سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » موسوی و کروبی خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” طرح هدفمند کردن ی...
» ضمن انتقاد از وضعیت نابسامان اقتصادی کشور

موسوی و کروبی خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” طرح هدفمند کردن یارانه‌ها شدند

چکیده :اجرای این طرح در شرایطی که کشور با تحریم‌های شدید بین المللی روبه‌رو است و نیز در وضعیتی که اقتصاد کشور دچار رکود بوده و بیکاری بالای ۳۰ درصد به اکثر استان‌ها سرایت کرده است و تورم در جامعه افسار گسیخته است، باری است که فشار آن بر روی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه خواهد...


میرحسین موسوی و مهدی کروبی، پس از دیدار و گفت‌وگو درباره مسائل مهم کشور و مشکلات مردم، از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه در این شرایط بد اقتصادی ابراز نگرانی کردند و خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” این طرح در جامعه شدند.

به گزارش سحام‌نیوز، در ابتدای این دیدار که روز گذشته در منزل مهدی کروبی انجام شد، آقایان کروبی و موسوی ضمن ابراز تاسف و تالم از حادثه تروریستی ظهر تاسوعای چابهار که منجر به شهادت تنی چند از هموطنان شیعه و سنی شد با ابراز همدردی و تسلیت با خانواده‌های داغدار، این واقعه را محکوم واعلام کردند: دشمنان ملت تصور نکنند وحدت و اتحاد مسلمانان با این اعمال تروریستی آسیب می بیند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی در ادامه این دیدار از کلیت طرح هدفمندی یارانه‌ها به عنوان طرحی که در سطح دنیا به عنوان “حرکت اقتصادی بنیادین و اساسی” مطرح است، یاد کردند و خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” این طرح در جامعه شدند.

آقایان کروبی و موسوی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در این شرایط بد اقتصادی ابراز نگرانی کردند و افزودند: اجرای این طرح در شرایطی که کشور با تحریم‌های شدید بین المللی روبه‌رو است و نیز در وضعیتی که اقتصاد کشور دچار رکود بوده و بیکاری بالای ۳۰ درصد به اکثر استان‌ها سرایت کرده است و تورم در جامعه افسار گسیخته است، باری است که فشار آن بر روی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه خواهد آمد.

همچنین در ادامه مطرح شد: از یک طرف تعطیلی هر روزه کارخانه‌ها و عدم توانایی پرداخت حقوق توسط کارخانجات و بیکاری کارگران واز طرف دیگر فرار سرمایه ها به دلیل نبود امینت سرمایه گذاری در کشور و نبودن رقابت سالم در اقتصاد و خصوصی سازی، که همه اینها آینده تاریکی را در اقتصاد کشور نوید می دهند. این وضع زمانی بدتر می شود که دولت هیچ گوش شنوایی برای شنیدن نظر کارشناسان خبره و صاحبنظران برجسته ندارد. باید فضایی در جامعه پدیدار شود که کارشناسان اقتصادی سخنشان را بی پرده بگویند و نه اینکه با آنان برخورد شود.

آقایان موسوی و کروبی در ادامه صحبت های خود مجددا از وضعیت وخیم زندانیان سیاسی و احکام صادره به اتهامات “واهی” مانند “اقدام علیه امنیت ملی”، برای آنان اظهار ناراحتی کرده و افزودند: دادگاه ها محکومیت های سنگینی برای این زندانیان سیاسی که متاسفانه دامنه وسیعی از اقشار جامعه همچون هنرمند و معلم و وکیل و دانشجو و استاد و روحانی و خبرنگار و غیره را شامل می‌شود، صادر کرده است و از طرف دیگر متاسفانه برخوردهای بدور از اخلاق و انسانیت که در زندان صورت می گیرد. این زندانیان برای مقابله با این رفتارها مجبور به اعتصاب غذا شده اند.که دراینجا ما از زندانیان سیاسی در خواست می کنیم که به خاطر حفظ جانتان دست از اعتصاب غذا بردارید ومطمئن باشید که پیروزی نهایی از آن مردم و شما خواهد بود.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی همچنین با بررسی وضعیت سیاست خارجی ایران در عرصه بین الملل، از رفتارهای غیر دیپلماتیک دولت ابراز شگفتی کرده و افزودند: سیاست خارجه آنقدر مضحکه شده است که وزیر خارجه منتصب باید خبر برکناری اش را از رئیس جمهور سنگال بشنود! این نحوه برخورد چیزی جز بردن آبروی کشور در عرصه بین المللی نیست و نشان از رفتارهای کودکانه و تلافی جویانه است. این رفتارها عاقبتی جز بی اعتباری بیش از پیش در مجامع بین المللی ندارد. متاسفانه پس از این بی آبرویی طرفین ماجرا همدیگر را به دروغ گویی متهم می کنند درحالی که دروغ کلید تمام گناهان است.

