سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نابسامانی، آشفتگی و پنهانکاری دولت در سیاست خارجی...
» امیر ارجمند: در انظار جهانی شعارهای تند می‌دهند و در خفا مشغول بده بستان هستند

نابسامانی، آشفتگی و پنهانکاری دولت در سیاست خارجی

چکیده :اقتدار گرایان حتی در سطوح بالا به هم اعتماد ندارند و همچنین از کانال های ارتباطی یکدیگر بی اطلاع هستند. اینکه چه کسی و چگونه مذاکره کند و چه جناحی از منافع احتمالی آن بهره مند شود موجب تزلزل سیاست خارجی کشور و تشدید بی اعتمادی جامعه جهانی برای یافتن راه حل مسالمت آمیز می شود و لذا مغایر با امنیت ملی و منافع ملی کشور...


مشاور حقوقی میرحسین موسوی گفت: در حالی که آقای احمدی نژاد با شعارهای تند، جامعه جهانی را علیه مردم ایران تحریک می کند، اطرافیانش با آنهایی که دشمن تلقی می کنند، در حیات خلوت های تاریک و پنهان مشغول بده وبستان هایی هستند که استبداد آن ها را استمرار بخشد.

دکتر اردشیر امیر ارجمند در گفت و گو با خبرنگار کلمه با اشاره به این مطلب افزود: درمواضع تند آقای احمدی نژاد غالبا تلاش مخفیانه برای بده و بستان های سیاسی هم وجود داشته است. مذاکره وقتی معنا پیدا می کند که اختلافی وجود داشته باشد و دو طرف برای حل آن مذاکره می کنند. مذاکره تنها با دوستان نیست با دشمن هم می توان مذاکره کرد و اصولا برای اجتناب از خشونت باید چنین کرد. ولی چگونه وبا چه هدفی؟

دکتر اردشیر امیر ارجمند تاکید کرد: ارتباط های پنهانی که در تیم آقای احمدی نژاد مشاهده می شود غیر شفاف و فرصت طلبانه است و به نظر می رسد بیشتر برای تامین منافع جناحی باشد بنابراین از موضع خفت بوده و موجب افول جایگاه ملت ایران می شود.

امیر ارجمند اختلاف درونی اقتدار گرایان و بی اعتمادی حتی در سطوح عالی را از علل و عوامل این گونه رفتار ها در سطح کلان دانست و گفت: آنها حتی در سطوح بالا به هم اعتماد ندارند و همچنین ازکانال های ارتباطی یکدیگر بی اطلاع هستند. اینکه چه کسی و چگونه مذاکره کند و چه جناحی از منافع احتمالی آن بهره مند شود موجب تزلزل سیاست خارجی کشور و تشدید بی اعتمادی جامعه جهانی برای یافتن راه حل مسالمت آمیز می شود و لذا مغایر با امنیت ملی و منافع ملی کشور است.

مشاور حقوقی میرحسین موسوی تصریح کرد: از یاد نمی بریم که در زمان آقای خاتمی همین انحصار گرایان کنونی تمام توانایی خود را به کار گرفتتد تا هر تلاشی را برای حل وفصل عزت مندانه مشکلات ایران با جامعه جهانی با شکست مواجه کنند و امروز اقتدارگرایان باید در مقابل ملت ایران، نسل های آینده و تاریخ، پاسخگوی هزینه هایی باشند که به ایران تحمیل کرده اند.

وی همچنین با اشاره به تحولات اخیر در دولت گفت: آقای احمدی نژاد در هیچ زمینه ای شفاف عمل نمی کند. عزل وزیر امور خارجه با آن شرایط باعث سرافکندگی کشور در جامعه جهانی است. در این قضیه آقای متکی نیز بر دروغ گو بودن دولت احمدی نژاد اعتراف کرد.

استادحقوق دانشگاه شهید بهشتی همچنین با اشاره به وقایع تروریستی روز های گذشته با بیان اینکه همه باید قویا هر گونه عمل تروریستی را محکوم کنند گفت: انفجار بمب در بین عزاداران حسینی قطعا یک جنایت است و به هیج وجه قابل توجیه نیست و ارتباطی با اقلیت های مذهبی و قومی ندارد در عین حال و در هر زمان نقض حقوق اقلیت های نیز باید محکوم شود.

امیرارجمند اظهار کرد: رهبران جنبش سبز آقایان کروبی، خاتمی و موسوی همواره ضمن تاکید بر تمامیت ارضی کشور بر لزوم رعایت و توجه به حقوق اقلیت ها تاکید ویژه داشته اند.

