سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اصلاح طلبان سکوت نکرده‌اند؛ رسانه‌ای باقی نمانده که سانسور نکند...
» علی محمد حاضری، رئیس پیشین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات:

اصلاح طلبان سکوت نکرده‌اند؛ رسانه‌ای باقی نمانده که سانسور نکند

چکیده :بخش مهمي از سكوت در واقع عدم انعكاس نظرها است. در حال حاضر بخش مهمي از تريبون‌ها و عرصه‌هاي طرح نقطه‌نظرات از جريان اصلاح‌طلب گرفته شده است، جايي باقي نمانده كه اظهارنظرها منعكس شود و اظهارنظرها هم خود به خود با خودسانسوري از طرف گوينده و يا رسانه مواجه مي‌شود....


عضو شوراي مركزي انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه‌ها، گفت: آنچه در شرايط فعلي به نام سكوت از سوي اصلاح‌طلبان مطرح مي‌شود، عدم انعكاس اظهارنظرها است و نه سكوت.

علي‌محمد حاضري در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه اتخاذ سياست سكوت از سوي اصلاح‌طلبان به عنوان يك سياست كلان، آگاهانه انتخاب شده و هماهنگ مطرح نشده است، اظهار كرد: آنچه در عمل اتفاق مي‌افتد، اين است كه بخش مهمي از سكوت در واقع عدم انعكاس نظرها است.

وي با ابراز اين عقيده كه در حال حاضر بخش مهمي از تريبون‌ها و عرصه‌هاي طرح نقطه‌نظرات از جريان اصلاح‌طلب گرفته شده است، ابراز داشت: جايي باقي نمانده كه اظهارنظرها منعكس شود و اظهارنظرها هم خود به خود با خودسانسوري از طرف گوينده و يا رسانه مواجه مي‌شود.

اين فعال سياسي همچنين اظهار عقيده كرد: با توجه به شرايط پيش آمده برخي ترجيح مي‌دهند، نه به عنوان يك سياست آگاهانه انتخاب شده، بلكه براي كاهش هزينه‌ها ساكت شوند.

عضو شوراي مركزي انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه‌ها، خاطر نشان كرد: اگر فرصت و موقعيتي در اختيار داشته باشيم، آنچه كه معقول و منطقي مي‌دانيم بايد بيان كنيم. البته معقول و منطقي بودن محدوديت‌هايي دارد و به معناي بيان هر نوع شعار و موضع‌گيري بي‌پروا نخواهد بود.

حاضري با بيان اين عقيده كه در جامعه ما سكوت يا خودسانسوري راه‌حل واقعي نيست، تصريح كرد: به نفع جامعه و شرايط فعلي ما است كه نقدها و نقطه‌نظرات مطرح شوند و از قبل طرح نقادي‌ها آسيبي بر كشور وارد نمي‌دانم؛ مشروط بر آنكه نقدها منطقي و لوازم نقد منطقي و منصفانه رعايت شود.


16 پاسخ به “اصلاح طلبان سکوت نکرده‌اند؛ رسانه‌ای باقی نمانده که سانسور نکند”

 1. استقامت سبز گفت:

  حکومتی ها از سکوت اصلاح طلبان هم میترسند.

 2. ناسبز گفت:

  حالا کی گفته که شما سکوت کردید؟ صداتون داره گوش مردم و فلک را کر می کنه، دیگه مردم خسته شدند از بس از مشکلات و سیاهی ها و سیاه نمایی ها حرف زدید، نیمه پر لیوان رو هم ببینید… یک ساله کشور رو به جهنم تبدیل کردید… حالا مگه اونوقتی همین اصلاح طلبا دولت دستشون بود چه گلی بر سر مردم زدند…

 3. ناسبز گفت:

  چرا نظر ما رو منتشر نمی کنید. معلوم میشه خودتون خبر می دید خودتون هم ارائه ی دیدگاه می کنید… گاهی هم یه چیزهایی می نویسید که مثلا نشون بدید نظر مخالفاتون هم منتشر می کنید.

 4. ناشناس گفت:

  با سلام
  اصلاح طلبان ،نه تنها سکوت نکرده اند بلکه تبدیل به یک جنبش شده اند و اقشار جدیدتری نیز به آن پیوسته اند.و به قول آقایی از جمع آقایان “مانند موریانه “به خوردن مبانی ظلم مشغول هستند.(البته آن آقا استفاده منفی از لفظ موریانه داشت ولی خود میدانست حرف حق مانند شمشیری است که مبانی ظلم را بر می اندازد و با تمام سرمایه های عالم نیز نمیتوان جلوی آن را گرفت.)
  ما بی شماریم و حتی با سکوت خود گوش آقایان را کر کرده ایم.

