سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کروبی: اگر جنبش حق‌طلبانه‌ی مردم مرده است، چرا بگیر و ببندها تمامی ندارد؟...
» دیدار دبیرکل حزب اعتماد ملی با خانواده‌های دو زندانی سیاسی

کروبی: اگر جنبش حق‌طلبانه‌ی مردم مرده است، چرا بگیر و ببندها تمامی ندارد؟

چکیده :مدعی هستند که جنبش را مهار کرده اند. اگر اینچنین است، پس چرا هر روز از فتنه سخن می گویید. اگر فتنه مرده است! پس چرا پشت سر مرده صحبت می کنید؟! و از کوچکترین حرکت ها بیم دارید و نگرانید؟! اگر فتنه مرده است پس چرا بگیر و ببندهایتان تمامی ندارد؟! وضع بسیار بد و نگران کننده ای است. عملکرد نهادهای امنیتی و قضایی هیچ گونه توجیه قانونی ندارد. متاسفانه قضات کاره ای نیستند و این بازجویان امنیتی هستند که حرف اول و آخر را می...


اگر جنبش را مهار کرده‌اید و فتنه مرده است، پس چرا پشت سر مرده صحبت می‌کنید؟!

مهدی کروبی در دیدار با خانواده‌های حسن اسدی زیدآبادی و علی جمالی، نسبت به یکه‌تازی نیروهای امنیتی و بازجویان ابراز نگرانی کرد و با تاکید بر اینکه جنبش مردمی ایران زنده است، افزود: آنها مدعی هستند که جنبش را مهار کرده اند. اگر اینچنین است، پس چرا هر روز از فتنه سخن می گویید. اگر فتنه مرده است! پس چرا پشت سر مرده صحبت می کنید؟! و از کوچکترین حرکت ها بیم دارید و نگرانید؟! اگر فتنه مرده است پس چرا بگیر و ببندهایتان تمامی ندارد؟!

به گزارش تغییر، بعد از ظهر روز پنج شنبه ششم آبان ماه، مهدی کروبی به دیدار خانواده های حسن اسدی زیدآبادی و علی جمالی رفت. در این دیدار صمیمی کروبی ضمن دلجویی از خانواده های ایشان، آنها را به ایستادگی و صبوری بیشتری فرا خواند و افزود: وضع بسیار بد و نگران کننده ای است. عملکرد نهادهای امنیتی و قضایی هیچ گونه توجیه قانونی ندارد. متاسفانه قضات کاره ای نیستند و این بازجویان امنیتی هستند که حرف اول و آخر را می زنند.

انتخابات آزادانه نیست

دبیرکل حزب اعتماد ملی ضمن تاکید بر اینکه انتخابات باید عادلانه و آزادانه برگزار شود، گفت: ببینید، اینها رفتند به دنبال اینکه انتخابات را صوری برگزار کنند، یعنی به این نتیجه رسیدند که برای حفظ قدرت و یکدست کردن حاکمیت با حفظ ظواهر دموکراتیک، انتخابات را آنگونه که خود می پسندند، برگزار کنند و در این فرایند، افراد خاصی از صندوق ها بیرون بیایند. این مساله به تدریج ادامه پیدا کرد تا اینکه در انتخابات دهم ریاست جمهوری که اوج بی احترامی به آرای مردم صورت گرفت، مردم واکنش جدی نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: این واکنش برای آنها اصلا قابل انتظار نبود، فلذا دست به سرکوب مردم زدند. طبیعی است همانطور که عمق نارضایتی مردم تشدید شده، آنها نیز که انتظار چنین واکنشی را از مردم نداشتند، برای حفظ موقعیت خود، فشارها را بیشتر می کنند.

جنبش زنده است و حرکت اصلاحی مردم ادامه خواهد داشت

رئیس مجالس سوم و ششم شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه جنبش مردمی ایران زنده است، افزود: آنها مدعی هستند که جنبش را مهار کرده اند. اگر اینچنین است، پس چرا هر روز از فتنه سخن می گویید؟ اگر فتنه مرده است! پس چرا پشت سر مرده صحبت می کنید؟! و از کوچکترین حرکت ها بیم دارید و نگرانید؟! اگر فتنه مرده است، پس چرا بگیر و ببندهایتان تمامی ندارد؟!