در پایان این دیدار این دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، “رجز خوانی” و “خط و نشان‌های” برخی افراد وابسته به جریان اقتدارگرا را “به دور از تعقل” خواندند و تاکید کردند: ما تا امروز بر راهی که انتخاب کرده ایم محکم ایستاده ایم و در آینده نیز از این راه که چیزی جز احقاق حقوق برحق مردم نیست کوتاه نخواهیم آمد و هیچ ترسی از تهدید و فحاشی و تهمت نداریم. برای ما هیچ فرقی میان این زندان بزرگ که در آن هستیم با زندان کوچک که دیگر زندانیان سیاسی به ناحق در آن محبوسند نیست.وبه امید روزی که فتنه گران واقعی پاسخگوی اعمال خود درپیشگاه ملت باشند.


169 پاسخ به “موسوی و کروبی خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” طرح هدفمند کردن یارانه‌ها شدند”

 1. سبزینه گفت:

  واژه های جدید در لغتنامه ادب پارسی
  این واژه ها که همزمان با هدف بندی رایانه ها به دیکشنری فرهنگی افزوده شد در جامعه ای که به عنوان اسلامی و ایرانی با تمدن چندین هزار ساله شناخته شده حتما جای خود را در بین ملت فهیم و همیشه در صحنه باز خواهد کرد.
  تحول اقتصادی یا تحمل اقتصادی در سال همت مضاعف و کار مضاعف باعث شد تا سال 90 را سال فشاراسلامی و تحمل ملی نامگذاری کنیم.
  و نمردیم و فهمیدیم که اصلاح قیمتها یعنی …. همون اصلاح قیمتها!!!!
  که به زبان نیمه ریاضی میشه گفت:
  بنزین سهمیه‌ای 100 تومان، نیمه‌یارانه‌ای 400تومان، آزاد 700تومان، گازوئیل سهمیه‌ای 150تومان، آزاد 350تومان.
  این یعنی اصلاح قیمتها…
  البته قیمتها هنوز واقعی نشده اند. امیدواریم با واقعی شدن دوران ریاست جمهوری، یعنی 8 سال نه بلکه 12 سال، قیمت واقعی به مردم فهمونده بشه!
  البته باید یاد آور بشم که قیمت ساندیس و احتمالا کیک با همان نرخ قبلی محاسبه و به دست برادران خواهد رسید.
  انشاالله روزی برسه که همه قیمتها اصلاح بشن و مردم دیگر نگران نان سر سفره خود نباشند.
  نان سفره مون رو ازمون نگیرید، نفت سر سفره پیشکشتون

  • محمدجواد گفت:

   آره دیگه- بنده خدا خاله قزی که الکی نمی گفت یه چیز واسه خودش-
   شما جیب مارو نزن اصلاح پیشکشت – محمود….

 2. reza گفت:

  منتقد
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  این حرف ها هدفی جز برگشت دوباره
  در میان مردم ندارد در حالی که مردم جز
  تعداد معدودی که با ماهیت اسلام در تعارض اند ولی پشت نقاب مظلومیت و روشن فکری پنهان اند،
  این افراد را به زباله دان تارخ سیاسی کشور انداخته اند.

 3. کورش گفت:

  حذف یارانه ها صحیح.
  حال با این پول هنگفت که آن ته می ماند می خواهند چه کاری انجام دهند.
  راجع ه این صحبت کنید.
  اگر این ثروت خرج زیر ساخت تولید و اقتصاد شود درست است.
  ولی اگر بخواهد خرج چوب و چماق شود دست چند ارگان خاص برای زدن توی سر مردم!واویلا!
  مردم را هوشیار کنید از تشکیل باند های مافیایی اقتصادی ارگانهای خاص به اسم خصوصی سازی تا دیر نشده.

