شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» محجوب:در لایحه برنامه پنجم توسعه تنها یک ماده سهم فقراست

شنبه, ۲۲ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : کارمان به جایی رسیده که برای سرفه صاحبان ثروت هم قانون می نویسیم اما هیچ جایی برای فقرا و ضعفا در قوانین‏مان در نظر نمی‏گیریم. در حالیکه قانون باید کلان نگرانه نوشته شود.


رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه در کل لایحه برنامه پنجم فقط یک ماده در بخش بهداشت و بیمه، سهم فقرا است و ما بقی برای سرمایه‏داران است، به همکاران خود در مجلس گفت: قانون را باید برای همه بنویسیم نه فقط یک قشر خاص.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا محجوب نماینده تهران در مخالفت با ماده 68 مکرر لایحه برنامه پنجم، آن را قانونی برای چهارنفر پولدار در تهران خواند که هیچ توجهی به حقوق فقرا و کارگران ندارد. در حالیکه مجلس باید برای همه آحاد ملت قانون بنویسد.

او که خطاب به همکاران خود یاد آور می‏شد که برای خوشان قانون نمی‏نویسند، گفت: کارمان به جایی رسیده که برای سرفه صاحبان ثروت هم قانون می نویسیم اما هیچ جایی برای فقرا و ضعفا در قوانین‏مان در نظر نمی‏گیریم. در حالیکه قانون باید کلان نگرانه نوشته شود.

گفتنی است، اعتراض وی به بخشی از لایحه برنامه پنجم بود که طی آن کمیته‏ ای متشکل از دو نفر از نمایندگان هر قوه باید با حضور نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع و تعاون، موظف به شناسایی قوانین و مقررات مخل تولید و سرمایه‏گذاری می‏شد. انتقاد محجوب به این بود که چرا هیچ نماینده‎ای از قشر کارگر در این کمیته نیست.