سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ايوب قنبر پوريان زندانی گمنام حوادث انتخابات،چند بار خودکشی در ماههای اخیر...

ايوب قنبر پوريان زندانی گمنام حوادث انتخابات،چند بار خودکشی در ماههای اخیر

چکیده : جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 تاکنون چندین نامه به مسوولان قضایی نوشته و با توجه به وضع وخیم ایوب قنبرپوریان، خواستار آزادی هرچه سریع تر وی شده اند.آنها در نامه های خود تاکید کرده اند که ایوب از نظر جسمی و روحی به شدت بیمار شده است و هرچند هم بندانش تمام سعی خود را برای محافظت از وی به کار گرفته اند اما مراقبت از وی در ماههای اخیر خیلی دشوار شده و مسوولیت هرگونه اتفاقی که برای وی بیفتد با مسوولان قوه قضاییه ایران...


کلمه :ایوب قنبرپوریان یکی از زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات، اقدام به خودكشي كرد . اين زنداني اين بار با كمك هم بندانش و مراجعه سريع به بيمارستان از مرگ حتمي نجات يافت . اين اولين بار نيست كه اين زنداني در زندان اوين اقدام به خودكشي مي كند .وی در ماههای اخیر چندین بار دست به خودکشی زده که هر بار با تلاش هم بندان و پزشکان اوین از مرگ حتمی نجات یافته است.

سايت كلمه در چند ماه گذشته، بارها از شرايط بسيار نامناسب جسمي و روحي اين زنداني خبر داده بود اما مشخص نيست كه مسوولان قضایي چرا بر تداوم نگهداري چنين زنداني ای اصرار مي ورزند .

جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 تاکنون چندین نامه به مسوولان قضایی نوشته و با توجه به وضع وخیم ایوب قنبرپوریان، خواستار آزادی هرچه سریع تر وی شده اند.آنها در نامه های خود تاکید کرده اند که ایوب از نظر جسمی و روحی به شدت بیمار شده است و هرچند هم بندانش تمام سعی خود را برای محافظت از وی به کار گرفته اند اما مراقبت از وی در ماههای اخیر خیلی دشوار شده و مسوولیت هرگونه اتفاقی که برای وی بیفتد با مسوولان قوه قضاییه ایران است. آنها همچنین پرسيده اند او چگونه با چنين شرايطي قادر است امنيت ملي یک نظام را تهديد كند که از آزادی اش ممانعت می کنید؟

ایوب قنبرپوریان ، ۲۰ ساله و اهل یکی از روستاهای کوهدشت لرستان است که در تهران به عنوان کارگر ساختمان مشغول به کار بوده است . او در يكي از تظاهرات های مسالمت آمیز مردم در اعتراض به نتیجه انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ شرکت داشته و به همین دلیل بازداشت و روانه زندان شده است .

وضعیت جسمانی و روحی او در اين يك سال اخير بسیار نامناسب بوده است اما با این حال دادستان تهران و مسوولان زندان با مرخصی او هر بار مخالفت كرده اند . همچنين نام او در ميان زندانيان بند 350كه چند روز پيش آزاد شدند ديده نشد. با اينكه زندانيان اين بند بيش از هر كس ديگري با توجه به شرايط روحي و جسمي ايوب انتظار آزادي اش را داشتند،این اتفاق نیفتاد. وضعيت روحي ايوب بعد از ديدن آزادي هم بندانش بسيار بدتر شده است .مسوولان زندان در ماههای اخیر بارها به ایوب وعده آزادی سریع را داده اند که با عدم تحقق اش، شرایط روحی وی بدتر شده است.وعده هایی که به نظر می رسد برای آزار روحی و روانی این زندانی عنوان می شود.

او که بیش از یک سال است زنداني است تنها چند بار توانسته با خانواده و بستگان خود ملاقات کند، چرا که خانواده اش در شهرستان زندگی می کنند و به خاطر مشکلات شدید مالی به سختی امکان سفر به تهران را پیدا می کنند. قنبرپوریان به دلیل از دست دادن پدرش، سرپرست خانواده بوده و در تمام ماه های گذشته ،خانواده او با مشکلات مالی فراوان دست به گریبان بوده اند.

او پس از ماه ها بلاتکلیفی و زندانی بودن در بند ۳۵۰ و ۲۰۹ به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد ه است .

وی هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به همراه بسیاری دیگر زندانیان سیاسی به سر می برد. خانواده قنبر پوریان و هم بندی های او نسبت به وضعیت جسمی و روحی او به شدت اظهار نگرانی می کنند تا جایی که هر روز چند نفر از زندانیان سیاسی این بند مسئولیت مراقبت از او را در زندان به عهده می گیرند.


3 پاسخ به “ايوب قنبر پوريان زندانی گمنام حوادث انتخابات،چند بار خودکشی در ماههای اخیر”

 1. omid sabz گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvvv omidvar bash baradar vvvvvvvvvvv

 2. مهرداد از کرج گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 3. فتنه سبز زنده گفت:

  ایوب عزیز
  امید به زندګی یک وظیفه الهی است .
  ملت به شما برای جشن آزادی احتیاج دارد .