواهند و چه نمی خواهند.

 6. صادق گفت:

  آفرین. نباید اصلاح طلبها سکوت کنن و باید مانند میر حسین از موضع مردمی با مردم مبارز مصر اعلام همبستگی کنن.

 7. مادر سبز گفت:

  با خواندن این اطلاعیه برای من یک سوال پیش می اید که چرا انقلاب ما که قرار بود ازادی برای تمام ایرانیان به همراه بیاورد و امریکا و سایر کشورها هم در ان دخالتی نداشتند و مدام از اول انقلاب داریم به همه ی کشور های به قول حاکمان استکباری فحش می دهیم به اینجا کشیده شد که حتی مجمع رو حانیون مبارز هم غیر خودی شد !و روزگارمان به جائی کشیده شد که حتی رائی را که به خودی ها داده بودیم دزدیده شد و رای د هند گان حماسه افرین کشته شدند شکنجه شدند در خیابانها کتک خوردن به زندان افتادند و الان به نام نوکران امریکا و اسرائیل و مزدوران منافقینی که سالهاست در قلب مردم مرده اند شده اند؟ جواب بدهید چی شد؟شما به عنوان قسمتی از حاکمیت جمهوری اسلامی مسولیت دارید چون بر طبق همین قانون اساسی که خودتون قبول دارید تمام حاکمیت مسئو لیت مشترک دارند در مقابل حقوق پایمال شده مردم. چرا ان موقعی که با رای بالا شما را انتخاب کردیم نایستادید در مقابل مظالمی که بر مردم می رود و همیشه سعی کردید مصلحت نظام را از مصلحت مردم تشکیل دهنده ی نظام جدا کنید و نظام را در الویت قرار دهید. چرا؟ مگر این نظام بدست همین مردم بر قرار نشده بود پس چه شد که مصلحتش از مصلحت مردم جدا شد ؟ اگر همان روزی که قسمتی از مردم را غیر خودی کردند در مقابل این بی عدالتی می ایستادید کار به اینجا نمی کشید که حالا خودتان هم غیر خودی بشوید.ان زمانی که ان فقیه نازنین را در اسارت خانگی نگه داشتند در حالی که طبق قوانین همین نظام حقش را نداشتند شما سکوت کردید و الان خودتان به اسارت کشیده شدید و ما را هم با تمام ارزو هایمان برای داشتن کشوری ازاد و اباد به اسارت این قدر طلبان نظامی در اوردید .حالا برای ملت تونس و مصر پیغام میفرستید که مواظب باشید دستاورد های نهضت شما به نفع دیگران مصادره نشود !به نظر من بهتر است بنشینید و یک فکری به حال مردم کشور خودتان بکنید و از این اوضاع و احوال نکبتبار انها را نجات بدهید.

 8. ندا گفت:

  ما شروع کردیم ما هم تمومش می کنیم

 9. مهدی گفت:

  من هم می خواستم پاسخ علیرضا را بدهم. مبادا بگذارید که جنبش شما را عده ای قبضه کنند و بر آن نام دینی بگذارند که در این صورت در همان مخمصه ای گیر خواهید کرد که ملت ما سی سال و اندی گرفتار شده است. حاکمیت را از دین تان جدا کنید تا رستگار شوید!
  علما و دانشمندان اسلامی می توانند همراهی کنند ولی خودشان را پس از پیروزی کنار بکشند. در این صورت نام دینشان را هم لکه دار نکرده اند.

 10. رضا گفت:

  بیایید بیانیه بدهید که مردم در حمایت از جنبش مردم تونس و مصر و … در 22 بهمن به خیابانها بیایند. این ایده ی خوبیست برای زنده شدن دوباره ی جنبش همیشه سبز مردم ایرن

 11. امیر گفت:

  “در خاتمه به ملت‌های بپا خاسته مصر و تونس نیز یادآوری می‌کنیم که در مراحل اولیه نهضت هشیاری خود را حفظ کنند تا مبادا از خارج مصر دولت‌ها به ویژه عربی‌ها و به خصوص آمریکا در امور آنان دخالت کنند” همین کاری که شماها نکردید. حتی نتانیاهو هم از شما حمایت کرد.

