شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» تجمع کارگران کفش بلا در اعتراض به زیان 570 میلیونی این شرکت

دوشنبه, ۲۴ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : کارگران کفش بلا با تجمع در مقابل دفتر مرکزی این شرکت اعتراض خود را نسبت به عملکرد مدیریت کنونی این مجموعه اعلام کردند. عملکرد 6 ماه گذشته و مدیریت کنونی نشان می‌دهد که شرکت نزدیک به 570 میلیون تومان دچار زیان شده و مدیریت کنونی هم بدون توجه ضوابط و قانون اقدام به عزل و نصب واخراج و جایگزینی مسوولان و کارگران شرکت نموده است.


جمعی از کارگران کفش بلا با تجمع در مقابل دفتر مرکزی این شرکت اعتراض خود را نسبت به عملکرد مدیریت کنونی این مجموعه اعلام کردند.

به گزارش ایلنا، در این تجمع کارگران کفش بلا با انتقاد از عملکرد 6 ماه گذشته مدیریت این شرکت نسبت به آینده شغلی خود ابراز نگرانی کردند.

مهرعلی طالبی، رییس انجمن اسلامی و بسیج کارگری شرکت کفش بلا درخصوص این تجمع ایلنا گفت: نزدیک به 280 کارگر شرکت نگران آن هستند تا در نتیجه ادامه سیاست‌های اشتباه کنونی شغل و آتیه خود را از دست بدهند.

وی گفت: از یکسو عملکرد 6 ماه گذشته و مدیریت کنونی نشان می‌دهد که شرکت نزدیک به 570 میلیون تومان دچار زیان شده است و از سوی دیگر مدیریت با فروش املاک و دارایی‌های شرکت بلا به ویژه فروشگاه‌ها و نیز نحوه تعامل با تولید‌کنندگان کفش اعتبار مجموعه را زیر سوال برده است.

به گفته طالبی در حال حاضر شرکت کفش بلا از طریق دادن سفارش اجرتی کفش به تولید‌کنندگان داخلی و عرضه محصولات تولید شده در 150 فروشگاه خود فعالیت می‌کند و از این طریق با ایجاد اشتغال به فعالیت تولید‌کنندگان داخلی نیز کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه مدیریت کنونی بدون توجه ضوابط و قانون اقدام به عزل و نصب واخراج و جایگزینی مسوولان و کارگران شرکت نموده که در نتیجه این اقدامات از اعتبار کیفیت محصولات کفش بلا کاسته شده است.

وی از بانک ملی به‌عنوان سهامدار و مالک کارخانه کفش بلا خواست تا با نظارت برعملکرد هیات مدیره به وضع موجود خاتمه دهند.

به گفته طالبی کارگران کفش بلا برای حفظ اشتغال خود و پا بر جا بودن کارخانه و شرکت حاضر هستند تا تعهد دهند که در صورت نظارت یک مدیرکار آمد و دلسوز به امور شرکت وضع تولید و فروش را بهبود ببخشند.

همچنین رضا نژاد مسوول شورای اسلامی کار شرکت کفش بلا در مورد وضع کنونی شرکت گفت: هر چند در حال حاضر کارگران از نظر دریافت مطالبات خود مشکلی ندارند اما مطلع هستیم که در برخی مواقع مدیریت با تصمیم خود از حقوق کارگران کسر می‌کند.

وی با بیان اینکه این اقدام غیر قانونی است گفت: به‌عنوان مثال در حالی که به دلیل اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مطالبات مزدی 280 کارگر بلا نباید از حد معینی کمتر باشد اما مشاهده می‌کنیم که مدیریت بدون توجه به احکام شغلی کارگران و کمیته طبقه بندی مشاغل در مطالبات مزدی کارگران اعمال نفوذ می‌کند.

به گفته رضانژاد در حالی شاهد جایگزین شدن کارگران کار آمد و دلسوز کفش بلا با بازنشستگان سالخورده و از کار افتاده غیر کارگر هستیم که طبق گفته مسوولان باید با حمایت از تولید‌کنندگان داخلی زمینه اشتغال را برای کارگران فراهم کنیم‌.