سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هیاهوی نمایندگان حامی دولت برای جلوگیری از طرح یک تذکر قانونی...

هیاهوی نمایندگان حامی دولت برای جلوگیری از طرح یک تذکر قانونی

چکیده :خباز: ما سه نماینده کارت خروج را زدیم و عدد 191 شد ولی به سرعت عدد را 194 کردند تا این روش خلاف قانون را ادامه دهند و این دوستان باید فردا جوابگوی این گونه اعمال خلاف شرعشان باشند. / کوچک‎زاده: مردم حوزه انتخابیه خباز بدانند به کسی رای داده‏اند که قصد از نصاب انداختن جلسات مجلس را داشته...


سرعت تصویب مواد فصل «بودجه و نظارت» لایحه برنامه پنجم در جلسه عصر دیروز منجر به تلاش برخی نمایندگان برای ابستراکسیون جلسه شد تا مانع از تصیب این مواد بدون نظرخواهی از نمایندگان شوند.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا خباز در تذکری از این تلاش خود و دو تن دیگر از نمایندگان خبر داد که با انتقاد و واکنش تند برخی از دیگر نمایندگان بویژه نمایندگان حامی دولت مواجه شد.

نماینده کاشمر معتقد بود که این سرعت بالا و عجله موجب تصویب موادی شده که خلاف شرع و قانون هستند و مطمئنا مورد ایراد شورای نگهبان قرار خواهد گرفت. من بارها در قالب تذکر خواستم این مساله را به هیات رئیسه گوشزد کنم. ولی متاسفانه دوستان هر بار با «دو دو» گفتن مانع توجه به این مساله می شدند. به همین دلیل من و دو نماینده دیگر برای اینکه رای گیری نشود تصمیم گرفتیم از جلسه بیرون برویم تا مجلس از اکثریت بیفتد و رای گیری انجام نشود.

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود این که ما سه نماینده کارت خروج را زدیم و عدد 191 شد ولی به سرعت عدد را 194 کردند تا این روش خلاف قانون را ادامه دهند و این دوستان باید فردا جوابگوی این گونه اعمال خلاف شرعشان باشند.

این سخنان وی با فریاد دو-دو نمایندگان مواجه شد و خباز خطاب به آنها گفت: آقایانی که دو-دو می‎گویند، فردای قیامت چه جوابی می‎خواهند بدهند؟

لاریحانی در پاسخ به وی با بیان اینکه تردید نداشته باشید که ما هرگونه اخطار و تذکر یا پیشنهادی را در مورد مواد مختلف گوش می‎دهیم، افزود: اما اظهارات شما در مورد کارت ها و عدد جلسه امکانپذیر نیست. ممکن است در همان حین که شما از دری خارج می شدید از در دیگری چند نماینده وارد شده باشند. لذا از شما می خواهم با اینگونه اظهارات خودتان را تضعیف نکنید.

با این وجود، محمدجواد ابطحی، ستار هدایت خواه، کوچک‏زاده و غضنفرآبادی به سخنان خباز در تذکرات دیگری واکنش نشان دادند و آن را خلاف شان مجلس دانسته و گفتند که او به تشرع دیگر نمایندگان توهین کرده است. کوچک‎زاده هم از مردم حوزه انتخابیه خباز خواست تا بدانند به کسی رای داده‏اند که قصد از نصاب انداختن جلسات مجلس را داشته است!


3 پاسخ به “هیاهوی نمایندگان حامی دولت برای جلوگیری از طرح یک تذکر قانونی”

 1. حمیدرضا(میکروب) گفت:

  این آقایوون قیامت میدونند چیه؟!!!
  فعلا فقط قدرت!!!

 2. سعید گفت:

  روزی را می بینم که این واقعا کوچک زاده چنان پته اش روی آب ریخته که نه راه پس دارد نه پیش

 3. داوود گفت:

  حوزه انتخابیه آقای کوچک زاده کجاست؟