سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» می‌خواهند به نام اصلاح‌طلبان، به مقدسات توهین کنند

هشدار: کفن‌پوشان در کمین‌اند

چکیده :اگر این فضای آرام ادامه پیدا کند، اکثر قریب به اتفاق مراجع عظام، ناراحتی خود را از وضعیت موجود ابراز خواهند داشت. به زودی ستاد عملیات روانی و اتاق فکر شرکت سهامی ضد اصلاحات محافل قدرت وارد عمل خواهد شد و چه بسا با همکاری عوامل نفوذی خود در جبهه اصلاحات، اقدام به نوعی هتک حرمت نسبت به مقدسات خواهد کرد تا با نسبت دادن این هتک حرمت به جبهه اصلاحات، آب را گل آلود و فضا را شلوغ کند و مانع ادامه حضور سایر مراجع عظام در این عرصه...


اصلاح طلبان، مواظب عملیات روانی جبهه ضد اصلاحات باشند!

رحمت‌الله بیگدلی *

بعد از آیات عظام وحید خراسانی و صانعی، آیت الله دستغیب نیز در باره وضعیت فعلی کشور سخن گفت و از روند جاری حاکم بر کشور به شدت ابراز نارضایتی کرد.

اگر این فضای آرام ادامه پیدا کند، اکثر قریب به اتفاق مراجع عظام، ناراحتی خود را از وضعیت موجود ابراز خواهند داشت، و این امر می تواند تأثیری بنیادی در تحولات آتی کشور و جهان اسلام بالاخص تشیع داشته باشد، ولی من مطمئنم که برای جلوگیری از این روند که مشروعیت دینی محافل قدرت را متزلزل می کند، به زودی ستاد عملیات روانی و اتاق فکر شرکت سهامی ضد اصلاحات محافل قدرت وارد عمل خواهد شد و چه بسا با همکاری عوامل نفوذی خود در جبهه اصلاحات، اقدام به نوعی هتک حرمت نسبت به مقدسات خواهد کرد تا با نسبت دادن این هتک حرمت به جبهه اصلاحات، آب را گل آلود و فضا را شلوغ کند و مانع ادامه حضور سایر مراجع عظام در این عرصه شود!

لذاست که اصلاح طلبان باید بهوش باشند و اگر در اصلاح طلبی خود صادقند، عمله بی جیره و مواجب ستاد عملیات روانی و اتاق فکر شرکت سهامی ضد اصلاحات محافل قدرت نشوند و بهانه به دست آنان ندهند!!!

جبهه اصلاحات باید این حضور آگاهانه و از سر دردمندی مراجع عظام را مغتنم شمارد و فضا را برای حضور فعال تر و پرشورتر و مؤثرتر آنان آماده کند.

نظام اسلامی هم باید رهنمودهای مراجع عظام را چراغ راه خود قرار دهد و با اصلاح وضعیت موجود و رفع دغدغه های مراجع عظام مانع افول مشروعیت دینی نظام اسلامی شود!

آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانيان سیاسی و ایجاد فضای آزاد برای فعالیت همه احزاب و گروه‌ها و رفع محدودیت‌های نابه‌جا و موانع غیرقانونی فعالیت سیاسی، التزام و پای‌بندی کلیه جریان های سیاسی به‌خصوص مسؤولان کشور به قانون اساسي و اجرای همه‌جانبه و کامل آن بالاخص اصول مدافع حقوق اساسی ملت که سال هاست مغفول مانده است و اهتمام به روح قانون اساسی به جای اعمال شکلی آن و بسترسازی برای برگزاري انتخابات سالم و آزاد می تواند از گام های اولیه مسؤولان اداره کشور برای تلطیف فضای حاکم برکشور و حل معضلات آن باشد!

