سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معاون وزیر ارشاد: موسیقی زیرزمینی نداریم، خانگی است...

معاون وزیر ارشاد: موسیقی زیرزمینی نداریم، خانگی است

چکیده :موسیقی زیرزمینی در ایران محصول یک «بدفهمی» است و آنچه به نام موسیقی زیر زمینی شناخته می‌شود، موسیقی «خانگی»...


معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: موسیقی زیر زمینی نداریم، موسیقی خانگی داریم

به گزارش فارس حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد می‌گوید موسیقی زیرزمینی در ایران محصول یک «بدفهمی» است و آنچه به نام موسیقی زیر زمینی شناخته می‌شود، موسیقی «خانگی» است.

شاه‌آبادی در خرم‌آباد گفته است: «بخشی از موسیقی‌هایی که در جامعه شاهد آن هستیم، زیرزمینی نیستند و باید از این موسیقی‌ها به عنوان موسیقی‌های خانگی یاد کرد.»

این مقام وزارت ارشاد افزوده که دلیل تولید موسیقی زیرزمینی در ایران این است که روند برخورد با موسیقی‌های مختلف «شفاف» نیست.

وی در عین حال گفته که موسیقی زیرزمینی منجر به «حذف موسیقی فاخر ایرانی که می‌تواند انسان را به سمت تعالی ارتقا دهد» شده است.


4 پاسخ به “معاون وزیر ارشاد: موسیقی زیرزمینی نداریم، خانگی است”

 1. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  نهایتا فرق موسیقی زیر زمینی با موسیقی خانگی چی شد ؟ فرق “محارب” با “ضد ولایت فقیه” با “دیانت ما عین سیاست شما نیست” در چه مواردی است؟

 2. محمد حسین گل گفت:

  شاه آبادی جان خدا دل تان را شاد کند… لطفا در مورد افشای این تفاوت ها فعال تر باشید.
  ضمنا موسیقی خانگی یا House Music نام یک سبک از موسیقی الکترونیک است و اگر منظورتان از این افشای این کشف بزرگ این است که این دو شباهت هایی به هم دارند، کمی به مطالعاتتان به عنوان معاون وزیر ارشاد بیفزایید و حداقل در ویکی پدیا مطالعاتی داشته باشید.

 3. ع گفت:

  یا حسن کچل یا کچل حسن…ملت ایران را چه فرض کردند این آقایان … ببینم مدرک این که واقعی باید باشه؟!! مگه نه؟!!!
  باشه هم زیاد فرق نمیکن!

 4. رشید گفت:

  تحلیلهای هیات دولت احمدی نزاد چقدر بچه گانه است . میخواد بگه ما مخالف نداریم و محدودیتی برای موسیقی قائل نیستیم میگه سطح این موسیقیها در حد موسیقی خانگیست که مجوز نشر قانونی ندارند .آخه چقدر ایشون موسیقی حالیشونه و براشون سطح موسیقی به لحاظ فنی و هنری مهمه .