سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک عضو شورای نگهبان هم اظهارات سخنگوی این شورا را رد کرد...

یک عضو شورای نگهبان هم اظهارات سخنگوی این شورا را رد کرد

چکیده :یك عضو حقوقدان شورای نگهبان با رد اظهارات سخنگوی این شورا به عنوان تفسیر رسمی شورای نگهبان، گفت: گزارش مذكور صرفا در حد یك نظر كارشناسی كارگروه محسوب می شود نه نظر حقوقی شورای نگهبان. اشاره این عضو شورای نگهبان به اظهارات کدخدایی درباره پیشنهادهای کارگروهی است که بر خلاف قانون اساسی برای حل اختلاف دولت و مجلس تشکیل شده بود....


یك عضو حقوقدان شورای نگهبان با رد اظهارات سخنگوی این شورا به عنوان تفسیر رسمی شورای نگهبان، گفت: گزارش مذكور صرفا در حد یك نظر كارشناسی كارگروه محسوب می شود نه نظر حقوقی شورای نگهبان.

حسینعلی امیری در گفت و گو با مهر تصریح كرد: من از محتویات و مباحث مطروحه در این خصوص هیج اطلاعی ندارم و گزارش آن را از رسانه شنیده ام.

وی با تاكید بر این كه آن گزارش نه به عنوان نظر شورای نگهبان بلكه به عنوان نظر حضار در آن كمیته اعلام شده است گفت: من به عنوان یك عضو شورای نگهبان اساسا از مصوبات این كار گروه مطلع نبودم زیرا در آن كارگروه عضویت نداشتم.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح كرد: چنانچه مصوبه ای بخواهد تحت نام شورای نگهبان اعلام شود قاعدتا در جلسات رسمی آن مطرح و درباره آن اظهارات و نظرات همه اعضای شورا گرفته می شود.

وی اضافه كرد: تا آنجایی كه حضور ذهن دارم سخنگوی شورای نگهبان هم از این گزارش به عنوان نظر كار گروه یاد كرده بود نه نظر شورای نگهبان.

اشاره این عضو شورای نگهبان به کارگروهی است که بر خلاف قانون اساسی برای حل اختلاف دولت و مجلس تشکیل شده بود. این کارگروه، برخی از قوانین مصوب مجلس را كه مورد اعتراض دولت بود، پس از درخواست احمدی نژاد از رهبری و ارجاع آن جنتی به دبیر شورای نگهبان، طی 18 جلسه كاری مورد بررسی قرار داد. جنتی هم در پی این جلسات گزارشی به رهبری ارائه كرد و كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز گزارشی از جزئیات این نامه را به خبرنگاران داد كه بعدها مورد انتقاد نمایندگان عضو این كار گروه قرار گرفت.

این گزارش در نشست خبری روز گذشته احمدی نژاد هم مورد سئوال خبرنگاران قرار گرفت كه احمدی نژاد نیز آن را مطابق میل خود ندانست، با این حال آن را قانونی خواند و از اعتراض مجلس ابراز تعجب كرد.

این کارگروه در شرایطی با دستور مقام رهبری تشکیل شد که قانون اساسی رهبر را موظف به حل معضلات نظام از طریق مجمع تشخیص مصلحت کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.