سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سپاه: تجمع مقابل منزل کروبی کار ما نبود؛ خودسرها بودند...
» روز قدس تمام شد؛ انکارها آغاز شد

سپاه: تجمع مقابل منزل کروبی کار ما نبود؛ خودسرها بودند

چکیده :سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، مسببان حمله به منزل کروبی را افرادی خودسر و کاملاً بی‌ارتباط با نهاد مقدس بسیج و سپاه دانسته...


با گذشت دو روز از روز قدس و در حالی که طیف گسترده‌ای از چهره‌های مذهبی و سیاسی به حمله به منزل مهدی کروبی واکنش نشان داده‌اند، سپاه تهران بزرگ با صدور اطلاعیه‌ای، نقش داشتن در تجمع مقابل منزل آقای کروبی را انکار و این تجمع را محکوم کرد و به خودسرها نسبت داد. همزمان رسانه‌های اصولگرا نیز وقوع حمله به منزل کروبی را تکذیب کردند.

به گزارش کلمه، در اطلاعیه سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ آمده است: سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ضمن تبریک این حضور میلیونی و موثر به مقام معظم رهبری و آحاد ملت غیور و شهید پرور ایران اسلامی، حاشیه‌سازی برخی عناصر خودسر را در تجمع در برابر منزل کروبی که منجر به تیراندازی از سمت منزل وی و زخمی شدن چند تن گردید حادثه‌ای ساخته و پرداخته عناصر بی‌تدبیر و خودسر دانسته و به شدت محکوم می‌نماید.

این اطلاعیه افزوده است: از آنجا که فرصت‌طلبان و نفاق داخلی در پی بهره‌برداری از هر حاشیه‌سازی بوده و احتمالاً در مورد این حادثه خودسرانه متوسل به تحلیل‌ها و نظرات پریشان و عاری از حقیقت شده و در پی دست‌یابی به اهداف پلید خود می‌شوند، لذا فرماندهان، مدیران، کارکنان و بسیجیان غیور و ولایت‌مدار سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ این‌گونه حرکت‌های حاشیه‌ای عاری از تدبیر را محکوم کرده و اعلام می‌نماید که در شرایط حاضر همه باید با آگاهی و بصیرت و برای حفظ وحدت از هرگونه ایجاد خوراک فکری برای نفاق داخلی و فتنه‌گران خودداری نمایند.

اطلاعیه سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ همچنین با دعوت به آحاد مردم مومن اسلامی به هوشیاری و بصیرت مضاعف، مسببان این حاشیه‌سازی را افرادی خودسر و کاملاً بی‌ارتباط با نهاد مقدس بسیج و سپاه دانسته است.

خبرنگار کلمه گزارش می‌دهد که همزمان با صدور این اطلاعیه، سایت‌های اصولگرا اظهارات سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین را نقل کردند که مضمونی مشابه اطلاعیه سپاه تهران بزرگ داشت، و اتفاقات چند روز گذشته را «شایعه حمله به منزل کروبی» نامیدند!

لازم به ذکر است، بعد از اینکه مهدی کروبی اعلام کرد که در اهپیمای روز قدس شرکت خواهد کرد، نیروهایی با استفاده از سلاح اقدام به حمله به منزل وی کردند.

سپاه پاسداران در حالی دخالت در حمله به منزل کروبی را انکار کرده که مجمع روحانیون در اطلاعیه‌ای که در محکومیت این حمله صادر کرد، تصریح کرد که ابزار و ادواتی که در دست مهاجمان بود، فقط در اختیار نیروهای رسمی است.

سپاه پاسداران همچنین در اطلاعیه خود اشاره‌ای به این موضوع نکرده که چرا در مواقع دیگر بلافاصله پس از وقوع هر حادثه کوچکی به سرعت نیروهای رسمی و غیررسمی خود را برای حضور در صحنه اعزام می‌کند، اما در خصوص حمله وحشیانه اخیر به منزل آقای کروبی، نه تنها سپاه و نیروهای امنیتی، که حتی نیروی انتظامی به عنوان اولین دستگاه موظف به حفظ نظم نیز از انجام وظایف خود سرباز زده است.

