سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» در دادگاه انقلاب چه مي گذرد

اين سه قاضي

چکیده : سه شعبه دادگاه انقلاب به رياست سه قاضي مشخص واقع در خيابان معلم تهران رسيدگي به اتهامات افرادي را كه به جرايم سياسي در كشور دستگير مي شوند، بر عهده دارند . اين در حالي است كه در همين دادگاه قضات بي طرفي هستند كه اگر اين پرونده ها به آنها ارجاع شود طور ديگري برخورد مي كنند. اما نهادهاي امنيتي با انحصاري كردن اين پرونده ها و ارجاع آنها به اين سه شعبه حكم هايي را كه مي خواهند از قاضي های اين شعبه ها براي متهمانشان می گیرند...


کلمه_ سارا پردیس :چه كساني احكام متهمان سياسي را در تهران صادر مي كنند ؟ حكم هايي كه هر روز با سالهاي بي شمار زندان، اعدام و محروميت از فعاليت و تبعيد صادر و اخبار آن در سايتهاي مختلف منتشر مي شود ؟ آيا اين احكام توسط قاضی هایی عادل و بي طرف صادر مي شود يا قضاتي كه كاملا گوش به فرمان نهادهاي امنيتي هستند ؟ به راستي در دادگاه انقلاب پس از حوادث انتخابات سال88 بر متهمان سياسي چه گذشت و آنها چگونه در دادگاه هاي چند دقيقه اي با احكامي طولاني مجبورشده اند سالهاي زيادي از زندگي شان را پشت ميله هاي زندان بگذرانند ؟و يا چه کسی یا کسانی حکم به گرفتن جان این متهمان داده اند؟

سه شعبه براي رسيدگي به جرايم سياسي

سه شعبه دادگاه انقلاب به رياست سه قاضي مشخص واقع در خيابان معلم تهران رسيدگي به اتهامات افرادي را كه به جرايم سياسي در كشور دستگير مي شوند، بر عهده دارند . اين در حالي است كه در همين دادگاه قاضی های بي طرفي هستند كه اگر اين پرونده ها به آنها ارجاع شود جور ديگري برخورد مي كنند. اما نهادهاي امنيتي با انحصاري كردن اين پرونده ها و ارجاع آنها به اين سه شعبه حكم هايي را كه مي خواهند از قاضي های اين شعبه ها براي متهمانشان می گیرند .

به گفته منابع موثق به نقل از رییس دادگاه انقلاب، دهها قاضی دادگاه انقلاب بارها اعتراض کرده اند که چرا فقط پرونده های موادمخدر و قاچاقچی ها برای رسیدگی به آنها ارجاع می شود و نه پرونده های متهمان سیاسی و عقیدتی.گفته می شود که رییس فعلی و قبلی دادگاه انقلاب خود نیز با این اعتراض همکاران خود هم داستان اند اما کاری از دست شان بر نمی آید،چرا که ماموران امنیتی هستند که فرمان می دهند کدام پرونده به کدام شعبه برود و نه روسای دادگاه انقلاب و حتی رییس قوه قضاییه.

قاضي ابوالقاسم صلواتي رييس شعبه 15 دادگاه انقلاب يكي از اين قضات است كه با دادن حكم هاي طولاني و به وي‍ژه صدور احكام اعدام به متهمان به عنوان يكي از سخت گیرترین و گوش به فرمان ترین قاضی های اين دادگاه معرفي شده است . وقتي پرونده كسي به قاضي صلواتي ارجاع مي شود آه از نهاد متهم بلند مي شود چون مي داند كه با قاضي ای روبرو است كه كوچكترين رحم و مروتي ندارد و با متهمان حتي سختگيرانه تر از آنچه نهادهاي امنيتي از او می خواهند، رفتار مي كند .

محمد مقيسه رييس شعبه 28 دادگاه انقلاب يكي ديگر از اين قضات است .او به برخوردهاي تند و خشن با متهمانش معروف است. داد و فرياد و توهين به متهمان در جلسه دادگاه ،يكي از اصول اصلي قضاوت او است.

قاضي پير عباسي رييس شعبه 26 دادگاه انقلاب ، از ديگر قاضی هایی است كه پس از حوادث انتخابات سال 88 به اين جمع دونفره اضافه شد . او از دادگاه خانواده مي آمد. اندكي پس از حضور او در داگاه انقلاب همه فهميدند كه پير عباسي، قاضي حكم هاي اشد است و سالهاي بي شمار زندان ، تبعيد و محروميت در انتظار متهمان پرونده هاي اوست .

