سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» یادداشتی از میرحسین موسوی به مناسبت ماه محرم:

بر ماست که کاری زینبی کنیم

چکیده :بر ماست که در این دوران بحران‌زده، کاری زینبی کنیم و پیام راستین دین را با چهره‌ی فطرت‌پسندانه‌ی آن به تشنگان حقیقت برسانیم. بر ماست که یاد بگیریم و به دیگران نیز یاد بدهیم که عمل نادرست مدعیان دینداری به حساب دین گذاشته نشود. بر ماست که ماجرای راستین انقلابی را که در این دیار به نام دین برپا شد، برای نسلی که آنچه می‌داند یا از طریق رسانه‌های تحریف‌گر رسمی و یا از طریق روایت‌گران ناهمدل با آن است، بازگو کنیم و در این بازگویی، از نقد منصفانه‌ی گذشته نهراسیم و در عین حال، از نفی دستاوردهای بزرگ آن پرهیز کنیم. بر ماست که همچون زینب (س) با بازگویی حقیقت، ملات کاخ دروغ را زائل...


میرحسین موسوی، به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، با نگارش یادداشتی ضمن مرور کوتاه فلسفه عاشورا نوشت: «حسین (ع) زمانی به پا خاست که بازمانده‌ی دستاوردهای نهضت نیای خود را در معرض تندبادهای تمامیت‌طلبی تشنگان قدرت یافت. حسین (ع) می‌دانست که در این راه چه رنج‌های بزرگی در انتظار اوست: مفتیان مزدبگیر، او را به خروج از دین و ایجاد فتنه متهم خواهند کرد.»

نخست وزیر دوران دفاع مقدس در همین نوشته تاکید می‌کند که «دین و دین‌داری در این روزها دوران سختی را می‌گذراند» و «دین‌گریزی هنگامی زمینه‌ی گسترش پیدا می‌کند که دینی که ترویج می‌شود، با بدیهی‌ترین اصول اخلاقی مثل صداقت و پرهیز از دروغ در تضاد باشد.»

موسوی این پرسش را مطرح می‌کند که «در چنین شرایطی، یک جوان چگونه می‌تواند تشخیص دهد این‌همه ظلم و خشونت و نفرت که از سوی صاحبان تریبون‌های رسمی، آمرانه به عنوان اسلام معرفی می‌شود، ربطی به اسلام ندارد؟»

موسوی از همراهان سبزاندیش خود درخواست کرده است «که در این دوران بحران‌زده، کاری زینبی کنیم و پیام راستین دین را با چهره‌ی فطرت‌پسندانه‌ی آن به تشنگان حقیقت برسانیم. بر ماست که یاد بگیریم و به دیگران نیز یاد بدهیم که عمل نادرست مدعیان دینداری به حساب دین گذاشته نشود. بر ماست که ماجرای راستین انقلابی که در این دیار به نام دین برپا شد را برای نسلی که آنچه می‌داند یا از طریق رسانه‌های تحریف‌گر رسمی و یا از طریق روایت‌گران ناهمدل با آن است، بازگو کنیم و در این بازگویی از نقد منصفانه‌ی گذشته نهراسیم و در عین حال، از نفی دستاوردهای بزرگ آن پرهیز کنیم.»

وی در پایان توصیه کرده است که همراهان جنبش سبز با شرکت در مجالس بزرگداشت حماسه‌ی حسینی، به حفظ نهادهای مدنی سنتی کمک کنند.

به گزارش کلمه، متن کامل یادداشت میرحسین موسوی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الاتخافوا و لاتحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون (فصلت، 30)

اینک بار دیگر در ماه محرم هستیم و در آستانه سالروز بزرگداشت نهضتی که قرن‌ها پیش برای بازگرداندن انسان به جایگاه والایی که در آفرینش او درآمیخته شده برپاشد و درخشان‌ترین نمونه‌ی انسانی زمان و زمانه، فریاد برپایی حق و افشای باطل را با همه رنج‌هایی که در انتظارش بود، بر سکوت ذلت‌بار ترجیح داد. حسین (ع) زمانی به پا خاست که بازمانده‌ی دستاوردهای نهضت نیای خود را در معرض تندبادهای تمامیت‌طلبی تشنگان قدرت یافت و ذبح دین در پای برج و باروی کاخ ستمگری و خودکامگی مشاهده کرد. حسین (ع) می‌دید که باطل را لباس حق می‌پوشانند و حق را باطل جلوه می‌دهند. حسین (ع) می‌دید که این بار اراده‌ی قدرت‌طلبان، نه تنها دستیابی به تمامیت قدرت، بلکه نگه‌داشت آن به هر قیمت و با تکیه بر زر و زور و تزویر است، که اینجا خود دین است که هدف آماج خودکامگان قرار گرفته، که دیگر سکوت نیست که می‌تواند به بقای کورسوی نور ایمان کمک کند، که زمانه‌ی ایستادگی در مقابل همه‌ی کسانی است که به نام جانشینی پیامبر (ص) و امارت بر مؤمنان، چوب حراج بر دین و دینداری زده اند تا دمی بیش بر مسند قدرت تکیه زنند.

حسین (ع) می‌دانست که ملات سنگ‌های کاخ قدرت، دروغ است و فریاد حقیقت‌خواهی است که به زوال آن می‌انجامد. حسین (ع) می‌دانست که در این راه چه رنج‌های بزرگی در انتظار اوست: مفتیان مزدبگیر، او را به خروج از دین و ایجاد فتنه متهم خواهند کرد، خاندان پیامبر (ص) را در محاصره‌ی تنگناها و بی‌حرمتی‌های پیاپی قرار خواهند داد، و او را بر سر دوراهی انتخاب میان زندگی ذلت‌بار یا ایستادگی برای حق‌خواهی قرار خواهند داد؛ و او ایستادن را برگزید. حسین (ع) سکوت را شکست تا دین نیای خویش را از هلاکت نجات دهد و رهبری قیامی را برعهده گرفت که نه در هوای قدرت و شهرت، که در کوشش برای راست کردن کجی‌ها و پاک کردن پلیدی‌ها هویت می‌یافت. و چنین شد که آزادزنان و آزادمردانی که پس از او آمدند، از هر مذهب و دینی که بودند، حسین (ع) را سرمشق جاودانه‌ی آزادی‌خواهی دانستند.

