شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» وزیر اطلاعات: کمک یک میلیارد دلاری واقعیت دارد؛ شاید هم بالاتر!

چهارشنبه, ۳ شهریور, ۱۳۸۹

چکیده : مصلحی تاکید کرد شبكه مجازي از ساخته‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي كشورهاي بيگانه است.


وزير اطلاعات درخصوص ادعای  كمك يك ميليارد دلاري  به  آنچه که سران فتنه می خواند از سوي برخي كشورها گفت: اين موضوع واقعيت دارد بلكه مي‌توانيد بالاتر از آن را نيز حساب كنيد.

حيدر مصلحي وزير اطلاعات امروز  پس از اتمام جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بحث فتنه 88 يكي از موفقيت‌هاي بزرگ ما مقابله با اين فتنه بود كه با توجه به ملاحظات مد نظر بسياري از مباحث را مطرح نمي‌كنيم اما در اين زمينه از جمله شبكه مجازي فعاليت‌ گسترده‌اي را انجام داده‌ايم.

وي در خصوص گزارش اوباما در زمينه شبكه هاي مجازي خاطرنشان كرد: در گزارش اوباما و كنگره آنها اذعان كردند كه جمهوري اسلامي در شبكه مجازي در طول اين مدت توانسته به هر اقدامي كه آنها انجام داده‌اند رو دست بزند و ما توانستيم جلوي اقدامات آنها را بگيريم.

مصلحی  تاکید کرد شبكه مجازي از ساخته‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي كشورهاي بيگانه است، گفت: بحمد الله با عشقي كه در مجموعه وزارت اطلاعات و سيستم اطلاعاتي كشور است توانستيم از فتنه بزرگ كه با هزينه‌هاي سنگين كشورهاي آمريكايي موساد و انگليس و غيره پشتيباني شد جلوگيري كنيم.

مصلحي  مدعی شد: در حال حاضر كه فرصت بيشتري پيدا كرديم پشتيباني‌هاي خارجي كه از بحث فتنه و سران فتنه انجام شده‌است يك به يك روشن و به نتيجه مي‌رسد. براي نمونه فردي كه پشتيباني خبري براي سران فتنه داشته چندي قبل دستگير شد و به كمك‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي سيا كه در اختيار وي قرار مي‌داد اعتراف كرده‌است. همچنين فردي كه از كشور فرار كرده و بيانيه‌هاي سران فتنه را تدوين مي‌كرد از حمايت‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي خبر داده‌است.

وي ادامه داد: در بحث فتنه بدين شكل نبود كه يك حركت دروني فقط توسط مجموعه‌اي صورت بگيرد بلكه مانند دوران دفاع مقدس همه مجموعه‌هاي ضد انقلاب داخلي و كشورهاي مختلف حامي اين جريان بودند و براي براندازي نظام و حكومت حمايت مي‌كردند كه با تدابير و برنامه‌ريزي‌هاي خود كشور موجب شد نيروهاي امنيتي به موقع عمل كنند و فتنه‌ها نقش بر آب شود.

وزير اطلاعات در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه بحث يك ميليارد دلاري كمك به سران فتنه توسط برخي كشورها واقعيت دارد؟ گفت: بله اين موضوع واقعيت دارد بلكه شما مي‌توانيد بالاتر از آن را نيز حساب كنيد.

مصلحي همچنين در خصوص دستگيري مهدي هاشمي توسط اينترپل گفت: نيازي به اينترپل نيست چرا كه توسط موضوع ديگري دستگير خواهد شد.