شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» جلوگیری از قرائت پیام تسلیت آیت‌الله صانعی در مراسم ختم آیت‌الله خراسانی

شنبه, ۲۲ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : در مراسم ختم آیت‌الله خراسانی، با وجود حضور هیئت اعزامی بیت آیت‌الله‌العظمی صانعی که حامل پیام تسلیت ایشان بوده‌اند، مسئولان امنیتی حاضر در جلسه، اجازه قرائت پیام این مرجع تقلید را از تریبون مراسم نداده‌اند. ماموران یکی از جوانان همراه نمایندگان آیت‌الله صانعی را نیز برای چند ساعت بازداشت کرده‌اند.


سایت امروز گزارش داده که در مراسم ختم آیت‌الله خراسانی، که به تازگی درگذشته است، با وجود حضور هیئت اعزامی بیت آیت‌الله‌العظمی صانعی – که حامل پیام تسلیت ایشان بوده‌اند – مسئولان امنیتی حاضر در جلسه، اجازه قرائت پیام این مرجع تقلید را از تریبون مراسم نداده‌اند.

به گزارش این سایت، ماموران یکی از جوانان همراه نمایندگان آیت‌الله صانعی را نیز برای چند ساعت بازداشت کرده‌اند.

این برخوردها در حالی صورت گرفته است که پیام مذکور حاوی هیچ نکته‌ی سیاسی‌ای نبوده و خانواده مرحوم خراسانی نیز در آغاز مراسم به همه شرکت‌کنندگان و پیام دهندگان ابراز احترام کرده‌اند. با این حال گزارش مذکور حاکی است در پایان مراسم از هیئت اعزامی از سوی آیت‌الله صانعی، به دلیل رفتار نامناسب صورت گرفته، عذرخواهی شده است.

آیت‌الله سید اسدالله خراسانی از روحانیون والا مقام و اخلاقی شهر کاشان بوده که چند روز قبل، پس از چند سال رنج در بستر بیماری درگذشت. وی در دوره حیات دارای نمایندگی از آیات عظام امام خمینی، آیت‌الله منتظری، آیت‌الله جوادی تبریزی و آیت‌الله صانعی بود و مسجد ایشان در سال‌های پس از انقلاب همواره پایگاه فعالیت‌های فکری، فرهنگی و سیاسی بسیاری از جمله اصلاح طلبان بوده است.