سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» در دادگاه انقلاب چه مي گذرد

اين سه قاضي

چکیده : سه شعبه دادگاه انقلاب به رياست سه قاضي مشخص واقع در خيابان معلم تهران رسيدگي به اتهامات افرادي را كه به جرايم سياسي در كشور دستگير مي شوند، بر عهده دارند . اين در حالي است كه در همين دادگاه قضات بي طرفي هستند كه اگر اين پرونده ها به آنها ارجاع شود طور ديگري برخورد مي كنند. اما نهادهاي امنيتي با انحصاري كردن اين پرونده ها و ارجاع آنها به اين سه شعبه حكم هايي را كه مي خواهند از قاضي های اين شعبه ها براي متهمانشان می گیرند...


کلمه_ سارا پردیس :چه كساني احكام متهمان سياسي را در تهران صادر مي كنند ؟ حكم هايي كه هر روز با سالهاي بي شمار زندان، اعدام و محروميت از فعاليت و تبعيد صادر و اخبار آن در سايتهاي مختلف منتشر مي شود ؟ آيا اين احكام توسط قاضی هایی عادل و بي طرف صادر مي شود يا قضاتي كه كاملا گوش به فرمان نهادهاي امنيتي هستند ؟ به راستي در دادگاه انقلاب پس از حوادث انتخابات سال88 بر متهمان سياسي چه گذشت و آنها چگونه در دادگاه هاي چند دقيقه اي با احكامي طولاني مجبورشده اند سالهاي زيادي از زندگي شان را پشت ميله هاي زندان بگذرانند ؟و يا چه کسی یا کسانی حکم به گرفتن جان این متهمان داده اند؟

سه شعبه براي رسيدگي به جرايم سياسي

سه شعبه دادگاه انقلاب به رياست سه قاضي مشخص واقع در خيابان معلم تهران رسيدگي به اتهامات افرادي را كه به جرايم سياسي در كشور دستگير مي شوند، بر عهده دارند . اين در حالي است كه در همين دادگاه قاضی های بي طرفي هستند كه اگر اين پرونده ها به آنها ارجاع شود جور ديگري برخورد مي كنند. اما نهادهاي امنيتي با انحصاري كردن اين پرونده ها و ارجاع آنها به اين سه شعبه حكم هايي را كه مي خواهند از قاضي های اين شعبه ها براي متهمانشان می گیرند .

به گفته منابع موثق به نقل از رییس دادگاه انقلاب، دهها قاضی دادگاه انقلاب بارها اعتراض کرده اند که چرا فقط پرونده های موادمخدر و قاچاقچی ها برای رسیدگی به آنها ارجاع می شود و نه پرونده های متهمان سیاسی و عقیدتی.گفته می شود که رییس فعلی و قبلی دادگاه انقلاب خود نیز با این اعتراض همکاران خود هم داستان اند اما کاری از دست شان بر نمی آید،چرا که ماموران امنیتی هستند که فرمان می دهند کدام پرونده به کدام شعبه برود و نه روسای دادگاه انقلاب و حتی رییس قوه قضاییه.

قاضي ابوالقاسم صلواتي رييس شعبه 15 دادگاه انقلاب يكي از اين قضات است كه با دادن حكم هاي طولاني و به وي‍ژه صدور احكام اعدام به متهمان به عنوان يكي از سخت گیرترین و گوش به فرمان ترین قاضی های اين دادگاه معرفي شده است . وقتي پرونده كسي به قاضي صلواتي ارجاع مي شود آه از نهاد متهم بلند مي شود چون مي داند كه با قاضي ای روبرو است كه كوچكترين رحم و مروتي ندارد و با متهمان حتي سختگيرانه تر از آنچه نهادهاي امنيتي از او می خواهند، رفتار مي كند .

محمد مقيسه رييس شعبه 28 دادگاه انقلاب يكي ديگر از اين قضات است .او به برخوردهاي تند و خشن با متهمانش معروف است. داد و فرياد و توهين به متهمان در جلسه دادگاه ،يكي از اصول اصلي قضاوت او است.

قاضي پير عباسي رييس شعبه 26 دادگاه انقلاب ، از ديگر قاضی هایی است كه پس از حوادث انتخابات سال 88 به اين جمع دونفره اضافه شد . او از دادگاه خانواده مي آمد. اندكي پس از حضور او در داگاه انقلاب همه فهميدند كه پير عباسي، قاضي حكم هاي اشد است و سالهاي بي شمار زندان ، تبعيد و محروميت در انتظار متهمان پرونده هاي اوست .