قرن‌ها بعد، انقلابی اسلامی در سرزمینی با فرهنگ و تمدنی دیرینه و مردمانی که در شناخت مصالح خود در جهانی دگرگون‌شده در این بخش از دنیا، پیشتاز بودن خود را پیش از آن با انقلاب مشروطه، نهضت ملی شدن نفت و قیام پانزده خرداد و تولید گفتمان آزادی‌خواهی، عدالت و استقلال‌طلبی برای پیشرفت و دستیابی به جامعه‌ای که در آن انسان‌ها به آسایش مادی و سعادت معنوی برسند به اثبات رسانده بود، رخ داد. همه‌ی ما به یاد داریم که سیل خروشان معترضان در روزهای تاسوعا و عاشورای سال 1357 چگونه طومار نظامی مستبد را درهم پیچید که همه راه‌های اصلاح را بسته، امکان هرگونه انتقاد و مخالفت از راههای مسالمت‌آمیز را از میان برده و در واپسین سالهای عمر خود، دچار خیالبافی‌هایی شده بود که بیش از هرچیز ناشی از دور ماندن از واقعیت های موجود در جامعه بود.

حاکمان مستبد آنچنان در حلقه‌ی محدود متملقان و ثناگویان خود محصور بودند که بجای آن که صدای ترک‌خوردن‌های فزاینده‌ی مشروعیت حاکمیت خود را بشنوند، در اوهام خویش به دنبال شنیدن صدای حمایت از قدرت‌های ماورایی بودند، غافل از آن که بزرگترین سرمایه‌ی هر کشور، پشتیبانی مردم آن از دولتمردان از طریق مشارکت آزادانه و آگاهانه‌ی آنهاست، غافل از آن که اعتبار را باید در ارتقای زندگی روزمره‌ی مردم جستجو کرد،و غافل از آن که اقتدار را از راه قلوب مردم باید یافت، نه از طریق رزمایش‌ها و نمایش زرادخانه‌ها. و چنین شد که مردمان این دیار روی از صاحبان قدرت گرداندند و بزرگترین انقلاب مسالمت‌آمیز مردمی قرن، پدیدار شد.

میلیون‌ها مردمی که در روزهای تاسوعا و عاشورا به میدان آمدند، خواسته‌های بیش از صدساله‌ی خویش را در ندای مردی بازشناختند که پایمردی‌اش در راه را آزموده بودند. در راهپیمایی‌های آن روزها، هرکس با باور و ایمان و رنگ و بوی خود حضور می یافت، بیگانه‌های دیروز به دیرآشنایان امروز تبدیل می‌شدند، خودخواهی‌ها به دیگرخواهی، و من‌ها به ما. از فردای پیروزی در شوق ساختن و آباد کردن ویرانه‌ای که پیش چشمانشان بود، دست در دست یکدیگر دادند به مهر. حتی آنگاه که اختلاف نظرها بالا گرفت، در برابر دشمن متجاوز همدل شدند و از آب و خاک اجدادی‌شان دفاع کردند. و کیست که از یاد ببرد که همه‌جای ایران، میدان حماسه بود: جبهه و پشت جبهه، کارخانه و مزرعه، مدرسه و دانشگاه، خانه و اداره، همه و همه صحنه‌ی تلاش و جهاد برای پاسداشت از این سرزمین شد. و کیست که از یاد ببرد در زمانی که به ناچار تن به صلح داده شد، همین مردم رنج‌دیده اما پایدار، در مقابل چندچهرگانی که به دامان و یاری متجاوز پناه آورده بودند، قدعلم کردند و بدین‌گونه نشان دادند که تصمیم برای ترک جنگ، نه از روی بزدلی و بی‌اعتقادی، که از سر درایت و آینده‌بینی است. نشان دادند که خطای رهبرانشان را با ایمان به صداقت آنان بخشودنی می‌دانند و اعتراف به خطا نه تنها از اعتبار رهبرانشان نمی‌کاهد، که محبوبیتشان را در قلوب مردم بیشتر می‌کند. نشان دادند که دینی را که برای جنگ و صلحش منطق داشته باشد، راهنمای عمل خویش قرار داده اند. نشان دادند که در نزد آنان، باور دینی به منزله‌ی راهنمایی است که در تندبادهای پر شن و خاک روزگاران، آنان را به منزلگه مقصود نزدیک می‌سازد. از همین رو بود که هرگاه خود را از راه دور می‌دیدند، برای تصحیح مسیر اقدام کردند: دوم خرداد و 22 خرداد نشان از همین هوشیاری دارد.

اما صد افسوس که اقتدارگرایانی که انحصار در قدرت را تنها راه دوام خود می‌دانند، این بار به این خواسته‌های برحق وقعی ننهادند. اقتدارگرایان که با تمامی امکانات و رسانه‌ها در مقابل خواست اکثریت صف‌آرایی کرده بودند، زهرآگین‌ترین تیرهای تهمت و افترا را به سینه‌ی مردمی که خواهان تغییر بودند، رها کردند، هنگامی که به علت استقبال و حضور بی‌سابقه‌ی مردم از شیوه‌های معمولشان برای تقلب و تخلف در روند رأی‌گیری طرفی نبستند، چاره را در کودتای انتخاباتی دیدند: شمارش آرا را کنار نهادند، پیروزی‌شان را اعلام و ابلاغ کردند، به ستادهای مخالفانشان یورش بردند و به دستگیری چهره‌های فعال پرداختند. و آنگاه که مردم خشمگین و سرخورده برای اعتراضی آرام و مسالمت‌جویانه به خیابان‌ها ریختند تا مطالبه‌ی حق مسلم‌شان در احترام به رأی‌هایشان کنند، ریختن خونشان را مباح دانستند و ماجراهای خونین کوی دانشگاه و کهریزک و مانند آن را آفریدند.

به یاد دارید که در عاشورای سال گذشته با عزاداران معترض چه کردند: آنها را از پل‌ها به پایین انداختند، با ماشین از روی پیکر بی‌دفاع آنان گذشتند، سینه‌ی مالامال از عشقشان را هدف گلوله قرار دادند، و آنگاه بی‌شرمانه عکس‌العمل مردم خشمگین را با نمایش ناقص و گزینشی در رسانه‌هایشان، شورش دست‌نشانده‌های استکبار نامیدند و فریاد وا اسلاما سر دادند! آیا آن کس که ماشین پلیس دوبار از روی او رد شد، آمریکایی بود یا کسانی که از روی پل به پایین پرتاب شدند دست‌نشانده‌ی آمریکا و اسرائیل؟ یا کسانی که در ظهر عاشورا حسین حسین گویان مورد تیر مستقیم گرفتند از لشگر یزید و عمروعاص و ابن‌زیاد؟ پس از آن هم به دستگیری تعداد زیادی زن و مرد از بهترین فرزندان این انقلاب و آّب و خاک پرداختند تا فریادها را در گلو خفه کنند. غافل از آنکه خشم فروخورده‌ی مردم آگاه و مظلوم بسیار خطرناک‌تر از فریادهای تظلم‌خواهی آنها خواهد بود.

