سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مخالفت کمیسیون عمران با استیضاح وزیر راه/نماینده ارومیه: مخالفان حرمت مجلس را هم ش...

مخالفت کمیسیون عمران با استیضاح وزیر راه/نماینده ارومیه: مخالفان حرمت مجلس را هم شکسته اند

چکیده :برخي از آقاياني كه تا ديروز با عنوان دفاع از حقوق مردم و در اعتراض بر عملكرد وزير جلوتر از همه براي استيضاح بهبهاني فعاليت‌ مي‌كردند، امروز معلوم نيست كه چه اتفاقي رخ داده كه برعكس آنچه كه اعلام مي‌كردند، عمل...


سخنگوي كميسيون عمران با اشاره به جلسه عصر روز گذشته اين كميسيون اظهار داشت: كميسيون پس از بررسي طرح استيضاح وزير راه و ترابري مخالفت خود را با اين طرح اعلام كرد.

به گزارش فارس محمد‌رضا حسين‌نژاد با اشاره به جلسه عصر روز گذشته كميسيون اظهار داشت: در اين جلسه طرح استيضاح وزير راه و ترابري مورد بررسي نمايندگان قرار گرفت.

وي تصريح كرد: جمع بندي نظر اعضاي كميسيون به اين صورت شد كه با توجه به جميع موارد در نظر گرفته شده كميسيون موافق استيضاح وزير نيست.

حسين‌نژاد افزود: اين نظر صرفا نظر كارشناسي كميسيون عمران است كه تقديم صحن علني مجلس مي‌شود و امضاء اسيضاح كنندگان به قوت خود باقي است.

يكي از طراحان استيضاح وزير راه و ترابري گفت كه متاسفانه امروز در مورد استيضاح وزير راه عده‌اي براي شكستن حرمت و قداست مجلس شوراي اسلامي جلوتر از همه حركت مي‌كنند و اين مسئله به هيچ وجه پذيرفتني نبوده و در شان نمايندگان هم نيست.

از سوی دیگر جواد جهانگيرزاده نماينده مردم اروميه و يكي از طراحان استيضاح وزير راه و ترابري با اشاره به اخبار منتشره در خصوص احتمال لغو استيضاح وزير راه و ترابري، گفت: استيضاح به هيچ وجه لغو نخواهد شد و قطعا فردا در صحن علني بهبهاني را استيضاح خواهيم كرد البته بنده پس گرفته‌شدن 15 امضا را هم تاييد نمي‌كنم.

وي افزود: برخي از آقاياني كه تا ديروز با عنوان دفاع از حقوق مردم و در اعتراض بر عملكرد وزير جلوتر از همه براي استيضاح بهبهاني فعاليت‌ مي‌كردند، امروز معلوم نيست كه چه اتفاقي رخ داده كه برعكس آنچه كه اعلام مي‌كردند، عمل مي‌كنند.

وی افزود:”متاسفانه امروز در مورد استيضاح وزير راه عده‌اي براي شكستن حرمت و قداست مجلس شوراي اسلامي جلوتر از همه حركت مي‌كنند و اين مسئله به هيچ وجه پذيرفتني نبوده و در شان نمايندگان هم نيست “.

نماينده مردم اروميه در مجلس با بيان اينكه پس از برگزاري جلسه استيضاح وزير، حرف‌هاي بسياري دارم كه آنها را با مردم در ميان خواهيم گذاشت، تصريح كرد: فعلا تعداد امضاهاي اين طرح از حد نصاب خارج نشده و قطعا فردا وزير راه براي پاسخگويي در مورد عملكرد خود و بركناري در جلسه علني حاضر خواهد شد.

جهانگيرزاده ادامه داد: علي‌رغم حضور غيرقابل توجيه و رفتارهايي كه به هيچ وجه در شان دولت دهم نبود، ولي متاسفانه از سوي وزارت راه و عوامل اين وزارتخانه مشاهده كرديم، فردا وزير راه و ترابري استيضاح خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: اينكه عده‌اي‌ امضاهاي خود را پس گرفته‌اند، صحت دارد اما تعداد اين افراد 15 نفر نيست؛ استيضاح به قوت خود باقي است و اگر هم پس گرفتن امضا 15 نفر از امضا كنندگان صحت داشته باشد، چون مجموعا 29 تن طرح استيضاح را امضا كرده‌اند، باز هم تعداد امضاهاي باقي مانده براي استيضاح وزير كفايت مي‌كند.

نماينده مردم اروميه در مجلس اضافه كرد: با توجه به ميزان رايي كه نمايندگان به وزير خارجه دادند و روندي كه وزات راه در روزهاي اخير پيش گرفته، احتمال تاثيرگذاري منفي بيشتر روي نظر نمايندگان وجود دارد.

جهانگيرزاده همه تلاش‌هاي وزير راه و اطرافيانش را در جهت عدم پاسخگويي به مردم و نمايندگان آنها دانست و اظهار داشت: وزير راه بايد از اين فرصت تاريخي استفاده كرده و به مردمي كه عزيزان خود را از دست داده‌اند پاسخ مي‌داد و براي ارتقا اين وزارتخانه تلاش مي‌كرد اما متاسفانه با رفتارهايي كه برازنده نيروهاي انقلاب نيست، هم اكنون اقداماتي در حال انجام است كه نمايندگان مجلس را در دادن راي عدم اعتماد به بهبهاني جدي‌تر مي‌كند.

پس از سقوط يك فروند هواپيماي مسافربري بوئينگ 727 با بيش از 100 مسافر در حوالي اروميه، جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با امضا طرحي خواستار استيضاح و بركناري وزير راه و ترابري شده بودند كه اين طرح با 29 امضا اخيرا به هيئت رئيسه تقديم و قرار است كه صبح فردا با حضور وزير راه اين استيضاح در مجلس انجام شود.


یک پاسخ به “مخالفت کمیسیون عمران با استیضاح وزیر راه/نماینده ارومیه: مخالفان حرمت مجلس را هم شکسته اند”

  1. amir گفت:

    آقای نماینده ارومیه این وزیر را استیضاح وبیرون می کنید یک بیسواد جاهل ونادان دیگری را تائید میکنید پس چه فرقی بحال ملت دارد؟ بایدسر مار را بزمین زدتا ملت نجات پیدا کند.فعلا من تصور میکنم شما بجای این کار ها حداقل در فکر دریاچه ارومیه باش که در حال مرگ است تابعد.