 4. محمدجواد گفت:

  مرگ بر هر دروغگوی …. که میگه اطاعت از احمدی نژاد اطاعت از خداست!!!!!!!!!!!مرگ بر انجمن فاسد حجّتیه- که هر بلایی بر سر مردم ایران میاد زیر سر اینها و اصولگرایان افراطی هست- انجمن حجّتیه یعنی شیطانپرستی به سبک بعضی از …. … و کلّا مرگ بر اونهایی که وصیتنامه ی امام(ره) رو زیر پا گذاشتند و وارد سیاست شدند و خیانت به امام شهدا و جانبازا و آزاده ها کردن- امنیت کشور رو پایین آوردند

 5. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  با سلام و ضمن عرض خسته نباشید

  کلمه ی گرامی

  استنباط بنده ی حقیر این است که این سایت،تبدیل به یک پایگاه چریکی شده که اصولا هر کاری از جانب دولت فعلی(خواه مشروع یا نامشروع) انجام می گیرد را مورد نقد قرار می دهد،بی آنکه خود،پیشنهادی پیرامون موضوعات مورد نقد ارائه کنند.

  با کمال احترام،آیا بهتر نمی شود اگر توجیهات دولت را هم پیرامون پروسه های اجرایی شان،بروز داده و ضمن تبیین نقاط ضعف آنها،راه حلّ پیشنهادی خود را هم ارائه دهید؟

  به عبارت دیگر،بنده می پذیرم که نحوه ی مدیریت دولت فعلی در مواردی بیشمار،بازدهی بسیار بدی داشته است.امّا از طرف دیگر،برنامه ی پیشنهادی مخالفین دولت را در اینگونه موارد نمی دانم.
  حدّاقل مزیّت ارائه ی راهکار های پیشنهادی شما در مقابل راهکارهای دولتی،این است که امثال بنده بهتر می توانند با جزئییات اساسنامه ی فکری جنبش،در نحوه ی برخورد با چالش های اقتصادی،سیاسی،فرهنگی و غیره آشنا شوند.

  با کمال احترام و آرزوی توفیق

  لبّیک یا حسین

 6. شهرام گفت:

  هدف مند چه صیغه ایه بابا

  خزانه مملکت باز خالی شده اینا دستشون رفته تو جیب مردم

  اگه واقعا دولت درستی این طرحو اجرا می کرد خب مردمم با جون و دل حمایت میکردن
  چون این طرح اقتصادی ایه که همه جای دنیا داره اجرا میشه

  ولی وقتی آقایون سپاهی و ارتشی و… مشمول هدفمند! سازی نمیشن چه عدالتی چه کشکی

 7. پویا موسوی گفت:

  درود بر موسوی، درود بر کروبی

 8. یک رزمنده سبز به سکوت در مقابل ظلم معصیت است گفت:

  راهکارِ عملی یکی از رهروان جنبش سبز برای هدفمندکردنِ یارانه ها:
  1_نامِ طرح از “هدفمند کردنِ یارانه ها” به “تبدیل یارانه غیرمستقیم به مستقیم” تغییر یابد تا نزدیک به 60 درصد یارانه ها به جیب دولت و آقازاده هایی که صنایع بزرگ را در دست گرفته اند نرود.
  2_ این طرح طبق مصوبه مجلس در پنج سال و سالی 20 درصد انجام شود تا صنایعِ بزرگ و کوچک ورشکست نشوند و مردم نیز فقیر و دیوانه نگردند.
  3_دلار و دیگر ارزها همزمان با اجرای طرح به شکل پلکانی آزاد گردند تا کالاهای چینی پدر تولید و کشاورزی ایران را نسوزانند.
  4_یک دولت مشروع سر کار بیاید تا مردم به جای هراسیدن و بازرگانان به جای حرص زدن، با جان و دل از چنین کار بزرگی پشتیبانی کنند.
  5_این دولتِ کودتایی یا دولتِ سبزی که انشاء الله خواهد آمد، با مراجعه به زندان اوین یا آزاد کردنِ اقتصاددانانِ دربند، از نظرات مشورتی آنان بهره مند شود و نتایج طرح را دایما چک و بالانس کند و خود طرح را اصلاح مستمر.

