سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امضاکنندگان سؤال از احمدی نژاد، همگی از اعضای فراکسیون اصولگرایان هستند...

امضاکنندگان سؤال از احمدی نژاد، همگی از اعضای فراکسیون اصولگرایان هستند

چکیده :سوال از رئیس جمهور حق مسلم نماینده است و از طرفی طرح سوال موجب خرج از اصولگرایی نمی شود. / یکی از مواردی که در امضاهای ایشان طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم وجود دارد این است که ایشان اصلا به اصلاح طلب ها رجوع نکرده و هر چه امضا گرفته است از اصولگرایان است. / مصالح اصولگرایی اقتضا نمی کند که در این زمان سوال مطرح شود؛ خیلی از موارد حق است و می شود ورود پیدا کرد اما در زمان خودش....


حجت الاسلام حسین ابراهیمی با اذعان به اینکه خیلی از موارد طرح شده در سؤال از احمدی نژاد، به حق است، ادعای برخی حامیان دولت در خصوص جمع آوری امضا از اصلاح طلبان مجلس برای سؤال زا احمدی نژاد را رد کرد و گفت: ایشان اصلا به اصلاح طلب ها رجوع نکرده و هر چه امضا گرفته است از اصولگرایان است.

رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره به شکایت برخی اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی از علی مطهری به دلیل طرح سوال از رئیس دولت، افزود: ما بر حسب وظیفه ای که در هیات داوری پذیرفتیم هر نوع شکایتی که می آید را باید بررسی کنیم.

وی با اشاره به متن شکوائیه گفت: دوستان شکایت کننده مدعی بودند چون آقای مطهری در مجلس به دنبال امضا گرفتن از نمایندگان است به نظر می رسد این روند در نهایت به نفع نظام نیست و آنها مدعی بودند این خلاف اصولگرایی است.

ابراهیمی با اشاره به برگزاری نشست هیات داوری در یکشنبه هفته جاری با حضور کلیه اعضا، خاطر نشان کرد: در آن جلسه جناب آقای مطهری هم تشریف آوردند و شکوائیه دوستانی که معترض بودند قرائت شد و بحث های مختلفی صورت گرفت که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که طرح سوال آقای مطهری از رئیس جمهور خروج از اصولگرایی نیست و مخالف با اصول اصولگرایی هم نیست.

به گفته وی نماینده طبق قانون حق دارد از رئیس جمهور سوال کند و هیچ قدرتی نمی تواند او را از انجام وظایفش باز دارد.

وی درباره اینکه گفته می شود که مطهری از اصلاح طلبان در این زمینه امضا جمع کرده است هم گفت: یکی از مواردی که در امضاهای ایشان طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم وجود دارد این است که ایشان اصلا به اصلاح طلب ها رجوع نکرده و هر چه امضا گرفته است از اصولگرایان است.

رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان گفت:در نهایت به این نتیجه رسیدیم که سوال از رئیس جمهور حق مسلم نماینده است و از طرفی طرح سوال موجب خرج از اصولگرایی نمی شود. بنابراین هیات به این نتیجه رسید که ایشان حق سوال از رئیس جمهور را دارد اما در شرایط فعلی باید مصالح را سنجید چون اگر مصلحت سنجی نشود نتیجه اش این است که به اصولگرایی ضربه وارد شود.

وی گفت: مصالح اصولگرایی اقتضا نمی کند که در این زمان سوال مطرح شود؛ خیلی از موارد حق است و می شود ورود پیدا کرد اما در زمان خودش. زمان کنونی زمان طرح سوال از رئیس جمهور نیست.

به گفته ابراهیمی لذا تصمیم گرفته شد آقای مطهری سوالی را طرح نکنند و منتظر بمانند به زمانی که اقتضا طرح سوال باشد و آن زمان هم قبل از طرح سوال با هیات در این زمینه مشورت کنند و اگر هیات داوری موافق بود آن را طرح کند.


یک پاسخ به “امضاکنندگان سؤال از احمدی نژاد، همگی از اعضای فراکسیون اصولگرایان هستند”

  1. داوود گفت:

    «ایشان حق سوال از رییس جمهور را دارد اما در شرایط فعلی باید مصالح را سنجید چون اگر مصلحت سنجی نشود نتیجه اش این است که به اصول گرایی ضربه وارد شود.»
    من نمی دانم که این اصولگرایی است یا مصلحت گرایی؟؟؟ اینان چگونه اصولگرایی هستند که خود را در بند هزاران مصلحت اسیر کرده اند؟
    لطف کنید یا نامتان را عوض کنید یا مرامتان را !!!!!