سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نادران: افزایش اختیارات رئیس‌جمهور، نظر شخصی جنتی است، نه نظر شورای نگهبان...

نادران: افزایش اختیارات رئیس‌جمهور، نظر شخصی جنتی است، نه نظر شورای نگهبان

چکیده :اگر ارسال نامه از سوی آیت الله جنتی به رهبری درست باشد، نظر شخصی ایشان است و نظر تفسیری شورای نگهبان در دهه 60 مضبوط است. اگر قرار است نظری اعلام شود خوب است تا نظر تفسیری شورای محترم نگهبان در خصوص مناسبات بین قوای سه گانه اعلام شود تا محل مناقشه...


یک عضو شاخص اصولگرایان مجلس تاکید کرد که اگر ارسال نامه از سوی آیت الله جنتی به رهبری درست باشد، نظر شخصی ایشان است و نظر تفسیری شورای نگهبان در دهه 60 مضبوط است.

الیاس نادران نماینده تهران در گفت وگو با الف، با اشاره به نامه آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به رهبری در خصوص افزایش اختیارات رئیس جمهور و تذكر رئیس جمهور به سایر قوا گفت: بعد از بازنگری قانون اساسی در سال 1367 اختیارات مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا كرد و اختیارات رئیس جمهور در رابطه با سایر قوا كاهش یافت، بنابراین نمی توان اختیارات مجلس را كاهش داد.

وی افزود: نظرات تفسیری شورای نگهبان در دهه 60 و آنچه كه در دولت اصلاحات برای اختیارات رئیس جمهور در مجلس ششم پیشنهاد شد، مضبوط است، بنابراین با مراجعه به این نظرات موضوع كاملا مشخص است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اگر آنچه در خصوص ارسال نامه از سوی آیت اله جنتی به مقام معظم رهبری بیان شده، درست باشد باید گفت كه كه ایشان نظر شخصی خود را مطرح كرده است.

نادران افزود: اگر قرار است نظری اعلام شود خوب است تا نظر تفسیری شورای محترم نگهبان در خصوص مناسبات بین قوای سه گانه اعلام شود تا محل مناقشه نباشد.

وی با بیان اینكه در كار گروه مشترك مجلس، دولت و شورای نگهبان چهار نماینده مجلس حضور داشتند، گفت: نظر مجلس در این رابطه همان نظر این چهار نماینده است كه اعلام شد و بهتر است تا شورای نگهبان نظر تفسیری خود در این زمینه را اعلام كند.


یک پاسخ به “نادران: افزایش اختیارات رئیس‌جمهور، نظر شخصی جنتی است، نه نظر شورای نگهبان”

  1. حمیدرضا(میکروب) گفت:

    الان که رئیس جمهور چنین اختیاری ندارند،به هیچ قانونی پایبند نیستند.واااای به وقتی که این اختیار را هم بدست بیارند.

    زنده باد الیاس نادران