سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چرا با انتشار نامه دروغین، با شعور مردم بازی می‌کنید؟...
» اعتراض شدید فرزند شهید محراب به دروغ‌پردازان و حمله‌کنندگان به مسجد قبا

چرا با انتشار نامه دروغین، با شعور مردم بازی می‌کنید؟

چکیده :بنده بار اولی هست که این چیزها را می‌شنوم که شهید دستغیب با نوشتن نامه به آیت الله مشکینی از ایشان می‌خواهد که آیت‌الله علی‌محمد دستغیب را از مسئولیت خلع کند! خوب بنده خدا، سر و ته این نامه که به هم نمی‌خورد؟! دروغگویی آقایان از این مشخص می‌شود که در پایان نامه، امضای شهید دستغیب را اینطور نوشته‌اند: سید عبدالحسین دستغیب!! در حالی که امضای شهید دستغیب این است: الاحقر عبدالحسین دستغیب...


آیت‌الله سید محمدهاشم دستغیب، فرزند شهید آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب (شهید محراب)، در سخنانی با تکذیب شدید دروغ‌پراکنی‌های اخیر علیه آیت‌الله سید علی‌محمد دستغیب، خطاب به دروغ‌پردازان گفت: خجالت بکشید، چرا با شعور مردم بازی می‌کنید؟

به گزارش کلمه، پایگاه اطلاع رسانی حدیث سرو که اخبار تلاش‌های اخیر سرکوب‌گران برای فشار بر علمای مستقل و نواندیش شیراز را به خوبی پوشش می‌دهد، ساعتی پیش از سخنرانی شدیداللحن آیت‌الله سید محمدهاشم دستغیب علیه دروغ‌پردازان خبر داد. آیت‌الله سید محمدهاشم دستغیب، فرزند آیت‌الله شهید عبدالحسین دستغیب است که در مسجد جامع عتیق به اقامه نماز می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، وی در سخنرانی امشب خود در این مسجد، با اشاره به پخش شایعاتی در سطح شهر علیه آیت الله سید علی‌محمد دستغیب، نماینده مجلس خبرگان، با اشاره به نامه‌ای جعلی که از سوی عوامل حمله اخیر به مسجد قبا در سطح وسیع در شهر شیراز منتشر شده، گفت: بنده بار اولی هست که این چیزها را می شنوم که شهید دستغیب با نوشتن نامه به آیت الله مشکینی از ایشان می خواهد که آیت الله دستغیب را از مسئولیت خلع کند! خوب بنده خدا سرو ته این نامه که بهم نمی خورد؟!

اشاره‌ی فرزند شهید محراب به تصویر نامه‌ای است که به تازگی در برخی سایت‌ها و وبلاگ‌های حامی دولت درج شده، و در آن نامه‌ای با امضای شهید دستغیب خطاب به آیت‌الله مشکینی آمده است که در آن، این عالم بزرگوار به پیمودن خط انحرافی متهم می‌شود و درخواست عزل او از حاکم شرعی مطرح می‌شود!

اما فرزند شهید محراب شیراز در سخنرانی خود درباره این نامه سراسر کذب، گفت: اخیرا یک عده ای در شهر شیراز اقدام به پخش شایعاتی کرده اند. امروز یک نامه ای را به دست بنده دادند که آقای دستغیب (آیت الله سید علی محمد دستغیب) فلان مطلب را درباره حاکمیت گفته است و می خواهیم برکنارش کنیم و شهید دستغیب هم در آن زمان موافق ایشان نبود و به آیت الله مشکینی نامه می نویسد، و جنابعالی زحمت بکشید و زیر این نامه را امضاء کند.

به گزارش کلمه، آیت‌الله محمدهاشم دستغیب خاطرنشان کرد که در جواب این مدعیان گفته است: بقول آن بنده خدا آنجای آدم دروغگو! بنده که پسر شهید دستغیب هستم و مرتب با ایشان حشر ونشر داشتم، مخصوصا در پیروزی انقلاب و جایی نبود که ایشان حضور داشته باشد و بنده در آنجا نباشم، یکی از شایعات همین نامه نوشتن شهید دستغیب به آیت الله مشکینی مبنی بر عدم کفایت آیت الله دستغیب هست.