*عضو هیأت علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی

منبع: امروز


31 پاسخ به “هشدار: کفن‌پوشان در کمین‌اند”

 1. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  من دارم به این نتیجه میرسم همه این برنامه ها زیر نظر آقای رحیم مشائی است. روند یک روند خرابکارانه است و هرقدر جلوتر میرویم با انتصابهای جدید شخص آقای رحیم مشائی به مناصب حکومتی جدید و گاها من در آوردی با حفظ سمتهای قبلی شتاب تخریب نظام تشدید میشود. آقای … تمام تلاش خود را برای جانشینی فرزندش میکند و تنها راه را وجود فردی چون رئیس دولت میداند و از طرف دیگر آقای مشائی روند تخریب این حاکمیت را پیش روی دارد. بدین ترتیب هر روز شرایط اخص الخاص تر میگردد و … بیشتر خود را محتاج به رئیس دولت میبیند. این یک حلقه بسته است که در نهایت ممکن است باعث تباهی … در زمان حیاتش بشود و من دیگر دارم برای … هم احساس نگرانی میکنم !

  • آشنا گفت:

   خواهشن شما برای آقای … احساس نگرانی نکنید . شما نگران منافع ملی باشید که به ورطه نابودی کشانده شده و نگران این باشید که با ادامه این وضعیت کشور عزیزمان دوباره به جنگ و تباهی سوق داده میشود نگران این باشید که چه جنگ بشود و چه نشود این منافع ملی است که هر روزه از بین میرود . شما نگران این باشید که ندانم کاریهای همان آقای نقطه چین و خیانتهای همان رییس دولت ( به قول شما ) کشور را به سوی نابودی , جنگ , فرار سرمایه , دلزدگی از دین و معنا و معنویت , فقر و فساد و شکنجه و قتل زندانیان سیاسی و به اسارات کشیدن قلم و اندیشه و رسانه و … می کشاند .

   • محمد امی گفت:

    به نام خدا
    سلام
    عزیز دل ! این همه منافع ملی کردی متوجه نشدی که تباهی آقای …. با توجه به این دور بسته به ضرر منافع ملی است. من مشکلی با برکناری، عزل و دیگر شرایط ! آقای …. ندارم و توجه را به دور بستهء آقای مشائی و …. متوجه کردم. تباهی آقای …. در جایگاه حاکمیتی وی بسیار دردناک است.احساس نگرانی من هم یک روند عادلانه نبود( من که قاضی نیستم) بلکه به بشر دوستی ! من برمیگشت.

 2. شهاب الدین گفت:

  کسی بهانه دستشان نمی دهد.لیکن سیاست کودتاچیان و تمامیت خواهان مانند سیاست معاویه است. خودشان هتک حرمت می کنند، و خودشان کفن می پوشند. مردم باید آگاه شوند و ابلیس پیشانی پینه بسته را بشناسند.

 3. ناشناس گفت:

  بر همه ما لازم است که در حد توان مردم را نسبت به سیاستهای عمر عاص گونه محافل قدرت ، آگاه نمائیم .

 4. زنده باد سبز گفت:

  اینها حرمت کفن را هم از بین برده اند ،دیگه آدم بدش میاد بمیره کفن بپوشه،حد آقل چفیه بپوشند بیان چرا کفن رو آلوده میکنند.

 5. ناشناس مسلمان گفت:

  از آقايان ميخواهم كه به همه اعلام كنند و از اين جريانات پيشگيري كنند .
  براي روشن شدن اذهان، اين مقاله را براي همه بفرستيد .

 6. محمد گفت:

  اگر این بار جسارت کنند و کفن بپوشند و بر زعیم حوزه علمیه قم مرجع تقلید شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی وحیدخراسانی تعرض کنند باید کفن پوشید و به قیمت سرخ شدن آن (موافق و مخالف مرجعیت) از کیان این مقام عالیقدر دفاع کرد.

 7. ناشناس گفت:

  انشاء الله که خداوند خودش اول رسوایشان کند و سپس فتنه شان را به خودشان بازگرداند.

