سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصباحی مقدم: اگر مردم همراهی نکنند، طرح هدفمندی شکست می‌خورد...

مصباحی مقدم: اگر مردم همراهی نکنند، طرح هدفمندی شکست می‌خورد

چکیده :رئیس کمیسیون ویژه مجلس با بیان اینکه مجلس نسبت به عدم شفاف سازی دولت در شیوه های اجرایی قانون هدفمندی یارانه ها انتقاد دارد گفت: «اگر مردم با این طرح همراه نشوند دولت در اجرای طرح ناکام خواهد ماند.»...


رئیس کمیسیون ویژه مجلس با بیان اینکه مجلس نسبت به عدم شفاف سازی دولت در شیوه های اجرایی قانون هدفمندی یارانه ها انتقاد دارد گفت: «اگر مردم با این طرح همراه نشوند دولت در اجرای طرح ناکام خواهد ماند.»

غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با مهر، از برگزاری جلسات کمیسیون ویژه مجلس برای نظارت بر شیوه قانون هدفمند کردن یارانه ها خبرداد و اظهار کرد که با احتمال قوی اولین جلسه کمیسیون ویژه با کارگروه دولت درطرح تحول اقتصادی که با حضور وزیر اقتصاد برگزار می شود هفته آینده خواهد بود.

وی گفت: «رئیس مجلس نیز در این جلسه حضور خواهد داشت.» مصباحی مقدم یادآور شد؛ در این سلسله جلسات قرار است ابهامات مجلس و کمیسیون ویژه در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از مسئولان مربوطه سئوال شود.

نماینده تهران چگونگی شیوه دولت در آزادسازی قیمت حامل های انرژی، مبالغ پرداخت شده و دیگر مسائل مربوط به اجرای این قانون را از ابهامات کمیسیون ویژه مجلس در خصوص این قانون برشمرد. وی در توصیه به دولت برای اجرای بهتر این قانون خاطر نشان کرد، تاکید و توصیه من این است که دولت قبل از هر اقدامی شفاف سازی کند.

مصباحی مقدم گفت: «دولت نمی تواند با وجود ابهام اجرای این قانون را پیش ببرد اگر در اجرای این قانون برای مردم سئوال و ابهامی وجود داشته باشد، ممکن است مردم دولت را در این خصوص همراهی نکنند و عدم همراهی مردم در اجرای این قانون دولت را در اجرای طرح ناکام می کند.»

نماینده تهران تصریح کرد انتقادی که هم اکنون به دولت وارد است این است که در خصوص شیوه اجرا شفاف سازی نمی کند این در حالی است که آنچه که قرار است اجرا شود باید از سوی دولت اطلاع رسانی شود هم مردم و هم مجلس به خصوص مردم باید از شیوه های اجرای این قانون مطلع شوند.


7 پاسخ به “مصباحی مقدم: اگر مردم همراهی نکنند، طرح هدفمندی شکست می‌خورد”

 1. حبیب تبریزیان گفت:

  این آقا مصباحی مقدم هم فتنه گرانه حرف میزند! مگر میشود در مملکتی که چهل میلیون نفر در رفراندم انتخاباتی به نظام و از این طریق به آقای احمدی نژاد رأی داده و با آرای چهل میلیونی خود گرز محکمی به دهان بد خواهان و اصحاب فتنه کوبیدند با دولت برگزیده و نظام مورد اطمینان خود همکاری نکنند؟
  آقای مصباحی مقدم هم به صفوف فتنه پیوسته است و خرابکاری «دشمن» را در امر یارانه ها به زیر سئوال بردن و مشروط انگاشتن 40 میلیون رأی مردم در حمایت از آقای رئیس جمهور منتخب مردم نسبت میدهد. این گونه حرف زدن توهین به مردم و زیر سئوال بردن وفاداری آنها ست.