همراهان سبز‌اندیش. دین و دین‌داری در این روزها دوران سختی را می‌گذراند و بسیاری از شما در این روزها می‌پرسید چگونه می‌توان با این همه سیاه‌کاری‌ها که به نام دین انجام می‌شود، جوانان روشن ضمیر این مرز و بوم را از امواج پی‌در‌پی دین‌گریزی نجات داد؟ پاسخ این همراه کوچک شما این است که دین‌گریزی هنگامی زمینه‌ی گسترش پیدا می‌کند که دینی که ترویج می‌شود با بدیهی‌ترین اصول اخلاقی مثل صداقت و پرهیز از دروغ در تضاد باشد، به نام دین‌داری دست به جنایات هولناک زده شود، تهمت و دروغ برای از میدان به‌در کردن معترضین از تریبونهای مقدس نمازجمعه، نه تنها مجاز که مستحب تلقی شود، با بخشنامه همه‌ی منابر و مساجد برای رواج تهمت و دروغ بر ضد معترضین بسیج شود و چشم به احقاق حقوق کارگران و معلمان در همین مکانهای مقدس بسته شود و شکافهای طبقاتی و فساد و فحشای بی‌سابقه ناشی از فقر و طلاق و بیکاری، پدیده‌های عادی تلقی شوند؛ و در چنین شرایطی، یک جوان چگونه می‌تواند تشخیص دهد این‌همه ظلم و خشونت و نفرت که از سوی صاحبان تریبون‌های رسمی، آمرانه به عنوان اسلام معرفی می‌شود، ربطی به اسلام ندارد. و او که شاهد مظلوم انبوه مشکلات اقتصادی و فرهنگی و حضور گسترده‌ی دروغ در همه‌ی صحنه‌هاست، چگونه باور کند حفظ نظام در حفظ ارزش‌های اخلاقی و اسلامی و منافع ملی، و نه بر حفظ افراد بر مسند قدرت به هر قیمت، استوار است؟ او اکنون به جای چهره‌ی اصلی دین که چهره‌ی محبت رحمانی است، با چهره‌ی عبوسی که جز خشونت‌ورزی و تحکم، زبان دیگری ندارد، روبه‌روست. او شاهد است که چگونه حقوق مردم بدان‌گونه که در قانون اساسی آمده، نادیده گرفته می‌شود، و تفکیک قوا که مانع بزرگی بر سر راه پیدایش انباشت قدرت غیرپاسخگوست، به طور مرتب نقض می‌شود، و استقلال قضا و قاضی و دادگاه توسط مسئولان امنیتی از میان می‌رود، و مجلس که باید در رأس امور باشد، تحت امر قرار می‌گیرد، ماجراجویی‌های بی‌خردانه در سیاست خارجی باب می‌شود، و نظامیان به جای انجام وظایف قانونی خود سر از عرصه‌های سوداگری و مال‌اندوزی در می‌آورند، و هیچ صدای مخالفی تحمل نمی‌شود. و زندانها پر از زنان و مردانی است که این نگاه حاکم بر دولتمداران را بر نمی‌تابند.

بر ماست که در این دوران بحران‌زده، کاری زینبی کنیم و پیام راستین دین را با چهره‌ی فطرت‌پسندانه‌ی آن به تشنگان حقیقت برسانیم. بر ماست که یاد بگیریم و به دیگران نیز یاد بدهیم که عمل نادرست مدعیان دینداری به حساب دین گذاشته نشود. بر ماست که ماجرای راستین انقلابی را که در این دیار به نام دین برپا شد، برای نسلی که آنچه می‌داند یا از طریق رسانه‌های تحریف‌گر رسمی و یا از طریق روایت‌گران ناهمدل با آن است، بازگو کنیم و در این بازگویی، از نقد منصفانه‌ی گذشته نهراسیم و در عین حال، از نفی دستاوردهای بزرگ آن پرهیز کنیم. بر ماست که همچون زینب (س) با بازگویی حقیقت، ملات کاخ دروغ را زائل کنیم. بر ماست که همچون تمامی خاندان حسین (ع)، زنده نگه داشتن یاد شهدای گران‌قدر انقلاب، جنگ و حوادث پس از انتخابات و آزادزنان و آزادمردان دربندمان را وظیفه‌ی همیشگی خود بدانیم، و بر ماست که در این ماه پرخاطره، با برپایی مراسم و شرکت در مجالس بزرگداشت حماسه‌ی حسینی، به حفظ نهادهای مدنی سنتی کمک کنیم.


564 پاسخ به “بر ماست که کاری زینبی کنیم”

 1. دلسوز گفت:

  آقای موسوی، اگر فکر نمی کنید که احیانا امام یا پیامبر هستید و برای خود و جریان متبوعتان خطا کردن را محتمل می دانید اینقدر بی پروا سخن نرانید و حداقل فکر کنید که اگر به احتمال یک درصد هم که شده شما اشتباه کرده باشید ، چه پاسخی در پیشاپیش خداوند خواهید داشت. همین نوع و محتوای سخنان شما و دوستانتان تمامیت خواهانه است. وقتی صحبت از امام حسین (ع) می شود یعنی صحبت از تمام حق در مقابل تمام باطل. آیا این حجیت را برای خود و جریانهای حامی خود قائلید. همگی باید از این همه تکبر و خود بزرگ بینی به خدا پناه ببریم.