 12. احمد گفت:

  درود خدا و مردم حقشناس و آگاه ایران به رهبران دلیر و شجاع و خردمند جنبش سبز و پیشرو مردم ایران

  ما مردم سرکوب شده، ولی خشمگین منتظر کمترین فرصت هستیم تا کودتاگران نفرین شده را به زیر بکشیم و انقلاب 22 بهمن را در چهره نوین و انسانی خود بازآفرینی کنیم. نه رهبران جنبش و نه دژخیمان مارا از یاد نخواهند برد. الملک یبقی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم. و ظالمتر از این حاکمیت رسوا و خونریز کیست ؟

 13. ححسین گفت:

  در متن بالا فقط کافی است به جای نام «مصر» بنویسید «ایران»! نکته جالب اینجاست که بازهم تمام مطلب «مصداق عینی» خواهد داشت!
  سلام بر ملت سبز و مومن ایران اسلامی
  سلام بر فرزند فاضل امام سید محمد خاتمی
  سلام بر نخست وزیر امام میرحسین موسوی
  سلام بر معتمد امام مهدی کروبی

 14. ناشناس گفت:

  و انشاا…به ظاهر لیبرال ها در آن شعار عبور از قر آن ندهند و متحجرین جنگ خیابانی و مبارزه مسلحانه به راه نیاندازند و رئس جمهور و نخست وزیر و نمایندگان مجلس را با بمب گذاری و ائمه جمعه را با ترور حذف نکنند و به خارج رفته هاشان به دشمنانشان اطلاعات سری ندهند.

 15. رزاز گفت:

  کسی نیست دکتاتوری ایران را با دکتاتوری مصر مقایسه کند. شاید اگر این روز ها ملت ایران دوباره به خیابانها برزد بهتر بشود این مقایسه را انجام داد. چون کشته ما شاید هزار برابر باشد. ولی چه باک و چه چاره. دکتاتور باید برود. از طریق انتخابات آزاد هم که نمی شود چون آراء دزدی می شود. پس باید اعتارض کرد. دوستان بیایید دوباره به خیابانها برزیم انشاالله این بار نتیجه می گیریم.

 16. محمد گفت:

  با سلام
  میباید با تاسی از بیانیه میرحسین تهیه میشد خیلی محتاتانه و ضعیف دیدم این بیانیه را بهر جهت قبول دارم که فشار هست.
  محمد.ت
  یاحسین میرحسین

 17. بسیجی سبز خط امام(نگران دین) گفت:

  خدمت جنابان عالی اعضای محترم مجمع روحانیون و کلیه روحانیون غیر حکومتی
  با عرض سلام و تحیت
  حضرات معظم ، من به عنوان یک جانباز و بسیجی زمان امام (ره) که خیلی از شما را از نزدیک می شناسم ، چند سوال خدمتتان دارم
  1- فلسفه ی وجودی قشری به نام روحانی و رسالت این قشر چیست.؟
  الف) آیا حکومت کردن است؟
  ب) یا هدایت مردم به سوی رستگاری.؟
  ج) آیا اسلام ملت ایران طی این هزارو اندی سال با حکمرانی روحانیت شیعه حفظ شده یا هدایت آنان.؟
  د) آیا شربت شهادتی که همواره و به درستی شما تبلیغ می کنید، خاص ملت است یا به کام شما جنابان عالی هم شیرین می باشد.؟
  ه) آیا مبارزه با ظلم تا سرحد شهادت فقط خاص ملت است یا شامل شما حضرات هم می شود.؟
  2- فلسفه وجودی و رسالت شما حفظ حکومت است یا حفظ اسلام.؟
  الف) اگر حفظ حکومت است که ما را با شما کاری نیست ، شما در راستای حفظ آن بکوشید و ما ملت در راه سرنگونی آن خواهیم کوشید. یا ما سر خصم را بکوبیم به سنگ / یا او سر ما به دار سازد آونگ
  ب) اما اگر رسالت شما حفظ اسلام است ، پس باید در مقابل این حکومت جنایتکار و خون آشام در کنار ملت (حتی نه در صف اول ) قیام کنید و شربت شهادت بنوشید و با اقتدا به ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی و … به خیابان بیایید و لا اقل برای حفظ اسلامی که از آن ارتزاق می کنید (نه بخاطر حقوق خدادادی ملت) به ولی فقیه بگویید که ظلم به اسلام و ملت کافیست. و در کنار ملت مثل شیوخ الاذهر فریاد بزنید (الشعب یرید اسقاط نظام)
  ج) آیا این گفته ی امام راحل را که در بهشت زهرا گفت پدران ما حق تعیین سرنوشت برای ما را نداشتند را قبول دارید.؟ اگر آری ، پس به چه حقی ولی فقیه اجازه ی نه تنها تعیین سرنوشت را به نسل دوم و سوم انقلاب ما نمی دهد بلکه در زندان هایش به آنان تجاوز می شود و بعد پیکر نحیف آنان را می سوزانند.؟( مثل شهید ترانه موسوی) و ….
  د) آیا با این ولی فقیه که با نام دین آبروی دین و ملت را به باد داده است موافقید یا خیر .؟
  ه) اگر آری که ما را با شما کاری نیست . اما اگر خیر ، پس چرا با اعلام یک یوم الغضب ملت را دعوت نمی کنید تا یک بار و برای همیشه دین و دنیای ملت را از لوث این غده ی چرکین نجات دهند.؟
  و) آقایون روحانی من به عنوان یکی از نیروهای نسل اول انقلاب که در راه دفاع از حکومت دینی از جان مایه گذاشته ام به شما هشدار می دهم که اگر به اندازه ی ارزنی به بقاء دین در ایران می اندیشید و دغدغه دارید بر علیه این حکومت به اصطلاح دینی قیام کنید زیرا به قول معروف مرحوم مهندس بازرگان در دادگاه نظامی طاغوت پیشین ما آخرین نسلی هستیم که با قلم به شما هشدار می دهیم.
  3- امید وارم مسئولین محترم سایت این نامه را اولا بدون سانسور بالا بیاورند و ثانیا به مجمع بفرستند و اگر لازم باشد برایم در همین سایت کامنت بگذارید تا خود به مجمع بروم و از نامه ام دفاع کنم.
  یا حسین میر حسین

 18. ناشناس گفت:

  فقط امیدوارم مواظب دیکتاتوری دینی باشند!

 19. ناشناس گفت:

  درود بر خاتمی موسوی کروبی سید حسن خمینی

 20. ناشناس گفت:

  سلام و درود بر تمامی یاران جنبش پاک سبز.
  تمام انقلاب ها در اثر وفور ظلم و پافشاری بر ناحق پدید آمده و ایران نیز از این پدیده مستثنی نیست مگر اینکه به کفر ” رابطه با امام زمان “معتقد باشیم . که همگان میدانند نام اصلی آن تکیه بر سرنیزه است و نه رابطه با امام زمان .

 21. سبز حسینی گفت:

