شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» تهدید خانواده های اعضای دفتر تحکیم وحدت از سوی وزارت اطلاعات

شنبه, ۲۲ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی با ایجاد تهدید و فشار به خانواده های اعضای بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت گفنه اند در صورت مصاحبه و یا اطلاع رسانی از وضعیت فرزندانتان دیگر اجازه ملاقات یا تماس تلفنی فرزندانتان با شما را نخواهیم داد.


در پی بازداشت چهار تن دیگر از اعضای دفتر تحکیم وحدت و انتقال آنها به زندان اوین، گزارش های رسیده حاکی است اداره اطلاعات استان مازندران اقدام به بازداشت مرتضی کیانی برادر علیرضا کیانی عضو منتخب دفتر تحکیم وحدت – که هم اکنون در زندان می باشد – نموده است.

به گزارش  جرس، روز گذشته مامورین اداره اطلاعات پس از بازداشت مرتضی کیانی اقدام به تهدید خانواده اش نموده اند.

یک منبع مطلع در این باره افزود :«بازداشت مرتضی کیانی به مدت چند ساعت به طول انجامید و وی پس از بازداشت راهی اداره اطلاعات استان مازندران شد و در آنجا تحت بازجوئی قرار گرفت. » همچنین این منبع مطلع در خبری دیگر گزارش می دهد که روز گذشته مامورین اداره اطلاعات شهرستان بابل در تماسی تلفنی با خانواده محسن برزگر دیگر عضو منتخب دفتر تحکیم وحدت اقدام به تهدید خانواده وی نموده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی با ایجاد تهدید و فشار به خانواده های اعضای بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت گفنه اند در صورت مصاحبه و یا اطلاع رسانی از وضعیت فرزندانتان دیگر اجازه ملاقات یا تماس تلفنی فرزندانتان با شما را نخواهیم داد.

این خبر در حالی است که در روزهای اخیر مادر علی قلی زاده عضو بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در خصوص تهدید نیروهای امنیتی اعلام کرد: “خانواده اش را داغان کرده اند و با این وجود تهدید می کنند در مورد پسرش با رسانه ها مصاحبه نکند. پسرم هیچ کار اشتباهی مرتکب نشده است. چرا اینها با باهوش ترین جوان این مملکت اینچنین می کنند؟ ”

علی قلی زاده (دبیر انجمن اسلامی شاهرود)، علیرضا کیانی (دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران)، محسن برزگر (دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل) و محمد حیدرزاده (عضو انجمن اسلامی دانشگاه شهرکرد)، چهارعضو منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بوده اند که در هفته گذشته پس از دستگیری از سوی نهادهای امنیتی به زندان اوین منتقل شده اند.

تا کنون پس از گذشت چند روز از دستگیری این فعالین دانشجوئی هیچ خبری از وضعیت سلامتی این فعالین دانشجوئی در دست نمی باشد.