 2. حمد آزاد گفت:

  آقای محترم موساد سالها کار کرد تا گروه منحله و منحرفی که مطرود حضرت امام بود راس کار بیاره
  بله گروه حجتیه که احمدی نزاد و مصباح و دیگران امروز در راس کارند
  آنوقت موسوی باید از اسراییل اعلام بیزاری کنه
  کمتر به دروغهای رسانه غیر ملی گوش کنید

 3. حسین سبز اندیش گفت:

  50 عدد پخش شد

  دوستان شما هم در تکثیر و پخش این پیام کمک کنید

  یا حسین

 4. روزشمار گفت:

  دلسوز محترم!فرض كنيم ميرحسين اشتباه كرد و نبايد مردم را بخاطر تقلب در انتخابات به خيابان ميكشيد(هرجند معتقدم مردم

  خودجوش امدند,و برعكس مردم ميرحسين را به خيابان اوردند)اصلا اكر دوست داري فرض كنيم تقلبي نشده و محمود رئيس شده و انتخابات تكرار نميشه,اراء هم بازشماري نميشه و كسي حق اعتراض خياباني نداره هركسي هم اطاعت نكرد مسئول خون خودشه زندانها هم كه بوستان و كلستانه و همه با اضافه وزن ميان بيرون…اينطوري خوبه؟؟!!خب,حالا بكو محمد

  نوري زاد جكار كرد كه بايد بره زندان؟؟؟؟اون در مرحله اول فقط 1 امر به معروف و نهي از منكر در حد 1 نامه سركشاده به ….كرد.مكر امر به معروف جزء فروع دين نيست ؟مثل نماز واجب نيست؟منصور اسانلو جه كرد؟حقوق كاركران را مطالبه كرد…مسئولين ستاد ميرحسين جرمشان جيست؟فعاليت در ستاد ميرحسين جرم است؟؟؟مكر ميرحسين را خودشون تأييد صلاحيت نكردن؟؟نكنه انتظار دارن بدون ستاد بياد كانديدا بشه؟؟خب حالا بكو دلت از جي ميسوزه؟؟

 5. ایرانی از نسل کوروش گفت:

  با سلام خدمت میر حسین عزیز و همه همراهان ازادی خواه ملت سر افراز ایران
  می خواستم بگم که جمله (بر ماست که کاری زینبی کنیم) یعنی اینکه بر ماست که دست دروغ گویان و جنایتکاران را رو کنیم و انها را در همه جا رسوا کنیم
  میر حسین عزیز اینو بدون که به عنوان یک ایرانی فارسی زبان افتخار می کنم که هم وطن یک اذربایجانی با غیرت مانند خودت و همه اذربایجانی های با غیرت و شیرین سخن می باشم و خاک پای همه هموطنان شجاع اذربایجانی هستم
  به قول استاد شهریار :
  روز جانبازیست ای بیچاره آذربایجان
  سر تو باشی در میان، هرجا که آمد پای جان
  ای بلاگردان ایران سینه زخمی به پیش
  تیر باران بلا باز از تو می جوید نشان
  کاخ استقلال ایران را بلا بارد به سر
  پای دار ای روزِ بارانِ حوادث ناودان
  یا حسین میر حسین

 6. حقگو گفت:

  لعنت خدا بر دشمنان اسلام

  • رشید گفت:

   آدم اگه یه صفتی داره نیاز نیست هی بگه .مثلا من اگه را ستگوباشم مسخره است که اسم خودم را بگذارم راست گو یا حق گو .
   دیگه اینکه منظورت از دشمنان اسلام دشمنان مردمه که تو انتخابات تقلب کردند و بعدش هم تجاوز و…………
   مگه نه ؟

 7. محسن گفت:

  با سلام به دوستان سبز انديش
  شما آقاي موسوي را مظهر يك حركت حسيني ميدانيد! اما من يك سوال دارم آيا آمريكا و اسرائيل كه به وضوح از ايشان حمايت كردند آنها هم پيرو قيام اباعبدالله هستند؟
  ما بايد يكي تكليف خودمان را مشخص كنيم اگر دشمنان كشور از ما حمايت ميكنند دو وجه بيشتر ندار يا ما شبيه آنها شده ايم يا آنها هدايت شده اند كه بر اساس رهنمود هاي امام (ره) بعيد است شيطان بزرگ دست از شيطنت هايش بر دارد.
  الان حرف دفاع از يك كانديداي انتخاباتي نيست حرف بر سر مباني است كه متاسفانه هنوز هم سران جريان اصلاح طلبي نگفتن مباني چيست.
  هر وقت مباني معلوم شد آن وقت باب بحث باز خواهد بود.
  به اميد پيروزي حق بر باطل

  • رزمنده دفاع مقدس به محسن! گفت:

   بنام خدای خمینی(س)
   با عرض تسلیت شهادت امام حسین(ع) توسط اسلام معاویه!
   برادر گرامی: در پاسخ به سوالی که مرتبا از سوی شما (کلا طرفداران راست)مطرح میشود مرتبا پاسخی سوال گونه از سوی طرفداران سبز طرح میگردد که اگر میگویید حمایت میکنند لطفا مستندات آن را ارائه دهید تا ما هم بدانیم!؟برادر گرامی: چیزی که ازهمان اوائل اعتراضات و الان هم کاملا محرز است اتحادی کاملا مشخص بین جریانهای به اصطلاح ا ص و ل گ ر ا با سلطنت طلبها و….در مخالفت صریح، آلوده به بد اخلاقی شدید و زشت(دروغ و فریب و…) بر عیله سید بزرگوار موسوی دیده میشود طوریکه اگر ما میخواستیم مثل آقای شریعتمدار(واقعا شریعت ندار رکیهان) قضاوت کنیم می بایست میگفتیم دست هر دوتای اینها در یک کاسه است!اگر شما بگویید که مثلا صدای آمریکا یا مثلا بی بی سی تظاهرت مردم را نشان میدهد و تبلیغ میکند و مثلا باتوم را نشان میدهد و یا تحریک میکند که شعارهای آنچنانی بدهند(موردی که کاملا با واکنش صریح و محکم موسوی و کروبی روبرو میشود!) از آنطرف هم میرحسین و کروبی را کاملا زیر سوال میربند و میکوبند نه تنها رسانه های بیگانه بلکه بخش قابل توجهی از اصلاح طلبان و چسبیده های به اصلاح طالبان نیز میرحسین و عقاید خط امامی(س) وی را سم میدانند و شدیدا میکوبند و اصولا پشت سر موسوی ایستادند را(شخصی که به زعم اینها در دهه شصت ترمز کشیده!)دیوانگی میدانند و این متاسفانه از دروغهای بزرگ بعد از انتخابات آقایان است که بخورد شما میدهدند و چون بلاخره جواب گرفته اند ادامه میدهند!

  • اگر دین نداری آزاده باش گفت:

   این جمله معرف حضورتان که هست
   مهم این نیست که کی چه میگوید مهم اینست که
   حرف حق را که میزند
   و کدام اطلاعات با واقعیت نزدیکتر است
   حقیقت فقط نزد خداست

 8. نوید گفت:

  صدای شما صدای است از گلوهای بغض کرده ما انسانهای دوستار وطن و آزادی. زنده با د آزادی زنده با د انسانییت .