گزارش تفصیلی کلمه را درباره هر يك از اين قاضی ها مي خوانيد:

صلواتي و دادگاه هاي حساس

ابوالقاسم صلواتی، قاضی و رئیس شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و دادرس علی‌البدل دادگاه‌های عمومی تهران است. او در سال‌های اخیر قاضی دادگاه‌های مهم و حساس بوده است. بنابراين بعد از حوادث انتخابات در سال 88 خيلي دور از انتظار نبود كه دادگاه متهمان حوادث پس از انتخابات معروف به دادگاه هاي نمايشي به رياست او برگزار شود .

وكلاي دادگستري از صلواتي به عنوان قاضي ای ياد مي كنند كه از دادن حكم اعدام ابايي ندارد و حتي از صدور چنين احكامي خوشحال مي شود .او بارها با شادماني براي وكلا از صدور حكم هاي اعدام و تعداد زياد شان سخن گفته است .موضوعي كه گاه موجب حيرت وكلا مي شود .

صدور حکم اعدام برای برخی از متهمان حوادث پس از انتخابات و اجراي آن قبل از ابلاغ حکم دادگاه به وکیل و خانواده متهم و بدون رسیدگی پرونده در دیوان عالی کشوربا دستور اين قاضي بوده است .

او همچنين قاضی دادگاه معترضان ظهر عاشورا ي سال گذشته بود. او یک دانشجوی دامغانی را به دليل در دست داشتن سنگ در اين روز به اعدام محکوم کرد. در این مورد او مدعي شد که حکم اعدام را بر اساس فتوای آقای مکارم شیرازی كه در دست داشتن سنگ را مساوي محاربه مي داند صادر كرده است . ولی دفتر آقای مكارم شیرازی این موضوع را تکذیب کرد.بعدها اين حكم در دادگاه تجديد نظر به سه سال حبس كاهش يافت

حسين درخشان و سعيد متين پور دو روزنامه نگار نيز از قاضي صلواتي حكم اعدام گرفتند. درخشان حكمش در داد گاه تجديد نظر به 19 سال كاهش يافت .حکم متین پور نیز به هشت سال کاهش یافت .او قاضی پروندهٔ انفجار در شیراز (فروردین ۱۳۸۷) هم بوده است که به حکم او سه نفر اعدام شدند.

به جز احكام اعدام، صلواتي حكم زندان بسياري از فعالان سياسي و اجتماعي پس از حوادث انتخابات را هم صادر كرده است .تاجزاده ، امين زاده و عرب سرخي و … به حكم او در زندان اوين به سر مي برند .او كه براي عبدالله مومني، فعال اجتماعي و مدني حكم پنج سال زندان را صادر كرده بارها به وي در جلسه دادگاه تاكيد كرد كه به حرف بازجوهاي پرونده اش گوش دهد، چون هنوز بازجوها از او راضي نيستند !و تا زماني كه عبدالله آنها را از خود راضي نكند او هم به عنوان قاضي پرونده او را از زندان آزاد نمي كند . همين حرفهاي صلواتي موجب شكايت مومني عليه او شد . چندي پيش مومني شكايت نامه اي را عليه او و بازجوهاي وزارت اطلاعات تنظيم و به دادستان تهران تحويل داد .او همچنين عماد بهاور فعال اجتماعي سياسي را چندي پيش به ده سال زندان محكوم كرد .

صلواتي قاضي پرونده برادران علايي دو پزشك متخصص ايراني هم بوده است.همچنين او در پرونده كاري اش اقدامات عجيبي را نيز از خود به جاي گذاشته است از آن جمله آنكه وقتي ابراهیم نبوی، نویسنده و طنزنویس ایرانی پس از دريافت احضاریه‌اش در دادگاه حاضر نشد .صلواتي به جاي او وكيلش نعمت احمدی، را بازداشت كرد و تهديد كرد كه تا نبوي نيايد او را آزاد نمي كند .


پير عباسي قاضي تبعيد ، محروميت و زندان

قاضي پير عباسي كه سال گذشته از دادگاه خانواده به جمع دو قاضي معروف زندانيان سياسي پيوسته است با لحني مودب و آرام با متهمان سخن مي گويد . اما خيلي زود معلوم شد كه اين لحن آرام او فقط براي جلب توجه متهمان پرونده اش است . او اغلب اوقات براي متهمان پرونده اش اشد مجازات را در نظر مي گيرد و به دادن زندان هاي طولاني مدت، تبعيد و محروميت معروف است .رييس دفتر او ستاري فر از ماموران وزارت اطلاعات مستقر در دادگاه انقلاب است . گفته می شود ستاري فر به طور واضح رفتار پير عباسي را تحت نظر دارد و به همكاران خود در وزارت اطلاعات گزارش مي دهد. لابد آنها مي خواهند بدانند اين قاضي تازه وارد به چه ميزان دستورهاي آنان را اجرا مي كند .

