سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

سوریه هم اینترنت را قطع کرد

چکیده :پس از مصر و چین، اینترنت سوریه نیز با اختلالات شدیدی مواجه و تقریبا قطع شده است. استفاده از دو برنامه‌ای که کاربران به کمک آنها می‌توانند به سایت فیس‌بوک وارد شوند نیز ممنوع شده...


العربیه گزارش داده که پس از مصر و چین، اینترنت سوریه نیز با اختلالات شدیدی مواجه و تقریبا قطع شده است.

به گزارش ایتنا به نقل از پایگاه خبری ماشابل، شبکه العربیه اعلام کرده است که تمام سرویس‌ها و خطوط اینترنتی در سوریه قطع شده است.

یک هفته پیش نیز رویترز از ممنوع شدن استفاده از دو برنامه‌ای که کاربران به کمک آنها می‌توانند به سایت فیس‌بوک وارد شوند در سوریه خبر داده بود.

شبکه اجتماعی فیس‌بوک از سال ۲۰۰۷ در سوریه فیلتر شده است.

هرچند دولتمردان سوری در اعمال فشار بر رسانه‌ها و جریان اطلاع‌رسانی ید طولایی دارند، اما این بار یک مسئول سوری ادعای العربیه مبنی بر قطع اینترنت در این کشور را رد کرده است.

حزب بعث از سال ۱۹۶۳ زمام امور کشور عرب‌نشین سوریه را در اختیار دارد.


6 پاسخ به “سوریه هم اینترنت را قطع کرد”

 1. رای سبز گفت:

  خدایا چقدر این اخبار برایم آشناست . معلومه همه این / دولتهای مردمی !!!!!! / از یک جا درس و خط می گیرند . انشاالله همه شون هم بزودی با هم و / به دست مردم کشور خودشون / ساقط میشوند . البته مردم اول باید فکر بعد از سقوط را بکنند وگرنه کار به جایی که باید برسه نمی رسد.

 2. فتنه گر!! گفت:

  اه چقدر ” فتنه گر ” و ” خس و خاشاک ” !!!! ” تو دنیا زیاد شده !
  خدا به داد این ” دولتهای مردمی !!!!! ” برسه که بد جوری دارن پشت سر هم ” کله پا ” میشند .

  ولی ببینید وضعیت آزادی و امنیت تو کشور ما چقدر بده که مردم برای راهپیمایی سکوت کشته میشن و باید ” صورت خودشون رو کاملا” بپوشونن تا شناخته نشن ” ولی تو کشورهای دیگه با وجود اینکه میگن خیلی دیکتاتوری هست “مردم با صورت باز و خیال راحت ” دارن تظاهرات می کنند.

 3. كورش گفت:

  وجه اشتراك ديكتا تورها يكي است .فقط نام ايدئو لوژ ي انها فرق دارد ..

 4. امید گفت:

  در دوران کودکی و نوجوانی که در مراسم جشن های دهه فجر شرکت می کردم فکر می کردم چه حیف که همه اعتراضها و جان فشانی ها را نسل پیش کردند و چیزی برای ما نگذاشتند وقتی فیلمها و برنامه هایی که در مورد اعتراضهای مردمی پیش از انقلاب از تلویزیون نشان داده می شد که چگونه بچه ها در مدارش شعار می نوشتند یا جلسه می گرفتند و در سطح شهر شعار می نوشتند در فضای کودکانه ام غبطه می خوردم.( البته دیریست که از تلویزیون دیگر این فیلمها پخش نمی شود!!!!) . امروز می بینم که نه مدتها ست که دریافته ام که نه دریافته ایم که در دوران سختری از گذشته زندگی می کنیم . در گذشته در دوران پدران ما صفها مشخص بود دوست و دشمن مشخص بود امروز صف ها نا مشخص است و چه بسا همه صف ها یک شعار می دهند اما مرد میدان می خواهد تا میان قیام خونین مردم در عاشورای 88 با راهپیمایی فرمایشی 9 دی تشخیص دهد . مرد میدان می خواهد تا تفاوت الله اکبر بی ریا مردم ایران را در 25 خرداد با الله اکبر ی که از منابر به گوش می رسد تشخیص دهد . کار ما سختر از پدران ما ست. امروز کار خاورمیانه سختتر از 50 سال پیش بود که می خواستند با استعمار بجنگند. امروز همه حول شعار الله اکبر جمع شده ایم تا با اقتدارگرایی بجنگیم با هر اسمی و رسمی چه در کت و شلور باشد چه لباس دیگری پوشیده باشد. جمع شده ایم که بگویم هر انسانی حق دارد خودش سرنوشت خود و مملکتش را تعیین کند جمع می شویم تا بگوییم ما صغیر نیستیم ما حیوان و خس و خاشاک نیستیم ما هم انسانیم عقل داریم و می فهمیم و سرپرستمان خودمان هستیم.

 5. علی گفت:

  با آرزوی سلامت برای همه فتنه گران ایران و مصر و سوریه و عربستان و …. این بدون شک آغاز بزر گترین تحول سیاسی خاور میانه در صد سال اخیره. اگر بدرستی پیش بریم دیگه نه حکومتهای ارتجاعی مثل سوریه در کارن نه شبه دموگراسی های وابسته به امریکا. به امید پیروزی ملتها!!!!

 6. فتنه سبز زنده گفت:

  مګه انقلاب 57 اینترنت بود ؟ ؟ ؟ مګه زمان مصدق تلفن بود ؟ ؟ ؟ مګه انقلاب مشروطه اداره پست سریع السیر بود ؟ ؟ ؟

  خطاب به تشنګان خون و مال ملت شریف و صبورر ایران : بالاخره به آخر راه رسیدیم تو این دنیا ! تو اون دنیا تا ابد در ګیری !

  هی بهت کفتیم ! هی بهت کفتیم ! هی بهت کفتیم !