فرزند شهید محراب ادامه داد: بنده بار اولی هست که این چیزها را می شنوم که شهید دستغیب با نوشتن نامه به آیت الله مشکینی از ایشان می خواهد که آیت الله دستغیب را از مسئولیت خلع کند؟! خوب بنده خدا، سر و ته این نامه که به هم نمی‌خورد! و آن وقت می‌گویی نامه محرمانه بوده است؟! تو چه کاره بودی که آقای مشکینی نامه را به تو نشان داد؟ و مطلب دیگر که از آن دروغگویی این آقایان مشخص می شود، این است که در پایان نامه امضای شهید دستغیب را اینطور نوشته‌اند: سید عبد الحسین دستغیب!! در حالی که امضای شهید دستغیب این است: الاحقر عبدالحسین دستغیب الحسینی.

وی افزود: کسانی که این نامه را به دست من دادند، آن را با چاپی بسیار عالی و درجه یک ارائه کردند. خوب بنده خدا، می‌دانی که پول چاپ یک همچین کاغذی چقدر است؟ از کجا آورده ای؟ از پولهای حلال و طیب آورده ای؟! خجالت بکشید، چطور دارید با شعور مردم بازی می کنید؟ بالاخره یکی دو نفر گول بخورند، سومی می فهمد. برای چه این کار را می کنید؟ لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.

آیت‌الله محمدهاشم دستغیب در ادامه سخنانش با اشاره به اظهارات برخی مبنی بر اینکه مسجد قبا مسجد ضرار است، گفت: برای چه این مسجد را را ضرار می نامید؟! تا دیروز مسجد جبهه و جنگ و شهداء بود، حالا شده مسجد ضرار؟! بنده و جنابعالی حواسمان باشد گول اینها را نخوریم. می آیند، به مسجد حمله می کنند و آتش می زنند و خراب می کنند به اسم اینکه مسجد ضرار است. خوب تو کی هستی که تشخیص می دهی این مسجد ضرار است؟ لاحول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.

ایشان با اشاره به اینکه در این انقلاب مشروطه با وجود اختلاف سلایق بین سران مشروطه، دیده یا شنیده نشد که مسجد یکدیگر را هتک کنند، خطاب به مهاجمان گفت: مسجد خانه خداست، برای چه درب و پنجره اش را می شکنی؟ سوره فیل و آن جریانات حمله به خانه خدا را بخوانید: (أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ.أَلَمْ يَجْعَلْ كَيْدَهُمْ فِي تَضْلِيلٍ.وَأَرْسَلَ عَلَيْهِمْ طَيْرًا أَبَابِيلَ.تَرْمِيهِم بِحِجَارَةٍ مِّن سِجِّيلٍ.فَجَعَلَهُمْ كَعَصْفٍ مَّأْكُولٍ: آيا نديدى پروردگارت با فيل سواران [= لشکر ابرهه که براى نابودى کعبه آمده بودند] چه کرد؟!آيا نقشه آنها را در ضلالت و تباهى قرار نداد؟! و بر سر آنها پرندگانى را گروه گروه فرستاد،که با سنگهاى کوچکى آنان را هدف قرارمى‏دادند؛سرانجام آنها را همچون کاه خورده‏شده (و متلاشى) قرار داد!) خوب چطور یک عده‌ای حقایق را وارونه جلوه می‌دهند؟!


36 پاسخ به “چرا با انتشار نامه دروغین، با شعور مردم بازی می‌کنید؟”

 1. حسين گفت:

  خدايا مكر اينان را به خودشان برگردان .

  اين را دارم با دل غمگين و شكسته مينويسم .

 2. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  آدم احمق مگر دشمن لازم داره ؟

 3. مانی افشار گفت:

  تو چه کاره بودی که آقای مشکینی نامه را به تو نشان داد؟
  واقعا چه کاره بود؟؟
  چرا آیت الله العظمی دستغیب اینقدر خودش رو ناراحت میکنه؟
  مگه نمی داند حکومت ایران و دولت کودتا روزُ شب به دنبال مدرک سازی ، پرونده سازی علیه یاران وفادارا انقلاب خمینی هستند؟؟
  مگه نمی داند این افراد برای تخریب چهره های پاک انقلابی دست به کثیف ترین کارهای ممکن می زنند؟؟
  آیت الله هاشمق رفسنجانی تا دیروز برای همین آقایون فردی انقلابی و به قول معروف بنیان گذار انقلاب بود.
  ولی الان چی؟ به ایشون دارد به بدترین شکل ممکن بی حرمتی می شود! خب اینکه اینطور مسائلی الان برای آیت الله دستغیب پیشومده، به نظر من خیلی واظح و روشن است که حکومت قصد دارد چهره این شخصیت را تخریب کند. چطور دستغیب که این همه زحمت کشیده بد باشد، حالا احمد خاتمی و مصباح یزدی و نوری همدانی که همه دارای کارخانه های مختلف هستند، خیلی خوبنن؟!!!
  الله علم. تُف به این قدرت که مرام و معرفت و انصاف رو از این آقایون به اصطلاح عاشق نظام و … گرفته. اینا عاشق نظام نیستند. اینا عاشق امام نیستند. اینا عاشق اسلام نیستند. اینا همه خائن به ملتند. ملتی که 31 سال پیش برای همین آقایون انقلاب کردند. ولی الان عده ای از همین آقایون ببین چه کارهایی که نمی کنند! این بود رافت اسلامی؟؟ تُف به این قدرت. بخدا مردم خسته شدند از دست این بی خردان روزگار. چرا باید سکوت کنیم؟ خدا هم از ما شاکی شده که چرا سکوت کردیم. مگه می شود یک آدم مسلمان در مقابل این همه ظلم سکوت کرد. بابا گور بابای آمریکا و غرب. بیایید به داد مردم خودتون برسید. به ما چه که آمریکا اینطوره اونطوره وظعیت اقتصادیش فلانه! همین آمریکا و متحدانش دارد ایران را تحقیر می کنند. هر روز تحریم تحریم. خب چرا باید تحریم بشیم؟ چرا؟ مگه ما مردم سزاوار چنین بدبختی بودیم؟ اگر ما می دانستیم که انقلاب ایران نتیجش این می شود که در حال حاظر شاهدش هستیم، ولا که هیچ کسی حاظر به انقلاب نبود. هیچ کسی انقلاب نمی کرد. مردم خسته شدند. این همه تهمت، افترا، توهین.
  امنیتی که نیست.
  زهرا رهنورد باید با 10 تا مخافظ در کوچه های شهر قدر بزاره. چرا؟ این چه حکومت اسلامیست؟ مگه زهرا رهنورد چه گناهی مرتکب شد؟ مگه چی گفت؟ چون همسر مهندس موسویست؟ مگه مهندس موسوی چی گفت؟ آبرو نظام شما رو بُرد.بر پدرتان لعنت؟ شما که خودتون روز به روز دارید آبرو شرف این نظام رو در داخل و خارج می برید؟ آبرو نظام با چی میره؟ با این که بگوییم مردم دنبال آزادی هستند؟ اینکه مردم دنبال حقوق شهروندی هستند؟ اینکه مردم میخوان آزادی اندیشه و افکار داشته باشند؟ اینکه نباید به دین و مذاهب کسی بی حرمتی بشه؟ اینا رو مهند س موسوی میگه. با این حرفا آبرو نظام میره؟؟؟ یا اینکه آبرو نظام با توهین و تحقیر و افترا زدن و پرونده سازی بر علیه یک مسلمان. یا اینکه تجاوز به دختر پسر شیعه اون هم در حکومت اسلامی. یا اینکه قبل مردم را نشانه رفتن اون هم در خیابان های یک حکومت اسلامی. اینکه دختر و پسر را تحقیر کردند و یا تهدید کردن و دزدیدن شبانه در خیابان ها اون هم در حکومت اسلامی. یا ترانزیت ناموس ایرانی به کشور های عربی اون هم توسط یک حکومت اسلامی. یا با شعور و شخصیت یک فرد مسلمان اعم از روحانی یا یک شخص عادی؟ با کدوم یک از اینا آبرو نظام جمهوری اسلامی میره؟
  چرا اینقدر ظلم می کنند؟
  باور کنید وقتی اینطور خبرهای را می خوانیم، دیگه خون آدم به جوش میاد.
  نه آقا نه. اینا دارند با اسم ولایت بازی می کنند. ولایت از این افراد خودسر راضی نیست! ولایت اصلا خبر نداره از این مسائل!!!
  بابا جمع کنید دیگه. همش دروغ دروغ دروغ دروغ. چوپان دروغگو رو روووو سفید کردید.
  مردم خسته شدند.
  بخدا خسته شدند.
  به عالم هستی قسم که مردم ایران فقط خنده رو لبنانشون است. ولا که درونشون حکایت از چیز دیگریست.

  به کدامین گناه؟؟؟

  (أَلَمْ تَرَ کَیْفَ فَعَلَ رَبُّکَ بِأَصْحَابِ الْفِیلِ.أَلَمْ یَجْعَلْ کَیْدَهُمْ فِی تَضْلِیلٍ.وَأَرْسَلَ عَلَیْهِمْ طَیْرًا أَبَابِیلَ.تَرْمِیهِم بِحِجَارَةٍ مِّن سِجِّیلٍ.فَجَعَلَهُمْ کَعَصْفٍ مَّأْکُولٍ: آیا ندیدى پروردگارت با فیل سواران [= لشکر ابرهه که براى نابودى کعبه آمده بودند] چه کرد؟!آیا نقشه آنها را در ضلالت و تباهى قرار نداد؟! و بر سر آنها پرندگانى را گروه گروه فرستاد،که با سنگهاى کوچکى آنان را هدف قرارمى‏دادند؛سرانجام آنها را همچون کاه خورده‏شده (و متلاشى) قرار داد!) خوب چطور یک عده‌ای حقایق را وارونه جلوه می‌دهند؟!

