سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش 40 درصدی قیمت مصالح ساختمانی...

افزایش 40 درصدی قیمت مصالح ساختمانی

چکیده :نبود برنامه‌ای جامع برای بخش مسکن و عدم تعیین نقشه راه در این بخش از سوی مسوولین اقتصادی باعث شده است به اولین حوزه‌های این بخش شوک قیمتی وارد شود. یکی از نشانه‌های این شوک قیمتی، افزایش 40 درصدی قیمت مصالح ساختمانی...


رییس کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی ایران با اعلام افزایش 40 درصدی قیمت مصالح ساختمانی گفت: عامل اصلی افزایش قیمت مصالح ساختمانی آثار روانی ناشی از ارایه برنامه‌های متعدد در حوزه اقتصاد است.

مجتبی بیگدلی در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: نبود برنامه‌ای جامع برای بخش مسکن و عدم تعیین نقشه راه در این بخش از سوی مسوولین اقتصادی باعث شده است به اولین حوزه‌های این بخش شوک قیمتی وارد شود.

وی یکی از نشانه‌های این شوک قیمتی را، افزایش 40 درصدی قیمت مصالح ساختمانی اعلام کرد. به گفته بیگدلی ادامه این روند موجب نابسامانی و افزایش قیمت در همه حوزه‌های بخش مسکن از جمله بازار خرید و فروش تولید و اجاره می‌شود.

بازار مسکن با شوک قیمتی مواجه می‌شود

نایب رییس سراسری کانون انبوه‌سازان ایران نسبت به شوک قیمتی بازار مسکن در زمان تعغییر برنامه‌های اقتصادی هشدار داد.

وی گفت:‌ کوتاهی مسولین در تعیین نرم افزار مدیریتی باعث شده که بخش مسکن در زمان قبل از اجرای طرح بزرگ هدفمندکردن یارانه‌ها با چالش جدید در مسایلی همچون افزایش نرخ اجاره بها، خرید و فروش مواجه شود.

وی با بیان این‌که اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها بزرگترین جراحی اقتصادی کشور است اظهار داشت: باید قبل از اجرای این طرح که برای اقتصاد ایران ضرورت دارد، مسوولین برنامه‌ای جامع را برای مولدترین و پردامنه‌ترین صنعت کشور تهیه کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.