گزارش تفصیلی کلمه را درباره هر يك از اين قاضی ها مي خوانيد:

صلواتي و دادگاه هاي حساس

ابوالقاسم صلواتی، قاضی و رئیس شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و دادرس علی‌البدل دادگاه‌های عمومی تهران است. او در سال‌های اخیر قاضی دادگاه‌های مهم و حساس بوده است. بنابراين بعد از حوادث انتخابات در سال 88 خيلي دور از انتظار نبود كه دادگاه متهمان حوادث پس از انتخابات معروف به دادگاه هاي نمايشي به رياست او برگزار شود .

وكلاي دادگستري از صلواتي به عنوان قاضي ای ياد مي كنند كه از دادن حكم اعدام ابايي ندارد و حتي از صدور چنين احكامي خوشحال مي شود .او بارها با شادماني براي وكلا از صدور حكم هاي اعدام و تعداد زياد شان سخن گفته است .موضوعي كه گاه موجب حيرت وكلا مي شود .

صدور حکم اعدام برای برخی از متهمان حوادث پس از انتخابات و اجراي آن قبل از ابلاغ حکم دادگاه به وکیل و خانواده متهم و بدون رسیدگی پرونده در دیوان عالی کشوربا دستور اين قاضي بوده است .

او همچنين قاضی دادگاه معترضان ظهر عاشورا ي سال گذشته بود. او یک دانشجوی دامغانی را به دليل در دست داشتن سنگ در اين روز به اعدام محکوم کرد. در این مورد او مدعي شد که حکم اعدام را بر اساس فتوای آقای مکارم شیرازی كه در دست داشتن سنگ را مساوي محاربه مي داند صادر كرده است . ولی دفتر آقای مكارم شیرازی این موضوع را تکذیب کرد.بعدها اين حكم در دادگاه تجديد نظر به سه سال حبس كاهش يافت

حسين درخشان و سعيد متين پور دو روزنامه نگار نيز از قاضي صلواتي حكم اعدام گرفتند. درخشان حكمش در داد گاه تجديد نظر به 19 سال كاهش يافت .حکم متین پور نیز به هشت سال کاهش یافت .او قاضی پروندهٔ انفجار در شیراز (فروردین ۱۳۸۷) هم بوده است که به حکم او سه نفر اعدام شدند.

به جز احكام اعدام، صلواتي حكم زندان بسياري از فعالان سياسي و اجتماعي پس از حوادث انتخابات را هم صادر كرده است .تاجزاده ، امين زاده و عرب سرخي و … به حكم او در زندان اوين به سر مي برند .او كه براي عبدالله مومني، فعال اجتماعي و مدني حكم پنج سال زندان را صادر كرده بارها به وي در جلسه دادگاه تاكيد كرد كه به حرف بازجوهاي پرونده اش گوش دهد، چون هنوز بازجوها از او راضي نيستند !و تا زماني كه عبدالله آنها را از خود راضي نكند او هم به عنوان قاضي پرونده او را از زندان آزاد نمي كند . همين حرفهاي صلواتي موجب شكايت مومني عليه او شد . چندي پيش مومني شكايت نامه اي را عليه او و بازجوهاي وزارت اطلاعات تنظيم و به دادستان تهران تحويل داد .او همچنين عماد بهاور فعال اجتماعي سياسي را چندي پيش به ده سال زندان محكوم كرد .

صلواتي قاضي پرونده برادران علايي دو پزشك متخصص ايراني هم بوده است.همچنين او در پرونده كاري اش اقدامات عجيبي را نيز از خود به جاي گذاشته است از آن جمله آنكه وقتي ابراهیم نبوی، نویسنده و طنزنویس ایرانی پس از دريافت احضاریه‌اش در دادگاه حاضر نشد .صلواتي به جاي او وكيلش نعمت احمدی، را بازداشت كرد و تهديد كرد كه تا نبوي نيايد او را آزاد نمي كند .