وی تاکید کرد: حرکت قانونی و حق طلبانه مردم ادامه دارد، شماها هم با این بگیر و ببندها و انواع و اقسام تبلیغات علیه حرکت اصلاحی مردم، نمی توانید جلوی این حرکت را بگیرید و حرکت اصلاحی مردم تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت.

برخورد با اعضای وحدت و سازمان ادوار، برخورد با بنده و جریان حامی بنده است

مهدی کروبی با تقدیر و قدردانی از ایستادگی جامعه ی دانشگاهی و اقشار روشنفکری ایران، افزود: بیشترین فشارها بر این اقشار است، چرا که آنها به واقع موتورهای حرکت اصلاحی در کشور هستند. برخورد با اعضای دفتر تحکیم وحدت و سازمان ادوار تحکیم در وهله اول برخورد با من و جریان حامی بنده است.

دبیرکل حزب اعتماد ملی اضافه کرد: از سویی می خواهند القا کنند که شماها در اقلیت هستید و پایگاهی در جامعه ندارید، و از سوی دیگر نیز با دستگیری و برخورد و صدور احکام سنگین، دانشگاه ها را تحت کنترل خود در بیاورند تا مبادا حرکتی معترضانه به وجود بیاید.

بی حرمتی از سوی بی هویت ها شکل می گیرد

صاحب امتیاز روزنامه توقیف شده اعتماد ملی ضمن ابراز ناراحتی از بی حرمتی های انجام شده به مردم، گفت: در دهه ی اول انقلاب، تعصبات مذهبی که ناشی از وجود فشارهای رژیم ستم شاهی بود، موجب می شد که برخی خودسرانه برخوردهای سنگینی با بی حجابی می کردند. امام به محض مطلع شدن از این جریان، فوری دستور داد تا این افراد بازداشت و مجازات شوند و فرمان ۸ ماده ای امام در حفظ حریم خصوصی مردم صادر شد تا جلوی حرکتهای خودسرانه و متعصبانه گرفته شود.

اما به اعتقاد کروبی، متاسفانه امروز شاهدیم که تشکیلاتی برای برخورد با مردم شکل گرفته است. وی در این باره گفت: متاسفانه افرادی که از گذشته خبر ندارند و به سوابق انقلاب ناآگاهند و از خود هیچ گونه هویتی ندارند، سردمداران بی حرمتی به حریم خصوصی مردم شده اند. تعدادی از اراذل و اوباش که سابقه ی مشروب خوری و عربده کشی و زندانی شدن در همین رابطه را در کارنامه خود داشتند، در یورش به منزل شخصی بنده نقش اصلی را ایفا کردند، و از این قسم برخوردها بسیار است که همه وصف آنها را شنیده ایم.

ایستادگی کنید و صبور باشید

مهدی کروبی در پایان ضمن دلجویی از خانواده های حسن اسدی زیدآبادی و علی جمالی، گفت: زمانی که من به زندان افتادم، حسین ما هم چند ماه بیشتر نداشت. بدانید که ما هم چنین شرایط سختی را پشت سر گذاشته ایم. ایستادگی کنید و صبور باشید. متاسفانه فعلا بنا را بر فشار و زور گذاشته اند، اما فشارها نتیجه نخواهد داشت و قطعا وضع به این صورت باقی نخواهد ماند. امیدوارم به زودی شاهد حل مشکلات و بازگشت زندانیان سیاسی به کانون خانواده هایشان باشیم.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، خانواده های حسن اسدی زیدآبادی و علی جمالی ضمن خوش آمدگویی به مهدی کروبی، از ایستادگی و مقاومت وی در کنار مردم و در جهت دفاع و پیگیری حقوق زندانیان تقدیر و تشکر کردند.