دکتر امیر ارجمند ادامه داد : متاسفانه شاهد هستیم که گروهی از اقتدارگرایان در صدد تحریک اقلیت های مذهبی و قومی و تشدید خشونت و جو امنیتی و نظامی در کشور هستند.

این استاد برجسته حقوق بشر در پایان، شناسایی و تضمین حقوق اقلیت ها را موجب تثبیت و تضمین تمامیت ارضی, استقلال سیاسی و نا امیدی بیگانگان دانست و تصریح کرد: به بهانه احقاق حق نمی توان ادعاهایی کرد که تمامیت ارضی کشور را با خطر مواجه کند ضمن اینکه  نمی توان به بهانه تمامیت ارضی کشور حقوق اقلیت ها را نادیده گرفت.


23 پاسخ به “نابسامانی، آشفتگی و پنهانکاری دولت در سیاست خارجی”

 1. ناشناس مسلمان گفت:

  همه ي اينها درست ، ولي تا وقتي اقتدار گرايان بر گرده ي مذهب سوار هستند، كاري از پيش نمى رود. اينها مردم را با امام حسين گول مى‌زنند و حضرت على (ع) را با ….مقايسه مى‌كنند !
  اميدوارم گوش هاى شنوا باز شوند …
  اللهم عجل لوليك الفرج

  • پیشنهاد سبز گفت:

   ……

   با سلام به تمام دوستان سبز،
   پیشنهادی دارم که در صورت موافقت دوستان امیدوارم در رسانه های سبز منتشر شه:

   با توجه به شرایط سنگین امنیتی حاکم بر جامعه از یک سو و فشارهای مداوم بر زندانیان سیاسی و بلاتکلیفی اوضاع اقتصادی و عمومی جامعه، و به منظور حفظ روح هم بستگی و تقویت روحیه سبزها، و در ادامه مسیر مبارزه سکوت، پیشنهاد میکنم طرح زیر که کاملا امن و مطمئنه ولی میتونه منافع زیادی برای جنبش سبز داشته باشه اجرا بشه؛ خودم هم چند روزیه که به تنهایی انجامش میدم:

   * و اصبروا ان الله مع الصابرین *

   هر روز
   هنگام اذان مغرب
   همه با هم
   دست به دعا برمیداریم
   تا
   ” آزادی زندانیان سیاسی ”
   و
   ” بهبود اوضاع کشور ”
   را
   از خدای خوبمان
   بطلبیم…
   _______________________
   توجه داشته باشید که قرار نیست دعای خاصی بخونیم، فقط کافیه از ته دل دعا کنیم
   ضمنا این کار وقت چندانی هم نمیگیره

   با سپاس

 2. احمد نورمحمدي گفت:

  اقدامات نمايشي و اغواگرانه براي عوام فريبي و كسب مشروعيت ، بعيد نيست سر از فدا كردن منافع ملي درآورد !

 3. حسین بی پناه گفت:

  امروز روزه مبارزه با دروغگوترین دولت ایران است
  ننگ بر دروغگویانی که خود یکدیگر را رسوا می کنند

 4. ... گفت:

  man be chand dalil kheili shoma ra dost daram
  ke kalami shirin mavaze va harf ha ye dorst va sokhanani i ke az an nemitavan iradi gerft
  mazhar iman vagei va ostadi ba ra ye hamishe
  javdaneh va akhlaghiate fogh aldeh va ……
  fekr konam in chand kalam dar vasfe ostade bozorg varam va asli tarin
  moshaver mir hossein moussavi kafi bashad va dalile alaghe ye ma be ishan ra beresanad

 5. seda گفت:

  salam
  ba ehteram nesbat be tarhe didgahaye matrah shode motoasefane bayasti goft ghodrathaye bozorg zaheran be in natije rasidand ke irane bozorg baraye anha tolide dardesar mikonad va kheyale tajzieye keshvare azizeman dar zehne anha porrangtar mishavad ta anja ke aram aram taghyyre name manateghi ra matrah mikonand va ta anja pish raftand ke hata naghsheye irane chand teke shode ra tarsim nemoodand
  darin masire ingoone benazar miresad dolatmardane iran bazi khaste va shayad bazi na khaste dar rastaye in masir gamhaye bolandi barmidarand va joz in hich tojihi baraye sokhanha va karhaye anha motosaver nis t

 6. حمیدرضا(میکروب) گفت:

  بلههههههههههههههههه،این آقایون از یه طرف قیافه می گیرند تا مردمی که در کشور از اطلاعات نسبتا پائینی برخوردارند را گول بزنند و بگند که ما با عزت پیش رفتیم!!!از طرفه دیگه رایزنی های مخفیانه و مشکوک می کنند و احتمالا بااااااج هم میدند تا بتونند خودشون را درصحنه ی سیاسی حفظ کنند.

