سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حکم نهایی دادگاه برای شيوا نظرآهاري، فعال حقوق بشر: 4 سال حبس تعزيري، تبعيد به زندا...

حکم نهایی دادگاه برای شيوا نظرآهاري، فعال حقوق بشر: 4 سال حبس تعزيري، تبعيد به زندان شهر كرج و74 ضربه شلاق

چکیده : شعبه 36 دادگاه تجديدنظر استان تهران، امروز طي حكمي، با تبرئه‌ي شيوا نظرآهاري از اتهام " اجتماع و تباني عليه نظام" ، حكم وي را به 4 سال حبس تعزيري كاهش داد و محل تبعيد او را از زندان شهرستان ايذه به يكي از زندان‌هاي شهر كرج تغيير...


شيوا نظرآهاري، فعال حقوق بشر و وب نگار، از سوي شعبه 36 دادگاه تجديدنظرتهران، به تحمل 4 سال حبس تعزيري، تبعيد به زندان شهر كرج و 74 ضربه شلاق محكوم شد.

به گزارش کلمه، شعبه 36 دادگاه تجديدنظر استان تهران، امروز طي حكمي، با تبرئه‌ي شيوا نظرآهاري از اتهام ” اجتماع و تباني عليه نظام” ، حكم وي را به 4 سال حبس تعزيري كاهش داد و محل تبعيد او را از زندان شهرستان ايذه به يكي از زندان‌هاي شهر كرج تغيير داد.

نظرآهاري، پيش‌تر در شهريورماه، با حكم شعبه 26 دادگاه انقلاب، به شش سال حبس تعزيري، تبعيد به زندان شهرستان ايذه و 74 ضربه شلاق محكوم شده بود. اين حكم با اعتراض وي و وكلاي پرونده به شعبه 36 دادگاه تجديدنظر ارسال شد.

شيوا نظرآهاری پس از برگزاري انتخابات پرمناقشه رياست جمهوري در سال 88 به بازداشت نهادهاي امنيتي درآمد و پس از تحمل 100 روز بازداشت در اول مهرماه سال 88 ، با قرار وثيقه 200 ميليون توماني از زندان آزاد شد.

وي سپس در 29 آذرماه 88 در هنگام رفتن به شهر قم جهت حضور در مراسم تشييع پيكر آيت‌الله منتظري، از سوي مأموران وزارت اطلاعات بازداشت، و پس از 9 ماه، روز 21 شهريورماه با موافقت قاضي پرونده، با قرار وثيقه 500 ميليون توماني از زندان آزاد شد.

نظرآهاري كه پس از برگزاري انتخابات، بيش از يكسال در زندان بوده است، بيش از 3 ماه در سلول انفرادي به سر برده است.

در طول دوران بازداشت وي، رسانه‌هاي حامي دولت مطالب خلاف واقع بسياري را عليه اين فعال حقوق بشر در رسانه‌هاي خود منتشر كردند. در نمايشگاه مطبوعات امسال نيز، تصاوير وي به عنوان رابط گروه‌هاي مخالف نظام در محل نمايشگاه نصب شده بود. همچنين در مراسم 13 آبان ماه تصاويري از وي و خانواده‌اش بر ديوارهاي سفارت سابق آمريكا در تهران نصب شده بود.

شيوا نظرآهاري، از جمله دانشجويان ستاره‌داري است كه پس از بازداشت با اتهام سنگين “محاربه” مواجه شد. وي كه در طول دوران بازداشت خود، هرگونه وابستگي به گروه‌هاي سياسي مخالف را تكذيب كرده بود در دادگاه نيز به اتهام محاربه مورد محاكمه قرار گرفت. پيش از اين ضياءالدين نبوي و مجيد دري نيز در دادگاه با اتهاماتي مشابه به احكام سنگين حبس و تبعيد محكوم شده بودند.


7 پاسخ به “حکم نهایی دادگاه برای شيوا نظرآهاري، فعال حقوق بشر: 4 سال حبس تعزيري، تبعيد به زندان شهر كرج و74 ضربه شلاق”

 1. ناشناس گفت:

  آنچه شیوا نظر آهاری به تنهایی دارد جمیع آقایان ندارند و آن عشق به هم نوع خود و از خود گذشتگی برای احقاق حقوق انسانی میباشد و نه رانت خواری و خود را پنهان کردن پشت الفاظ دینی و تزویر.امپراتوری دروغ ناگزیر به شکست میباشد .این را در سخنان آقای الهام به خوبی میتوان فهمید چرا که خود میدانند که چه ظلم بیهوده ای در حق خیلی ها کرده اند و چگونه مجبور به حکومت با ظلم و دروغ هستند .هر کسی نداند این “تحصیل کردگان” رانت خور میدانند که سرنوشت اینگونه حکومت داری چه است .آقایان فهمیده اند که هر که را حبس میکنند ده ها نفر رویش میکنند چرا که این ظلم آقایان است که به بازتولید فریاد های تظلم خواهی می انجامد.
  یا حسین -میر حسین و تمام جویندگان حق و حقیقت.

 2. Jeb Leader گفت:

  بنام یزدان بخشاینده‌ی بخشا

  ایشون هم جای خواهر ما
  ولی این حکومت بی ناموس نه غیرت دارد و شرف
  جز دعا کردن چه از دستمان بر می آید ؟
  خدا لعنتشان کند که کرده است

 3. سبز گفت:

  تا کي…..
  تبعيد شلاق حبس …
  بالاخره نوبت شما هم ميرسه!

 4. ناشناس گفت:

  قسم ميخورم به ازاي هر روز زندان اين اسطوره ي زنان و بلكه مردان ايران، ضربه تبرهايي آنچنان كاري بر پيكره ي … اين مملكت وارد شود، كه ديگر چنين غلط كاري هايي به كابوسي سهمگين برايش مبدل شود و ديگر ياراي قدراست كردن اين …

 5. shiva گفت:

  man har vaght SHIVA ro mibinam delam milarze ke adami be in zibaii be in zekavat be in faali bayd morede azare edeii zesht roye sheytan sefat bashe of bar shoma of bar shoma of bar shoma

 6. امیر گفت:

  افسوس می خورم و غمگین از اینکه این نوع تفکرات بین مسئولان و رجال سیاسی همه گیر شده. خداوندا شاهد باش که احسن الخالقینت را چگونه تحقیر میکنند

 7. ناشناس گفت:

  درود بر مبارزان راه ازادی .یا حسین میرحسین