 9. سارا گفت:

  سلام آقاي مهندس موسوي
  حرف هاي نورانيت مثل هميشه توشه ي راه زندگيمان و اميد فردايمان هست
  چه قدر دير تورا ديديم و شناختيم
  تو تنها كسي هستي كه نه براي قدرت كانديد شدي و نه براي اين گونه اهداف دنيايي سختي هارا تحمل مي كني
  ما در كنار تواييم
  اندكي صبر سحر نزديك است
  يا حسين مير حسين

 10. ناشناس گفت:

  سلام آقاي مهندس موسوي
  حرف هاي نورانيت مثل هميشه توشه ي راه زندگيمان و اميد فردايمان هست
  چه قدر دير تورا ديديم و شناختيم
  تو تنها كسي هستي كه نه براي قدرت كانديد شدي و نه براي اين گونه اهداف دنيايي سختي هارا تحمل مي كني
  ما در كنار تواييم
  اندكي صبر سحر نزديك است
  يا حسين مير حسين

 11. فرخنده شهیدی گفت:

  میر حسین بدان ما بیشمارتریم. ما همراه توییم. آتش اهورا در حلقوم صبور توست. و آب کاریزهای جنوب در رگهای غیرتمند توست. ا ی پارسی ِ آذری ِ رشتیِ لر و کردستانی و بولچ و سیستانی و هر جایی ایران عزیز درود ما همه جاییان ایران بر تو. درود هر ایرانی بر تو. ما ایستاده ایم تا ایستنادن را بدیگران نیز بیاموزیم.

 12. انسان گفت:

  هر کجا هستم عاشورا و تاسوعا را با شال سبز برای حریت و ازادگی حسین گرامی می دارم

 13. امیرحسین گفت:

  به حق همین شب های عزیز از خدا میخوام یه چیزی م3 مباهله صورت بگیره . البته اگه قبلش هرطرف حق نیست ایشالا آگاه شه و هدایت شه ولی ایشالا اگه هدایت نمیشه به حق همین شب های عزیز از روی زمین برداشته شه .

 14. حسین گفت:

  سلام به همگی دوستان. من از آقای موسوی خواهش می کنم هر چه زودتر مبانی فکری و عقیدتی و اهداف سیاسی اجتماعی شان را در همین سایت اعلام کنند.
  به نظرم ایشان با سکوت خود فقط سعی در جذب هر چه بیشتر نیرو دارد و بس. مثل آقای خاتمی که هنوز هم اصلاحات را تعریف نکرده اند.
  آخر باید مشخص شود جبهه سبز چطور هم از آیت الله جوادی آملی خبر می گذارد و هم از اون طرف مخالفین اسلام هم ازش طرفداری می کنند.
  لطفا مردم را از بلا تکلیفی در بیاورید. اصلا اگر فردا بگویند امورات مملکت کلا دست آقای موسوی(به نمایندگی مردم) واقعا چه کاری انجام خواهند داد؟
  آیا جرات برخورد با افرادی را دارند که مخالف اسلام و ایران هستند یا مجبورند در ازای حمایت های فعلی این قبیل افراد آن موقع هم سکوت کنند؟

  • استقامت تا بهار گفت:

   با عرض احترام، به نظر من اين شماييد كه درك درستي از اسلام و ساير اديان الهي نداريد، چرا كه از مهمترين پيامهاي اديان الهي اين بوده كه همه انسانها با هم برابرند و بايد با همگي مخلوقات خداوند با مهرباني و عدالت رفتار نمود، مسلمان بودن فقط در رعايت احكام نماز و وضو نيست، در صداقت و تعهد نيز هست، در احساس مسئوليت در برابر ظلم به همنوعان است در جهاد عليه ظالم هست، چه بسا كساني ادعاي دينداري نداشته باشند اما نزد خداوند محبوبتر از بسياري مدعيان دين كه در خلوت كار ديگر ميكنند باشند. خواهشا سعي كنيد مرزبنديهاي اضافي را از ذهنتان پاك كنيد تا انسانهاي بيشتري را عاشق شويد. هر انساني فارغ از اعتقاد و مذهبش حق اظهارنظر دارد.

 15. محمدرضا گفت:

  السلام علیک یابن رسول الله یا میر حسین

 16. مظلوم گفت:

  جانم به فدایت…

 17. رزمنده دفاع مقدس به آقای ناشناس- امام حسین(ع) و عاشورا حقیقتی غیر قابل انکار! گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  اولا: که مردم ما به دنبال اسطوره سازی نیستند بلکه این افراد هستند که اصولا اسطوره میشوند و مورد علاقه مردم!همین الان شما میتوانید میزان ارادت به دو رهبر جمهوری اسلامی، یعنی حضرت امام(س) و آقای خامنه ای را به بوته این امتحان بگذارید تا متوجه خبط و اشتباه خود شوید!و میرحسین نیز از آن جمله است!میرحسین چون اصولا صاحب فضایلی است که کمتر سیاستمداری به آن آراسته است، همچون امام(س)، مورد علاقه این مردم قرار گرفته است!
  ثانیا: قیام عاشورا نه تنها برای ما که برای همه الگوست!در بسیاری از نقاط جهان از گبر و بت پرست و هندو و ….علاقه و عشق به امام حسین(ع) بنابر فطرت پاک بشری بصورت نهادینه است و اینکه شخصیتی چون میرحسین از امام حسین(ع) قلم بزند و مورد انتقاد شما قرار بگیرد، این دیگه از اون حرفاست!
  ثالثا:ماجرای کتاب آیت الله صالح آبادی مورد نقد بسیاری از علما از جمله شهید مطهری قرار گرفته است که شما با یک سرچ ساده در گوگل میتوانید به آن برسید و جوابهای کاملا متقن و مستدلل را بخوانید!راستی شما آیا ولایت فیقه را قبول دارید؟اگر ندارید محض اطلاع جنابعالی میگویم که نویسنده کتاب شهید جاوید این اصل را بطور کامل قبول دارد. در ضمن کتاب شهید جاوید براحتی در دسترس است و میتوانید خیلی راحت آنرا دانلود کنید!خداوند همه ما را به راه اهل بیت(ع) مکرم نبی (ص) هدایت فرماید!