 8. علی گفت:

  اری برنامه 20و30 رسانه با اصطلاح ملی اتش تهیه را شروع به ریختن کرده است بزودی شاهد حرکات شدیدتر معاویه مسلکان خواهییم بود باید مقاومت کرد بالا تر از سیاهی رنگی نیست مگر قیام حضرت ابا عبدالله (ع) چیزی جز این بود مگر بعد از ضربت خوردن مولایمان حضرت علی (ع) افتخار ما مسلمانان <عوام نمی گفتند که مگر علی نماز میخواند ه که در مسجد و محراب مورد ضربت قرار گرفته است نقش رسانه ملی امروز همان نقش است مردم را چه اگر عوامل امریکا و انگلیس از حرکت انها حمایت کند از کجا معلوم که حرکت انها برای به انحراف کشیدن حق خواهی مردم نباشد مگر انها ساده لوح اند که بخواهند با این ترفند ها کارشان را پیش ببرند ایا ضربه ای که مردم از امثال احمدی نژاد و دارو دسته اش خورده اگر امریکا و اسراییل میخواست مستقیما وارد شود میتوانست به این راحتی ان کند که احمدی نژاد کر د اری کسی چه میداند که پشت صحنه حاکمان عده ا ی را بسیج کرده و در بین صفوف مردم در عاشورای بعد از انتخابات وارد کردند تا مستمسکی برای خاموش کردن صدای حق طلبی مردم بر علیه دروغ ها و نیرنگ های احمدی نژادی بکند مگر ... مثل مشاعی دست از سر این ملت بر میدارند راه اندازی کارناوال در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری اقای خاتمی یادمان نرفته است

