سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشکیل جلسه شورای عالی سینما بدون حضور خانه سینما...

تشکیل جلسه شورای عالی سینما بدون حضور خانه سینما

چکیده :نه تنها از هيات مديره خانه سينما براي شركت در اين جلسه دعوت نشده بود بلكه خود من و اعضاي هيات مديره نيز در جريان برگزاري اين قرار نگرفته بودند...


در حالی روز گذشته اولین جلسه شورای عالی سینما با حضور رئیس دولت،وزیر ارشاد ،اسفندیار رحیم مشایی ، جواد شمقدری ،داود میر باقری، احمد نجفی،جمال شورجه، محسن علی اکبری،شهریار بحرانی ،مسعود ده نمکی تشکیل شد که از خانه سینما به عنوان نماینده ۲۹ صنف برای حضور در این جلسه دعوت نشده بود.

محسن علي‌اكبري تهيه كننده سينما و يكي از افرادي كه در اين جلسه حاضر بود در گفتگو با خبرنگار ايلنا  بدون اشاره به غیبت نماینده خانه سینما گفت: در اين جلسه فقط مسعود جعفري جوزاني به عنوان نماينده هنرمندان غايب بود كه در جلسه بعد شركت خواهد كرد در اين جلسه 5 نفر به انتخاب وزير و 2 نفر نيز به عنوان نمايندگان تشكل‌هاي مستقل سينمايي حضور پيدا كرده‌ بودند.

علي‌اكبري افزود: در اين جلسه درباره كمك به سينما و بهبود وضعيت فني، وضعيت يارانه‌ها در حوزه سينما، تاسيس شهرك‌هاي سينمايي، بيمه هنرمندان، استفاده از 2 درصد ارزش افزوده نظراتي مطرح شد و رئيس‌ دولت نيز قول همكاري مساعد داد.

علي‌اكبري با اشاره به اينكه امروز ديگر بهانه‌اي براي كساني كه قصد دارند تا سياه‌نمايي كنند وجود ندارند افزود: شوراي عالي سينما به تمام هنرمندان به يك چشم نگاه مي‌كند و افرادي كه در اين شورا حاضر بوده‌اند نماينده تمامي هنرمندان بوده‌اند و مجموعه اتفاقاتي كه رخ داد بالاتر از حد انتظار بود و اين اتفاق بسيار نادر بود.

وي درباره جلسات آينده شوراي عالي سينما گفت: در اين جلسه محمود احمدي‌نژاد به عنوان رئيس شورا وزير ارشاد به عنوان معاون و جواد شمقدري به عنوان دبير شورا فعاليت خواهند كرد. همچنين قرار شد اعضاي شورا بر روي طرح‌ها و پيشنهاد‌ها تحقيق و بررسي كنند و پس از حداكثر 3 هفته آينده جلسه بعدي تشكيل شود.

اين جلسه در حالي برگزار شد كه هيچ نماينده‌اي از هيات مديره خانه سينما كه نمايندگي 29 صنف را برعهده دارد در اين جلسه حاضر نبود.

فرهاد توحيدي رئيس هيات مديره خانه سينما و سخنگوي هيات مديره خانه سينما در گفتگو با خبرنگار ايلنا، با تاكيد بر اين مطلب افزود: نه تنها از هيات مديره خانه سينما براي شركت در اين جلسه دعوت نشده بود بلكه خود من و اعضاي هيات مديره نيز در جريان برگزاري اين قرار نگرفته بودند .


5 پاسخ به “تشکیل جلسه شورای عالی سینما بدون حضور خانه سینما”

 1. عده ای از سبزان گفت:

  سلام
  تورو خدا این حرفارو رها کنید ما همه از آقایون می خواهیم که در برابر هجمه های دو سه روز اخیر دست از سکوت بردارند و دو کلام حرف منطقی به اینا بزنند.

 2. مهرداد گفت:

  این جلسه در حالی برگزار شد که هیچ نماینده‌ای از هیات مدیره خانه سینما که نمایندگی ۲۹ صنف را برعهده دارد در این جلسه حاضر نبود.
  مهم اینه که نمایندگان صنف محترم هنرمندان …،…،….،سناریوقاپ (ایدهم ….) تشریف داشتند.

 3. ج.ش گفت:

  مثل اين كه عمدا يا سهوا به موضوغ اصلي اين نشست (تاسيس نهاد جديد صد در صد مستقل ! و در واقع كودتا عليه “خانه سينما” و سپردن آن به زباله دان تاريخ !) در اين خبر اشاره اي نشده !
  کلمه: دوست عزیز این خبر به نقل از ایلنا منتشر شده است. حتما از نظرات مخاطبان درباره نقد تصمیمات جدید در حوزه سینما استقبال می شود.

 4. داوود گفت:

  آقای رییس که به دلیل نداشتن وقت(؟) تمام شوراهای عالی را در چند سال گذشته منحل فرموده بودند. حالا وقت از کجا پیدا کردند که شورای عالی سینما می خواهند تشکیل بدهند؟
  اگر وقت اضافی دارید لطفاً شورای عالی اقتصاد و 28 شورای عالی منحل شدۀ دیگر را، که مجلس نیز انحلال آنها را غیرقانونی تشخیص داده است، احیا بفرمایید!
  در ضمن این افراد به هیچ وجه نماینده سینماگران نیستند و غیر از داوود میرباقری (که از او نیز بایستی دلیل شرکت در این جلسه پرسیده شود)، بقیه آنها از نظر جامعۀ سینماگران ایران فاقد صلاحیت می باشند.

 5. بصیرت سبز گفت:

  سینماگران حکومتی ودولتی جایگاه و مقبولیتی در میان مردم نخواهند داشت.