شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» شکایت دوباره دادستان بابلسر از رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در این شهر

جمعه, ۲۱ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : دادستان بابلسر بعنوان مدعی العموم خارج از زمان تعیین شده برای اعتراض، از علی تاری رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در بابلسر شکایت کرده و پرونده وی در حال حاضر به دادگاه تجدید نظر استان مازندران ارسال شده است.


دادستان بابلسر از علی تاری رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در بابلسر شکایت کرده است.

به گزارش جرس اتهام علی تاری نشر اکاذیب از طریق پخش اعلامیه افرادی که در ضرب و شتم دانشجویان معترض به نتایج انتخابات در دانشگاه مازندران در ۲۶ خرداد ۸۸ نقش داشته اند، بوده است.

بر اساس این گزارش، علی تاری در پرونده نشر اکاذیب دارای شاکی خصوصی بوده با حکم قاضی تبرئه شده بود و علیرغم آنکه در مرحله اعتراض به صدور حکم در مهلت تعیین شده هیچ گونه شکایتی از وی صورت نگرفته بود، ولی سیفی دادستان بابلسر بعنوان مدعی العموم خارج از زمان تعیین شده برای اعتراض، از وی شکایت نموده است و پرونده وی در حال حاضر به دادگاه تجدید نظر استان مازندران ارسال شده است.

علی تاری در دادگاه انقلاب شهرستان بابل و از سوی قاضی باقریان در دو پرونده جداگانه مجموعا به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است. مسئول اسبق ستاد تبلیغات سپاه مازندران به اتهام توهین به مقدسات به یک سال حبس تعزیری و اتهام توهین به مقام رهبری به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

علی تاری رئیس ستاد انتخاباتی محمد خاتمی در انتخابات ۷۶ و ۸۰، رئیس ستاد انتخاباتی اکبر هاشمی رفسنجانی در سال ۸۴ و رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسووی در سال ۸۸ بوده که در ۱۴ فروردین سال جاری به اتهام نشر اکاذیب از سوی وزارت اطلاعات دستگیر شده و دوران بازداشت ۳ ماهه خود را در زندان متی کلای بابل گذرانده بود.

وی ۷۵ روز از ایام بازداشت سه ماهه خود را در بند انفرادی زندان متی کلای بابل سپری کرده بود.