آنها همچنین گزارشی کوتاه در مورد وضعیت پرونده این دو زندانی سیاسی ارائه دادند و شرایط خانوادگی خود را به دلیل زندانی شدن همسران خود، نامناسب توصیف کردند.

گفتنی است همسر حسن اسدی زیدآبادی به دلیل بیماری کلیوی در شرایط نامناسبی به سر می برد و همسر علی جمالی نیز به دلیل داشتن فرزند پنج ماهه در شرایط مناسبی قرار ندارد.


52 پاسخ به “کروبی: اگر جنبش حق‌طلبانه‌ی مردم مرده است، چرا بگیر و ببندها تمامی ندارد؟”

 1. محمد گفت:

  میر حسین عزیز و کروبی عزیز امروز که این طرح پلیس رو گذاشتند تو تاکسی و اتوبوس افراد مسن تر و بعضی جوان ها همه سبز بودند ولی فکر می کنند که مردم دیگه خاموش شدند . تو رو خدا حرفی کاری بکنید . میر حسین عزیز کجایید ؟

 2. ناشناس گفت:

  خداوند همه اسرا را بزودی ازاد نماید وبه اغوش خانواده ها بازگرداند. انشا… خداوند به اقای کروبی هم طول عمر واستقامت در امور بدهد ومیر حسن ما را هم زودتر از اسارت این نامردان خلاص نماید

 3. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  ما عهدی که با مهندس موسوی بسته ایم را فراموش نکرده ایم و از ایشان هم همین انتظار را داریم ، پس چرا سکوت ؟

  • مخالف رادیکالیسم گفت:

   اگرچه سکوت هم سر شار از نا گفته هاست . . .اما

   نمی دانم چرا دلم خواست نظرم را برای تو بگویم شاید چون دلخواستیمان یکیست . . . به نظرم مهندس سکوت نکرده بلکه فقط ساکته . . .

 4. ناشناس گفت:

  درود بر مهدی فرزند احمد کروبی
  بار دیگر در این روزهای سیاه پیام شما ،نوید صبح روشن را به هواداران و ملت سبز میدهد.ما نیز چون شما میدانیم که این آقایان چرا اینقدر از این جنبش وحشت دارند. تنها دلیل ,زنده بودن این جنبش میباشد. و خود این آقایان نیز پا از درب خانه که بیرون میگذارند موج نارضایتی و تازگی ها تنفر از سیاستهای خود را حس میکنند.و مطمئن هستیم که حتی درون خانه خویش نیز این نارضایتی ها را میبینند چرا که هنوز هم از حل مسائل عاجز و فقط با تقسیم پولو بگیر و ببند است که به پاک کردن صورت مساله مشغولند.

 5. ناشناس گفت:

  درود بر شیخ اینده از ان ماست

 6. اسلام رحماني گفت:

  دورد بر شجاعت شيخ اصلاحات
  كروبي در كنار مردم ماند و انشا ا.. نيز خواهد ماند. من به چشم خود ديده ام كه اقايان مثلا ارزشي چه هراسي از صحبتهاي شيخ مهدي دارند.
  به اميد آزادي و آبادي ايران

 7. سبزینه گفت:

  الهی بمیرم. واقعا انسان هم متاسف می شود و هم به این افراد غبطه می خورد واقعا روح آینها با ما چقدر فرق دارد؟ چطور می شود انسانهایی مانند تاج زاده داوری زید آبادی و.. باشند افرادی هم مثل من!!!

 8. حبیب تبریزیان گفت:

  در پاسخ به قاسم!
  برادر قاسم کامنت شما بوی امنیتی میداد!
  سلام مرا بعنوان یک فتنه گر به سایر برادران برسان

 9. برگ سبز گفت:

  ما خواستار ایرانی هستیم که متعلق به همه باشند نه متعلق به قشر یا صنفی خاص.

