سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله نیروهای امنیتی به یک مراسم عزاداری 40 ساله...

حمله نیروهای امنیتی به یک مراسم عزاداری 40 ساله

چکیده : مهندس صباغیان، عضو نهضت آزادی ایران و حجت الاسلام سلیمانی از اعضای مجمع مدرسین حوزه علمیه قم نیز توسط نیورهای امنیتی بازداشت شدند. بنا بر گزارش رسیده تا لحظه مخابره خبر همچنان نیروهای امنیتی در محل حضور دارند و مانع توقف افراد و ناظران می...


ظهر امروز ماموران امنیتی یا یورش به محل برگزاری مراسم تاسوعای حسینی  منزل هاشم صباغیان عزاداران شرکت کننده را متفرق کرده و مهندس صباغیان صاحبخانه و حجه السلام سلیمانی سخنران مراسم را بازداشت نمودند.

این مراسم حدود 40 سال است که در منزل وی برگزار می شود و با اینکه   صباغیان از فعالان سیاسی مخالف شاه بود هیچ گاه به این مراسم عزاداری حمله نشده بود  یا ممانعتی صورت نگرفته  بود.

به گزارش خبرنگار کلمه نزدیک به بیست موتور سوار نیروی انتظامی و چندین ماشین و مینی بوس از ماموران در حالی که پرسنل شناخته شده وزارت اطلاعات از فاصله دور بر عملیات نظارت می کردند با حمله به مراسم تاسوعا و برهم زدن آن اقدام به متفرق نمودن شرکت کنندگان کردند.

همچنین مهندس صباغیان، عضو نهضت آزادی ایران و حجت الاسلام سلیمانی از اعضای مجمع مدرسین حوزه علمیه قم نیز توسط نیورهای امنیتی بازداشت شدند.

بنا بر گزارش رسیده تا لحظه مخابره خبر همچنان نیروهای امنیتی در محل حضور دارند و مانع توقف افراد و ناظران می شوند.


14 پاسخ به “حمله نیروهای امنیتی به یک مراسم عزاداری 40 ساله”

 1. ناشناس گفت:

  آیا آقای سلیمانی استاد دانشگاه مفید قم و هموست که مطالبش در سایت منتشر می‌شود یا شخص دیگری است؟ ما شاگردان ایشان بسیار نگرانیم

 2. ناشناس گفت:

  لطفاً از مراسم حسینیه ارشاد هم اطلاع‌رسانی کنید. آیا امسال برگزار می‌شود؟

 3. ناشناس گفت:

  با تسلیت بر عزاداران حسینی و قربانیان جنایت چاه بهار
  در مورد این اعمال سخیف ،تاریخ نشانمان داده ،که یک دولت با کفر میماند ولی با ظلم نه .نمونه آن در تاریخ خودمان بسیار است.به یاد بیاوریم نظام شاهنشاهی را که با یک صدم این ظلم ها نیز نتوانست پابرجا بماند .حال که هر روز بر تعداد این مظالم اضافه میشود به طور طبیعی به تعداد ناراضیان نیز اضافه میشود .این تاسف انگیز است که نقطه قوت این جنبش باید ظلم دولتی باشد که خود لباس اسلام به تن دارد .ولی این حاکمان نمیفهمند که با دست خویش تیشه به ریشه خود و به طور اولی دین مبین ما میزنند و حتی اگر دلسوزانی بخواهند مسلمانی را نجات دهند نیز آن را سرکوب میکنند چرا که صندوق های پر دلار این دولتی ها و حاکمان جائر را به خطر انداخته اند .مثلث دلار -تفنگ -دین ،به نابودی قداست و پاکی دین می انجامد و تنها دلار و تفنگ باقی میماند که لباس دینی به خود میگیرد که خوشبختانه امام بزرگ ما حسین (ع)راه را به ما نشان داده است ،و قبل از وی نیز قهرمانان ایران باستان ما ظلم ستیزی را به ملت ما آموخته اند.آیا این زیبا نیست که از مراسم عزاداری مسلمین نیز میترسند.

  • حميد گفت:

   در زمان شاه به جرم مخالفت با كوچكترين موضوعي،ساواك به خواهر ومادرت جلوي چشمت تجاوز مي كرد، ولي آيا كه به اين شكل آزادي كه هرچه مي خواهي بنويسي و هم پالكي هايت هرچه مي خواهند مي گويند،آيا كسي كاري با تو دارد. پس خفه خون بگير و زر نزن .

   • آزاد گفت:

    اون در زمان شاه بی خدای طاغوتی بود حال در زمان …به خواهر و مادر و برادرامون تجاوز میشه اونم به اسم اسلام.پس دم ساواک ساواکی گرم….

 4. حسين گفت:

  حالا كي به امام حسين و مراسمش بي حرمتي ميكنه؟
  حتما از نظر آقايون در اينجا هم سطل آشغال آتيش زده بودن!!!
  مرگ بر ديكتاتور
  يا حسين ميرحسين

 5. ali گفت:

  خرابی جونکه از حد بگذرد اباد میکردد

 6. محمد حسین گل گفت:

  سربازان گمنام امام زمان!
  بسیجیان جان بر کف ولایت!
  چه خبر از جندالله؟ خبر دارید 40 نفر “آدم” مردند؟ چابهار خیلی دور است نمی روید؟ یا خبر را از اصل تکذیب می کنید؟ یا چون جندالله اسلحه دارد حوصله ندارید سر و صدا راه بیندازید دوباره آرامش مردم را سلب کنید؟ ها…؟ این بهتره… همینجا بی سر و صدا یکی دو نفر بی دفاع را دستگیر می کنیم. دسترسی اش هم راحت است.

 7. موسوی دوست دارم گفت:

  صباغیان وزیر کشور بازرگان؟؟

 8. ناشناس گفت:

  از سايت کلمه درخواست دارم با توجه به مواردي که امروز رخ داده و احتمال درگيري در فردا اطلاع رساني هاي خودش رو در اين مورد بيشتر و حساس تر کنه … ممنون

 9. میرحسین گفت:

  اطلاعات یا جندالله
  هر دو با هم
  می بینم که اطلاعاتی ها هم در صف جندالشیطان قرار گرفته اند
  تقسیم کار خوبی است یکی در سیستان و دیگری در قم و تهران و …

 10. علی گفت:

  درود بر آزاد مردان سیاست و دیانت، به امید آزادی تمامی اسیران و عزیزان دربند دولت کودتا.

 11. عباس گفت:

  منظورتون نهضت به اصطلاح آزادی است؟ شما که خودتان را پیرو خط امام (ره) می‌دانید.

 12. کامران گفت:

  آقای حمید شما چند سالتونه که یادت میاد ساواک به خواهرت تجاوز کرد والا ما که سنمون به اون موقع ها میرسه یک همچین چیزهائی نشنیدیم در هر صورت این مطلب راجع به آقای صباغیان و دستگیری ایشان بود نه همشیره شما یا حسین میر حسین