  بنام خدای راستی ها…
  راستی هم فراعنه ایران و لشکریان امنیتی و نظامیشان از دیکتاتوری بن علی و مبارک مخوف تر و غیر اخلاقی ترند.
  مثلا مبارک اگر وقاحت یک دیکتاتوری دینی را داشت در صداوسیمایش فیلم چند مزدور ناشناسش را در خیابانی ناشناس در حال آتش زدن عکس جمال عبدالناصر نشان میدادند و چند تا شعار ضد مبارک هم چاشنی اش میکردند و اینگونه احساسات ملی گرایانه مصریها را در خدمت دیکتاتوری اش می آورد!
  کار دیگری که میتوانست بکند فیلم چند مزدورش را در حال اهانت به عمر و عثمان و…(باتوجه به سنی بودن مصریها!) در صداوسیمایش پخش میکرد! و آنها را اجیر شده بیگانگان و مثلا شیعیان معرفی میکرد!(میبینید که این فکرها فقط به ذهن ضرغامیها و دیکتاتوران وطنی میرسد!)هرچند معترضین خودشان میگفتند ما که شعارمون الله و اکبر و یا حسین میرحسین است!چگونه در عاشورای حسینی که خونمان را میریزند با گلوله و زیر چرخهای ماشین نیروی انتظامی به شهید عاشورا اهانت کنیم!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خیلی کارهای دیگری هم هست که فرعون مصر میتواند از فراعنه ایران بیاموزد…خلاصه اش این است که وقاحت بیاموزد..با اسم شهیدان فرزندان و خانواده همان شهدا را بزند و زندان ببرد!جمعیت صدهزارنفری را صدنفر نشان دهد و جمعیت ده هزارنفری را ده میلیون!!!!شیعه را معرفی کند در اباهه گری و پررو گری و زرنگی و دروغ و تقیه و تملق و لات بازی و لمپن و دلقک بازی و دزدی و…و اینها را بعنوان جنگ نرم به خورد ذهن های بسته مشتی شست شوی مغزی شده دهد!مبارک بیست و سی هم ندارد! مبارک مثلا دیکتاتور بیرحم سکولار است.. اگر مبارک … بود میدانست چگونه با میلیونها معترض رفتار کند که در نهایت دارها را برپا کند! اونوقت میدانست چگونه در لباس شیعه کمونیست ترین و خدانشناس ترین باشد!جنبش مصریان با همه شباهتهایی که با جنبش سبز ایرانیان دارد و ملهم از آن است مقابلش استبدادی است با تفاوتهای بسیار با استبدادی که مقابل جنبش سبز است،هرچند مبارک نیز درسهای زیادی از دیکتاتور ایران و سرکوب جنبش سبز آموخته است و دانش آموز کلاس درس فراعنه ایران است…

 22. سبز حسینی گفت:

  راستی یک پرسش هم از رهبر ایران داشتم.لطفا منتشر کنید.اینقدر که این سوالهای بی جواب در ذهنمان لانه کرده…آیا تظاهرات خیابانی گروکشی خیابانی هست یا نه؟؟؟؟ آیا فقط فرقش در این است که آنها مصری هستند و ما ایرانی؟؟؟؟ آیا اگر شدت سرکوب آنجا هم به این حد ایران بود که همه دوربینهای خبرنگاران را جمع کنند تا راحتتر صداسیمایش دروغ بگوید و جمعیت بخاطر همین خشونت سرکوبگرها و حتی تجاوز در کهریزکها کمتر میشد کاریکاتور مصری میشد؟ راستی آیا تظاهراتهای انقلاب 57 در مقابل استبداد یک سال و دو سال نتیجه داد یا از سال 42 تا 57؟؟؟؟ راستی چرا راحت میشود دروغ گفت بنام اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. farah گفت:

  Sardamdaran kodta va rahbaran khodkhandeh dar iran be dorogh ,dar resaneh-haye dolati tabligh mikonanad ke gheyam dar Tones ,va Mesr ,ESLAMI, ast,ALbaradeh-ei ke midanad ke cheghadr seran Jomhori kodta, be estelah, Irani, mored tanafor mardom Mesr ast,Elam kardeh ke Terorist_haye Ezami az iran mikhahand mara teror namayand.veli Mardom tizhosh Mesr doran mah ASAL Albaradeh-ei va SERAN kodta dar Iran ra faramosh nakardehand.,SERAN kodta dar iran anghadr bi ABRO hastand ke RAhbar eslami TONES sogand mikhorad ke HARGEZ RAHI nakhahad raft ke ,monjar be roy kar amadan dolati chon dolat kodta iran shavad

 24. ناشناس گفت:

  جناب آقای موسوی چرا نه شما و نه هیچ یک از دوستان اصلاح طلبتون!! به حوادثی که در افغانستان اتفاق افتاده اشاره ایی نمی کنید؟ مگر مردم افغانستان جدای از مردم تونس و مصر هستند؟!! شما خود به برنامه 8:30 ایراد میگیرید اما خودتان عملا همه ی اخبار رو به مردم نمیگید!!آیا این همان مصلحت اندیشی شما و دوستانتان نیست؟!! فرق شما با اصولگرایان در چیست؟؟ شما هم به نوعی اخبار رو اونجور که میل دارید بیان میکنید..چرا به اطلاع مردم ایران نمی رسانیذ که مردم افغانستان پیش از 15 روز متوالی است که بر علیه نظام اسلامی ایران تظاهرات می کنند و اعدام های انجام شده در ایران رو محکوم کردند!!!!!!!!!!!!!

 25. انقلاب خودجوش گفت:

  مجید جان این رسانه میلی چقدر کم کار شده. مثل زمان شورشهای فرانسه نشده که بمباران خبری میکرد.

 26. آزاد گفت:

  میگم یکی از خبرنگاران محترم سایت کلمه از دولتهای مصر و تونس و یمن و… خبر بگیره ببینه اگر مشکل دارند در کنترل شورشهای مردمی ما جهت کنترل سریع آنهاانواع کارشناس میتوانیم بگیم برادران سپاه بفرستند. انواع بازجو در سطوح مختلف و مسلط به زبان عربی خشن فحاش متجاوز دروغگو و…. همچنین، دادستان حتی رئیس جمهور همه فن حریف ،کهریزک پیش ساخته ، انواع وسایل شکنجه شیشه های نوشابه در اندازه های مختلف و ….

  البته آن دولتها ممکن است خیلی به این چیزها نیاز نداشته باشند ! چون آنها که برای حفظ اسلام با مردمشان درگیر نیستند . ولی در کشور ما حفظ نظام (قدرت ) از اوجب واجبات است .

 27. ایرانی سبز گفت:

  سلام
  می خواستم بگم که اگه خشم مردم مصر و تونس و اردن و عربستان رو روی هم بگذارید ذره ای از خشم مردم ایران از این حکومت نمیشه

  یه صحبتی هم با این ظالمان:

  بترسید از خشم مردم ایران

  اینجا ایران است سرزمین کوروش ذی القرنین

 28. ایرانی سبز گفت:

  سلام ایران دوست عزیز
  شما فرمودید : اول ” بن علی ” بعد ” مبارک ” و … بعد کی ؟؟؟؟؟

  می دونید بعدش نوبت کیه؟؟؟
  بگم بگم بگم بگم

 29. باران 76 گفت:

  با سلام به همه دوستان حرفهاي همه تكان دهنده و تامل برانگيز بود . همين يكي دو هفته پيش در ارتباط با حكومت مصر مطالعه اي داشتم كه چطور رفت و امدهاي مردم معاشرتاشون و همه زندگيشون زير ذره بينه و مردم راحت نميتونند نفس بكشند بدون اجازه حكومت . اينكه سر هر كوچه اي يه دكه نگهباني دارند كه همه ساكنان و افراد محله و شغلاشون رو ميدونند و خيلي چيزاي ديگه و با خودم گفتم پس ببين با زور و ايجاد يك حكومت اطلاعاتي ميشه حكومت كرد و ايران هم از مصر الگو ميگيره كه اين همه اطلاعاتي و جاسوسانه واردحريم خصوصي همه ميشه و حكومت و سياست همين جوري ادامه پيدا ميكنه اما امروز جواب خوبي گرفتم و اون اينه كه زمان و تايم اقتدار يك حاكميت در كتاب مرقوم پس و پيش نميشه و كاش حاكمان اينو ميدونستند و اين الگوهاي ابكي رو سر لوحه زور و فشار و اهرم نابودي كرامت مردمشون نميكردند كه ديگه هر چي حالا بخوان امتياز بدن بي فايده باشه . تنها راه جاودانگي هر حكومتي حفظ كرامت انسانهاست همون كلامي كه خاتمي كبير هميشه به اون ايمان داره