 9. سلام
  اگر مراجع به میدان بیایند اما رو در روی هم قرار بگیرند چه خواهد شد؟
  نبرد مراجع
  مهرداد نصرتی مهرشاعر
  در باب اهمیت موضوع و جایگاه “مراجع دینی” و همچنین نقش موثر نظر و عملکرد آنان بعنوان فاکتورهای تعیین کننده در معاملات و معادلات سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و … جوامع دینی ، سخن بسیار گفته اند و در این مقال ، مجال تکرار آنها نیست .کافی است توجه داشته باشیم که درایجاد و ابقای نظام فعلی حاکم بر ایران بدون هیچ تردید مرجعیت نقش اصلی را ایفا کرد و توانست حاکمیتی با پشتوانه دو هزار و پانصد سال را از تخت به زیر کشیده ، خود اهرم های قدرت و هدایت جامعه را در دست بگیرد و تا امروز ادامه حیات سیاسی دهد.
  قدرت مراجع همواره مرهون حداقل دو پارامتر بوده است. پارامتر اول: پایگاه مردمی ، و پارامتر دوم : استقلال از حاکمیت. پایگاه مردمی مرجعیت در واقع محصول بافت دینی است.جوامعی چون جامعه ایران ، بدون شک جامعه ای است دینی. باورهای دینی از لحظه تولد و پیچیدن بانگ اذان و اقامه در گوشهای چپ و راست نوزاد و با شیری که از سینه مادر می نوشد و با بسم الله الرحمن الرحیم به دهان او جاری می شود با گوشت و خون او ممزوج می شود.تاثیر باورهای دینی در تمام طول حیات فرد تا واپسین لحظاتی که روی او را در قبر با خاک می پوشانند و عهدین را به او القاء می کنند ادامه می یابد.(قابل توجه کسانی که در کنش ها و واکنش های سیاسی و فرهنگی و … شان این حقیقت را در نظر نمی گیرند و به همین علت معمولا معادلات آنها به سرانجام مقصود نمی رسد).
  در جامعه ای که فرد از اولین ثانیه زندگی گرفته تا وقتیکه تبدیل به جسدی بی جان می شود تحت تاثیر باورهای دینی است، کسانی که خود را بعنوان متخصصین امور دینی به جامعه معرفی نمایند خود بخود در مسیر قدرت قرار گرفته اند. قدرت مدعیان تخصص (چه تخصص واقعی و چه ادعای درون تهی) همیشگی بوده است فلذا محصور و منوط به ایجاد حاکمیت دینی نیست . شواهد تاریخی مانند تحریم تنباکو و نفوذ امر مراجع دینی به درون حرم های قصر موید این مدعاست.
  از سوی دیگر استقلال مراجع و حوزوات دینی (که نقش تامین و تضمین بقای ساسله مراجع را بر عهده داشته است) از حاکمیت، پارامتری تعیین کننده است .عامل موثری که به واسطه آن ، مراجع همواره در برخورد با حاکمیت مبسوط الید بوده اند.
  استقلال مرجعیت دینی از مناظر مختلف قابل بررسی است .استقلال مالی ( که با وجوهات مردمی تامین می شود و مرجعیت را از وابستگی به حقوق دولتی بی نیاز می کند)، استقلال سیاسی ( که بواسطه اختیار در تعیین مقامات درون حوزوی تامین می شود )، استقلال فرهنگی – رفتاری (که بواسطه حفظ سنن حوزوی تامین می شود ) و الی آخر. بدین سبب تاکنون حاکمیت حداقل از بعد ظاهر ، نقشی در سیاست گذاری درون حوزوی نداشته در حالیکه ، خود به شدت تحت تاثیر سیاست گذاری های حوزویان بوده است. برای مثال تاکنون و حداقل به حکم ظاهر، حاکم یا سلطان تعیین کننده مقام اول در میان مراجع دینی نبوده است اما اینکه چه کسی و با چه نگرشی(از ابعاد گوناگون سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ….) بر این مسند تکیه دهد می توانسته است با دامنه تغییراتی از “تحکیم و تثبت ” تا ” تضیف و سقوط “حاکمیت را تحت تاثیرقرار دهد.
  قابل توجه این که همین عامل باعث شده است تا در جوامع دینی مثل جامعه ایران ، حاکمیت لحظه ای از سناریو نویسی برای تعامل یا تقابل وابسته به شرایط نسبت به مرجعیت غافل نماند. از آنجا که این دو پارمتر اصلی یعنی مردمی و مستقل بودن ستون های قدرت حوزه و مرجعیت هستند هرگاه حاکمیتی دست به قلم شده تا سناریوی تقابل با مرجعیت را می نویسد به ناچار باید مراحل اوج گیری و کلیماکس و فرود و همچنین کانفلکت ها را براساس حضور این دو کاراکتر اصلی طراحی کند. کانفلکت های چنین تقابلی باید حول دو محور تضعیف جایگاه مردمی و وابسته کردن مرجعیت به حاکمیت سناریو نویسی شود.
  محور اول/ تضعیف پایگاه مردمی:
  وسعت قشر خاکستری که معمولا اخبار را مستقیما و انحصارا از منابع وابسته به حاکمیت تهیه می کنند نقطه ضعفی در بدنه جایگاه مردمی مرجعیت است.تخریب وجهه از طرق مختلف اگر بر پایه روانشناسی اجتماعی باشد می تواند مهمترین ابزار در اختیار حاکمی باشد که قصد تقابل با مرجعیت را در سر می پرورد .درست در مقابل این عمل ، تقویت چهره های جایگزین می تواند جایگاه و پایگاه مردمی مرجعیت واقعی را منهدم نماید.