 18. ناشناس گفت:

  حسین آقا بفرمایید که آیا مخالفین اسلام را باید کشت!!! آیا مخالفین اسلام باید مسلمانان را بکشند؟! آیا سی سال خشونت علیه مسلمانان غیر خودی و قتل و کشتار شکنجه و ترور آنها کافیتان نیست حسین آقا. لطفا شما بفرمایید مدلتان چیست!! موسوی بارها گفته است که هر کس در ایران زاده شضده حق دارد حرفش را بزند. نگفته حق دارد توهین کند! قدری کتاب بخوانید آقای محترم. جهان بزرگتر از اینهاست که شما می بینید.

 19. شوریده گفت:

  میرحسین هیچ چیزی نیست مگر یک چیز! شناسنامه ی اخلاق ایرانی و ایرانیت. با تمام قدش و با تمام تاریخیتش. برای همین هم … است.
  زنده باد انقلاب سبز ملت بزرگ ایران برهبری هفتاد ملیون نفوس هفتاد ملیون رنگ، هفتاد ملیون همرنگ ، برنگ سبز. حتا تو!

 20. مهراج گفت:

  سلام
  عجب وضعییه ها!!
  هر کی به نام حسین و قیام عاشورا یه مشت حرف بار مردم میکنه !!!

  از همه می خواهم حرف دو طرف را کاملا بشنوند تا بشود قضاوت کرد سخنرانی های دکتر عباسی به خصوص سخنرانی آژاکس در اصفهان خیلی کمک می کنه

 21. sabz گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  درود بر یار سبز امام

 22. علی گفت:

  به امید فردای روشن ایران وایرانی

 23. علی--مشهد گفت:

  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم. درود بر موسوی آزادمرد ایران زمین. درود برتمامی سبزاندیشان اصلاح طلب مرگ بر تمامی دیکتاتوران تاریخ. ما تا آخرین نفس ایستاده ایم.درود بر خاتمی و کروبی دلاور. یا حسین میرحسین.

 24. فرزاد گفت:

  از سایت کلمه ومهندس موسوی تقاظا دارم بیشتر درباره تقتلب درانتخابات صحبت کنند وبا دلائل قاطع به روشنگری دراین باره بپردازند ومانع سواستفاده جناح حاکم گردند زیرا احساس میکنم بدلیل خفقان موجود ومکرهای رسانهای دولتی نیاز به این کار بیش از پیش احساس میشود با تشکر یک سبز بوشهری

 25. محمد گفت:

  سلام و درود بر تو ای میرحسین,ای یاور حسین(ع)

 26. سيد سعيد گفت:

  فقط مي گم دوست دارم همين.

 27. ali گفت:

  پدر بزرگوارم جناب مهندس موسوي
  با سلام
  من در كارهاي آموزشي در يكي از دانشگاههاي تراز اول با دانشجويان فراواني ارتباط دارم. آنها افسرده از شرايط خفقان حاضر و اميدوار به آينده هستند.
  اگر در جامعه و دانشجويان تحرك كمي مي بينيد از خفقان است نه رضايت بر شرايط حاضر.
  من براي پيروزي جنبش سبز تا حد امكان تلاش مي كنم و لحظه شماري مي كنم.
  سلامت باشيد

 28. omid be fard گفت:

  سلام به پویندگان راه حق و درود به آزادی خواه حال ایران زمین .دوستان آزادی خواه من بدانید که فردا مال ماست.فقط بدانیم که با بودن مظلوم ضالم شکل و جان میگیرد .اجازه ندهیم که کسی به ما زور بگه.ما بیشماریم و پر امید تنها راه نجات ما آگاهی است و بس .کاخ ظلم رو فقط دانائی و آگاهی ویرانش میکنه.

 29. بردیا گفت:

  می خوام به دوستانم که با هم دیگه دارن سر حرفای خودشون و … بحث میکنن بگم الان فقط زنده نگه داشتن جنبش و حضور در عاشورا برای حمایت از فعالیت روز دانشجو و پیوستگی (حضور)است

 30. یک رزمنده 0 گفت:

  بخواست خدا آنگاه که میر حسین فرمان دهد کاری حسینی خواهیم کرد تا بازماندگانمان کاری زینبی کنند.

  ای میر دلیر!
  می ترسم این مردم چنان به ستم خو کنند که ستمگران هر روز ستمگر تر شوند و آب هم از آب نجنبد.
  می ترسم ستمگران چنان این کشور را تاراج کنند که رمقی برای این نسل و نسل جوانتر نماند.
  و می ترسم ما با دعای “الهم مشغل الظالمین باظالمین” چنان سر در گریبان بریم که سومین گروه از ستمکاران پدید آیند و بر مردم چیره شویند.

  شما رهبر جنبش سبز ما هستی؛ هر چه بفرمایی همان خواهیم کرد.

  • سید حسینی گفت:

   دوست عزیز که از بیان و احساست معلوم است که پاک و بی ریا هستی
   این نگاه تو درست نیست. همه بدبختی های این انقلاب از همین عشق کورکورانه شروع شد که ” شما رهبر مائی و هرچه بفرمائی همان خواهیم کرد” خوب آنطرفی ها هم همین کا را می کنند. نه اسلام و نه پیامبر و نه میر حسین موسوی چنین چیزی را نمیخواهند . عقلانیت و اخلاق کلید حل مشکلات ماست.

 31. یک رزمنده به سید حسینی گفت:

  من پیش از اینکه پیرو رهبری باشم منم و پس از آن باورمند به اینکه یکی از ما هستم و آنگاه باورمند به این فلسفه که ما همیم؛ ما یکدیگریم در بیشمار چهره. هر یک از ما دیگری هستیم در احتمالی دیگر.
  ازینرو خود را پاره ای از یک پیکر بزرگ می دانم؛ منم منم نمی کنم و سرم می شود که هر پیکری به سری نیاز دارد همچنانکه به چشمی و گوشی و دستی و دیگر پاره هایی.
  در پیکر من چشم بر دست منت نمی گذارد که من می بینم و تو به جنبش می آیی همچنانکه دست بر چشم منت نمی گذارد که من از تو برابر هر تهدیدی پشتیبانی می کنم. دست نمی گوید که چرا خار در من فرو رفت تا چشم بی آسیب بماند یا چرا سوختم تا تو نسوزی.
  در این پیکر که داریم هر پاره هوش و تواناییِ خود را دارد همچنانکه دانا بر محدودیت های خود است.

  میر حسین بهتر از هر کسی می داند که چگونه رهبری است و بر کدامین پیروان رهبری می کند. “من دنبال مردم می روم” این جمله از اوست.
  با این همه، گلایه من از میر حسین این است: «آیا نمی شد یا نمی شود بهتر از این رهبری کرد؟» و شاید اشتباه کنم. شاید تاریخ پاسخ دهد که “خودسازیِ سبز” و پیروزی دیررَس بهتر است از یک پیروزی زودرس و بدفرجام.