پير عباسي همان قاضي ای است كه جعفر پناهي و محمد رسول اف را به شش سال حبس و 20 سال محروميت از فيلم سازي و حتي خروج از كشور محكوم كرده است .او براي احمد زيد آبادي و ژيلا بني يعقوب روزنامه نگاران به جز صدور احكام زندان، به ترتيب به محروميت مادام العمر و 30 ساله از حرفه روزنامه نگاري محکوم کرده است . احكامي كه تا پيش از اين كمتر از طرف دادگاهها براي روزنامه نگاران و فعالان اجتماعي و فيلمسازان صادر مي شد .

همچنين به حكم او مجيد دري ، ضيا نبوي و شيوا نظر آهاري دانشجويان ستاره دار هر كدام به سالهای طولانی حبس در تبعيد محكوم شده اند . ضيا نبوي بر اساس حكم پير عباسي به ده سال زندان در تبعيد محكوم وبه زندان كارون اهواز فرستاده شده است . همچنين مجيد دري نيز بر همين اساس به زندان بهبهان تبعيد شد.

صدور احكام سنگين براي روزنامه نگاران و فعالان اجتماعي و مدني از جمله حكم شش سال زندان براي بدرالسادات مفيدي، دبير انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران ، هفت سال حبس براي بهمن احمدي امويي ،روزنامه نگار اقتصادي و عماد الدين باقي ، فعال حقوق بشر از جمله عملكردهاي پير عباسي در مدت يك سال قضاوتش بوده است .

قاضي مقيسه و جنجال هاي روز دادگاه

محمد مقيسه، رئیس شعبه 28 دادگاه انقلاب است که در دهه های اول انقلاب در اوین حاج ناصر نامیده می شد .او ابتدا با نام “حاج ناصر” دراجراي احكام اعدام همراه با مجتبی حلوايي همراه بود. .او بعدها رئیس شعبه حجاب و ماهواره شد که دفتر آن در انتهای خیابان بهشتی بود . او پس از انتخابات احكام زيادي را براي دستگير شدگان به خصوص كساني كه در اعتراض هاي خياباني بازداشت شده بودند صادر كرد . او در جلسه هاي دادرسي همواره با فرياد و توهين با متهمان روبرو مي شود .بسیاری از وکیل ها در جلسه دادگاه به او یاد آور شده اند که شما به عنوان یک قاضی قرار است بی طرفانه بین متهم که موکل ماست و شاکی که وزارت اطلاعات است رسیدگی کنید نه اینکه آشکارا خودتان یک طرف ماجرا را بگیرید و به موکلان ما توهین کنید.قاضی مقیسه در برابر این اعتراض ها بسیاری از وکلا را از جلسه دادگاه اخراج و جتی آنها را تهدید به زندان کرده است.

او در دادگاه نظام حسن پور يكي از معترضان به نتايج انتخابات رو به او كه اهل خرم آباد است، وي را دهاتي خطاب كرد و با الفاظ چنان زشتی با او سخن گفت كه اين جوان روستايي را به گريه انداخت .قاضی مقیسه از جمله به این جوان دانشجو گفته بود :«تو که یک دهاتی(…) هستی،چکار به تظاهرات و اعتراض داری؟»

مقيسه همچنين بهاره هدايت ، ميلاد اسدي و بسياري از فعالان دانشجويي را به زندانهاي طولاني مدت محكوم كرده است . بهاره هدايت با حكم همين قاضي به نه سال و نيم حبس قطعي محكوم شده است .

مخالفت با حضور قاضی های مستقل

با اينكه در دادگاه انقلاب کسانی بارها براي حضور قاضي هايي مستقل و به دور از نفوذ وزارت اطلاعات و بازجوهايش تلاش کرده اند اما هر بار اين تلاش ها ناكام مانده و افرادي كه براي اين كار تلاش كرده اند نيز از كار بر كنار شده اند. اكنون همه متهمان حوادث پس از انتخابات و ديگر متهمان عقيدتي و سياسي به حكم اين سه قاضي بهترين روزهاي زندگي شان را در زندان مي گذرانند و يا در انتظار صدور احكام شان هستند .