  • یک اشنا گفت:

   دوست گرامی چرا خود فریبی میکنیم کدام جنبش . جنبش نیاز به توده مردم دارد ولی جنبش ادعایی شما کدام توده همراه را دارد .چند دانشجو و فعال سیاسی تشکیل توده نمیدهند .در ثانی اگر جنبشی وجود دارد چرا ابتکاری از ان دیده نمیشود و همیشه این و ان را مقصر میدانیم . اتفاقا در همین بن بستها است که جنبش باید ابتکارخود را نشان دهد ولی چیزی دیده نمیشود

 5. ناشناس گفت:

  وقتي انها قداره بدست واز همه امكانات استفاده كرده و ميكنند بجاي روزنامه هر روز ساعت 4 ببعد در پاركها جمع شويم شما هم بخواهيد

 6. یار سبز گفت:

  bayad dar entekhabat majles ba tablooye tahrim sherkst konim

 7. سبز گفت:

  سكوت علي هم معني دار بود

 8. ناشناس گفت:

  معاون وزیر بهداشت و مسول سابق صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت دکتر که یک ساعت فعالیت در ستادش صواب هفتاد سال عبادت را داشتږږ! در لواسان زمین خریده!!! و مشغول ساخت و سازه!!آقا تو دولت کریمه ۴ تا ست ناقابل داشت ږهیت علمی دانشګاه ومعاون وزیر بهداشت ومسوول صندوق رفاه و….

 9. ناشناس گفت:

  سلام
  در جواب برادر و دوست “نا آشنا “. شما جنبش را با ” موقعیت انقلابی” که در آن توده ها در خیابان ها و در خیزش میباشند اشتباه گرفته اید .که در آن صورت اینطور نمیباشد .ولی از اینکه خواسته های اکثریت یک جامعه همسو شده است و نارضایتی ها با کمک همان اقلیتی که شما روشنفکران و دانشجویان مینامید ،همچون جویبار های باریک تبدیل به نهر ها (ولی در واقع رودخانه بزرگی )شده است که با خواست آزادی و عدالت اقتصادی و اجتمایی با ادبیات مشترک در اقصا نقاط ایران شکل گرفته است .این جنبش در بیشتر لایه های اجتمایی شکل گرفته است و شاهد آن را در زندان های دولتی میتوان دید که از کارگر تا دانشجو ،از وکیل تا پزشک و حتی مهاجرین افغانی نیز از گزند آقایان در نیفتاده اند .(همانطور که میدانیم اینها برای زهر چشم از هر قشر میباشد.)ولی میبینیم که این دستگیری ها کمکی زیادی برای آرامش مطلوب آقایان نبوده است.علت هم مشخص میباشد و آن این است که با پاک کردن صورت مساله ،مساله حل نمیشود.حال ناامید نشوید و در هر جا هستید برای عدالت و آزادی به طریق خود و همزمان که به زندگی عادی خود ادامه میدهید فعالیت کنید.

 10. ناشناس گفت:

  جنبشي در كار نيست كه سكوتي در پي آن وجود داشته باشد . كدام جنبش ؟؟؟؟ رهبر جنبش ؟؟؟؟ توده مردمي ؟؟؟؟ افكار همسو ؟؟؟
  و ؟؟؟؟

 11. درخشان گفت:

  گفتمان سبز ،گفتمان غالب ایران خواهدشد.
  پیش بسوی آزادی ، عدالت خواهی و حق طلبی …

 12. ناشناس گفت:

  رويي براي خودتون نگذاشتيد كه كسي حرفهاتون رو نقل كنه
  در ضمن ديديم چقدر جرات كرديد و به “رو به فردا” اومديد

 13. ندای سبز گفت:

  پاینده باد نهضت اصلاحات سبز ملت ایران…

 14. ايمان سبز گفت:

  آقاي موسوي و آقاي کروبي به گونه عمل مي کنند که هم حرف هاشون و هم سکوتشون حاکمان ديکتاتور رو عصباني و آشفته مي کنه.يادمان باشد که سکوت سران جنبش سبز بسياري از مردم مخالف رو به جنبش سبز نزديک تر ميکنه و جنبش سبز رو به جنبش تمام مخافان تبديل ميکنه

 15. حق طلب گفت:

  ای بیچارگان شماها هنوز در چاله های توهم درمانده اید کمی از لنجنزار ی که دور خور تنیده اید بیرون بیایید.