شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» وبلاگ معصومه ابتکار بار دیگر فیلتر شد

جمعه, ۲۱ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : هنوز علت فیلتر شدن مجدد وبلاگ این عضو فعلی شورای شهر تهران مشخص نیست. وی همچنین چندی پیش در یادداشتی با عنوان «داماد لبنان» به مقایسه سفر محمود احمدی نژاد و سید محمد خاتمی به لبنان پرداخته بود و بر ضرورت بازخوانی سفر رییس جمهور دوران اصلاحات تاکیدداشت.


وبلاگ جدید معصومه ابتکار (ابتکار سبز) که در مردادماه سال جاری پس از فیلتر و مسدود شدن وبلاگ قبلی راه اندازی شده بود، روز گذشته فیلتر شد.

به گزارش کلمه، معصومه ابتکار از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، در آخرین یادداشت خود نسبت به تحریف تاریخ در مورد واقعه 13 آبان سال 1358 هشدار داده و از رهبران آن حرکت دانشجویی که این روزها در زندان یا در انزوا به سر می برند یاد کرده بود.

هنوز علت فیلتر شدن مجدد وبلاگ این عضو فعلی شورای شهر تهران مشخص نیست. وی همچنین چندی پیش در یادداشتی با عنوان «داماد لبنان» به مقایسه سفر محمود احمدی نژاد و سید محمد خاتمی به لبنان پرداخته بود و بر ضرورت بازخوانی سفر رییس جمهور دوران اصلاحات تاکیدداشت.

معصومه ابتکار در وبلاگ خود به مانند وبلاگ پیشین به مسایل روز جامعه و نیز مباحث قرآنی می پردازد. بحث های قرآنی وی از زاویه نگاه اسلام رحمانی به خصوص در موضوع انسان مطرح می شود.

ابتکار همچنین از منتقدان دولت های نهم و دهم به شمار رفته و به نظر می رسد مهم ترین علت برخورد با وبلاگ وی مواضع و نقدهای وی در رسانه ها و شورای شهر تهران به عنوان نماینده مردم است.

برخوردهای حذفی با شخصیت های اصلاح طلب، گذشته از آنها که گرفتار حبس و زندانند، همچنان ادامه داشته و اقتدارگرایان و انحصارطلبان در حالی که دستگاههای عریض و طویلی چون صدا و سیما را در دست دارند، از تحمل حضور محدود و مجازی این چهره ها حتی در سطح سایت ها و وبلاگ ها نیز عاجزند.