76 پاسخ به “اين سه قاضي”

 1. azadi گفت:

  این آقایان حداقل رحمی به زن و بچه خودشان بکنند. و بترسند از خشم خانمان سوز مردم !!!

  • ناشناس گفت:

   بهتر است بگوئیم از خشم عادلانه و خانمانسوز خدای قادر و متعال

   • سارا گفت:

    در زندگي بشر خداوند و فرشتگان تماشاچي محض اند
    به نظرم ايشان درست تر ميگويند

    • ناشناس گفت:

     فَإِنَّکَ فَعَّالٌ لِمَا تَشَاءُ
     خدایا تو برای خواسته هایت در فعالیت هستی
     فرازی از دعای کمیل

 2. maliheh گفت:

  ghezavate nahai dar mored vey ba khoda

 3. ایران دخت گفت:

  لعنت خدا بر این حکومت جور.چه بلاها که سر ملت نمیارن.خدا خودش مزدشونو بده.امیدوارم در پیشگاه عرل الهی خدا هم به همین صورت حکم این قاضیان متخلف که هیچ ترسی از فردای معاد ندارن رو صادر کنه. اخه بی عدالتی تا کجا؟خدا چه صبری داره که به این افراد اجازه ی نفس کشیدن میده اینها بانفسشون دنیا رو الوده میکنن.عزیزان بدونید که ما دست از حمایت شما برنمیداریم در هر صورتی درخواست ما ازادی بی قید و شرط شما و مجازات افرادیست که به شما تعدی کردند و ظلم روا داشتند.خدا یارو یاورتون باشه و شما رو به او میسپاریم که پناه بی پناهان است.

 4. ناشناس گفت:

  Merci ke moarrefishun kardid

 5. Setare گفت:

  EDALAT O DADKHAHI dar in nezam daste YAZIDIYAN ra az posht baste, vaghti sohbat az mohakeme SARANE FETNE MISHAVAD yani mohakeme edalat mohakeme ensaniat mohakeme bashar dosti va mohakeme ESLAM. Chegoneast ke eteraze MARAJE ALIGHADR Shenide nemishavad, eteraze dastandarkarane mardomi shenide nemishavad, zira SARAN o DOLATMARDAN FETNEGARAN ASLI hastand, darvaghe shoma ARMANHAYE ENGHELAB RA MOHAKEME KARDE O KHAHID KARD.,,,,,, VAY BAR IN DIVARE DADKHAHI KE TA JAMARAN MIRAVAD DIVAR KAJ

 6. سبز گفت:

  سلام کلمه چرا میرحسین علیه این هتاکان و توهیین کنندگان امثال طائب و ارضی موضع گیری نمی کند ما همه به میرحسین رای دادیم و اورا از صمیم قلب دوست داریم و پشتیبان او هستیم .کلمه به میرحسین بگو طی یک بیانیه سفت و سخت مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزند.

 7. پ گفت:

  ممنون مفید بود.

 8. شهرام گفت:

  خواهشمندم شما حداقل از نام قاضی برای این افراد استفاده نکنید. چون نه اینها قاضی هستند نه مکان کارشان دادگاه.

 9. ناشناس گفت:

  bezodi ghazihaye digeiee ke khode mardome iran hastan in 3ghazi va digar ghaziha ra dar haman dadgahe enghelab sader mikonan

 10. علیرضا گفت:

  مدتی بود منتظر بودم یک نفر این قاضیان بیدادگری که از کسوت قضاوت برای سرکوب منتقدان استفاده می کنند معرفی کند.
  اینها باید بدانند شناخته شده اند و در فردایی که می آید در دادگاهی واقعی باید پاسخگوی جنایاتشان باشند.

  • minoo- ghahreman گفت:

   farda ………. khili dire bayad rafat aslami be kharj dad ” ta dir nashode behtar ast aghaian be ravan pezek morajae konand ‘ chon zolme be khod ham iki az shakhe haie bimarie ravan hast ” agar ham majboreshan kardan ” be dadgahe saleh shekaiat konand ”

 11. ناشناس گفت:

  خطاب به قاضی هایی که کمر به ریشه کن کردن عقل و آزادگی بسته اند باید گفت :اگر تن به احکام فرمایشی بدهید باید ،
  گر حکم شود که سبز گیرند -در شهر هر آنچه مغز گیرند .