پير عباسي قاضي تبعيد ، محروميت و زندان

قاضي پير عباسي كه سال گذشته از دادگاه خانواده به جمع دو قاضي معروف زندانيان سياسي پيوسته است با لحني مودب و آرام با متهمان سخن مي گويد . اما خيلي زود معلوم شد كه اين لحن آرام او فقط براي جلب توجه متهمان پرونده اش است . او اغلب اوقات براي متهمان پرونده اش اشد مجازات را در نظر مي گيرد و به دادن زندان هاي طولاني مدت، تبعيد و محروميت معروف است .رييس دفتر او ستاري فر از ماموران وزارت اطلاعات مستقر در دادگاه انقلاب است . گفته می شود ستاري فر به طور واضح رفتار پير عباسي را تحت نظر دارد و به همكاران خود در وزارت اطلاعات گزارش مي دهد. لابد آنها مي خواهند بدانند اين قاضي تازه وارد به چه ميزان دستورهاي آنان را اجرا مي كند .

پير عباسي همان قاضي ای است كه جعفر پناهي و محمد رسول اف را به شش سال حبس و 20 سال محروميت از فيلم سازي و حتي خروج از كشور محكوم كرده است .او براي احمد زيد آبادي و ژيلا بني يعقوب روزنامه نگاران به جز صدور احكام زندان، به ترتيب به محروميت مادام العمر و 30 ساله از حرفه روزنامه نگاري محکوم کرده است . احكامي كه تا پيش از اين كمتر از طرف دادگاهها براي روزنامه نگاران و فعالان اجتماعي و فيلمسازان صادر مي شد .

همچنين به حكم او مجيد دري ، ضيا نبوي و شيوا نظر آهاري دانشجويان ستاره دار هر كدام به سالهای طولانی حبس در تبعيد محكوم شده اند . ضيا نبوي بر اساس حكم پير عباسي به ده سال زندان در تبعيد محكوم وبه زندان كارون اهواز فرستاده شده است . همچنين مجيد دري نيز بر همين اساس به زندان بهبهان تبعيد شد.

صدور احكام سنگين براي روزنامه نگاران و فعالان اجتماعي و مدني از جمله حكم شش سال زندان براي بدرالسادات مفيدي، دبير انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران ، هفت سال حبس براي بهمن احمدي امويي ،روزنامه نگار اقتصادي و عماد الدين باقي ، فعال حقوق بشر از جمله عملكردهاي پير عباسي در مدت يك سال قضاوتش بوده است .

قاضي مقيسه و جنجال هاي روز دادگاه

محمد مقيسه، رئیس شعبه 28 دادگاه انقلاب است که در دهه های اول انقلاب در اوین حاج ناصر نامیده می شد .او ابتدا با نام “حاج ناصر” دراجراي احكام اعدام همراه با مجتبی حلوايي همراه بود. .او بعدها رئیس شعبه حجاب و ماهواره شد که دفتر آن در انتهای خیابان بهشتی بود . او پس از انتخابات احكام زيادي را براي دستگير شدگان به خصوص كساني كه در اعتراض هاي خياباني بازداشت شده بودند صادر كرد . او در جلسه هاي دادرسي همواره با فرياد و توهين با متهمان روبرو مي شود .بسیاری از وکیل ها در جلسه دادگاه به او یاد آور شده اند که شما به عنوان یک قاضی قرار است بی طرفانه بین متهم که موکل ماست و شاکی که وزارت اطلاعات است رسیدگی کنید نه اینکه آشکارا خودتان یک طرف ماجرا را بگیرید و به موکلان ما توهین کنید.قاضی مقیسه در برابر این اعتراض ها بسیاری از وکلا را از جلسه دادگاه اخراج و جتی آنها را تهدید به زندان کرده است.

او در دادگاه نظام حسن پور يكي از معترضان به نتايج انتخابات رو به او كه اهل خرم آباد است، وي را دهاتي خطاب كرد و با الفاظ چنان زشتی با او سخن گفت كه اين جوان روستايي را به گريه انداخت .قاضی مقیسه از جمله به این جوان دانشجو گفته بود :«تو که یک دهاتی(…) هستی،چکار به تظاهرات و اعتراض داری؟»

مقيسه همچنين بهاره هدايت ، ميلاد اسدي و بسياري از فعالان دانشجويي را به زندانهاي طولاني مدت محكوم كرده است . بهاره هدايت با حكم همين قاضي به نه سال و نيم حبس قطعي محكوم شده است .

مخالفت با حضور قاضی های مستقل

با اينكه در دادگاه انقلاب کسانی بارها براي حضور قاضي هايي مستقل و به دور از نفوذ وزارت اطلاعات و بازجوهايش تلاش کرده اند اما هر بار اين تلاش ها ناكام مانده و افرادي كه براي اين كار تلاش كرده اند نيز از كار بر كنار شده اند. اكنون همه متهمان حوادث پس از انتخابات و ديگر متهمان عقيدتي و سياسي به حكم اين سه قاضي بهترين روزهاي زندگي شان را در زندان مي گذرانند و يا در انتظار صدور احكام شان هستند .