  محور دوم / وابسته کردن حوزه :
  استفاده از روشهای مختلف در اعمال فشار بر حوزه ( و آنگاه مرجعیت)به جهت تنفیذ انواع تقیّدها به احکامی که از سوی حاکمیت بر حوزه حکم می شود نیز می تواند موثرترین ابزار در شکستن سنگر استقلال مرجعیت باشد.
  اما: تمام مباحث بالا مربوط به زمانی است که حاکمیت اسلامی ایجاد نشده باشد چرا که در حکومت اسلامی که حاکم خود از مراجع است دیگر عملا نیازی برای استفاده از ابزارهای فوق الذکر وجود ندارد. در حاکمیت اسلامی کافی است مرجعیت منحصر بفرد گردد .در اینصورت حفظ حاکمیت از قدرت مراجع معنای خود را از دست می دهد چرا که با انحصار مرجعیت ، نه تنها نیازی به تضعیف پایگاه مردمی آن نیست بلکه بحث تقویت پایگاه مطرح می شود تا این ابزار قدرتمند در اختیار حاکمیت بوده ، در راستای حفظ و تامین آن عمل نماید.تنها نکته ای که در این میان ممکن است جلب توجه کند و بعنوان مانعی بر سر راه تحقق این امر باشد، نظر سایر مراجع نسبت به انحصار قدرت است .چنانچه سایرین به این انحصار رضایت دهند حاکمیت بدون هیچ تلاشی قوی ترین ابزار قدرت را در اختیار گرفته است و اما چنانچه این رضایت وقوع نیابد مخرب ترین سلاح بر علیه مرجعیت فعال شده است که تقابلات حاصل از سناریو نویس های سیاسی در مقابل آن هیچ اند و آن نبرد درون گروهی مراجع است.
  در جوامع دینی چنانچه تقابلی بین حاکمیت و مراجع ایجاد می شد پایگاه مردمی مراجع به فریاد آن می رسید و کفه توازن را به نفع مرجعیت پایین می آورد اما در تقابل مراجع با مراجع چطور؟! قطعا چنین نیست. صرف نظر از اینکه هر مرجع پیروان خاص خود را دارد که در جنگ قدرت مراجع ، رودر رویی مردم با مردم را محتمل می کند ،اما باید دانست که همین عامل یعنی کلیت مبارزه قدرت مراجع ، پس از اندک زمانی در تضعیف پایگاه مردمی نقشی غیر قابل انکار بازی خواهد کرد که این درخت تنومند را بر خاک خواهد انداخت .درختی که با صبر و تلاش هزار ساله آبیاری شده و رشد و نمویافته است.
  اینجاست که مشخص می شود چرا تا به امروز هرگز مرجعیت عام از طریق اعمال قدرت و نفوذ بدست نیامده بلکه همواره بحث
  تقبل و رضایت دهی مطرح بوده است. حال این سئوال مطرح می شود که آیا یکی از طرفین به نفع دیگری کوتاه خواهد آمد یانه ؟! که در اینصورت یا باید حاکم مرجع از انحصار مرجعیت صرف نظر کند و یا سایر مراجع به مرجعیت عام او رضایت دهندو یا باید شاهد جنگ قدرت میان مراجع باشیم ؟! که در آنصورت مرجعیت باید منتظر بزرگترین لطمه در طول تاریخ حیات خود باشد

 10. آرش گفت:

  برادرم این دژخیمان قرآن بر سر نیزه میکنند

 11. رضا گفت:

  باید با آگاهی دادن بیشتر تلاش کرد که فتنه سران قدرت را خنثی کرد.

 12. ناشناس گفت:

  ما بهانه دستشون نمیدیم ، اینا خودشون هم هتک حرمت میکنند هم اعتراض به هتک حرمت ( کلا یه جورایی جوکن )
  ولی مردم خیلی اگاه تر شدن .من در بین طرفدران دولت هم میبینم که میگن هر کاری میشه زیر سر خود دولتی هاست .اما جرات ندارن بلند بگن چون تف سر بالاست. ولی همین که میدونن هم خودش قدم بزرگیه که باید به سبز ها تبریک گفت

 13. پیاده نظام سبز گفت:

  ما دچار روز مره گی نمی شویم سکوت ما از یاس نیست کودتاچیان با مراجع یا بدون آنها در جایی که لازم بدانیم وارد عمل می شویم

  هر چقدر می توانند الان محک بزنند ما راه خود و کار خود را در وقتش انجام می دهیم.