 12. asal گفت:

  dahaty?in agha kohdesh az koja omade?lorha asiltarin iraniha hastand,… dahaty be to sharaf dare

 13. اسلام دوست گفت:

  فقط این آقایان بیاد داشته باشند روزی را که خشم مردم بجوشد از این همه ظلم……
  صبخ دور نیست

 14. شیخ ابراهیم زنجانی گفت:

  آیا میتوانید عکسی‌ هم از این افراد منتشر کنید؟ به علاوه، آیا میتوانید چنین گزارشی هم از متهمان کهریزک به همراه عکس آنها منتشر کنید. اصرار من بر انتشار عکس این است که انتشار عکس باعث تضعیف روحیه چنین افرادی شده و شاید باعث کاهش اعمال … آنان شود….

 15. کاوه بهار گفت:

  اگر ساواک ودادگاههای شاه موفق شدند این ها هم موفق می شوند.سرنوشت نصیری وهویدا و رحیمی ودیگر سران و کارگزاران شاه را بیاد بیاورید.

 16. حمیدرضا(میکروب) گفت:

  دسسسسسسسسسسسسسسسسسستون درد نکنه ولی ای کاش عکس هر سه قاضی را هم میگذاشتید.

 17. احمد گفت:

  چند روزیست که بنده به علت مشکل قضایی که برای فرزندم در کشور تایلند پیش آمده در این کشور به سر می برم دیروز که روز دادگاهی ایشان بود بنده صبح زود به همراه وکیل ایشان به دادگاه رفتم وکیل ایشان در بین راه به من گفت امروز چون روز تفهیم اتهام ایشان است به وکیل اجازه داخل شدن به دادگاه نمی دهند کفتم به چه دلیل گفتند در قانون تایلند آمده است که تفهیم اتهام در دادگاه بایستی بدون حضور شخص سومی توسط قاضی به متهم تفهیم شود . و ایشان گفتند چون فرزند شما خارجی است دادگاه برای ایشان مترجم می آورد بنده از ایشان خواستم که اگر امکان دارد برای من اجازه بگیرند که بروم داخل دادگاه و ایشان گفتند بستگی بنظر قاضی دارد و ایشان سعی خواهد کرد این اجازه را برای من بگیرد . و بعد از در خواست ایشان با منشی دادگاه و صحبت ایشا با قاضی و اینکه بنده فرد مسن و بیماری هستم قاضی موافقت کرد بنده بروم داخل در کنار فرزندم .
  ساعت 9 صبح قاضی که انسانی بسیار با وقاری بود وارد دادگاه شد و در پشت میز محاکمه قرار گزفت . و بعد شرو کرد قراعت تک تک پروند های متهمین و صدور حکم . تا اینکه نوبت به فرزند من رسید اپتدا مترجم را صدا کرد و نام و دین ایشان را سوال کرد مترجم گفت من مسلمان هستم
  آنگاه قاضی از مترجم خواست که قسنامه ای که در جلو ایشان است بخواند . به الله ویگانه خدای متعال قسم می خورم که در این دادگاه غیر از حقیقت چیز دیگری ترجمه نکنم آنگاه خیلی با احترام آهسته شروع کرد به خواندن اتهام . به فرزند من گفت آقای فلانی شما در فلان روز توسط پلیس به جرم ارتکاب به….. دستگیر شده اید و دادستان بر اساس ماده فالان برای شما تقاضای مجازات کرده و شما در اداره پلیس به جرم خود اعتراف کرده ای ولی اعتراف شما در اداره پلیس از نظر دادگااه و قاضی ارزشی ندارد
  حال شما در این دادگاه به جرم خود اعتراف می کنید . فرزند بنده گفت اعتراف می کنم . سپس قاضی گفت حکم شما بر اساس ماده فلان قانون جنایی از یک تا 5 سال زندان است و لی این دادگاه شمارا به یک سال زندان محکوم میکند و چون شما بچرم خود اعتراف کرده اید آن را به 6 ماه کاهش می دهد و چون شما جوان هستی و سابقه قبلی هم نداری این 6 ماهم تعلیق میشود .و شما بایستی 5 هزار بات جریمه پرداخت کنی .وقتی این برخورد و عدالت قاضی دیدم اشک از چشمانم سرازیر شد . بلی یک قاضی بودایی چنین حکم صادر می کند و به یک فرد خارجی رحم می کند ! ولی افسوس در کشور ما قضاتی مانند صلواتی
  و مقیسه و پیر عباسی دین و ایمانشان به مقام و منصب دنیوی فروخته اند و در حرفه و لباس مقدس قضاوت خود را غلام مامورین امنیتی و نظامی که نه سواد درستی دارند و نه ایمان محکم قرار داده اند و با صدور حکمهای فله ای و نا عدلانه هر روز خود را به دروازه عذاب الهی نزدیکتر می کنند . نصیحت بنده بعنوان یک هموطن به این بزرگواران این است که هنوز هم دیر نشده کمی بخودتان بیایید و اگر دستتان بسته است کناره گیری کنید . بخدا قسم انسان اگر برود شراب فروشی کند درآمدش حلال تر است از این حقوق و پاداشی که اینها بابت بزندان انداختن و اعدام انسانهای بی گناه میگیرند . دیروز وقتی آن برخورد و حکم قاضی تایلندی دیدم بیاد جمله جمال الدین اسد آبادی افتادم که فرمود در اروپا اسلام دیدم ولی مسلمان نه ولی در ایران مسلمان زیاد است ولی از اسلام خبری نیست . امیدوارم روزی بیاید که قضات ما هم مثل این قاضی بودایی از روی وجدان ودر چهار چوب قانون و ترحم انسانی حکم صادر کنند . نه به سفارش مامورین امنیتی و نظامی و سیاسی !!!.