76 پاسخ به “اين سه قاضي”

 1. میرحسینی ابهری گفت:

  خطابم به اون کسیه که خودش رو عزرائیل معرفی کرده :
  اولاً : بنده به عنوان یکی از میلیونها طرفدار میر حسین موسوی میگم که بی دین خودتی وهمه کس وکارته
  دوماً : آدم بی سواد توهین اینه نه اونی که شما عکسشو کشیدی!!!
  فقط اسمت رو خیلی خوب انتخاب کردی چون شما ها همون عزرائیل و نکیر ومنکرو جلاد وشکنجه گر و…………هستید

 2. ارش کاوه گفت:

  با تمام اینها ما چه میکنیم خیلی عصبانی بشیم برای شما یک پیام مینویسیم که روزی انها محاکمه میشوند ویا روز نجات نزدیک است نه فایده ندارد انها دارند فرزندان ملت را به سالها زندان محکوم میکنند زنان وفرزندان انها از ما توقع بیشتر از این دارند تا کی بنزین لیتری هفتصد تومان را مصرف کنیم ونان دانه ای پانصد تومان بخوریم وتنها برای زندانیان سیاسی وخبرنگاران در بند اظهار تاسف کنیم نه ما ایرانیان لیاقت فداکاری فعالان وازادیخواهان شجاع را نداریم از همین جا از تمام فعالان وازادیخواهان خواهش میکنم به فکر عزیزان خود باشید مردم لیاقت شما را ندارند مگر با مصدق و امیرکبیر وحتی رضا شاه چه کردند انها در تنهایی مردند در تبعید کشته شدند نه ایرانیان هنوز از نظر زندگی مدنی وداشتن ازادی رشد نکردند منتظرند تا کسی بیاید وانها با زنده باد زنده باد او را به زندان واعدام بفرستند وبروند دنبال روزمره گی خودشان اگر واقعا برای جوانان زندانی وتبعیدی ناراحت هستید ومیخواهید برای ازادی انها قدمی مثبت وواقعی بردارید بروید وبه عضویت احزاب بپیوندید با تشکل های سیاسی میتوان به مبارزه ادامه داد نه با شعار دادن در خلوت ویا ابراز ناراحتی در روابط اجتماعی در تاکسی ویا اتوبوس هر وقت یکی از احزاب توانست ادعا کند که ده میلیون عضو دارد انروز روز اغاز مبارزه خواهد بود به امید انروز

 3. حمید گفت:

  با سلام به هموطنان گرامی:
  باید به هموطنان یاد آوری کنم که یادمان نرود که این سه قاضی از هموطنان ما هستند و از دل انقلاب سر در آورده اند. باید با ان روابط و ساختارهای اجتماعی که ما را به قاتلان هموطنان خود تبدیل میکند مبارزه کرد. فکر نمیکنم که هیچ کدام از این سه قاضی حقوق بگیر روسیه، امریکا، اسرائیل، و سایر کشورهای دنیا باشند. اینها فرزندان ما هستنند که از دل همین ایران زمین بیرون آماده اند. اینان فرزندان دروغ، افترا، کم کاری، بی ناموسی، به هرمتی، بی سوادی، اعتیاد، و بسیاری از امراض دیگری هستند که قرنهاست گریبان این سرزمین را گرفته. تا زمانی که هر روزه با این امراض در خود، خانواده خود، و جامعه بطور عملی (نه شعاری) و هر روزه مبارزه نکنیم اینها ادامه پیدا خوهند کرد. ملتی که سه قاضی میتواند مسیر زندگی آنرا به کج راه ببرد بسیار به کمک احتیاج دارد. باید هر روزه تلاش کرد. بهانهها و شعارها را کنار بگزاریم.

 4. سهيل گفت:

  اگر ميدانستند خدا چه عذابي براي قاضي ستمگر در نظر گرفته چنين ظلم نميكردند.