 9. المیرا گفت:

  باید مختار زمانه شد نظر شما چیه

 10. 123 گفت:

  انصافا خجالت نمیکشین احمدی نژاد هرچه قدر هم بد باشه ادم شجاعی هست شما که جرات اجرا قانون را نداشتین لاقل خفه بشین وحرف نزنین تا رسوا تر نشین

 11. محمد گفت:

  خسته شدم ! از احمدی نژاد! از دولت! از زندگی توی جایی که نمی تونی حتی نفس بکشی! از جنبش! از همه چی!
  من پسری 17 ساله هستم اما باورتان نمی شود اگر بگویم که چند روز پیش که از بلندی افتادم و سرم به زمین برخورد کرد از احتمال این که ضربه مغزی شده باشم خوش حال بودم! به خدا دوست دارم بمیرم! این چه زندگی است که پدرم 30 سال پیش به امید آن که قرار است روزهای زندگی اش را از آن پس در آرامش بگذراند انقلاب می کند و امروز باید در خانه جلوی تلوزیون بشیند و پاسخ دروغ هایی را که می گویند با خود زمزمه کند! می ترسم! می ترسم این ها هم بروند و یکی بدتر از آنها بیاید! می ترسم زنده بمانم و روزگارم شود حکایت پدری که به فرزندش می گوید: متاسفم!

 12. عاشق مير حسين گفت:

  من فقط همين چيزي كه به ذهنم مي رسه را مي گم ولي آيا اگر شما در باره اين مسايل حرف بزنيد عكس العمل ها بدتر نمي شود …. من را توجيه كنيد خواهش مي كنم…

 13. عاشق وطن گفت:

  پیشنهاد میکنم جناب آقای موسوی از آنجایی که با مردم هسند و از جنس مردم هستند و مطمئنا حرفهای ناگفته زیادی (از زمان انقلاب تا کنون) در سینه دارند که باید روزی به گوش مردم ایران زمین برسد به مکتوب کردن آنها بصورت کتاب ،… هرچه سریعتر اقدام کنند .

 14. مخالف پست رهبری،موافق جمهوری اسلامی گفت:

  درجواب دوست عزیزی که بانام سکوت درمقابل ظلم معصیت است: برادرعزیزم آیاآرامش اقتصادی در8 سال جنگ ناجوانمردانه ویکطرفه،پیشرفت اعجاب انگیزدر16 سال متمادی بعدازآن ،درحالیکه قیمت نفت بین 7 تا23 دلارحداکثربود،جذب بسیاری ازاساتیدایرانی مقیم خارج (که بنده افتخارحضوردرکلاسهای ایشان راداشتم وباعث ایجادخدمات بی بدیل ایشان شدکه ازنام بردن ایشان ونیزنوع فعالیتشان معذورم ومتاسفانه آنان بعدازانتصابات 84 بهمراه بسیاری ازاساتیددیگر که عرصه رابرای فعالیت انسانی،ایمانی وعلمی نمیگویم تنگ بلکه بسته دیدندازایران خارج شدند)، شجاعت ومدیریت درایجادکشوری اقتصادی،نفتی وگازی بنام عسلویه وبرنامه های مدون وعمیق هسته ای بدون اصطکاک و…… برای نشان دادن مسیرجنبش بس نیست (لازم است کمی فقط کمی بابصیرت بیشتر سبزباشیم.درضمن دست برادربسیجی عزیزم که کامنت مفصلی گذاشته اندرابگرمی میفشارم ومعتقدم مااهل جنگ با هیچکس نیستیم ولی اگرلازم شودماهموطنان رستمیم 

 15. maryam گفت:

  to en vaze asaf bare feli ke dostae daneshjom ke ta 2sal pish kenaram bodano alan……….to en vazz ke diktatorie motlagheo faghat javonamono az dast dadimo khordemon kardan,mohamdes be maha che omidi midi????begoooo????aslan mikhoni harfamono????midoni cheghadr khastei ??????

 16. نیما گفت:

  یاحسین.میر حسین

 17. ها گفت:

  این دنیا با اون دنیا چی ؟براتون فرق می کنه یا نه؟!؟!