 18. سهراب گفت:

  میرحسین محکم باش. چرا هیچ موضعی نمی گیری؟ اینا هرچی از دهنشون دراومد نثار شما و ما کردند. این حرکات باید در نطفه خفه بشه. به خدا سکوت اشتباهه.

  • ناشناس گفت:

   اگر قرار بود سکوت کنیم همان اول خفه خون می گرفتییم تا ندا هااا هم کشته نشونند جناب میر حسین

 19. Hamid گفت:

  Balatarin eteghade inha godrat va maddiyat ast azizan ,sohbat az eteghadat nakonid

 20. میزان سبز گفت:

  چه خوب از امانت ” حضرت علی ع ” نگهداری می کنند این آقایان ” قاضی ” !!! چطور می خواهند جواب خدا رو بدهند ؟؟؟ روز قیامت صورتهای ” سیاه ” و چشمهای ” کور ” را چه می کنند ؟؟؟

 21. ناشناس گفت:

  امیدوارم به همان سیاق، روزی به دست عدالت سپرده شوند که العنف بالعنف

 22. قاصد آزادی گفت:

  از مسئولین محترم سایت کلمه تقاضا داریم تا پیام ما را به گوش آقای موسوی برسانند که در صورتی که ایشان سالم هستند اولا تکذیب کنند و ثانیا بیانیه ای در جواب عربده کشی های کودتاچیان انتشار دهند. نیاز به همچین بیانیه یا پیامی بسیار احساس می شود. وقت نیست…

 23. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  کهریزک برای جمع آوری اینگونه افراد ساخته شد ولی امان از حکومتی که قاضی،دادستان و مسئولان رده بالای نیروی انتظامی آن از اهالی کهریزک شرورتر بودند و هستند.

 24. عزرائیل گفت:

  منتظره شما هستم در روز قیامت اقای موسوی و طرفداران بی دین شما به پرچم امام حسین توحین میکنید بدانید قیامت خیلی نزدیک است

 25. اسد الله گفت:

  بنده به عنوان یک ایرانی مسلمان که تاریخ اسلام و سیره پیامبر اکرم ص وائمه اطهار را تا حدی مطالعه کرده ام این رفتار را مطابق با قوانین و قواعد اسلامی نمی بینم وانتظار دارم مقام معظم رهبری دستور دهند تا این رویه که هیچ تطابقی با قضائ اسلامی ندارد و وهن شیعه را در بهمراه دارد خاتمه یابد.

 26. محمد گفت:

  این سه قاضی ….و خدایی که در این نزدیکی است.

 27. Ali گفت:

  Eshkal kar in ghozat nistand, asle mozoo enjra maslahati ghanoon va adam tareef roshan va shafofe jaraem ast. Maslan chera yek pool khori ke batiolmal ra taraj kardeh Mohareb neest va edam nemishavad? Aslan estefadeh jorme Mohareb siasi ast va be Eslam rabti nadard. In Ayatolaha ke hamash harf az Mohareb va zede enghelab mizanand siasi hastand na mazhabi.