 2. ایرانی گفت:

  حبیب جان چرا از واقعیت ها فرار میکنیم/آیا این 81000 تومان برای 1 ماه یا2 یا 3 یا…ماه و یا چند سال است ؟اگر میدانی بگو!!
  دوست من کمی فکر کن در فرانسه بیش از 3000000 نفر هم تظاهرات کردند و هم اعتصاب به خاطر چند سال افزودن به باز نشستگی, دولت فرانسه نه آنها را فتنه گر خواند و نه وابسته به خارج ونه خون از دماغ کسی آمد ولی در ایران فقط در تهران بیش از 3000000 نفر با سکوت بدون اعتصاب راهپیمائی کردند که رای ما کو؟!!چندین نفر کشته شد/. در ثانی فرض بر این موسوی وکروبی فتنه گر, آیا خانواده شهدای مهراب, شهید بهشتی,شهید رجائی ,شهیدان باکری و همت, خانواده آمام(ره) اکثریت سایر خانواده شهدا /جانبازان ایثارگران,فرماندهان زمان جنگ,و رزمندگان و…همه فتنه گرند؟فقط تعدادی تازه به دوران رسیده فتنه گر نیستند؟ و در ثانی بجز 2یا 3 نفر از مجتهدین به احمدینژاد تبریک گفتند ولی سایرین علما تبریک نگفتند.به نظر شما چرا؟
  حبیب جان د آیا نمیشد به راحتی(اگر تقلب نشده) ثابت کرد !!!
  دوست عزیز هم وطن موضع گیریهای مختلف رئیس دولت در مقابل قانون و مجلس و حتی نامه مقام رهبری و نیز خود را به کسی پاسخگو ندانستن درست است؟!! اگر انتقاد شد فتنه گر است؟ . الان7 ماه از پایان برنامه 4م گذشته ولی کو برنامه پنجم؟
  حبیب جان آیا کسی انتقاد کرد فتنه گر است؟آیا تورم کاهش یافته؟آیا ما باید 10000 خانه برای ونزئلا بسازیم و 50000 منزل دیگری دیگه قول ساخت بدهند؟ وهرکه گفت چرا ,فتنه گر است؟ آیا رئیس دولت نباید خزانه را اعلکام کند؟و……
  عزیز هم وطن باید ما پول نقد بارها به کرزای بدهیم و کسی هم حق سوال ندارد و گرنه فتنه گر است؟( رزای قبول کرد ولی آقایان گفتند دروغه)
  دوست هموطن مردم غزه خون ما را نپذیرفتند , چون خون شیعه را نجس میدانستند ولی کل هزینه کشته وزخمی وساخت منزلشان که مردم ایران پرداخت شد خوب است؟(حماس کمکهای ایران را به صورت ریز اعلام کرد)
  دوست ایرانی, اکثر اصولگرایان که مانند اصلاحاطلبان استخوان خرد کرده نظامند آیا فتنه گرند؟!!دیگه کسی نماند
  ما جمهوری اسلامی ایرانمان را دوست داریم , وباید انتقاد سازنده کنیم و گرنه دیکتاتوری بوجود میاید که کشور و اسلام را در خطر قرار میدهد
  هر چند به سران جنبش سبز هم انتقادات زیادی دارم که میتوانستدند خیلی از کارها را به نفع مردم و ایران و اسلام انجام میدادند یا بهتر عمل میکردند ویا بعضا انجام نمیدادند. که بعضا انتقاداتم را نوشتم.
  زنده باد جمهوری اسلامی ایران
  حبیب جان دوستت دارم

  • حبیب تبریزیان گفت:

   جناب ایرانی عزیز! ممنون از اشاره محبت آمیزت به من در این کامنتت! فکر نمیکنم کامنت مرا درست نگرفته باشی لذا چیزی در آن مورد نمی گویم ولی در اشاره اتان به کمک های ما «مجوسان»ی که دستمان هم نمک ندارد به ساکنین غزه و حماس ، پارسال در یکی از سایتها خواندم که دومین نفر حماس پس از اسماعیل هنیه و .. مشعل، در یک سخرانی گفته بود بلایی بر سر رهبران اسرائیل می آوریم که یزید بر سر حسین(ع) آورد. ولی بهر حال کمترین تردیدی ندارم که حماس به رابطه با دولت ما فقط ابزاری اقتصادی مینگرد و هر اندیشه دیگری جز این توهم محض است.

