سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آتش بار دیگر به جان جنگل های آمل افتاد...

آتش بار دیگر به جان جنگل های آمل افتاد

چکیده :متاسفانه صعب العبور و صخره ای بودن منطقه جنگلی لهاش، اطفای حریق را برای نیروهای امدادی مشكل ساز كرده...


بخشدار مركزی شهرستان آمل از وقوع دوباره آتش سوزی جنگلهای این شهرستان در منطقه جنگلی زائر سرلهاش بخش مركزی از پیش از ظهر جمعه خبر داد.

یحیی عسگری پور با تایید این خبر به مهر گفت: هنوز از سطح میزان آتش سوزی اطلاعات دقیقی اعلام نشده اما نیروهای امدادی نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی، هلال احمر، گروهای كوهنوردی و نیروهای محلی برای مهار آتش اعزام شدند.

وی افزود: علت حادثه در دست بررسی است ولی خشك بودن برگهای درختان و زمین اطراف موجب گسترش این آتش سوزی شده است.

بخشدار مركزی آمل تصریح كرد: متاسفانه صعب العبور و صخره ای بودن منطقه جنگلی لهاش، اطفای حریق را برای نیروهای امدادی مشكل ساز كرده است.

عسگری پور از دهیاران مناطق جنگلی به عنوان مدیران بحران در روستاها نام برد و افـزود: به محض وقوع آتش نیروهای امدادی در منطقه حضور می یابند.

وی از شكارچیان و دامداران مناطق جنگلی این بخش نیز خواست با دیدن دودی ناشی از آتش سوزی های كوچك مراتب را به دهیاران روستاهای اطراف اطلاع دهند.

این درحالی است كه ” هادی خنجری ” مدیر كل مدیریت بحران مازندران پیشتر به رسانه های این استان گفته بود: همه دستگاههای اجرایی مازندران برای اطفای آتش احتمالی در جنلگهای استان در آماده باش كامل هستند و در صورت وقوع حادثه آتش سوزی در جنگلها دو دستگاه بالگرد نیز به منطقه اعزام می شود.

در این حال اهالی منطقه از گسترش دامنه آـش سوزی ها درمنطقه جنگلی زایرسردر ابراز نگرانی كردند وگفتند: متاسفانه تاكنون نیروهای محلی به محل آتش سوزی نرسیدند.

در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود 295 هزارهكتارجنگل و مرتع وجود دارد


3 پاسخ به “آتش بار دیگر به جان جنگل های آمل افتاد”

 1. sdfaf گفت:

  چرا نشستيد و كاري نميكنيد ؟؟
  تو خيابون كسته بشيم خوبه يا تو زندون ؟؟

 2. اشکان گفت:

  اتش را به جان دولت کودتا بیاندازیم

 3. مهرداد گفت:

  انشاءالله این آتش به جون کسایی که جوونای مردم رو کشتن بیفتد.