 28. کاوه گفت:

  مطمئن باشید روزی این شبه قاضیان به سزای اعمال …. میرسند…من آن روز را دور نمیبینم

 29. زنده باد سبز گفت:

  میر حسین عزیز منتظر بیانیه هستیم که پاسخ این یاوه گویان داده بشه اما مثل امام خمینی کوبنده که مشت محکمی باشه تو دهان پر دروغ این مفت خورها

 30. سبز گفت:

  این قاضی ها چطور جرات میکنند که در مسند علی (ع) نشسته اند واینگونه ظلم میکنند ؟؟ ؟ روشون میشه اسم علی (ع) رو بیارن ؟؟ چطور میخوان جواب اون حضرت رو بدن وقتی عدالتی رو که حضرت علی براش جنگید رو این گونه … کشیدن ؟؟
  ماجرای زره حضرت علی یادشون رفته . حضرت میتونست به زور بگیره .بگه این که مال منه .قدرت هم دست منه به زور ازش میگیرم ولی این کار نکرد .چون شاهد نداشت این کار رو نکرد. مثل باقی مردم رفتار کرد . و با این کارش اسم عدالت و خودش رو تا ابد زنده نگه داشت .
  شما چه کار کردین ؟؟ یه ذره فکر ، یه ذره وجدان
  ولی افسوس

 31. سيد گفت:

  مطلب جالبي بود لطفا اين طوراطلاعاتي را بيشتر منتشر کنيد کافي است مردم باچهره اين قضات سخت گير و بي انصاف آشنا شوند البته صلواتي را همه مي شناسند زيرا در دادگاه ديده اند! ….
  لطفا آرشيوي از تصاوير اين قضات … ترتيب دهيد و آنها را با ذکر سوابق مثبت يا منفي به مردم معرفي کنيد تا مردم قضاوت کنند
  کار آقاي نوري زاد هم در تدوين فرهنگي از کساني که جانبازي کردند ارزش مند بود (گل ها و سيم خاردارها) لطفا شما که مي توانيد آن کار را ادامه بدهيد مثلا اين افراد را با عکس و مشخصات معرفي کنيد تا مردم با خانواده هايشان هم دردي کنند و در کنارشان باشند و در آينده معلوم شود که چه کسي زحمت کشيد چوب خورد و چه کسي فقط حرف زد! با تشکر

 32. رضا گفت:

  از رهبري ميخواهيم ديگر از اين غماش حمايت نكند و به آمارهاي دور و ور خود اعتماد نكند اطلاعاتي ها پيرامون او را گرفته ودر سايه او هر كاري ميكنند رهبري بداند همه كارهاي انهابه نام او تمام ميشود و نميدانستم هم در آخرت كارساز نيست ماهنوز به شما اميد داريم البته تا به يار امام بي احترامي نشود

  • مرتضی گفت:

   یعنی شما میفرمایید رهبری ازحکم و ثوابق چنین افرادی خبر ندارد و یا حمایت نخواهد کرد ؟ بعید میدانم. امکان نداره . غیر ممکنه .وقتی که یک قاضی با دهان آلوده به متهم ناسزا میگه و بهش تهمت مذور اجنبی میزنه شما فکر نمیکنید که اون قاضی چون خودش ….حکومته همه رو به چشم مذور میبینه ؟

 33. بسیجی سبز گفت:

  نمیدانم چرا بیاد حارون الرشید و ایادیش افتادم و در ذهن جنایات ان حاکم ملعون تداعی شدو زندانهای مشهورش. وباباز نگاهم به اوین وکهریزک و جنایاتی که در آنها اتفاق افتاده و می افتد و در قیاس می بینیم که جنایت وشکنجه در زندانهای فعلی بسیار درد ناکتر است. خدای من مطمعن هستم همیشه تو با جماعت هستی و خریدار حرکت و دعا.پس یاریمان فرما.

 34. سيدم گفت:

  … ، اللهم العن الظا لمين الاولين والاخرين

 35. سبز همیشه مومن گفت:

  آقایان “مراجع عظام” / آقایان “مومن و شیعه علی ع ” / آقایانی که 1 رکعت نماز ” مستحبی” را از دست نمیدهید و …… ایا برگی از پرونده ” کهریزک ” را خوانده اید که بدانید دیوصفتانی که باید ” حافظ جان و امنیت ” مردم باشند با جوانان پاک و ساده و بیگناه این مملکت چه کرده اند ؟ بخوانید و ببینید چه مواردی در درجه اهمیت بیشتری از” آداب رفع قضای حاجت “برای حفظ دین مردم قرار دارد؟ هر چبد که با انتشار نامه ” عبدالله مومنی ” و ” محمد نوری زاد ” هم صدایی از ” هیچکدامتان ” بر نیامد چرا که ” امور دنیویتان ” باید می چرخید !!!!

