سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » متکی در واکنش به سخنان احمدی نژاد در استانبول: این بد اخلاقی ها را متوقف کنید...

متکی در واکنش به سخنان احمدی نژاد در استانبول: این بد اخلاقی ها را متوقف کنید

چکیده :این بد اخلاقی ها را متوقف کنید زیرا نه زیبنده نظام اسلامی و سیره رهبران بزرگوار آن است و نه با شان، فرهنگ و ادب ملت عزیز ایران همخوانی دارد. ان شاءالله چنین خواهد...


منوچهر متکی وزیر خارجه سابق کشورمان در بیانیه‌ای ضمن رد اظهارات مسئولان عالی دولتی بر بی‌خبر بودن خود از برکناری و مراسم تودیع تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  رئیس دولت در استانبول عنوان کرده بود منوچهر متکی، پیش از سفر به آفریقا در جریان برکناری خود بوده است.

احمدی نژاد گفته بود:به نظر من آن نقل قولی که از جانب ایشان {آقای متکی} شده، نقل قول درستی نیست.

با این حال بار دیگر دفتر منوچهر متکی در پاسخ به اظهارات مسئولان دولت و شخص رئیس دولت توضیحات وی را به منظور آگاهی افکار عمومی به شرح ذیل در اختیار رسانه ها قرار داد:

به نام خداوند جان و خرد

« در پی اقدام غیر اسلامی، خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیک و توهین آمیز در نحوه برکناری وزیر امور خارجه ، به نظر نمی رسید آقایان متوجه علت اصلی سئوال و اعتراض آحاد مختلف جامعه در این مورد نشده باشند. صورت مسئله کاملا روشن است؛

1- آیا وزیر امور خارجه قبل از سفر به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی برکناری خود قرار گرفت؟ خیر.

2- آیا وزیر امور خارجه از جانشین خود و روز مراسم تودیع(!) آگاه بوده است؟ خیر.

3- آیا رئیس جمهور می دانست وزیر امورخارجه در این ماموریت به حداقل دو کشور سفر می کند؟ آری.

مقرر بود ماموریت وزیر امور خارجه صبح روز یک شنبه 21/9/1389 آغاز و با ورود به تهران حوالی ظهر روز چهارشنبه 24/9/1389 پایان پذیرد.

وزیر امور خارجه خبر برکناری خود را روز دوشنبه در اثنای ملاقات با مقامات سنگال و از زبان آنان می شنود !

لذا بار دیگر ضمن تکذیب آنچه که در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی اینجانب از زمان برکناری و مضحک تر از آن، اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح گردید و تاکید بر رعایت صدق در گفتار به ویژه برای مسئولین اعلام می دارم:

این بد اخلاقی ها را متوقف کنید زیرا نه زیبنده نظام اسلامی و سیره رهبران بزرگوار آن است و نه با شان، فرهنگ و ادب ملت عزیز ایران همخوانی دارد. ان شاءالله چنین خواهد شد.»

بنده خدا – منوچهر متکی

3/10/1389


59 پاسخ به “متکی در واکنش به سخنان احمدی نژاد در استانبول: این بد اخلاقی ها را متوقف کنید”

 1. ایرانی گفت:

  جناب آقای متکی:
  اگر به خدا اعتقاد داری و همانگونه که خودت بهتر از امثال من می دانی( چون سالها درون این قدرت و نظام بودی) که این نظام به ظاهر اسلامی…… هر انچه بگم بدترین بوده، لذا توبه کن به درگاه خدای لایزال ( قدرت دنیوی زوال دارد و شما بهتر از هر کسی این موضوع را لمس کردی) و هر آنچه از این رژیم … می دانی برای مردم افشا کن تا اول خدا و بعد ملت ایران از گناهان تو بگذرند، و بدینوسیله در دنیا و آخرت عاقبت به خیر بشی.

 2. محمد گفت:

  سلام اقای متکی
  همه میدانند و میدانستند که این حکام تا زمانی که تاریخ مصرف افراد تمام نشده با احترام از انها یاد میکنند.کاش میدانستی که همین امروز هم نمیدانی.کاش انزمان که ندایمان را کشتند عکس العمل نشان میدادی.کاش انزمان که سهرابمان را به خون نشاندند دمی بر می اوردی تا چشم ملت عزیز شوی.این را که رییس دولت مثل ریگ دروغ میگوید و رهبر علی رغم ادعای علی بودنش از او حمایت میکند همه میدانند.دیر شده است برای بیان دروغگویی رییس دولت.حالا همه میگویند برای پست وزارت است و درست هم هست.کاش همه شما یک شبه میدیدید که سرنوشتتان این است و دست حکومت را خالی میگذاشتید.کاش به جای تکیه بر این و ان و این بیت و ان بیت به صاحب خانه اصلی که ملت است پناه میبردید.حیف و صد حیف.

 3. ناشناس گفت:

  ایول رویا. محاکمه.
  خیلی دلم می خواد یک روزی شاهد محاکمه همه ی این دروغگویان، غارتگران و ظالمان و قاتلان جوانهای بیگناه مردم باشیم.

 4. دانشجو گفت:

  هر کس به خواهد با آرمانها زاویه بگیرد باید برود از دکتر محمود عزیز تشکر می کنم که سر ارمانهاش است و با هیچ کس هم تعارف ندارد