در نتیجه‌ی همین ایجاد فضای امن برای مهاجمان توسط نیروهای نظامی و امنیتی بود که آنها که به مدت چندین شب در مقابل منزل مهدی کروبی تجمع کرده بودند، ضمن هتاکی و ایجاد ناامنی، خساراتی نیز به ساختمان محل سکونت وی وارد کردند. سر تیم محافظان مهدی کروبی که برای صحبت با این افراد به سمت آنان رفته بود، مورد ضرب‌و شتم قرار گرفت و افراد مهاجم اقدام به قطع کردن تمامی چراغ های خیابان کردند. آنها همچنین لوله‌های انتقال آب را تخریب کردند و موجب قطع آب شده‌اند.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن بود که  این افراد پس از شکستن درب منزل اقدام به ورود به ساختمان کردند و نیروهای محافظ مجبور به تیراندازی هوایی شدند. مهاجمان همچنین با سردادن شعارهایی علیه مهدی کروبی اقدام به پرتاب سنگ و پاشیدن رنگ بر روی ساختمان محل سکونت مهدی کروبی کردند.

حال مشخص نیست چگونه سپاه بدون اشاره به ممانعت نکردن نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی از افراد به اصطلاح خودسر، صرفا آنها را به داشتن بصیرت توصیه می‌کند!


59 پاسخ به “سپاه: تجمع مقابل منزل کروبی کار ما نبود؛ خودسرها بودند”

 1. عاشق وطن گفت:

  این نیروهای خودسر کی هستند که از سال 78 و جریان حمله به کوی دانشگاه مرتبا هرکاری دلشون می خواد می کنند ولی هیچکی نمی تونه شناسایی شون کنه تازه ما سربازان گمنام امام زمانی داریم که ریگی رو تو هوا زدن و آوردنش پایین اونوقت چجوری نمی تونن یه عده خودسر رو دستگیر کنن . نکنه این نیروهای خودسر نینجاها هستند .

 2. در کشور ما سرب سوزان است پاسخ گر بپرسی از عدالت!!!!!!!

  خداوند حافظ و پشتیبانت باشد شیخ دوست داشتنی ما!

 3. سبزم گفت:

  دوستان همراه خبر جهان نيوز رو به اطلاع مي‌رسونم:

  طرح ترور كروبي در جبهه مشاركت (احتمالا از تو سلولهاي ا‌نفرادي و رو تخت اتاق عمل)

 4. یاور گفت:

  هر چی میکشیم از این زبان نفهم های خودسر در تمام گروه هاست.

 5. ناصر گفت:

  این اعلام برائت نشون میده که سپاه یا ترسو هست یا دروغگو.
  البته هردو.

 6. ایران گفت:

  سپاه از کجا می دونه این خود سرها به آنها ارتباط نداشته است ؟

 7. محمد گفت:

  کار خورزوق خان بوده.اینقدر اش شور شد که خان هم فهمید.

 8. دانشجوي گفت:

  برای عوامل خودسر سازمان دیده شده و عوامل کودتا:

  سوره مبارکه احزاب، آیات ٦٧ و ٦٨
  و مى گويند: «پروردگارا! ما از سران و بزرگان خود اطاعت كرديم و ما را گمراه ساختند.پروردگارا! آنان را از عذاب، دو چندان ده و آنها را به طور كامل از رحمتت دور ساز!»

  سوره مبارکه اعراف، آیه ٣٨
  در اين هنگام، گروه پيروان درباره پيشوايان خود مى گويند: «پروردگارا! اينها بودند كه ما را گمراه ساختند; پس كيفر آنها را از آتش دو برابر كن. (كيفرى براى گمراهيشان، و كيفرى به خاطر گمراه ساختن ما.)» مى فرمايد: «براى هر كدام (از شما) دو عذاب است; ولى نمى دانيد.»
  —-
  پس اینقدر بی فکر و تعقل به بهانه دفاع از اسلام و نظام انواع فسق و فجور انجام ندهید و بدانید که هیچ کس فردا حمایتتان نمیکند