 18. مهران گفت:

  خيلي وقته نيامدم سر بزنم اينجا…
  اما مير حسين عزيز هنوز باهاتم….. هنوز پاي رايم ايستادم… صدا و سيما و … بروند تا ميخواهند براي خودشان دم تکان دهند…
  راي من ميرحسين موسوي است و بس!
  يا علي

 19. عقل و بی عقلی گفت:

  بسم الله الرحمن ارحیم
  با سلام به هموطنان عزیز
  از همه شما عذر خواهی می کنم ولی مجبورم که بعضی از حرفها رو بزنم و چاره ای جز این نیست
  این که بعضی از دوستان هی میان و دم به دم انتقاد راه می اندازن و با دولت ایران دشمنی می کنن و به عنوان نقد این کار رو انجام میدن جای تعجب داره که خودشون تا به حال یه کار انجام ندادن یک قدم مثبت برای این مردم بر نداشتن این نتیجه کاملا ملموس و نیازی به دلیل نداره می دونید جرا ؟
  چون هر ادمی که منتقد سالمی باشه میاد اول حرف طرف رو می زنه بعد میاد نقدش می کنه و بعد میاد راه حل پیشنهادی رو میده
  از طرفی ادمهایی که هی فقط انتقاد می کنن تو مجامع علمی اصلا حرفی برای گفتن ندارن باز هم می دونید چرا ؟
  چون این ادمها فرصتی برای اندیشیدن در مورد اندیشه جدید ندارن و هرگز این رویه انتقادی اون ها به خود اون ها هم اجازه بررسی مسایل مطروحه رو نمی ده
  از طرف دیگه این ادمها هیچ وقت موفق نیستن و همیشه شکست تو کارنامشون دران باز هم می دونید چرا ؟
  برای این که این روحیه به خود اون ها اجازه بررسی مسایل خودشون رو نمی ده تا نقطه ضعفشون فهمیده بشه که تکرار نشه و همیشه دجار چالش هستن بخاطر این که هیچگاه نمی تونن دیدگاهها ی خودشون رو جمع اوری کنن و یه جا همه رو در یه کاسه قرار بدن
  این جور ادمها بیشتر وقت ها یادشون میره چی گفتن و برای چی بود
  همیشه هم مشکلات رو گردن این و اون می اندازن و هیچ وقت به گردن نمی گیرن و هیچ وقت اقرار به اشتباهشون نمی کنن هیچ وقت هیچ وقت
  حالا سوال اساسی اینه که
  اقایان موسوی و کروبی تو این چند سال تصدی مسوولیت در کشور ایران به عنوان یه مسوول و الان به عنوان یه شهروند عادی با وجود این همه افشاگری یک جایی که اقرار کردن به اشتباه خودشون رو بیارن ؟
  من جوابشو بهتون میگم به شرطی که نگین یه طرفه حرف می زنه و این ادم اون وری چون من خودم یکی از منتقدین دولت اقای احمدی نزاد هستم با اون که به ایشون رای دادم و الان هم میگم که کارم درست بود
  جواب این دو نفر اینه که ما اگه اشتباه داشتیم خوب به مردم می گفتیم
  ما که هیچ چیز پنهانی نداریم که مردم ندونن ما نیاز ی به پنهان کاری نداریم و ما شفاف با مردم سخن می گیم
  که البته جواب ما هم اینه که اگه یه روزی دیدید ما روی سرمون چیزی سبز شده حرف شما رو فبول می کنیم
  دیگه سرتون رو درد نیارم ولی با خوندن خیلی از نظرات در این سایت فهمیدم که فقط برای تخریب اومده نه برای انتقاد چرا که جرات پاسخگویی هیچ موردی رو از روی اصول نداره و نداشته و چون خودم یه استاد دانشگاه هستم تابه حال این همه این دو نفر رو در بین دانشجو ها منفور ندیدم

 20. مشقاسم گفت:

  بابام جان من جای شما باشم میگذارم اینها هدفمندکردن را به شیوه خودشان عمل کنند که این چشم اسفندیار و نقطه ضعف اینهاست. بادی است که به خاکستر میدمند و آتش زیر آنرا تیز تر می کنند. مردم ممکن است در مقابل رای من کو؟ کوتاه بیایند اما با نان من کو واین قیمت های کمرشکن، کمراین رژیم را خواهند شکست. بگذارید فشارها را زیاد کنند. تا مردم یکباره قیام کنند و این غاصبین را از خانه ایران بیرون کنند. دختر همسایه هرچه خل و چل تر بابام جان به نفع ما. همین تورم وحشناک، خالی بودن خزانه، اقتصاد خراب، تحریم های اقتصادی، انزوای بین المللی بالاخره کمر اینها را خواهد شکست. با آن لوله کشی عربستان و عمان هم دیگر تنگه هرمز از اعتبار خواهد افتاد و جمهوری اسلامی ناچار است نفت خود را حراج کرده حتی به بشکه ای بیست دلارهم بفروشند. آنوقت به بینیم این پسر حاجی باز دست به ولجرخی خواهد زد و جنوب لبنان و غزه را آباد خواهد کرد. روزهای تاریک جمهوری اسلامی بسیار نزدیک است. خداوند اگر بخواهد کسی را بدبخت کند، به دست خودش بدبخت می کند و وسایل آنرا فراهم می سازد.