 7. سمیرا گفت:

  هر کسی خق نقد دارد. اما نقد برخی از افراد هم عالمانه است و هم منصفانه. خدا انشالله شما را برای کشور حفظ کند.اما اقای موسوی و همفکران او هم باید پاسخ دهند چرا در سیاست خارجی فعال نیستند

 8. شاه گفت:

  خداوند مردانش را میان مردمانش پنهان کرده بود، تا اینک آشکارشان کند. درود بر دانایی و دلیری ات، ای شهزادِ ارجمند!

 9. حمید گفت:

  <>
  چون مدرکی ارائه نکرده اید این مقاله شما مصداق تهمت یا بهتان است. اگر در هر کجای دنیا این کار را بکنید می توان شما را پیگرد قانونی کرد. پس داد و بیداد نکنید اگر از شما شکایت شد و شما را گرفتند.

 10. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  آلرژی گرفتم به کلمهء “شفاف” ! اینها مجهول الهویه هستند ما بحث رفتار غیر شفاف میکنیم ؟!

 11. یک رزمنده سبز به حمید گفت:

  به این حرفها می گویند تحلیل که به هیچ مدرکِ مستندی نیاز ندارد و در هیچ کجای دنیا جز ایرانِ کنونی گوینده اش را به محاکمه نمی کشانند. تازه بیا محاکمه کن تا ببینی یک استادِ حقوق بی گدار به آب می زند یا نه.
  آخه ای بنده ی خدا! چند میلیون را می خواهی محاکمه کنی و خودت هم هیچ وقت محاکمه نشوی؟ مگر می شود!

 12. pirouz paris گفت:

  efsha gari harekatist besyar monaseb ama agar ba taharok hamrah nabashad , mahkoom be fanast.lotfan barayé mardom roshan konid ke az ché zamani bayad taharok kard

 13. Fahima گفت:

  لطفا دقیق و مستند بگویید چه کسی ودر کجا با بیگانگان تبانی کرده است.
  من مصاحبه اقای امیر ارجمند را با بی بی سی دیده ام و شنیده ام. وطن فروشی بقیه را نیز دوست دارم با سند ببینم و بشنوم. اینجانب نه سبزم نه قرمز بدونبال حقیقتم.

  • ناشناس گفت:

   خیلی ببخشید از همین نحوه استدلالت معلوم هست چقدر به دنبال حقیقت هستی. با این کار هایتان دیگر نمی توانید مانع رساندن رسای مردم ایران به جهانیان شوید. اگر مصاحبه با بی بی سی انگلیسی که از بی بی سی فارسی هم پخش میشود و هم مردم جهان و هم مردم ایران همه ان را می بینند بد است خوب چرا احودی نؤاد که قهرمان مبارزه با امریکا و انگلیس و خالی بندی تمام دنیا است اینقدر دنبال مصاحبه با شبکه های تلویزیونی شیظان بزرگ و کوچک است؟وقتی موسوی گفت احمدی نژاد دروغگو است ود لیل هم اورد قبول نکردید. الان دیگر وزیر ایشان نه تنها با ایرانیها بلکه به مردم جهان میگوید او دروغ گو است. کی میخواهید چشمتان را باز کنید. اگر واقعا جزیی از ارتش سایبری نیستی و انگلیسی یا یک زبان دیگر بلد هستی کمی مطبوعات بین المللی را بخوان تا بفهمی چگونه دوستان احمدی نژاد رابطه را گدایی میکنند. چگونه اموال مردم ایران را درکنار شیطان بزرگ سرمایه گذاری میکنند. .

