شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: دنبال لغو مصوبه انحلال دانشگاه ایران هستیم

جمعه, ۲۱ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : ما كماكان منتظر دريافت گزارش مكتوب وزارت بهداشت هستيم اما اين وزارت خانه و مسوولان آن تنها با حضور در كميسيون‌ها به ارائه دلايلي پرداختند كه از نظر نمايندگان منطقي نبوده است. مجلس به دنبال راه‌كارهاي قانوني براي لغو اين مصوبه است. تا جايي كه امكان داشته باشد با همكاري وزارت بهداشت سعي مي‌كنيم كه اين مصوبه را لغو كنيم و در غير اين صورت مجلس به تنهايي وارد ميدان مي‌شود.


رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه وزارت بهداشت هنوز گزارش و جواب شفاف و روشني در رابطه به انحلال دانشگاه علوم‌پزشكي ايران ارائه نداده است، گفت: در حال حاضر دو كميسيون آموزش و بهداشت مجلس شوراي اسلامي به طور جدي پيگير اين قضيه است و درحال حاضروزارت بهداشت در ارائه گزارش به مجلس كم‌كاري مي‌كند.

علي عباس‌پور تهراني در گفت و گو با ايلنا، بااشاره به روند بررسي انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران در مجلس شوراي اسلامي گفت: در مجلس شوراي اسلامي در كميسيون آموزش و تحقيقات و بهداشت‌ودرمان بحث انحلال به صورت جدي پيگيري مي‌شود اما در حال حاضر وزارت بهداشت هنوز گزارشي روشن و شفاف از روند انحلال اين دانشگاه و دلايل آن به مجلس ارائه نكرده است.

وي افزود: ما كماكان منتظر دريافت گزارش مكتوب وزارت بهداشت هستيم اما اين وزارت خانه و مسوولان آن تنها با حضور در كميسيون‌ها به ارائه دلايلي پرداختند كه از نظر نمايندگان منطقي نبوده است.

وي با تاكيد بر اينكه مجلس به دنبال راه‌كارهاي قانوني براي لغو اين مصوبه است، گفت: تا جايي كه امكان داشته باشد با همكاري وزارت بهداشت سعي مي‌كنيم كه اين مصوبه را لغو كنيم و در غير اين صورت مجلس به تنهايي وارد ميدان مي‌شود.