سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » استرداد لایحه برنامه پنجم منتفی شد...

استرداد لایحه برنامه پنجم منتفی شد

چکیده :دولت با ارائه يك دستنويس به مجلس، تقاضاي استرداد لايحه برنامه پنجم را پس گرفته است. ديدارها و گفت‌وگوهايي ميان مجلس و دولت صورت گرفته و ظاهرا مقام معظم رهبري نيز توصيه‌هايي را در اين مورد داشته‌اند....


با تاكيدات صورت گرفته از سوي مقام معظم رهبري، امروز دولت نامه استرداد لايحه برنامه پنجم را كه هفته گذشته به مجلس ارائه داده بود، پس گرفت.

حسين سبحاني‌نيا عضو هيات‌رئيسه مجلس، در گفت‌وگو با ايلنا با اعلام اين خبر اظهار داشت: دولت با ارائه يك دستنويس به مجلس، تقاضاي استرداد لايحه برنامه پنجم را پس گرفته است. با توجه به اين موضوع كار كميسيون تلفيق براي بررسي برنامه پنجم از سر گرفته خواهد شد.

به گفته وي، ديدارها و گفت‌وگوهايي ميان مجلس و دولت صورت گرفته و ظاهرا مقام معظم رهبري نيز توصيه‌هايي را در اين مورد داشته‌اند. از آنجايي كه مجلس در موقعيتي نبود كه چنين تقاضايي صورت بگيرد و بررسي لايحه برنامه پنجم در مجلس، رو به اتمام بود؛ پس گرفتن لايحه برنامه پنجم صحيح نبود.

اين نماينده مجلس با بيان اينكه بنا شده است دولت مشكلات خود در مورد برنامه پنجم را به مجلس ارائه كند، ادامه داد: مواردي از لايحه برنامه پنجم كه در آن نظرات دولت تامين نشده است، بازبيني مي‌شود و با تلاش كميسيون تلفيق اين موارد حل خواهد شد.

سبحاني‌نيا معتقد است كه مذاكرات مجلس و دولت بي‌نتيجه نبوده است و بازپس گرفتن تقاضاي استرداد لايحه برنامه پنجم نتيجه همين مذاكرات است.

وي همچنين تاكيد كرد كه مذاكرات ميان مجلس و دولت براي حل و فصل مسائل است و بايد ميان اين دو نهاد تعامل لازم وجود داشته باشد تا در موارد اختلافي وادار به پرداختن چنين هزينه‌هاي بالايي نباشيم كه شخصيت‌هاي اول كشور پادرمياني بكنند.


یک پاسخ به “استرداد لایحه برنامه پنجم منتفی شد”

  1. ناشناس گفت:

    قبل از انتخابات، به هواداران دولت حاکم گفته بودم، اولین سیلی را محمودخان به هوادارانش خواهد زد و در برابر رهبر نیز خواهد ایستاد.