 14. میرحسین گفت:

  درود بر استاد عزیز درود بر غیرت وشرفت.دوستان به اینده سبز بیاندیشید که از ان ماست

  • یکی از بی شمارها گفت:

   درورد بر تو ای استاد بزرگ دانشگاه شهید بهشتی. درود بر تو ای بزرگ مرد تاریخ، ای یادآورندۀ مصدق و امیر کبیر ، اگر کشور ما فقط چهار تا استاد شجاع و کبیری مثل تو می داشت، کسی جرأت نمی کرد که ما و شما را به دامان این دشمنان قسم خوردۀ کشورمان بیاندازد . درود بر مجاهد نستوه و دلاور زمان و امیدبخش جانهای ایران زمین حضرت آیت الله کروبی دلاور لرستانی و داماد برومند ایشان شجاع مرد ایران زمین میر حسین موسوی.
   اگرچه قدرت در دست آن طرفی هاست و لی پیروز واقعی ما هستیم.
   ما بی شماریم و خواهیم بود.

 15. مسعود گفت:

  چقدر پیروزی نزدیک است. صدای پایش را می شنوید؟
  درود به شرف همه دوستان سبزی که همچنان با صبر و استقامت پاسدار خون شهیدان سبز هستند.

  امیدوارم میر حسین عزیز برای از سر گیری مبارزات مسالمت آمیز به زودی چاره ای بیندیشد.

 16. محسن گفت:

  با سکوتم میزنم نیشتر به تو کین من باشد بلای جان تو
  تو ملول از من چرا ساکت منم من صبورم تا بگیرم خواب تو

 17. علی قلی زاده گفت:

  اقایان علما به فکر اسلام و مملکت باشید اقای احمدی نژاد با طرح خرافات و حمایت ظاهری از دین و ولایت مکمل اقدامات مشاورش اقای مشاعی است که با تمام توان در ساختمان نهاوندیان که از ….بود در حال ترویج این مطلب است که اقایان علما دست پرورده و وابسته به انگلیس اند در همین راستا ان برخوردهای زشت را با اقایان مراجع صانعی و….. انجام دادند اعتقاد مشاعی این است که باید از دام انگلیس بیرون امد و به دامن امریکا افتاد و این را تبلیغ میکنند و با انقلابیون ان کردند که امریکا چندین سال نتوانست بکند در صدای امریکا هم طوری برنامه ریزی کرده اند که مردم احساس کنند اصلاح طلبان و جنبش سبز و طرفدارانشان ضد دین اند و انگاه ان کنند که امام خمینی در سی سال قبل گفتند امریکا و دشمنان این اسلام و ایران حوصله دارند و برای سی سال دیگه برنامه ریزی میکنند اقایان علما ساده لوح نباشید والله خیانتی که در این چند سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به فرهنگ و باورهای دینی جوانان شد در هیچ زمانی نشده است بنده که از مدافعان انقلاب و اسلام بوده و خواهم بود در مقابل فرزندانم هیچ حرفی برای گفتن و دفاع ندارم دروغ نیرنگ تهمت افترا در مقابل این اقا سر تعظیم فرو اورده بنده از کس خاصی دفاع نمیکنم بشر ممکن الخطاست هر کسی اشتباه میکند ولی فرق است بین اشتباه تا عمد جزو اصول بدیهی و اولیه مدیریت و رهبری است که مدیر بتواند مخالفان را هم زیر چتر مدیریتی خود بیاورد و این از موفقیت های مدیر است ولی این … با شعار مهر ورزی و عدالت معنا و مفهوم و اعتبار عدالت را از بین برد هر روز دایره مدیریتی خود را تنگتر و تنگتر کرد حالا علی مونده با حوضش تازه حوض را هم دارد از بین میبرد در کدام حکومت این همه انسان از روزنامه نگار و تحصیلکرده و هنرمند ووووووو در زندان بودند صد رحمت به ….

 18. جانبرادر گفت:

  کاوه باش و آهنین واژه بگو
  تا بکوبی بر دهانِ یاوه گو

 19. موسوی گفت:

  موی سپیدت که در عرض یک سال از سیاهی به سپیدی نشست،نشان از درد واقعی دلت دارد،استاد عزیزم

 20. م. ج. گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت جامعه سبز ایران، خصوصا به همگی دانشجویان استاد، بنده سال 74 توفیق شاگردی استاد در درس حقوق اداری رو داشتم. یک سخنرانی اخیراً استاد داشتند، عینا شبیه کلاس درس دانشگاه، مطالب رو طوری بیان می کردن که بشه جزوه تهیّه کرد از بیاناتشون.
  تو رو خدا، دکتر هاله نور و یا رئیسش، یک دونه آدمی که سرش به تنش بیارزه مثل آقای دکتر امیرارجمند، کنارشون هست که مشاوره بده این همه گاف دیپلماتیک در حد بین المللی ندهند ؟!!