سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه سحرخیز به دادستان تهران: به شکایتم از محسنی اژه‌ای رسیدگی کنید...
» واکنش به انکار شکنجه از سوی سخنگوی قوه قضاییه

نامه سحرخیز به دادستان تهران: به شکایتم از محسنی اژه‌ای رسیدگی کنید

چکیده :عیسی سحرخیز که در زندان رجایی شهر به سر می‌برد، در نامه‌ای به دادستان تهران، ضمن یادآوری شکایت های قبلی خود از محسنی اژه ای و وزارت اطلاعات، از جعفری دولت آبادی خواسته تا نسبت به برگزاری دو دادگاه برای رسیدگی به شکایات سحرخیز از محسنی اژه ای اقدام...


عیسی سحرخیز در واکنش به ادعای سخنگوی قوه قضاییه در انکار شکنجه زندانیان سیاسی، با ارسال نامه‌ای به دادستان تهران، علیه او و احمدی نژاد اعلام جرم کرد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی که در زندان رجایی شهر به سر می‌برد، دو هفته پیش این نامه را نوشته و در نامه خود، ضمن یادآوری شکایت های قبلی خود از محسنی اژه ای و وزارت اطلاعات، از جعفری دولت آبادی خواست تا نسبت به برگزاری دو دادگاه برای رسیدگی به شکایات سحرخیز از محسنی اژه ای اقدام کند.

سحرخیز در بخشی از این نامه اورده است: برگزاری این دادگاهها اگر چه بعید است که نتیجه قانونی داشته باشد دست کم از این حسن برخوردار خواهد بود که میزان صحت ادعای آقای محسنی اژه ای را مشخص می کند و افکار عمومی داخلی و خارجی در می یابند که دادستان کل کشور منتخب آقای خامنه ای چه پیشینه ها و خصوصیاتی دارد.

متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

جناب آقای جعفری دولت آبادی
دادستان محترم تهران

با اهدای سلام و احترام: گمان می کنم که استحضار داشته باشید آقای غلامحسین محسنی اژه ای در آخرین مصاحبه خویش به عنوان سخنگوی قوه قضائیه منکر اذیت و آزار و اعمال فشار روحی و روانی و شکنجه در مورد بازداشت شدگان و زندانیان دستگیر شده پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ شده است.

اینجانب عیسی سحرخیز یکی از افرادی که مشمول سخنان ایشان می شوند و پیش از این در دو نوبت: اول در زمان برگزاری دادگاهم در تاریخ۸۹/۴/۲۷ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و همچنین یک ماه بعد در نامه سرگشاده به آقای صادق لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه علیه آقایان محسنی اژه ای، محمود احمدی نژاد و […] عاملان مستقیم و غیر مستقیم چنین اقدامات غیر قانونی و غیر شرعی و غیر انسانی شکایتی را اعلام کرده ام و خواستار هرچه زودتر برگزار شدن دادگاه و رسیدگی به آن هستم.

آنجناب اگرچه از لحاظ سلسله مراتب اداری زیر دست افراد نامبرده هستید اما بر اساس قانون و وجدان: وظیفه دارید در جهت برگزاری هرچه سریعتر در دو دادگاه مستقل و جدا از هم برای رسیدگی به شکایتهای زیر دستورات لازم را صادر کنید.

۱- دادگاه در خصوص شکایت ۵و۶ سال پیش اینجانب نماینده وقت مدیران مسئول کشور علیه آقای محسنی اژه ای بابت گاز گرفتن منجر به جرح و پرتاب قندان منجر به جراحت و کبودی بر اساس گزارش پزشکی قانونی مندرج در پرونده و همچنین بکار بردن الفاظ فبیح و تهمت و افترا بر اساس ماده ۱۴۵ قانون مجازات اسلامی دارای حد (قذف) یعنی ۷۴ ضربه شلاق در مورد هریک می باشند

۲-دادگاه در خصوص شکایت علیه ایشان به عنوان وزیر اطلاعات وقت که مسئول پیامد ماموران زیر دست خود می باشد و علاوه برآن متهم به آمریت در ضرب و جرح منتهی به شکستگی در قفسه سینه: پارگی تاندوم شانه سمت راست و جراحت و صدمات وارده به قسمتهای مختلف بدن اینجانب به علت اصابت مشت و لگد در زمان دستگیری می باشد.

برگزاری این دادگاهها اگر چه بعید است که نتیجه قانونی داشته باشد دستکم از این حسن برخوردار خواهد بود که میزان صحت ادعای آقای محسنی اژه ای را مشخص می کند و افکار عمومی داخلی و خارجی در می یابند که دادستان کل کشور منتخب آقای لاریجانی چه پیشینه ها و خصوصیاتی دارد.

همانگونه که از پیش از این هم اعلام کرده ام که در مورد شکایت فوق حق خویش می دانم که اقدامات قانونی در سطح مجامع جهانی و بین المللی انجام دهم.

عیسی سحرخیز
۸۹/۹/۶


9 پاسخ به “نامه سحرخیز به دادستان تهران: به شکایتم از محسنی اژه‌ای رسیدگی کنید”

 1. محسن گفت:

  دلاور اهورايي! مرد بزرگ! نمي دانم با کدام واژه تو را صدا کنم! چقدر باشهامت و انساني! دوستت دارم آقاي سحرخيز. انسانهايي مثل تو کميابند در روزگار! جان هستي نگهدارت باد!

 2. FARHAD گفت:

  آقا ، این قهرمان چند تن جیگر توی سینه اش دارد؟

 3. علیرضا گفت:

  اگه توی این مملکت قانون بود باید اول به جرم ایشون در قتلهای زنجیره ای مورد بررسی قرار بگیره

 4. ساسان گفت:

  راستی راستی اقای اژه ای شما را گاز گرفت ؟ چی گاز گرفت . یعنی چه دادستان کل کشور بعوض دادستانی مردم مردم را گاز میکیرد
  یاللعجب چه می شنوم دوره اخر زمان است . دادستان محترم کل کشور منصوب رییس قوه قضائیه گاز میگیرد فحش ناموسی میدهد ضمنا قندان هم پرت می کند .
  ….

 5. ناشناس گفت:

  اگر کمی از استقامت سحرخيز و ديگر اسرا بياموزيم کشور بايد ابد از زير ظلم و جور استبداد رها ميشه

 6. محمود گفت:

  دوستان سلام
  این آقایان کارهای زیادی بلدند و انجام میدهند که بعضی را ما میدانیم و بعضی دیگر را هم بعدا خواهیم دانست.

 7. SALAM گفت:

  یعنی واقعا گاز گرفته ؟ بعد از اون رفتید پزشکی قانونی !؟ بعدن چی احیانا مریض نشدید !؟
  جالبه

 8. بندگان لایق خدا(راه سبز) گفت:

  سحر خیز عزیز , اندکی صبر سحر سبز نزدیک است.

 9. زنده باد سبز گفت:

  و ا ا ا ی گاز گرفته؟چقدر زشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!چه اعتماد به نفسی‌ اینها دارند دیگه ،من اگه یکی‌ رو گاز بگیرم دیگه روم نمیشه سرم رو بلند کنم خونه نشین میشم،چقدر پر رویند به خدا اینها نوبر هر کار زشت رو در آوردن