سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو فراکسیون اصولگرایان:آیا مجمع تشخیص مصلحت تا زمانی خوب است که نظرات دولت را تام...

عضو فراکسیون اصولگرایان:آیا مجمع تشخیص مصلحت تا زمانی خوب است که نظرات دولت را تامین کند؟

چکیده :این سوال مطرح است که وعده های شما در سفرهای استانی و مصوبات دولت چگونه عملیاتی می شود؟مگر غیر از این است که اگر پیگیری، خون دل خوردن ، وقت گذاشتن و رفت و آمدهای نمایندگان مجلس نباشد 50% تا 60% طرحها و مصوبات شما هم اجرایی نمی...


یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس به اظهارات رئیس دولت در نامه اخیرش به مجلس پاسخ داد و از سخنان وی خطاب به روسای مجلس و قوه قضاییه و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز تاسف کرد.

مصطفی رضا حسینی نماینده شهر بابک با اشاره به این نامه  در گفت وگو با خبرآنلاین، اظهار داشت: گفتارها و موضعگیریهای این نامه را زائیده فکر رئیس دفتر شماتلقی میکنم که هر چند وقت یکبار موجبات ایجاد تنش و اختلاف بین قوا و مسئولین نظام است

وی افزود: بنظرم دستمزد قوة مقننه و نمایندگان مردم این نبود، تعجب می کنم که رئیس جمهور مکرر مجلس را به توپ انتقاد می بندد و بگونه ای عمل میکنند که ا نگار سایر قوا، تشخیص مصلحت و حتی شورای نگهبان هم وزارتخانه و سازمانی در ید اختیار رئیس دولت است. آیا این تصور که فقط رئیس قوه مجریه دلسوز برای نظام، کشور و مردم است و بقیه در مسیری دیگر هستند فکر صحیحی است که به انحاء مختلف القاء می شود؟ جالب تر از آن اینکه این قبیل اقدامات هر چند وقت یکبار دولت؛ توصیه ها و فرمان های ولی امرمان رهبر حکیم و فرزانه حضرت آیت ا… خامنه ای مبنی بر ایجاد وحدت، پرهیز اختلاف و همکاری را نادیده می گیرد.

نماینده شهر بابک با اشاره به همراهی نمایندگان با دولت دهم در عرصه های مختلف اظهار داشت: نمایندگان همین مجلس در جهت تحقق طرح هدفمند کردن یارانه ها چقدر نقش آفرینی کردند تا دولت به راحتی آنرا عملیاتی نماید، حتی تعداد زیادی از آنان که به لحاظ سیاسی هم نظر با جریان اصول گرا نیستند هم از این طرح بزرگ حمایت کردند.

رضا حسینی با خطاب قرار دادن احمدی نژادگفت: این سوال مطرح است که وعده های شما در سفرهای استانی و مصوبات دولت چگونه عملیاتی می شود؟مگر غیر از این است که اگر پیگیری، خون دل خوردن ، وقت گذاشتن و رفت و آمدهای نمایندگان مجلس نباشد 50% تا 60% طرحها و مصوبات شما هم اجرایی نمی شود.

این نماینده مجلس با حمایت از رئیس قوة قضائیه اظهار داشت: ایشان توسط مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا منصوب می شود. شما فکر نمی کنید تنظیم کنندگان نامه اخیر تلویحاً ایشان را نشانه گرفته اند؟

وی بار دیگر به نقش مسئول دفتر رئیس دولت در تدوین این نامه اشاره کرد و گفت: القاء ایده مکتب ایرانی به جای مکتب اسلامی در ذهن جوانان این مرز و بوم که بایستی واقعه کربلا را نسل به نسل منتقل کنند، سوق دادن افکار عمومی و جوانان به سمت پادشاهان ایرانی و مهمتر شدن کتیبه کورش از نان شب برای سازمان میراث فرهنگی و صد البته رئیس دفتر رئیس دولت و ایجاد رویه بداخلاقی های مدیریتی که براساس آن شخصیت ها در رده های مختلف مورد عزل قرار گیرند و حرمت آنان شکسته شود مانند وزراءو…. اظهارات نامعقول در ارتباط با پیامبران و ایجاد شبهه در اذهان عمومی وکنایه های حساب شده علیه مراجع و علماء و بدتر از آن شکستن خط قرمز های دینی ازجمله این بدعت هاست.

رضا حسینی گفت: در این نامه، مجلس بویژه هیات رئیسه را مورد خطاب مستقیم قرار داده اید لذا این سئوال برایم پیش آمده که منظور شما در این نامه شخصیت ارزشمند جناب آقای دکتر لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون اصول گرایان مجلس، منتخب اکثریت قاطع نمایندگان، داماد شهید مطهری، یار مقام معظم رهبری، روحانی زاده مبارز می باشد، یا سید جلیل القدر حاج آقا ابوترابی فرزندی از سلاله حضرت زهرا (س) که از هیچ کوششی در کمک به دولت دریغ نورزیده است می باشد؟

وی افزود: شما مجمع تشخیص را زیر سئوال برده اید که بزرگان نظام در آن حضور دارند، شما رأی مردم رابه عنوان پشتوانه اقدامات خود قرار می دهید حال چرا تصور می کنیدکه مجلس شورای اسلامی بدون چون و چرا هرآنچه از سوی دولت به مجلس می آید را باید چشم و گوش بسته تأیید و تصویب کند؟

این نماینده مجلس ادامه داد: آیا این منطق درست است که مجمع تشخیص مصلحت نظام تا زمانی خوب است که خواسته دولت را تأمین نماید.


یک پاسخ به “عضو فراکسیون اصولگرایان:آیا مجمع تشخیص مصلحت تا زمانی خوب است که نظرات دولت را تامین کند؟”

  1. 2011 گفت:

    خودتان را خسته نکنید مجلس که از ان اصوالگرایان است پس چرا در راس امور نیست .دولت خود محور می خواهد مجمع بی حال و مجلسی تحت نظر خود داشته باشد.