 10. علی گفت:

  اگر واقعا ازتمام ظرفیتهای اسلالم وانقلاب استفاه شود و حرمت انسانهاحفظشود از توهین وافترا وکینه ورزی جاهلانه ونابخردانه از طرف مسولین وخواص پرهیز شود وبه هم اعتماد داشته باشیم امروز شاد این مسایل نبودیم

 11. اردلان گفت:

  درود بر کروبی ما پیروزیم.

 12. برگ سبز گفت:

  dourod bar karobi

 13. یاسر گفت:

  اجازه یک راه پیمایی برای یک عده قلیل چه ترسی دارد؟ به قول خودشان دو سه هزار نفر بیشتر نمی شوند!! مثلا برای همین 13 آبان امان نامه بدهند به شرطی که خودسرها را بفرستند دنبال نخود سیاه!!.ظاهرا قشون کشی خیابانی فقط برای حضرات بزرگوار مباح است

 14. هادی گفت:

  بیش از یک سال است که برادر بازجو مطبوعات چی‌ هر روز مجلس ختم جنبش سبز را در جریده پر خرجش برگزار می‌کند تا به بعضی‌‌ها دلداری بدهد که شهر در امن و امان است. و چون سهمیه بندی آرا برای هر یک از کاندیدا‌ها را به عهد دارد همه تلاشش را خواهد کرد که این سهمیه بندی حفظ شود.

  در دوره دوم انتخابات ریاست جمهوری رهبر، یکی‌ از دوستان به ایشان می‌‌گفت، شما به جای اینکه دنبال ۸۶% آرا باشید اجازه دهید انتخابات با رقابت با یک کاندید مخالف انجام شود که پیروزی قطعاً با شماست اما اگر در آن شرایط با ۵۴% پیروز شوید به مراتب قدرت و همچنین مشروعییت بالاتری دارید.

  فراموش نمی‌کنیم که در جمهوری اسلامی همیشه انتخابات با مهندسی‌ انجام شده ولی‌ اکثر اوقات با طراحی مناسب انجام شده که مثلا حاصل آن ۲ خرداد بود و بدترین آن هم در دوره دهم رقم خورد.

  امروز جنبش سبز خواهان انتخاباتی آزاد است و حاضر نیست در هیچ یک از کارهای طراحی شده استبدادی بازی کند چه طرف دخیل به مرقد حضرت معصومه ع ببندد و یا به مورالس گًل بزند، جنبش نه تنها زنده و شاداب است بلکه بسیار هوشیار است و این را خواهید دید

 15. مرتضی سبز گفت:

  درود بر شیخ شجاع تا اینجا ی کار با مردم امدی امید است تا پایان راه که همان دموکرایست با مردم باشی ٠خون بر شمشیر پیروز است٠شک ندارم ما پیروزیم چون حق با ماست٠بکشید٠ بگیرید٠ولی در انتها سوراخ موش میخرید

 16. فتنه سبز زنده گفت:

  برای آقا قاسم
  اګر شما از ایرانی ها یی مثل آقای احمدی یا مشابی هستی ؟ سی سال هست که آب را ګل الود کردی و ماهی ګرفتی بس نبود هوس کوسه ګرفتن کردی ؟
  ایا نه از همین ایرونیهای ساده لوح خودمون هستی که فکز میکنه کافی هست اسم قیلم رو عوض کنه محتوای فیام هم عوض میشه !؟

 17. علي گفت:

  درود خدا بر کروبي دلاور که مردانه در کنار مردم ايستاده است. به خون شهدايمان سوگند که صبح نزديک است.

