سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پایان اعتصاب غذا و برگزاری دادگاه نسرین ستوده...

پایان اعتصاب غذا و برگزاری دادگاه نسرین ستوده

چکیده :به گفته ی وکلای نسرین ستوده روند دادگاه خوب و مثبت بود اما به دلیل اشکالات شکلی که از سوی وکلا به پرونده وارد شد، قاضی پیرعباسی با برگزاری دادگاه در تاریخ 3 آذرماه به منظور رسیدگی ماهوی به پرونده موافقت کرد و گفت در صورت امکان در مورد وضعیت قرار بازداشت خانم ستوده نیز تجدید نظر خواهد...


دادگاه نسرین ستوده، صبح امروز 24 آبان ماه، در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، در این دادگاه که با حضور وکلای نسرین ستوده برگزار شد، عبدالفتاح سلطانی، مهناز پراکند، مینا جعفری و نسیم غنوی در خصوص سه اتهام “اقدام علیه امنیت ملی”، “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت” و “همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر”، به دفاع از نسرین ستوده پرداختند. به گفته ی وکلای نسرین ستوده روند دادگاه خوب و مثبت بود اما به دلیل اشکالات شکلی که از سوی وکلا به پرونده وارد شد، قاضی پیرعباسی با برگزاری دادگاه در تاریخ 3 آذرماه به منظور رسیدگی ماهوی به پرونده موافقت کرد و گفت در صورت امکان در مورد وضعیت قرار بازداشت خانم ستوده نیز تجدید نظر خواهد شد.

با وجود اعلام قبلی مبنی بر علنی بودن دادگاه، از حضور رضا خندان همسر نسرین ستوده ممانعت به عمل آمد و در آخرین دقایق حضور نسرین ستوده در دادگاه همسرش که موفق شد برای دقایقی او را برای اولین بار به صورت حضوری ملاقات کند وضعیت روحی وی را خوب توصیف کرد.

نسرین ستوده از روز شنبه ۶ شهريورماه با بازرسی همزمان خانه و محل کارش، به دادگاه احضار شد و روز 13 شهریور ماه در پی مراجعه به دادگاه بازداشت شد. او در این مدت در سلول انفرادی نگهداری شده و نزدیک به 40 روز از دوران بازداشت خود را در اعتصاب غذا به سر برده است.

نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و برنده جایزه حقوق بشر “سازمان حقوق بشر بین الملل”، ضمن عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از کودکان، وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانی کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است. ستوده در سال ۱۳۸۸ (۲۰۰۸م) برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل» شد.


5 پاسخ به “پایان اعتصاب غذا و برگزاری دادگاه نسرین ستوده”

 1. IRANE SABZ GOLESTAN گفت:

  Dorood bar Nasrine Soutude, Dorood bar, yek shirzan, madare sarbolande iran, kouhe mobarez, dar moghabele Zolmo Jour, Arezooye Azadie Ghoroor Afarinat, Doaye Yek Mellat Badraghe Rahe Tost. ,,,,, BE OMIDE AZADIE HARCHE ZOODTARE ZENDANIANE SIASIE IRAN, DOROOD BAR KHANOME RAHNAVARD HAMIEE SETAM DIDEGAN

 2. من و بابام گفت:

  خب اين خبر به ضرر هركي نباشه بضرره آشپز اوين كه هست چون از فردا باهاس واسه يه نفر بيشتر سرويس پذيرايي بچينه حالا اين هيچي درست كردنه سالاد و ماست موسير و چن جور ژله و بستني رو بگو…بابام ميگه من بيكارم اگه اشپز اوين كمك بخاد ميرم كمكش..اما نسرين خانوم از من ميشنوين دست پخته بابام اصلا تعريف نداره ها

 3. سعيد گفت:

  اين حکومت از هر چی به حقوق بشر ربط داره وحشت داره.

  نمود يک ديکتاتوری کلاسيک تمام عيار

 4. خس وخاشاك گفت:

  احسنت به جنين شيرزناني كه
  مايه مباهات ايران و ايرانيند
  ‘اندكي صبر سحر نزديك است’

 5. حمید گفت:

  ملت ایران نخوابیده خانم ستوده ، در این شرایط خفقان و رعب و وحشت ، در حال راز و نیاز است در حال تجدید قوا در حال ستودن از ستوده ها. من بیدارم هموطن.من همیشه و هنوز بیدارم.