سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وضعیت نگران کننده اولیایی فر، زندانی سیاسی مبتلا به سرطان خون...

وضعیت نگران کننده اولیایی فر، زندانی سیاسی مبتلا به سرطان خون

چکیده : برخورد هاي اين گونه با يك بيمار مبتلا به سرطان خون كه حتي زمان زنده بودنش هم معلوم نيست، چه معنايي مي تواند داشته باشد .چنين انساني آن هم بر تخت بيمارستان چه خطري مي تواند براي امنيت يك نظام داشته باشد كه 24 ساعته در كنار تختش كشيك مي دهند و خانواده را نيز از ديدار با وي محروم مي كنند . این رفتارها هم با انسانیت مغایرت دارد و هم با اسلامیت.چرا با ما چنین می...


کلمه :وضعيت جسماني محمد اوليايي فر ،وكيل دربند به دليل ابتلا به سرطان خون نگران كننده گزارش مي شود .

یکی از اعضای خانواده اوليايي فرد در گفت و گو با كلمه با بيان اينكه بر اساس آخرين آزمايشها ابتلا اوليايي فر به سرطان خون تاييد شده، از وضعيت جسماني او ابراز نگراني شديد کرد .

محمد اوليايي فر وكيل دربند به علت وخامت حالش چند روزي است كه به بيمارستان منتقل شده اما با اين حال خانواده اش از حق ملاقات با او محرومند .

به گفته خانواده وي چند مامور در بيمارستان در حالي كه اسلحه به دست دارند به صورت شبانه روزي در كنار تخت او نگهباني مي دهند و با يك بيمار مبتلا به سرطان كه حالش به شدت بد است رفتارهاي نامناسبي دارند .

خانواده اوليايي كه از اين برخوردها با يك زندانی بيمار متعجب شده اند، مي گويند: «نمي دانيم برخورد هاي اين گونه با يك بيمار مبتلا به سرطان خون كه حتي زمان زنده بودنش هم معلوم نيست، چه معنايي مي تواند داشته باشد .چنين انساني آن هم بر تخت بيمارستان چه خطري مي تواند براي امنيت يك نظام داشته باشد كه 24 ساعته در كنار تختش كشيك مي دهند و خانواده را نيز از ديدار با وي محروم مي كنند . این رفتارها هم با انسانیت مغایرت دارد و هم با اسلامیت.چرا با ما چنین می کنند؟»

آنها از دادستان تهران مي خواهند كه به ملاقات اين زنداني بيمار برود و حتي از نزديك همه آزمايشهاي پزشكي او را ببيند تا مطمئن شود كه اين بيمار در اين وضعيت هيچ خطري براي آنها ندارد .

محمد اولیایی فرد وکیل مدافع تعدادی از زندانیان سیاسی است . وي به اتهام مصاحبه در مورد وضعیت یکی از نوجوانان محکوم به اعدام به یک سال حبس محکوم شد. او از تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ برای گذراندن این حکم به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد . وي به دنبال تاييد ابتلا به سرطان خون مدت كوتاهي است كه دربيمارستان بستري است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.