 21. یکتا گفت:

  هموطنان ، کلاهتان را کمی بالاتر بگذارید . چرا نمی خواهیم واقع بین باشیم . کاری (هدفمندی) که شجاعت انجامش را پیشینیان نداشتند حالا در حال انجام است . افسوس که نمی خواهیم ببینیم ! همان کسانی که نشانه کشور های مدرن و اروپایی را در حقوق دادن به نوزادان تازه متولد شده یا استفاده درست و بجا از انرژی های موجودشان می دانستند حالا می توانند همین ها را در کشور خودمان ببینند البته اگر کمی صبور و البته منصف باشند . ما باید فرهنگ استفاده صحیح را بیاموزیم . حتی با سختی .

  • ناشناس گفت:

   همین کلاه را از سرت بردار اجازه بده مغزت یک خورده هوای آزاد بخوره بتونه پردازش کنه.
   دولتیان پیشین جراتش را داشتند و مجلسیان نگذاشتند.دولت فعلی تو این 6 سال !!!!جراتش را نداشت و بعد از صدور قطعنامه و تحریمهای آنچنانی مجبور به جراحی!!!!!اقتصادی شد . ضمن اینکه میگفت تحریمها کاغذپاره ای بیش نیست و الان نان لواش 100 تومانی بلللله. با کلی وعده و وعید رای آورد ( یعنی مردم به آن در باغ سبزها رای داده بودند نه به این چاه ویل ها) بعد مردم رابه روز سیاه نشاند(به خاطر سخنرانیهای آنچنانی جهانی معروف به سخنرانیهای عرب فریب).
   انشا الله خدا این ملت را از جهل مرکب نجات دهد

 22. سرنوشت گفت:

  به به چی شده این جا
  چند نفر میان این جا حرف های تشویقی می زنن برای کی برای چه کسی
  برای دو نفر که بابا خودشون معلوم الحال هستن و سابقشون هم معلومه
  این انتقادهای شما عزیزان تازگی نداره چرا که در هر کشوری که این مساله اتفاق افتاده و یارانه ها هدفمند شده همین بحث ها بوده و شده و الان هم هست
  خوب حالا همین ادمهایی که هدفمند کردن یارانه ها رو در کشورهای دیگر تایید می کنند میان هی تو کشور ما انتقاد می کنن با وجود اینکه می دونن که تو اون کشورها هم این بحث ها بوده و شدیدترش هم بوده است
  به هر حال الان تو مسوولین حالا و مسوولین سابق و از هر جناحی که ما می بینیم از این هدفمند کردن یارانه ها حمایت می کنن این بحث ها دیگه بی فایده هست و جز تخریب چیزی در اون نیست
  علاوه بر اون ما که متوجه نشدیم این دو نفر منتقد به هر حال با هدفمند کردن یارانه ها مخالفن یا با نحوه اون اگه با اصل کار مخالفن که از متن حرفشون بر نمی اد که دیگه حرف طرفدارانشون چیز عبث و بیهوده هست و اگه با نحوه اون مخالفن که طرفدارانشون خیلی بوقن که مطلب رو نمیگیرن و تازه ما هنوز پیشنهادی از اون ها ندیدیم جز حرف تکراری همه سیاستزده ها که می گن باید کارشناسی بشه
  ما باید صبور باشیم و نگاه نکنیم که ادمهایی مثل این دو نفر چی میگن

  • ناشناس گفت:

   ایشالا با این درایتی که شما دارید! عمر نوح داشته باشید تا عاقبت صبوریتان را ببینید !

 23. علی گفت:

  سید خدا – دوست داریم – سلام بر خاتمی و موسوی و کروبی باعث افتخار مردم ایران – مامخلص شما هستیم

 24. reza گفت:

  ya hosein mir hosein

 25. دلاور سبز گفت:

  درود بر رهبران جنبش مردمی ایران ما تا پای جان بر سر آرمان های حق طلب ملت بودیم هستیم و خواهیم بووووووووووووووود.