 18. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام بر فرزند احمد
  آقای کروبی عزیز ! چیزی که عوض داره گله نداره. از فواید انقلاب این بود که یک جو نیمه آزاد درست کرد.جوی که به ما درس دموکراسی محتاطانه را داد. مسئول سیاسی صدا و سیما در پیش از انتخابات اینچنین مضمونی را به کار برد : … ما میخواهیم آزادی سیاسی باشد ولی در شرایطی که بحران سیاسی نداشته باشیم. متاسفانه در 30 سال گذشته ما مدام با بحرانهای سیاسی روبرو بوده ایم….( لطفا به مضمون توجه کنید چون تقریبا یقین دارم عین این کلمات به کار برده نشده ! و این عمل من باعث نشود که من را از دار و دسته دروغگوها شمارید !!! با تشکر از شما بیشماران ) اینکه چه کسی باعث شده است که ما در 20 سال گذشته مدام در بحران باشیم را خدا میداند !؟

 19. محمد گفت:

  درود

 20. اشکان گفت:

  همواره در کنار موسوی و کروبی خواهیم ماند

 21. زنده باد سبز گفت:

  درود بر کروبی دلیر،یا حسین میرحسین

 22. عترتی گفت:

  آقای کروبی

  واقعا درود بر شما خوب می‌فهمید این مملکت خراب شده به افرادی مثل شما خیلی‌ نیاز دارد البته اگر چسبیده به قدرت‌ها به فهمند . دستتان درد نکند فامیل زندانیان سیاسی واقعا نیازمند دلجویی هستند

 23. مهدي اميري از يزد گفت:

  سلام
  تا سيزده آبان و الله اكبر سبز فقط پنج روز ديگر باقيست

 24. saman گفت:

  ما ملت ایران یا به عبارتی ما هفتاد میلیون میکروب همه ی سختی ها رو پشت سر می گذاریم و با امید به روزهای افتابی این کابوس وحشتناک را طی می کنیم.در فردای روز آزادی چهره ی سر به زیر بعضی ها که به ارمان مردم پشت کردند دیدنیه !
  درود بر عشق اسمانی من میرحسین موسوی و برادر روحانی کروبی که به تفکرات دینی ایشون و همه مذهبیون ما بچه های جنبش احترام میذاریم اگر چه با روحیاتمون اندکی فرق کند ولی به عنوان رهبر اکنون جنبش اونا رو می پرستیم……….
  خطاب به برادران میرحسین و کروبی یک جمله بگم و برم…………تو رو خدا تو رو به جون عزیزتون مردم تنها امیدشون معطوف به شماست.تو رو خدا ما رو نا امید نکنید…اگه شما خاموش بشین ما می میریم و تو این موضوع تردید نداشته باشید که ما تا اخر باهاتون ایستاده ایم تا مرگ ما رو از شما جدا کند

 25. IRANE MAAAAAAAAAAAA گفت:

  Dorood bar mobareze ostovare mellato jonbeshe sabz, KAROBIE AZIZ, emkan darad …………….. amma jonbesh zendeo sabztar az hamish, bode va ta nejate Iran mobareze khahad kard. dorood bar MIR HOSSEIN , DELSOOZE IRAN

 26. سهراب اعرابی گفت:

  سلام ودرود خدا بر مردان مردمی ایران
  شیخ مهدی کروبی و مهندس موسوی و مراجع بزرگواری مانند ایت اله وحید موسوی اردبیلی صانعی بیات زنجانی…..
  جنبش سبز ایران زنده است و تاریخ بخوبی از ان یاد خواهد کرد اگر طبق نظر اقایان جنبش مرده و یامیکروبی بود که واکسینه شده است پس برای اینکه خودشان بفهمند یک مجوز تظاهراتی بدهند تا ببینند جنبش سبز ملت ایران با شکوهتر از 25 خرداد با برنامه تر و توانمندتر از گذشته است و با یاری و عنایات خدا پیروز خواهد شد والله مع الصابرین

 27. عادل سبزدل گفت:

  ما زنده دبه آنیم که آرام نگیریم
  موجیم که آسودگی ما عدم ماست

 28. ali گفت:

  رنگ سبز تركيبي ست از آبي و زرد…
  رنگ آبي نشانه ايمان و آرامش…رنگ زرد نشانه آگاهي ست وبينش…
  و رنگ سبز نشاني دارد از رشد در مسيرعشق.مسير سختي در پيش است اما
  نشانه ها ما را به يقين رسانده اند كه
  ظلم به قله گاه خود رسيده است…سقوط آنرا خواهيم نگريست…پس
  بكوشيم در اين راه عظيم…و مردمان را آگاه كنيم ازآنچه كه به رنگ سياه جاريست.
  ظلم به شكلي نوين گسترش يافته است اما
  ظالم نمي داند كه ناخودآگاه به ما مياموزد راه بهتر را و سياهي آنچه كه هست را و
  سپيدي آنچه كه نيست را.
  به همه ما تلاش كنندگان در اين راه
  مژده داده اند و يقين بدانيد كه خدايمان باتمام صفات مطلقش و ابزارهاي پيدا و پنهانش
  دست بكار شده است تا
  با عزم ما و قدمهاي كوچك و بزرگ ما-بر اساس آنچه در قرآنمان آمده است كه هيچ تغييري رخ نخواهد داد
  مگر به خواست مردم ما-برساند جهان را و ايران عزيزمان را به
  راه سبز اميد ما…

 29. امیر سبز گفت:

  سلام و درود خدا یر مرد شجاع زمان
  شیخ مهدی کروبی
  نمیدانم در ثتای تو چه بگویم ولی اینرا از ته قلب مطمئنم که تو خود را روز به روز به خدا نزدیکتر میبینی و این حالی را که الان تجربه میکنی حتی در دوران مبارزه با شاه هم نداشتی
  دوستت داریم

 30. سینا سبز گفت:

  ما هستیم
  تا پیروزی چیزی نمونده

 31. ahmad گفت:

  رنگ سبز تركيبي ست از آبي و زرد…
  رنگ آبي نشانه ايمان و آرامش…رنگ زرد نشانه آگاهي ست وبينش…
  و رنگ سبز نشاني دارد از رشد در مسيرعشق.مسير سختي در پيش است اما
  نشانه ها ما را به يقين رسانده اند كه
  ظلم به قله گاه خود رسيده است…سقوط آنرا خواهيم نگريست…پس
  بكوشيم در اين راه عظيم…و مردمان را آگاه كنيم ازآنچه كه به رنگ سياه جاريست.
  ظلم به شكلي نوين گسترش يافته است اما
  ظالم نمي داند كه ناخودآگاه به ما مياموزد راه بهتر را و سياهي آنچه كه هست را و
  سپيدي آنچه كه نيست را.
  به همه ما تلاش كنندگان در اين راه
  مژده داده اند و يقين بدانيد كه خدايمان باتمام صفات مطلقش و ابزارهاي پيدا و پنهانش
  دست بكار شده است تا
  با عزم ما و قدمهاي كوچك و بزرگ ما-بر اساس آنچه در قرآنمان آمده است كه هيچ تغييري رخ نخواهد داد
  مگر به خواست مردم ما-برساند جهان را و ايران عزيزمان را به
  راه سبز اميد ما…

 32. علیرضا گفت:

  درود بر شما…باید گفت اقایان با این همه بصیرت آیا گوش شنوا هم دارند؟!

 33. Ali گفت:

  Delam sookht az in hame omide vahi azizan khodetan ham midanid ke digar tamam ast…………

 34. میثم ایرانی گفت:

  درود بر مردان دلیر این دیار
  از شما متشکریم مرد دلاور ایران زمین، خدا پشت و پناهتان باشد، میر حسین عزیز میدانیم چقدر تحت فشار هستید امیدواریم به زودی شما را لحظه به لحظه در کنار تمام فرزندان سبز ایران زمین ببینیم، در ضمن بازگشایی دفتر حزب اعتماد ملی به سرپرستی شیخ بزرگ را تبریک عرض میکنیم، پیش میرویم به سوی سر افرازی
  با آرزوی توفیق

 35. حمید گفت:

  سلام برسید عزیز
  سلام بر شیخ
  ما بدون شما نیستیم ،ما باشما هتیم.