 4. سبز حسینی گفت:

  وقتی دروغ نهادینه شد همین میشود… تازه این آغاز داستان است…ببینید که این فتنه دروغ چه بر سر ملک و دین خواهد آورد…

 5. رامين حكمت آرا گفت:

  درود خدا بر شهيد آيت اله دستغيب و مرجع سبز ايران آيت الله دستغيب

  • پیمان گفت:

   در روزگاری که کودتا گران دروغ را ارزش خشونت را دستمایه پرونده سازی و اوباشگری را منزلت میداند اگر سبز رحمانی بمانیم ومثل انها نشویم قطعا شکست خواهند خورد. در پایان من رای ندادم که ان را مطالبه کنم زیرا پیشاپیش حدس زدم که نقشه جیست ولی اقای موسوی را دوست داشتم حتی در بیست سالی که در سکوت بود همیشه ایشان را بعنوان یک فرد سالم در این انقلاب میدانستم زیرا نه دنبال قدرت بود نه پول؟

 6. ناشناس گفت:

  بنده خدا، یادشون نده، دوباره می‏رن با امضای اصلی جعلش می‏کنن. براشون کاری نداره که. یه مرکزی هم تاییدش می‏کنه.

 7. 1 گفت:

  بنده خدا، یادشون نده. دوباره می‏رن جعلش می‏کنن؛ رو پوست آهو، با امضای اصل!

 8. abbas گفت:

  درود بّر شهید محراب از چنان بزرگواری چنین بزرگوار و آزاده‌ای میاید.

 9. 2 گفت:

  همانطور که شما وصفش کنید. یه مرکزی، نهادی هم اصالتش رو تایید می‏کنه (مثلا بقال سر کوچه، یا وزارت امور خارجه یا …)

 10. قلم فرانسه گفت:

  لاحول و لا قوة الا بالله العلی العظیم. عجب جماعتی هستند این رندان از هر جا بی خبر ! محاسبات را درست انجام داده اند نویسنده نامه شهید دستغیب مخاطب نامه آیت الله مشکینی یعنی هیچ کدام از طرفین نامه در قید حیات نیستند و امکان استعلام صحت این نوشتار وجود ندارد ! ولی کارگردان اصلی فراموش کرده بود که علما را همواره یک امضا ثابت بر زیر نوشتار موجود می باشد و دقت نظر بر این گونه ریزه کاری ها نیز بر عهده علماست . همانطوریکه در متن فوق اشاره شد .”لاحول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.” به راستی کی ایمان خواهید آورد به این ضرب المثل کاملا ایرانی : بار کج به منزل نمی رسد ! قلم فرانسه

 11. محمد گفت:

  از اینکه شیرازی هستم و همشهری این آقایان به خودم افتخار می کنم

 12. رضا گفت:

  درود خدا بر خاندان پاک و مطهر دستغیب و تمام شیرازیهای غیور

 13. ناشناس گفت:

  ازکوزه همان تراود که دراوست.ازجماعتی که تنهاهنرشان عربده کشی وقداره بندی است دروغ وجعل اسناد و وارونه نمودن آمارو ارقام چیزی غیرعادی نیست.آنها به راحتی به زندگان تهمت میزنند و دروغ میگویند و ابایی ندارند چه رسدبه کسی که دستش ازدنیا کوتاه شده!

 14. ناشناس گفت:

  خدایا یا کمکم کن که با دروغگویان مفتری غاصب مبارزه کنم یا مرگم را برسان .

 15. ناشناس گفت:

  در این مدت این وحشی گری هاشون باعث ریزش شدیدی در بدنشون شده و مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین

 16. سید گفت:

  بابا دیگه کفگیر سبزپوش ها به ته دیگ خورده . یک فکری به حال بعد بکنید که با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود ، فکر کنم این همه هارت و پورت که می کنید تصورتان این است مردم قلیلی که با شمایند سر و جانشان را هم می دهند ، بابا موسوی دو سه بار اومد در جمع های بعد از انتخابات و دیگه از ترس جونش بیرون نمیاد .
  بابا این مملکت صاحب داره و شماها دارید آب در هاون می کوبید البته کشک بسابید بیشتر نتیجه می گیرید تا با این کارهاتون .
  فعل شما در جهت بی اعتمادی مردم به مسئولین و انداختن تفرقه برای حکومت بر افکار ، دیگر جواب نمی دهد و همان تار عنکبوتی است که قرآن می گوید . چشم باز کنید ، بصیر شوید تا واقعیت ها را ببینید .