 3. آزاد گفت:

  باید می گفت اگر هم کاری نکنند همه را می کشیم یا می اندازیم زندان.

 4. ناشناس گفت:

  هدف این طرح این است که پول یارانه ها را از مردم بگیرند و کسر بودجه خود را جبران کنند .قرار است 50 درصد یارانه ها را برگردانند.به بقیه اش کار ندارند که چه بر سر مردم خواهد امد.به تنها چیزی که اهمیت نمی دهند مردم است.اینها کجا به فکر مردم بوده اند که حالا باشند.مطمین باشید اینقدر مشکلات در این طرح پیدا بشود که ندانند چکار بکنند.

 5. مظلوم گفت:

  اتفاقا از حالا همه مردم دارند همکاری می کنند.

  دیروز تاکسی تلفنی از 7 هزار تومن شده 10 هزار تومان برای همان راه، هنوز که هیچ خبری نشده نه بنزین گران شده نه هیچ خبری ! همکاری تجار و انبار دارها و کلی فروش ها روی انچه در احتکار و انبارها دارند که قیامت است. روغن های موجود در داخل انبار ها را طبق معمول از فروشگاه ها ( حتی شهروند!!) زود جمع کردند و سریعا در هفته های پیش 30 -40 درصد قیمتشان را بالا بردند در حال که هنوز هیچ واردات جدیدی نشده. طبق نوشته مطبوعات خودمان، شکر برای 10 سال اتی وارد کرده بوده اند ، و لی هما ن شکر ها ی انبارها حالا 20-30 در صد قیمت شان همین چند روزه رفته بالا. برنج داخلی موجود در کلی فروشی های تهران 15 در صد هفته گذشته رفت بالا. این همه همکاری تجار و موتلفه بس نیست.
  مردم عادی هم هر کسی هرچقدر که می تواند دارد موادفاسد نشدنی از برنج و روغن و پودر لباس شویی و ماکارونی و شکر و قند و چای و هر ان چه که در انباری اش جا دارد می خرد و برای گرانی و کمبود ها خودش را اماده می کند. دوستان بازاری به ما گفته انید پول هایتان را از بانک ها در اورید که وضع شان خوب نست و خطرناک است و با 6 در صد سود هم به جایی نمی رسید. حتی صندوق امانات بانک ها به دلایلی که نمی گویم نگاه ندارید امن نخواهد بود. می گویند ارز بخرید بفرستد برا ی اشنایان در خارج . طلا نخرید و در منزل نگاه ندارید چون می فهمند و می فرستند می دزدند. همکاری از این بیشتر؟

 6. یک ...اقتصادی گفت:

  این یک ماهه از بانک تا پنج ملیون تومان بیشتر چک پول نمی دهند. ولی تمامشان تانخورده و نو است و ساعتی پیش ازتنور درامده.
  این اسکناس های تازه چاپ و بی پشتوانه، چند برابر پول های تقدیم به ملت شریف را تحت این طرح طلایی دارد پوشش می دهد. تاثیر تورمی ان را لابد نوابغ اقتصادی محاسبه کرده اند.
  یک تکه کاغذ مخصوص را که با چاپ و دزدی ها و چپاول و غیره و غیره و غیره 2 فقط -3 هزار تومن می ارزد را ، شوخی شوخی به قیمت و ارزش 50-100-200 هزار تومن تبدیل می کنند و می دهند دست مردم متعقل کشور . تولید طلای ناب از کاغذ !!!

  ول کنیم این حرف ها را و برویم یک کشور نفت خیز دیگر در خاورمیانه گیر بیاوریم با ملتی دور از جان ِ همه شما همه شماها …، و یک …دیگر ان جا تاسیس کنیم.