 32. ناشناس گفت:

  مهندس چان فقط مواظب باش تو شناساندن دین و احیانا تفسیر آن ، بدعت ایحاد نکنی و اگر از عمق مطلبی آگاهی کافی نداشتی ان را بیان نکنی.چون تو این دوره زمونه همه اسلام شناس شدند و هر کی نظر خودشو به عنوان دین بیان می کنه.شما لطفا دقت کن.
  در ضمن اگه شما ، کلمه و دوستان تلاش کنند خود را از موضع بالاتر ببینند و نقد کنند و احیانا در صحبت ها و بیانیه ها و رفتارها و حمایت و…های بعد از انتخابات اشتباهی دیدند ان را برطرف و اگه خوبی دیدند ان را تقویت کنند خیلی عالی می شه .امیدوارم به دستتون برسه…
  دوستدارت مهدی.

 33. دوستدار عاشقان حسین گفت:

  من خیلی از نظرات رو خوندم
  واقعا سوالی که نه اینجا و نه هیچ جای دیگه جوابی براش وجود نداشته این بوده که چرا کسانی کافر بودن و یزیدی بودن آنها بر همگان آشکاره از میر حسین دفاع میکنند(دیدیم عده ای همایت رسانه های بیگانه از میر حسین را رد میکنند!!!!!!!! خدایی یکم انصاف هم خوب چیزیه به قدری این مسئله واضحه که …..) یکم در خلوت تفکر کنیم آمریکایی و انگلیسی که سالها نقت این مردم رو بالا میکشیدن و خون مصدق رو برای ملی کردن صنعت نقت تو شیشه کردن به چه دلیل دارن از ایشون حمایت می کنند؟
  الف) حمایت از مردم ایران چون به مردم ایران عشق می ورزند
  ب) فکر میکنند میر حسین بهتر اسلام رو اجرا میکنه ( اونها هم که کشته مرده اسلامن)
  ج) آبکی زدن حالیشون نیست دارن چی کار میکنن
  د) دنبال منافع خودشونن

  • آزادترین کشور دنیا گفت:

   والله والله والله ما توهمین تلویزیون شیطانی دو سه سال پیش سریالی راجع به انقلاب دیدیدم که در آن افسران شاهی در شورایی برای مقابله با امام اصلی ترین راهکار را برداشتن “حمایت” دولت فرانسه از امام میدانستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   دوست عزیز چرا صدا و سیما حرام است (با فتوای عارفترین مرد این مملکت یعنی آقای بهجت)!!!!!
   جواب این دو تا سوال را به خصوص سوال اول را بده , مثل بقیه مخالفین نروی دیگه برنگردی.
   صدها بار گفتم اگر دشمنان قصد براندازی نظام را داشتند کافی بود فناوری استراق سمع را به آنها نمیدادند, به همین راحتی!!!!
   حالا اون 500/000/000/000 درآمد نفتی بماند
   یا حجة ابن الحسن ,,, ریشه لباس شخصی رابکن

 34. محسن نظر گفت:

  دوستان عزیز من اطلاع پیدا کردم که گروهی وظیفه دارند زمانی که میرحسین عزیز بیانیه یا مطلبی را بیان می کنند و در سایت درج می شود به صورت گروهی و مخالف وارد نظرات شده و با درج مطالبی تعیین شده موضوع بحث را در کنترل خود در بیاورند.چراکه سایت های دروغ پراکنی این افراد از رونق افتاده و تنها جایی که می دانند میتوانند مخاطب فراوان پیدا کنند در بیانیه های رهبران جنبش سبز است.پس از همه دوستان سبز اندیش و استوار در راه آزادی می خواهم که درباره این افراد نظر ندهند ماهیت این افراد برای همه مردم ایران مشخص شده است ما نیازی به دفاع از خود نداریم این حاکمیت و این گروه اندک طرفداران هستند که برای حفظ این صندلی بی وفای قدرت دست به هر کاری می زنند سبز باشید که پیروزی نزدیک است.

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز قسمت اول را خوب آمدی “بحث را در کنترل خود در بیاورند” اما قسمت دوم “چون از فیلترینگ سایتهای مخالف عاجزشده اند” چاره را در کامنت گذاری در این سایتها دیده اند , به علت همان قسمت اول که فرمودی

 35. بهرام به دوستدار عاشقان حسین گفت:

  دست بر قضا اگر برای نمونه شما شبکه بی بی سی را ببینی متوجه می شوی:
  _ اولا صراحتا اعلام می کند رسانه ی جنبش سبز نیست؛
  _ دوم اینکه بیانیه های میرحسین را پخش نمی کند؛
  _ سوم اینکه تیترهای انحرافی می زند و پیام میر حسین را قلب می کند؛
  _ چهارم اینکه اخبار جنبش سبز را یکدهم شبکه العربیه پوشش خبری نمی دهد و خلاصه اینکه حمایت و پشتبانی که پیشکش؛ “ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان”
  بنابر این پرسش چهارگزینه ای نخست این است: چرا بی بی سی با جنبش سبز دشمن است؟
  1_ از پیروزی جنبش سبز می هراسد زیرا خاطره ی خوبی از نهضت ملی شدن نفت ندارد.
  2_از دشمنانِ جنبشِ سبز خوشش می آید به این نشانه که استوانه ی کوروش را که کشورش به محمدرضا هم قرض نداد به آنها امانت داد.
  3_خودش جاسوس در هند و جاهای دیگر تربیت کرده و با کمک ماسون جهانی این کودتا را به راه انداخته است.
  4_ هیچیک از پاسخها به تنهایی کافی نیست؛ بیشتر بیاندیشید.

  شبکه الجزیره هم که می دانید در قطر است و قطر گاز پارس جنوبی را ده بیست سال بدونِ ما هورت کشیده و اکنون نیز تا ما یک هورت بکشیم با کمک خارجی ها هوررررتی می کشد که نگو و نپرس. بنابرین طبیعی است که در اوج جنبش سبز در عاشورای سال گذشته، تنها شبکه ای بوده باشد که در ایران خبرنگار داشت؛ گزارشی از جنبش سبز نمی داد و بر همین منوال پارازیتی هم نمی شد.