 36. باران گفت:

  چه بد فرجام و سیاه روزن اینا که افتخاراتشون!!!!!!!! انقدر زیاد و جالبه

 37. بی شماران گفت:

  امان از روزی را که خشم مردم بجوشد

 38. مصطفي گفت:

  براي تكميل كردن اين گزارش بايد نامي هم از آقاي احمدزاده برده شود كه به عنوان دادرس علي‌البدل در دادگاه انقلاب حضور دارد و به پرونده‌هاي به ظاهر كم‌اهميت تر رسيدگي مي‌كند احكام ناعادلانه‌اي صادر مي‌كند و برخورد چندان خوبي هم با متهمان ندارد.

 39. یاد سخن یک مستشار انگلیسی. نقل قول. می گوید ما اگر میهن پرستی را بخواهیم حذف کنیم اورا بدست خود هم وطنانش می کشیم. این یک نمونه بارز همان گفته حضرت مستشار انگلیسی است. بهترین فرزندان مارا بدست تعدادی از هم وطنان ما می کشند و برای پاک کردن ردپای … یعنی ردپای خودشان. هم وطن قاتل را هم می کشند. حال چه باید کرد؟

 40. mo_11 گفت:

  اینها نیز دیر یا زود به سرنوشت قاضی مرتضوی دچار خواهند شد عدالت خدا تخطی ناپذیر است

 41. ناشناس گفت:

  جمله معروف مقیسه در دادگاه: توضیح بی خودی نده … بودی یا نبودی؟ (با لهجه!)

 42. سین جیم گفت:

  قاضی موحد و زرگر را هم به این لیست اضافه کنید که در دادگاههای تجدید نظر نشسته اند و این احکام سنگین را تایید می کنند.

 43. احمدي گفت:

  لعنت اله علي الظالمين موسوي بايدار باش به شرطي كه حق بر مظلوم بدهي تبعيض نكنيد و سهمي بر سني ها بدهي انشاءءءءءالله موفق مي شوي

 44. شهاب الدین گفت:

  تاریخ از اینگونه افراد رسوا به بدی نام می برد. صد حیف عبرت نمیگیرند.

 45. قاضی سبز گفت:

  اقای لاریجانی توصیف قضات منسوب حضرت عالی را بدقت مطالعه کردم در ذهنم شما متهمید : 1-قضاوت منسوب شما الف -رعایت اخلاق واداب شرعی عرفی قانونی متهمین را نکرده اند (ب) به متهم خود فحاشی کردهاند (ج)برای گرفتن اقرار متهم را بشدت شکنجه کرده اند 2 – نظر به اینکه دولت کنوانسیون نقض حقوق بشر را امضائ کرده حقوق زندانیها بکرات نقض فاحش شده است (شهود حاضرند)3 – در قانون اساسی امده (اصل 27 )مردم در تشکیل اجتماع ازادند مردم در ابراز عقیده ازادندو
  ک

  :

 46. akbar گفت:

  can you publish their pictures

 47. SAHAR گفت:

  GHAZI SALAVATI NIZ BE MANADE MOGHISEH DAR DAHEYE AVALE ENGHELAB DAR GHARBE KESHVAR DAR KESVAT BAZJU ; GHAZI VA DADSETAN MORTAKEBE JARAYEME SANGINI SHODEH AST VA INAK DAR TEHRAN GOOSH BE FARMANE ROASAYE BE ESTELAH SAZEMANE ETTELAAT VA AMNIYAT KESHVAR NA BE DADGARI BALKEH BE BIDADGARI MASHGHUL AST.
  HAR KEH NAMOKHT AZ SARNEVESHTE AZEMUDEHA O AMSALE ANAN
  HICH NAMOOZAD ZE HICH AMOOZEGAR

 48. یک سبز ایرانی گفت:

  با حکم هایی که صادر می کنند، به خصوص حکمی که برای جعفر پناهی و رسول اف صادر کردند، به طور واضح میشه ترس این رژیم را رصد کرد و دید.

 49. microb گفت:

  cheghadr khoshhaalam ke motaghed be rooze ghiyaamatam , va cheghadr khoshhaalam az va’dehaaye khodaa , shomaa hke bar masnade ALI neshasteiid , ghaaziyaane kasif , bishtar o bishtar bar hizom e afrookhteye saahebaane khod bedamid , che ghadr bad bakhtid .

 50. ناشناس گفت:

  اين افراد و ساير افرادي كه در حق مردم ستم روا ميدارند بايد شناسائي و به مردم معرفي شوند چون علاوه براينكه در پيشگاه احديت محكوم هستند چه بسا كه بايد به ملت هم جواب بدهند