 36. محمد گفت:

  درود بر كروبي و موسوي ؛ما بر سر پيمان مان با امام (ره) و شما ياران حقيقي امام هستيم

 37. کریم خان زند گفت:

  به عشق کاوه
  باید گروههای زیر زمینی تشکیل گردد و حمله به دشمن مدیریت شود

 38. بسیجی خمینی گفت:

  با تشکر از تغییراتی که در انعکاس نظرات ایجاد کردید .
  خطر جنبشهای مردمی برای سران ستمگر دقیقا همین است . یعنی گاهی خودشان را به مرگ می زنند و ستمگر شادمان می شود ، غافل از این که سکوت خیلی خطرناکتر از این مرگهای ظاهری است . اصلا مرگ بی معنی است . به این می گویند “قهر” . این نشان می دهد مردم از اصلاح ناامید شده اند و حالا فقط دنبال برکنار کردن این مقامها هستند . لذا هزینه نمی دهند ، مشارکت نمی کنند و با رهبران خود احساس غربت می کنند . طبق نظریه هابر ماس درباره انقلابات ، پیش از انقلاب ، دو حوزه فرهنگی شکل می گیرد . حوزه اقلیت حاکم و حوزه نهفته اکثریت خموش و ساکت . اینها زندگی درون حوزه ای خود را با آن اقلیت قطع می کنند و زندگی و حیات مجزایی را ادامه می دهند و اتفاقا علت سقوط اقلیت حاکم همین به اصطلاح مرگ جریان مخالف است . چون در نهایت اتفاق نظری مصنوعی شکل می گیرد و فضای سیاسی کاملا مجازی می شود . این امر به رهبران اجازه نمی دهد درکی واقعی از بیرون داشته باشند و سیاستهای آنها به شدت مجازی می شود . مجازی بودن این سیاستها ، عامل اصلی افزایش نارضایتی عمومی است … پس مرگ جریان مخالف بیش از همه به زیان خود رهبران است ….

 39. بیشماران گفت:

  تا سیزده آبان و الله اکبر سبز فقط پنج روز دیگر باقیست

 40. razyeh گفت:

  salam bar karobi vaghean gol gofti aghe jonbeshe sabz, morde chera begir beband ha tamomi nadare

 41. آزاده گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است…………….

 42. ندا گفت:

  واقعا مرده ترس داره شاید هم آقایان روح دیدند خنجر از رو بستند؟!
  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

 43. مجید گفت:

  راستی
  حسین شریعتمداری امروز برای چندمین بار اعلام کرده حاضر هست بیاد با حضور اقایان سران جنبش ثابت کنه که کروبی و موسوی و خاتمی با انگلیس رابطه داشتند و مو به مو دستورات اونها رو عمل میکردند
  عالی جنابان نمیخواهند به این صحبت شریعتمداری پاسخ بدهند؟؟
  به این اشیخ هم بگید ما همچنان منتظر مستندات شما در باره اتهام دزدی به دکتر هستیم
  یا علی

  • من یک میکروبم گفت:

   … که جواب نداره.مطمئن باش اگر چنین چیزی بود این اقا هزار بار ان روزی نامه اش را با اسناد پر کرده بود و هزار باره در صداوسیمای میلی گزارش ان را داده بودند.خوابی یا خودتو زدی به خواب؟

  • ناشناس گفت:

   شما فقط این قضیه خود سر ها را واسه ما تشریح کن ببینیم از کره مریخ اومدن یا سرباز گمنامن؟

 44. NIMA گفت:

  سیزده ابان در راه است قدرت جنبش سبزرابه کودتاچیان نشان دهیم وعده ما سیزده ابان 89 سبز مابیشمارییم

 45. نیما گفت:

  ما بیشمارییم

 46. دختر سبز آزادی گفت:

  حق جاویدان است. آنانی رفتنی هستند که دستشان به خون مردم آغشته است.درود بر جنبش سبز ایران.

 47. علی--مشهد گفت:

  درود بر موسوی و کروبی شجاع و تمامی سبزاندیشان آزاده

 48. محمدرضا گفت:

  درود بــــــــــــــــــــــــر ایرانی آزاده