 30. اصلاح اصلاح گفت:

  اگر حکومت به ظاهر جمهوری اسلامی تن به اصلاحات نده مطمئن باشه که دیر یا زود انقلابی دیگر رخ خواهد داد که خدا کنه ان روز سر نرسه چون دوباره ملت ایران باید هزینه گزافی دوباره پرداخت کنه که منافقین و گروهک های تروریستی دیگر در کمین چنین روزی هستند که خونریزی و بمب گذاری ها دوباره شروع شود امید وارم که اقایون متحجر اسلام نما کمی به هوش بیایند…………………..

 31. ایرانی سبز گفت:

  عاقبت دیکتاتوری فقط سقوط انشا الله

 32. ناشناس گفت:

  ما نباید موسوی وکروبی رو تحت فشار قرار بدیم وجودشان در فضای خفقان فعلی خیلی لازم است نباید تندروی بشه اینها به موقع از البرادعی تندتر خواهند شد چون شرایط ایران با مصر متفاوت است نگران نباشید پیروزی ما هم نزدیک است

 33. جوانه سبز گفت:

  ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم . یا علی…

 34. زنده باد سبز گفت:

  دوستان عزیز تا زمانیکه منتظر باشیم که میرحسین عزیز و کروبی دلیر اعلام روز خشم کنند کاری پیش نمی‌رود ،باید حرکت کنیم و مسلما تمام بزرگان واقعی‌ و مردمی همراه ما خواهند بود.
  قطعاً داستان بلدرچين وبرزگر را كه سالها قبل در كتاب فارسي سوم دبستان نوشته شده بود خوانده ايد، اگر نخوانده ايد ماجرا از اين قرار بود كه:
  بلدرچینی با بچه های خود در کشتزاری لانه داشت. روزها به سرعت می گذشت و محصول کشتزار به مرحله برداشت نزدیک می شد. بلدرچین بیشتر اوقات خود را به گشت و گذار مشغول بود و هر روز از بچه ها دور می شد؛ اما بچه ها، هنوز پرپرواز نداشتند و ناگزیر به سکونت در لانه بودند. هر روز غروب که بلدرچین به کنار بچه ها برمی گشت، از آنها وقایع روز را می پرسید. روزی بچه ها به او گفتند:« امروز صاحب مزرعه به اتفاق پسرش آمده بود و می گفت: زمان برداشت فرا رسیده و محصول هم به اندازه کافی رشد كرده،فردا به فلانی می گویم که بیاید و محصول را درو کنيم.» بلدرچین گفت:« نترسید؛ هيچ خطري شما را تهديد نخواهد كرد.»
  روز بعد دوباره برزگربا فرزندش آمد و گفت:« فلانی گفت: دیروز کار داشتم، فردا حتماً خواهم آمد.»
  بلدرچین دوباره به بچه هایش اطمینان داد که خطری آنها را تهدید نخواهد کرد!
  چند روزی به این نحو گذشت و برزگر هر روز برداشت محصول را به این و آن حواله می داد،بلدرچین نیز متقابلاً به بچه هایش اطمینان می داد که خطری آنها را تهدید نخواهد کرد.
  سرانجام یک روز غروب، بچه ها به او گفتند:« امروز برزگربا فرزندش آمده بودند و وي رو به پسرش كرد وگفت: ديگر منتظر كسي نخواهيم نشست وفردا صبح خودمان مزرعه را درو خواهيم كرد».
  بلدرچین خطاب به بچه هایش گفت:« آماده شوید تا از این جا کوچ کنیم؛ زیرا این بار برزگر کمر همت بسته و خواهند آمد و هیچ چیز مانع آمدن آنها نخواهد شد؛ بنابراین جایمان دیگر اینجا نیست!»

  كل داستان همين است …. یعنی تا وقتی منتظریم دیگران بیا يند و برايمان کاری بکنند کارهايمان همین طور عقب می افتد يا اصلاً انجام نمي شود، باید خودمان همت كنيم وحركت كنيم …..