 5. ناشناس گفت:

  ن يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِّثْلُهُ وَتِلْكَ الأيَّامُ

  نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللّهُ الَّذِينَ آمَنُواْ وَيَتَّخِذَ مِنكُمْ

  شُهَدَاء وَاللّهُ لاَ يُحِبُّ الظَّالِمِينَ ﴿140﴾ ال عمران

  اگر به شما آسيبى رسيده آن قوم را نيز آسيبى نظير آن رسيد
  و ما اين روزها[ى شكست و پيروزى] را ميان مردم به نوبت مى‏گردانيم
  [تا آنان پند گيرند] و خداوند كسانى را كه [واقعا] ايمان آورده‏اند
  معلوم بدارد و از ميان شما گواهانى بگيرد و خداوند
  ستمكاران را دوست نمى‏دارد (140)

  منظور کلی اشاره به سرنوشت انسان است وسیر تکاملی او .
  واینکه حادثه ای طبیعی برای یکی نعمت است وبرای
  دیگری نقمت ودرد.وهمه از مشیت خدای متعال هستن
  وبرای امتحان ما .وبر مومنین است که صبوری پیشه کنند
  وشکر گزار باشند

 6. مبارز گفت:

  لا اله الا الله…

 7. صدرالدین گفت:

  من موافق موضع میر حسین هستم. سکوت. اونا دلشون می خواد ما تو زمینشون بازی کنیم ولی میر حسین نباید این کار رو بکنه.سفت سر جات وایسا سید. این… کسی نیستن که حتی بخوای جوابشونو بدی!

 8. مشقاسم گفت:

  بابام جان درمثل مناقشه نیست و قمی ها و کاشی ها هم ناراحت نشوند، مخلص همه شان هستم اما نه قم خوبه نه کاشون، لعنت به هرسه تاشون. اینها قاضی هستند؟ آبروی هرچه قاضی را برده اند. یکی نیست ازاینا بپرسه بابام جان ای درسا کوجا خوندی، ای مشقا کوجا کردی. اینا آمدن ازبالا هرچی گفتن حکمش را بدهند و خود را به این ترتیب روسیاه کنن. اگر انسانند باید به فکر بقیه انسانها و اخلاق و آدمیت باشند، اگر مسلمانند، به جای آن پیشانی های کبره بسته که یعنی آره ما خیلی نماز می خوانیم باید به فکر فردای خود باشند که اگر پرس و جویی درآن دنیا باشد، اینها چه جوابی خواهند داد. آقام گفت؟

 9. Justice گفت:

  jenaabe aghaye salavati baraye man panj sal habs borid

  albate be dorogh va ghezavate eshtebah

  roozi ke pardeha kenar bere ba in … kara daram

  chon be edalat eteghad daram

 10. ناشناس گفت:

  واي به روزي كه بگندد نمك

 11. ناشناس گفت:

  حرف مفت نزنید
  اینا حکمها حقشونه
  اینایی که هم گفتید بهترین قضات هستن
  فکر کردین با این کار میتونید ما رو نسبت به حکم اونا بدبین کنید
  احمقهای وطن فروش

 12. امیر گفت:

  حکم 8سال زندان دادکاه بدوی رکسانا صابری را نیز مقیسه داد که نهایتا در تجدید نظر به دو سال حبس تعلیقی تقلیل یافت همچنین حکم یکسال زندان امیر مقدم متهم ردیف دوم این برونده

 13. بی ستاره گفت:

  خدا به فریادتان برسد روزی که ملت ایران به پا خیزد و ریشه بی ریشیتان را از جا بکنند (الله اکبر )

 14. بسیجی سابق گفت:

  خوب بود عکس این سه نفر را میگذاشتید مخصوصا مقیسه

 15. حبیب تبریزیان گفت:

  بمناسبت تهدید دستگاه قضائی به دادگاهی کردن سران سبز!
  تقدیم به گُردان دلیر سبز! که اخلاق و روح آزادگی را در میهنمان زنده کردند. به آنان که در راه پر فروغ سبز جان دادند، شکنجه شدند، به حبس گرفتار شدند و آنها که در صف پایان ناپذیر ایثار ایستاده اند. به موسوی و کروبی که روح آزادی خواهی را مسیح وارانه در کالبد نیمه جان جامعه ما دمیدند!
  اگر که مفتی شهرم به کفر فتوا داد
  خود این نشان ز اعتقاد من است
  اگر همه میخانه ها زمن طلبکارند
  خود این گواه زاعتبار من است
  زبعد مردن من دیدی ار زمینی را
  که شعله خیزد از آنجا بدان مزار من است
  ای مدعی براه خویش رو
  که راه شرف رسم راه من است
  ……
  سقراط فتنه گر!
  و فتنه سازان سبز ما!
  قرب 400 سال پیش از میلاد ، دادگاه شهر آتن که اشرافیت چربی گرفته آن شهر بر آن حاکم بود، سقراط پدر فلسفه و بویژه فلسفه اخلاق را به مرگ محکوم کرد. اتهام او شورانیدن جوانان آتن بر علیه اشرافیت آتن، برعلیه کپک زدگی نهاد های حکومتی آن برعلیه بی مایگی مراجع فکری اش، برعلیه هنر کلیشه ایی و از هنر خالی شده اش و برعلیه پوچی وکلیت نهادینگی اش «استابلیشمنت» حاکمش، بوده بود.
  او محکوم شد تا با نوشیدن شوکران به زندگی خویش پایان دهد. در شبی که مقرر بود او به گناه و اتهام «فتنه گری» جام شوکران را بنوشد، دوستانش درکنار او بودند. گروهی به او پیشنهاد کردند تا به کمک آنان گریخته جان خویش را نجات دهد و گروهی پیشنهاد کردند که ندامت نامه بنویسد و زندگی خویش را نجات دهد. اما اونه تنها بخاطر دفاع از آنچه گفته و کرده بود بلکه بخاطر حرمت همان قانونی که آنچنان بدست اشرافت فاسد آتن، زیر پانهاده شده بود با قاطیعت، هر دو پیشنهاد را رد کرده جام شوکران را سرکشیده و به آرامی به بستر مرگ رفت. پایبندی او به حقیقت و حصول آن با نقد چنان بدیهی بود که مرگ در برابر آن هیچ. افلاطون دوست و شاگرد نزدیک وی دفاعیات و جریان مرگش اورا در «فیدون» به تفصل نگاشته است.
  دفاعیه سقراط طولانی تر از آنست که در گنجایش این کامنت باشد ولی خلاصه آن در یک جمله اینست :
  من حقیقت ر ا گفته ام و دروغ و زشتی و کژی را نقد کرده ام و ادعایی بیش از این ندارم و اگر امروز نام و آوازه ایی در ِخرَدمندی دارم ، بیش آنکه این آوازه مرهون خردمندی من باشد مدیون بی خردی و بی اخلاقی شما حاکمان آتن است! من مرگ ر ا میپذیرم زیرا به حقیقت آنچه گفته ام باور دارم و بر آن باور ایستاده ام.
  چندی نپائید که پوسیدگی دستگاه حکومتی آتن بعنوان مرکز امپراطوری یونان راه را برای اسکندر مقدونی ( ماکادونی) باز کرد تا او در آن دیار نظم خویش را مقرر گرداند.

 16. lin گفت:

  من توسط قاضی پیرعباسی محاکمه شدم.کل جریان دادگاه من کمتر از 5 دقیقه طول کشید. قاضی فقط یک بار انهم تنها چند ثانیه به من نگاه کرد و هم مشغول انشا رای بود و هم با موبایلش حرف میزد.ولی به درستی اشاره کردید که همه کاره شعبه 26 ستاری فر میباشد.البته وقتی فهمیدم که با این قاضی باید روبرو بشم خیلی خوشحال شدم چون از دو جلاد دیگه احکامش سبکتره که حود ستاری فر هم اشاره کرد که اینجا کم ازارترین شعبه امنیتی دادگاه انقلابه

 17. reza گفت:

  آقایان قضات به والله قسم فتنه ترازحاکمیت کنونی درهیچ کجای دنیاندیدم اینهامحرزنان راازپشت بستند.فقط امیدوارم درصبح آزادی درمقابل ملت پاسخی خداپسندانه ائی داشته باشی ، اعمال شمارامیبخشم ولی فراموش نمیکنم مطمئن باشید.

 18. حمید گفت:

  هر چند آشنا کردن مردم با این قاضیان و رفتارشان ارزشمند است اما توجه کنیم که خانه از پای بست ویران است و با جابجا شدن قاضیان تفاوتی در نتیجه رخ نمی دهد. یادمان باشد که آیت الله یزدی رفت و آیت الله شاهرودی آمد و آیت الله شاهرودی رفت و آیت الله لاریجانی آمد. هر چند ظاهر تفاوت کرد اما اصل همان ماند. یا مثالی دیگر، قاضی مرتضوی رفت و قاضی جعفری دولت آبادی آمد که جای مهر بر پیشانی دارد. اما همان روند ادامه پیدا کرد.
  این شعار 57 گویای واقعیت است: ….

 19. AB گفت:

  pir abbasi ghazi man bod har chi goftid rast goftid