  یا حسین

  یا مهدی

  • ناشناس گفت:

   دقیقا همینطور است که گفته اید. ما کار خودمان را به موقع لازم انجام خواهیم داد و هرگز دست بر نخواهیم داشت و به کسانی که آرمانهای بلند ما برای ایران آزاد و آباد و پیشرفته و مستقل را ” کاریکاتور ” میدانند و یا آراء ما را مخدوش و میکروب مینامند نشان خواهیم داد که تبعات خود محوری چیست. چیزی جلودار ما نیست ….

 14. rasa گفت:

  با سلام متاسفانه اقتدارگرایان برای حفظ قدرت از هیچ عملی دریغ نخواهند کرد واین امر طی یکسال گذشته بر همه عیان شده .از وارد شدن به بازیهای کثیف سیاسی تا ورود به حریم خصوصی افراد و توهین به مقدسات و گذاشتن آن به حساب رقبای سیاسی به عنوان مثال پاره کردن عکس ……ومراسم عاشورای سال گذشته…لذا لازم است که نیروهای سبز هوشیاری کامل خودرا حفظ نمایند.

 15. newkam گفت:

  بصیرت واقعی وهوشیاری از ارکان وجودی مراجع معظم تقلید به شمار میرود لذا بدون شک ایشان تحت تاثیر اینگونه حرکات نمایشی و رسوا قرار نخواهند گرفت . نگرانی بیهوده است.

 16. Setare گفت:

  kAFAN POOSHANE vaghee zire khakand, va baziha paioun ra ba kafan eshtebah gereftand

 17. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  در شرایطی قرار گرفته ایم که با تمام قوا به موج سبز حمله می کنند.رسانه ی قدرتمند(قدرتمند تر از صدا و سیمای پهلوی که یک سوم شبکه های فعلی را هم نداشت) شبانه روز در حال پخش ابعاد مختلف (و البتّه گزینشی) حوادث عاشورا هستند و وقیحانه تمام شرکت کنندگان عاشورا را،از یک قشر معرّفی می کنند.
  بعید نیست که تجمّع امروز نهم دی ماه را برای تحت فشار بیشتر قرار دادن منتقدین برگزار کنند.

  امّا این سخن را به یاد داشته باشید:مکر خدا،بالاتر از مکر دشمنان دین خداست.یادتان باشد،در هر دوره ی تاریخ،افرادی بوده اند که گمان می کردند منحصر به فرد و تک اند و روششان برای حفظ قدرت،خلّاقانه و بی عیب و نقص است.اینجا بود که درست از جایی ضربه ی مهلک را می خورند که هرگز تصوّرش را هم نمی کردند.

  به هوش باشید و این شرایط خفقان و تریبون های یک طرفه را آزمونی برای الهی بودن یا نبودن خیزش سبز بدانید.انتظار نیست که زود نتیجه بگیریم.چون هیچ تضمینی برای چنین نتیجه ای وجود ندارد و همه چیز به مدّتی که برای آگاهی تمام مردم لازم است،بستگی دارد.امّا اگر با مرور زمان،نام ما پر رنگتر شد و دشمنانمان سیه نام شدند،همین،تضمین همراهی خدا با ما است که وعده ی اوست:
  “حقّ مظلوم را می ستاند،ولو کافر باشد”

  من به فرداهای روشن ایمان دارم.نگاهی به عاقبت امثال هیتلر و موسولینی که یکی خودکشی کرد و دیگری را به دار آویختند،بیاندازید.
  روزی می رسد که ما دست در دست هم،میذان آزادی را با اشکهای شوقمان شستشو می دهیم.عکس شهدایمان را در دست می گیریم.تاریخی که برایمان با دروغ نوشته اند،پاک می کنیم و ثابت می کنیم که:

  تاریخ را پیروز می نویسد

  لبّیک یا حسین

 18. فرهاد گفت:

  خیلی بامزه اید، شما که آیه الله وحید خراسانی رو می شناسیدف درسته که مخاطبانتو این مرجع بزرگ رو نمی شناسن، چرا که مخاطبانتون اصلاً تو این وادی ها نیستن.
  ولی شما که حضرت آیةالله وحید خراسانی رو میشناسید چرا این مطالب مضحک و بامزه رو می نویسید.
  خیلی باحالید و همچنین الکی خوش.

