سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد نماینده گرمسار از طرح دولت برای انتقال کارمندان از تهران...

انتقاد نماینده گرمسار از طرح دولت برای انتقال کارمندان از تهران

چکیده :ما به عنوان نماینده اعتقاد نداریم كه این شیوه انتقال كارمندان درست باشد. جمعیت تمامی كارمندانی كه تلاش كردند از تهران بروند و الان به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند شاید به چهل و دو تا سه هزار نفر هم نرسد. این مقدار در برابر جمعیت میلیونی تهران رقمی را دربرنمی‌گیرد....


“زمانی كه اعلام می‌شود كارمندان به شهرهای دیگر منتقل شوند باید بررسی كرد كه چه زیرساخت‌هایی برای این موضوع تهیه شده است.”

به گزارش خانه ملت، عبدالرضا ترابی، نماینده گرمسار در مجلس، با بیان این مطلب درباره طرح انتقال كارمندان دولت به شهرهای دیگر به هفته نامه «كویر» سمنان گفت: ما به عنوان نماینده اعتقاد نداریم كه این شیوه انتقال كارمندان درست باشد. جمعیت تمامی كارمندانی كه تلاش كردند از تهران بروند و الان به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند شاید به چهل و دو تا سه هزار نفر هم نرسد. این مقدار در برابر جمعیت میلیونی تهران رقمی را دربرنمی‌گیرد. وقتی كه اعلام می‌شود كارمندان به شهر دیگری منتقل شوند چه امكاناتی برای آنها مهیا شده است؟

وی در ادامه افزود: خانه، ساختمان، محل زندگی، ساختمان محل كار و موارد دیگر كه مورد نیاز كارمندان منتقل شده است در كجا در نظر گرفته شده است؟ برای این موضوع هنوز زیرساخت‌ها آماده نشده است. در چنین وضعیتی این كارمندان باید به كجا منتقل شوند؟ این در حالی است كه رئیس دیوان عدالت اداری كشور هفته گذشته طرح انتقال كارمندان دولت را برخلاف قانون اساسی دانسته بود ضمن اینكه معاون توسعه منابع نیروی انسانی رئیس‌جمهور سه راهكار استعفا، بازخرید و انتقال را به كارمندان دولت پیشنهاد كرده است.

نماینده مردم گرمسار به جای طرح انتقال كارمندان طرح انتقال پایتخت سیاسی كشور را مطرح و خاطرنشان كرد: به جای چنین كارهایی باید پایتخت سیاسی كشور عوض شود. تجربه‌ای كه بسیاری از كشورها از جمله قزاقستان، هند و پاكستان و غیره آن را انجام داده‌اند. دولت باید جایی را رصد كرده و آن را به عنوان مركز سیاسی كشور به مجلس معرفی كند تا همه نهادها، سازمان‌ها، مجلس، وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها به آن محل منتقل شده و تبدیل به پایتخت سیاسی كشور شود.

ترابی درباره مزیت‌های چنین طرحی گفت: در چنین محلی دیگر هیچ‌كس نمی‌تواند كارخانه و صنایعی را ایجاد كند یا اشخاص حقیقی به آن محل مهاجرت كنند. حتی در برخی كشورها برای ورود به پایتخت سیاسی نیاز به گذرنامه است. اگر پایتخت سیاسی كشور را منتقل كنند همه چیز حل می‌شود.

وی با تاكید دوباره به طرح انتقال كارمندان دولت از تهران به شهرستان‌ها تاكید كرد: الان می‌خواهیم دو تا سه میلیون كارمند را منتقل كنیم اما واقعاً مشخص كنیم این كارمند باید به كجا برود؟ در مراكز استان‌ها از بابت ساختمان اداری كمبود داریم، با این وجود اداره‌های جدید در كدام ساختمان‌ها تشكیل خواهند شد؟ برای این كارمندان منزل آماده شده است؟ برنامه‌ریزی زندگی آنها و فرزندانشان برای تحصیل به كجا خواهد انجامید؟ همه اینها نیازمند وقت و زمان است. اگر پایتخت سیاسی كشور به یك نقطه متمركز شود بسیاری از این مسائل كاهش می‌یابد.

وی افزود: الان باید برای این موضوع بودجه خاصی در نظر گرفته شود تا برای پنج سال آینده پایتخت آماده شود. این امر در كشوری مانند قزاقستان انجام شد و نتیجه هم كاملا مشخص است.

اما نماینده مردم گرمسار درباره مشكل آلودگی هوای پایتخت و دیگر كلانشهرهای كشور و برنامه مجلس برای این موضوع گفت: این بحث مربوط به سازمان حفاظت از محیط زیست می‌شود و با توجه به اینكه فصل مربوط به محیط زیست هم در برنامه پنجم مجلس بررسی شده، سازمان محیط زیست موظف است كه راهكارهای مربوط به این موضوع را ارائه دهد. ترابی درباره راه‌های كاهش آلودگی هوای پایتخت و كلان‌شهرهای كشور گفت: یكی از راهكارهای كاهش آلودگی‌ها جلوگیری از ورود خودروها به مركز شهرهاست. مسئولان نباید اجازه دهند هیچ خودرویی وارد محدوده مركزی شهر شود در حالی كه خودروها الان در روند عادی در محدوده مركزی شهر تردد می‌كنند.

وی تاكید كرد: كارخانه‌های اطراف شهر هم آلایندگی دارند كه باید با توجه به مسائل زیست محیطی از فیلترهای مخصوص استفاده كنند یا كار خود را متوقف كنند تا از این بحران عبور كنیم و طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی شاهد بارش و كاهش آلودگی هوا باشیم. وقتی آلودگی هوا افزایش می‌یابد برای شهروندان هم مشكلات بسیاری به وجود می‌آورد كه دچار انواع بیماری‌ها می‌شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.