شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.
» احتمال اضافه شدن سه درصد مالیات بر قیمت طلا از هفته آینده

» مجلس هنوز رسیدگی نکرده، دولت اولتیماتوم ده روزه داد

جمعه, ۲۱ آبان, ۱۳۸۹

چکیده : در حالی که مجلس درگیر تصویب برنامه پنجم توسعه است و هنوز نتوانسته به اعتراضات اعضای صنف طلا و جواهر رسیدگی کند، دولت 10 روز به طلافروشان مهلت داده است که در سایت سازمان امور مالیاتی ثبت نام و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان را آغاز کنند. رئیس اتحادیه طلا جواهر تهران هم می‌گوید: قطعا تا چند روز آینده طلافروشان سه‌درصد مالیات را از خریدار دریافت خواهند کرد.


کلمه – گروه اقتصادی: در حالی که مجلس درگیر تصویب برنامه پنجم توسعه است و هنوز نتوانسته به اعتراضات اعضای صنف طلا و جواهر رسیدگی کند، دولت 10 روز به طلافروشان مهلت داده است که در سایت سازمان امور مالیاتی ثبت نام و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان را آغاز کنند.

امروز خبرگزاری ایلنا به نقل از محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور خبر داد که: مجلس به دلیل بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه رسیدگی به اعتراضات اعضای اتحادیه طلا و جواهر کشور برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را به دوشنبه آینده موکول کرد.

این در حالی است که پیش از این، یک کارگروه ویژه برای بررسی مشکلات اتحادیه طلا و جواهر کشور در روند اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تشکیل شده و جلساتی هم با مسئولین کمیسیون اقتصادی مجلس، مرکز پژوهش‌ها و مدیران وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار کرده است.

اما در حالی که هنوز نتایج بررسی‌های این کارگروه در اختیار نمایندگان مجلس قرار نگرفته، به طلافروشان ده روز اولتیماتوم داده شده است که با ثبت نام در سایت سازمان امور مالیاتی، برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اعلام آمادگی کنند.

احمد وفادار رئیس اتحادیه طلا جواهر تهران این خبر را به خبرگزاری فارس اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون اجرای قانون مالیات بر ارزش ازوده در طلافروشی‌ها مشاهده نمی‌شود، اما قطعا تا چند روز آینده طلافروشان سه‌درصد مالیات را از خریدار دریافت خواهند کرد.

طلافروشان اما همچنان به شیوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اعتراض دارند. رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در مورد موارد اعتراض این صنف می‌گوید: یکی از مواردی که اعضای طلا و جواهر کشور خواهان رسیدگی به آن هستند وضعیت بنکداری‌های این صنف برای دریافت اجرت ساخت سفارشات طلاست، چرا که اجرای قانون مالیات برارزش افزوده عملکرد آنها را با اختلال مواجه خواهد کرد.

بدین ترتیب در شرایطی که مجلس هنوز به اعتراضات صنف طلا و جواهر رسیدگی نکرده و دولت به اعضای این صنف اولتیماتوم داده، انتظار می‌رود که در یکی دو هفته آینده، بار دیگر شاهد افزایش فشارها بر طلافروشان و بروز مشکلاتی برای آنها باشیم.