 19. عبد رب گفت:

  انشاءالله ملت اگه ازاینکه خودشون زدن به خواب بیدار شوند حق را درک خواهند کرد هیچکس همیشگی نیست

 20. سبز اندیش گفت:

  من بانظر شما بسیار موافق هستم که اصلاحات باید آهسته و پیوسته باشد

 21. محسن گفت:

  امام در بدو ورودشان فرمودند اگر همه دست در دست هم بدهید20 سال طول میکشد مملکت آباد شود.
  بعد از 30 سال امروز رسیدیم به جایی که میگوئیم اگر احمدی نژاد برود وهمه دست در دست هم بدهیم تاوطن خویش کنیم آباد100 سال طول میکشد

 22. علی گفت:

  امام در بدو ورودشان فرمودند اگر همه دست در دست هم بدهید20 سال طول میکشد مملکت آباد شود.
  بعد از 30 سال امروز رسیدیم به جایی که میگوئیم اگر احمدی نژاد برود وهمه دست در دست هم بدهیم تاوطن خویش کنیم آباد100 سال طول میکشد

  یاحسین……..

 23. نا شناس گفت:

  بابا شما ها که اینقدر داعیه ی قران ومراجع دارید تا حالا چند بار رساله ی مرجعه تونو ورق زدین . اسلا مرجع دارید . اصلا بگید بدونیم احتیاط مستحب یعنی چی؟

 24. سبز گفت:

  ناشناس اشنا الحمدالله امیرالمومنین علی یک بار برای همیشه شما را به ما شناساند شما را میتوان با نهروانیان و خوارج مقایسه کرد . در شرایطی که اصول اسلام توسط قداره بندان به سرقت رفته شما نگران حکم احتیاط مستحب هستید ؟اگر نا اگاهید شما را دعوت به مطالعه کتاب علی به قلم دانشمند فقید دکتر علی شریعتی و همچنین نوشته های ارزشمند مفسر ممتاز قران مرحوم ایت الله طالقانی و مرحوم علامه بزگوار محمد تقی جعفری در همین زمینه دعوت مینمایم و اگر اگاهانه در دل نا اگاهان شبهه می افکنید . دنیا و اخرتی به مراتب سیاهتر از نهروانیان در انتظارتان است . از خدای منتقم بترسید

 25. سبز گفت:

  خداوند مكرشان را به خودشان باز مي گرداند

 26. ناشناس گفت:

  دوستی که همه را از مشایی میداند سادگی می کند موضوع از … است. و در باره ی ماست.

 27. میرحسینی ابهری گفت:

  با سلام خدمت برادر واستاد عزیزم حجت الاسلام بیگدلی

  از مطالب روشنگرانه حضرتعالی کمال تشکر وقدردانی را دارم ولی برادر من ، ما بیشتر از اینها از شما انتظار داریم با توجه به این که شما از سابقه روشن مطبوعاتی برخوردار هستید .((هفته نامه وزین بهار زنجان را که مورد غضب اقتدار گرایان کودتاگر واقع شد را هیچ وقت فراموش نمی کنیم )) پس منتظر مقالات ومطالب وتحلیل های روشنتان هستیم . موفق وپیروز باشید

 28. شناسه نا شناس گفت:

  اي سبز تو که هستي که اينقد زبر دستي ماشاءالله که اينقد کتابهاي اين عزيزان را که نام بردي خوانده اي.اين را بدان اصول اسلام زماني به سرقت رفت که رهبرتان خاتمي گفت:آزادي!