  شبکه العربیه با محمد علی نجاح و حسن فصح قصه ای دیگر دارد و الحق جنبش سبز را پوشش خبری می دهد. دل دوستان عربی دان شاد!
  و چرا؟ زیرا اولا آن دو تحلیلگر آدمهای خوبی هستند که در ایران زیسته اند و از دل ایرانی شده اند. ثانیا چون آل سعود که در رقابت با حکومت ایران است، بد نمی بیند ذهن اعراب را از یمن و جنوب عربستان به سوی شمال بکشاند ” عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد”
  چقدر آل سعود که سالها متهم به دیکتاتوری بود از دیکتاتورتر شدن حکومتِ ایران خوشحال شد.

  شبکه تلویزیونی “وی اُ اِی” یا صدای آمریکا، قصه ی دیگری دارد و اگرچه مشتری اش نیستم؛ چند بار دیده ام که چگونه به فرمول ” نه سیخ را بسوزان و نه کباب” پایبند است.
  و چرا؟
  اولا آمریکاییان شق القمر کردند که به جای یک جمهوریخواهِ دو آتشه، یک دمکراتِ سیاه پوست با نامِ اسلامی را انتخاب کردند. لابد او باید ژست آزادیخواهی بگیرد و از جنبش سبز نیک بگوید.
  ثانیا شما که مشتری صدای آمریکا هستی؛ بشمار ببین چند خبر از جنبش سبز پخش می کند و چند بار از تهدید هسته ای ایران یاد می نماید. در چشمِ جمهوریخواه های آمریکا، جنبش سبز و هر جنبش یا سکون ِ دیگری وسیله ای است برای فشار بر ایران تا بمب هسته ای نسازد. حالا کی بمب هسته ای خواست؟ نه دولت ایران می خواهد نه رهبر جمهوری اسلامی و نه جنبش سبز و رهبرش. مگرنه؟

 36. دور اندیش گفت:

  آقای دوستدار عاشقان حسین
  در زمان انقلاب, BBC از امام و انقلاب حمایت می کرد و چون حمایت می کرد باید بگوییم چرا؟

 37. دوراندیش گفت:

  یا حسین میر حسین
  پیروز باشی

 38. جانم فدای رهبر گفت:

  بسم الله الرحمن الرحيم

  عجبا ، شما چگونه کار زينبي مي کنيد که يزيديان زمان شما را حمايت مي کنند ، آيا در شناخت يزيد زمان دچار شبهه و اشتباه شده ايد يا خود را به خاطر دنيا به خواب زده ايد. يزيد و يزيديان زمان ما مستکبراني هستند که دستشان به خون کودکان غزه و عراق و افغانستان و حتي ژاپن آلوده شده است. يزيدي که براي فروش صلاح جنگ بر مي افروزد . يزيدي که به خاطر منفعت خود از هيچ عملي پرهيز نمي کند. و چون دولت و ملت آزاده اي در برابرش مي ايستد قصد سرکوبش را دارد. و شما حامي چنين پليداني هستيد. و آلت دستشان در برآورده کردن خواسته هايشان.
  کسي را که خوابيده است مي شود بيدارش کرد اما کسي که خود را به خواب زده هرگز. شما در پي انجام کاري هستيد که صدام ها و ريگي ها از پي انجام آن بر نيامدند و نخواهند آمد. و همين يکي از دلايل حقانيت اين نظام است. که به لطف خدا و خواستش به ظهور حضرت حجت متصل خواهد شد.

  اگر مشکلي در مملکت ما هست علتش مسلمان سست عقيده و بي وجدان است. مسلماني که يزيديان زمان از او حمايت مي کنند. مسلماناني که نام اصلاح طلبي بر خود نهاده اند. و مدت ها در اين کشور دست اندر کار بوده اند. شما را ارجاع مي دهم به آيات 11 و 12 سوره مبارک بقره.
  ما مدافع اسلام واقعي هستيم ، اسلامي که نامش لرزه بر اندام استکبار مي اندازد. اسلامي که باعث استقلال و پيشرفت بدون وابستگي هست.

  اگر خواهان عرت هستيد ، تمامي عزت از خداست.

 39. علی گفت:

  سلام بر اسوه صداقت و شجاعت
  میر حسین عزیز
  به امید نزدیک شدن پیروزی قطعی ملت ایران
  اندکی صبر سحر نزدیک است
  یا حسین …. میر حسین

 40. حمید از بابل گفت:

  آنها که رفتند کاری حسینی کردند

  و آنها که ماندند باید کاری زینبی کنند

  وگرنه یزیدی اند !

  دکتر علی شریعتی

 41. مسلمان گفت:

  زنده باد ميرحسين
  من به احمدي نژاد راي دادم اما بعد از انتخابات فهميدم كه … هر دو خائن هستند. تنها مرجع تقليد ما آيت ا… صانعي و تنها رهبر ما موسوي است

 42. نا آشنا گفت:

  خوب است با تانی ببینیم چه می گوییم. فهم مردم را اندک ندانیم. اگر خدارا هم ناظرندانیم به مردم حق بدهیم گفتارمان را بااعمالمان بسنجند. اگر نخواهیم و نتوانیم در این نوشته به آنالیز و تحلیل همه آنچه شما آن را به راحتی نقد می کنید و محاکمه می کنید و حکم محاربه صادر میکنید بپردازیم لااقل می توانیم خود را با خود بسنجیم. شما واقعا چه کردید . این درست است که با کسانی که خودتان هم در ظاهر با آنها مشکل داشته اید هم پیمان شوید این دورویی و نفاق نیست . پیرو ولی فقیه خود را معرفی می کنید و حالا تمام قد به مخالفت می پردازید و این را افتخار می دانید . مقام معظم رهبری که عوض نشده اند پس چه شد که در چند روز همه کافر مرتد زورگو خونخوار دیکتاتور شدند. آیااین قدرت طلبی شما نیست که وقتی دستتان به قدرت نمی رسد قانون بد می شود رهبر بد می شود نظام بد مشود همه یزیدی می شوند و فقط شما حسینی می مانید تزویر بس است به خود بیایید در ساختمانی نشسته به دور از اجتماع و افکار عمومی فکر می کنید این چند نظر که در سایت می بینید نمونه جامعه هستند سرتان را از برف بیرون بیاورید. دیکتاتور کسی است که نعد از 32 سال قانون اساسی کشور را زیر پا میگذارد و مردم را هم به این امر تحریک می کند. خیلی ساده است مردم ممکن است ابتدا بپذیرند ولی زود هم به اشتباه خود پی می برند و دیدگاه خود را اصلاح می کنند. گوش شنوا نعمت بزرگی است .

 43. مهمان گفت:

  یه کم جوگیر نشدید؟؟؟؟