شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.
» اثبات آنچه زندانیان بند 350 بارها هشدار داده بودند

» بازداشت برادر رييس سابق زندان اوين به اتهام توزيع مواد مخدر در زندان

یکشنبه, ۱۴ آذر, ۱۳۸۹

چکیده : برادر فرج الله صداقت، رییس سابق زندان اوین، به جرم قاچاق و توزیع مواد مخدر در زندان اوين بازداشت شد. چند ماه پیش کلمه، براساس گزارش های رسیده از داخل اوین، فاش کرده بود که مواد مخدر توسط زندانیان عادی به بند ۳۵۰ اوین راه پیدا می کند.


برادر فرج الله صداقت، رییس سابق زندان اوین به جرم قاچاق و توزیع مواد مخدر در زندان اوين بازداشت شد .

به گزارش کلمه، پيش از اين زندانيان بند 350 زندان، بندي كه در آن بيش از 150 نفر از زندانيان سياسي به ويژه دستگير شدگان حوادث انتخابات در آن نگهداري مي شوند، بارها درباره اين موضوع به مسوولان هشدار داده بودند. چرا كه آنها شاهد بودند برادر صداقت و تعداد ديگري از مسوولان زندان اوين در پخش و توزيع مواد مخدر در زندان نقش دارند. اما با اين همه، رييس زندان اوين نسبت به اين موضوع بي توجهي مي كرد. اكنون با بازداشت برادر رييس سابق زندان اوين، ابعاد اين موضوع بر همه روشن شده است.

چند ماه پیش ، کلمه براساس گزارش های رسیده از داخل اوین، نوشت: در حالی که مدتهاست از خانواده های زندانیان سیاسی هیچ کتابی برای عزیزانشان پذیرفته نمی شود و کتابخانه بند ۳۵۰ و سالن بسیار کوچک ورزشی آن نیز به دستور صداقت رییس زندان اوین و با همکاری مصطفی بزرگ نیا رییس بند ۳۵۰ تعطیل شده، مواد مخدر توسط زندانیان عادی به این بند راه پیدا می کند.

تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی همان موقع با مراجعه به مسوولان قضایی مپرسیده بودند که این اتفاق ها چه معنایی دارد؟ آیا آنها قصد پرونده سازی برای زندانیان سیاسی دارند یا تلاش دارند آنها را در زندان، به دور از هر گونه وسیله تفریحی، به مواد مخدر آلوده کنند؟

لازم به ذکر است فرج الله صداقت، سابقه خوبی از خود در زمینه رفتار با زندانیان، و به خصوص زندانیان سیاسی، برجا نگذاشته بود، تا جایی که زندانیان بند ۳۵۰ بارها از تهدیدها و فشارها و رفتارهای خلاف آیین‌نامه‌ی او با زندانیان سخن گفتند. او چندی پیش برکنار شد و حجت الله سوری، به عنوان رئیس جدید بازداشتگاه اوین، کار خود را آغاز کرد.