  • ناشناس سبز گفت:

   فعلا که کفگیر امثال شما به ته دیگ خورده که یا مجبورید نامه جعل کنید یا بجای حرف زدن یه مشت ضرب المثل پشت سر هم بیارید. خب حق دارید، حرفی برا گفتن ندارید!

  • ناشناس گفت:

   فعلا که کفگیر امثال شما به ته دیگ خورده که یا مجبورید نامه جعل کنید یا بجای حرف زدن، یه مشت ضرب المثل پشت سر هم بیارید. خب حق دارید، حرفی برا گفتن ندارید!

 17. حامد گفت:

  دوستان سبز , دردود به همه ی شما . از شهرای اصفهان هستیم.. هر روز اخبارجدید را میخوانم و برای دوستانم تعریف میکنم

  • محمد گفت:

   درود بر شما دوست عزیز ، از صمیم قلب دوستون دارم . گرمای وجودتون رو کنارم حس می کنم . ما پیروزیم .

 18. محمد(مفتخر به نام رسول خدا) گفت:

  کاش همه ما مثل حاج آقا دستغیب شهامت داشتیم ، حتی خود من . به امید آن روز ……

 19. علیرضا گفت:

  زنده باید حامیان علی و زنده باید آیت اله دستغیب راهمون سبز ایمانون سبز هدفمون سبز و ایرانوم سبز باد

 20. REZA گفت:

  BE ONVANE YEKI AZ TALABE HAYE SABEGHE AYATO ALLAH DASTGHEIBT BE IN BOZORGVAR EFTEKHAR MIKONAM.
  REZA. CANADA

 21. ناشناس گفت:

  تحمل نظر مخالفم داری؟
  پس اگه مردی این نظروبذار
  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 22. احمدزاده گفت:

  فرزند محترم شهيد محراب ايا برشما دراين 5سال حکومت احمدي نزاد هنوز سابت نشده که اين حکومت انقدر بيچاره ووامنده است که چاره اي جز جعل نامه وامضا وتومار براي بقا خودش وبازي با شعور مردم ندارد اماغافل ازاينکه مردم خيلي داناتر از عوامل احمق ريس جمهور هستند شما ناراحت نشويدجز اندک هواداران وي کسي براي اين نوع نامه وحتي بازجوييها وپخش اعترافات ساختگي تره هم خورد نميکند

 23. مهدي شيراز گفت:

  درود خدا بر شهید آیت اله دستغیب و مرجع سبز ایران آیت الله دستغیب

 24. جواد گفت:

  ببین کاکو جعل سند که برای اینها چیزی نیست اینا وقتی درگفته های امام دست می برند و امام را برای خودشان مصادره کردند چه توقعاتی دارید از این آدم های مکار تازه به دوران رسیده

 25. ازاده سبز گفت:

  اینها به اسم ولایت فقیه ابروی اسلام را می برن من هم نامه ای دارم که امام خمینی منتظری رافقیه علی القدراعلام کرده

 26. حمیدرضا گفت:

  ببخشید از دوستان از جو عمومی شیراز خبری هست
  واکنشها در سطح چه جور بوده؟ اصلا خبری رسیده بهشون
  بازاریها کارمندان معلمان دانشجویان و طلاب
  چرا هیچ کاری نمیکنند؟

 27. مرتضی گفت:

  من تعجب می کنم از دوستان که چرا از آقایان تعجب می کنند . تو رو خدا یه نگاه به قرآن بندازید اینا از همون اول خیلی کاراشون کاملاً مغایر با قرآنه و قرآن رو به نفع خودشون صادر می کنند چه مونده به نامه این و اون و حرفهای امام خمینی

 28. بسیجی اصل گفت:

  چونـکه زاغـان خیمـه در گلـشن زدنـد بلبلـان پنهـان شـدنـد و تـن زدنــد

 29. ناشناس گفت:

  میگن امروز نماز عید فطر با حضور میلیونها نفر برگزار شده. شما که خبر تجمع چند نفر مقابل خونه کروبی رو میزنید چرا خبر نماز را نزدید؟ البته خب دشمنان خدا کر و کورند و شعور ندارند. و شما دشمن دین هستید