سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ندای حق طلبی ملت از حلقوم هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شد...
» زهرا رهنورد:

ندای حق طلبی ملت از حلقوم هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شد

چکیده :"نمی دانند که این ندای حق طلبی و سوال ملت است که از حلقوم این هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شده است. در هر حال بخشی از حاکمیت مستقر در حالی به صدام فحش می دهد که خودش بدتر از صدام با انسان ها رفتار می کند؟"...


جمعی از آزادگان  سر افراز به مناسبت فرارسیدن سالروز آزادی اسرای 8 سال جنگ تحمیلی و بازگشت سرافرازانه آنان به وطن، با مهندس میرحسن موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار و گفتگو داشته اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در ابتدای این دیدار آزادگان دفاع مقدس به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در رابطه با امور کشور و رخدادهای پیش آمده خصوصا در یک سال اخیر پرداختند و سپس موسوی و رهنورد نظرات خود را با این آزادگان در میان گذاشتند.

دکتر زهرا رهنورد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و فرارسیدن روز آزادی اسیران هشت سال جنگ تحمیلی و با اشاره به اینکه جای خانم های آزاده ای که مدت ها در اسارت صدامیان بوده اند در تشکل آزادگان خالی است خاطر نشان کرد: ” با کمال تاسف باید بگویم که آیا در روزگار اسارت فکر می کردید وقتی از چنگ اسارت صدام آزاد می شوید؛ در کشور خودتان با اسارت وزندانی شدن صدها بلکه هزاران آزادی خواه روبرو خواهید شد؟”

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره شکایت نامه هفت نفر از قربانیان انتخابات 22 خرداد 88 خطاب به آزادگان جنگ تحمیلی تاکید کرد:” آیا فکر می کردید هفت آزادیخواه که من نام آن ها را هفت دلاور آزادیخواهی نام نهاده ام به خاطر شکایت از اقدامات کودتاچیان به زندان افکنده شوند در حالی که می توانستند در یک دادگاه عادل شکایت را مطرح و پاسخ آن را نیز با دلایل موجه دریافت کنند. ”

او همچنین گفت: ” اما حاکمیت آن ها را به زندان می اندازد و نمی دانند که این که این ندای حق طلبی و سوال ملت است که از حلقوم این هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شده است. در هر حال بخشی از حاکمیت مستقر در حالی به صدام فحش می دهد که خودش بدتر از صدام با انسان ها رفتار می کند؟”

رهنورد در پایان تاکید کرد: “در این ماه مبارک رمضان از درگاه الهی مسئلت می کنم که دعاهای ما مورد استجابت قرار گیرد و حاکمیت سرکوب گر فعلی نیز توبه کند و از سرکوب ملت دست بردارد. “


24 پاسخ به “ندای حق طلبی ملت از حلقوم هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شد”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر میرحسین موسوی درود بر بانو رهنورد

 2. یکانی گفت:

  به ماه شعبان و رمضان انتظاری سبز داریم ، اگر خاریم گل بسیار داریم ، خدایا کی گل ما خواهد آمد ؟! دو دیده بر ره سبز دلدار داریم ، دلم شیدا و یاران سبز بیقرار است ، بیا جانا که حالی زار داریم ، زجور و ظلم حاکمان سخت نالان ، بیا تا همتی بیدار سازیم ، دل ما خسته و نالان از حاکمیت جور است ، بیا تا حاکمیت جور را در هر لباسی و مقامی بر بادش سپاریم. آقریدگارا : در این ماه سبز نیایش و نزول کلام وحی ، هادی ما باش در هدایتمان به راه سبز و پر نعمت درستی و نیکی در گفتار و کردار و پندار، پروردگارا : در این ماه رانده شدن شیطان از درگاه الهی ، ناجی ما باش در دوری ما از راه “حاکمان جور و غضب شدگان و گمراهان” به رأی سبز مردم .آمین یارب العالمین

 3. غیبی گفت:

  درود بر شما بانوی بزرگوار راه حضرت زینب را ادامه دهید تا پیام خون شهیدان و عزیزان دربند به گوش جهان برسد

 4. صداقتجو گفت:

  درود خداوخلق خدا برهردوی شما بزرگواران دلسوز مُلک وملت ایران ,هرآنچه که شما درحیات فانی وباقی خویش دارید ازبرکت صداقت و یک رنگی تان بامردم است . ازخداوند آرزومندم دراین ماه مبارک برسرافرازی وسربلند ی تان درنزد خود و ینده گان خود بیفزاید, وهچنان صالح وصادق ویک رنگ برای احقاق حقوق پایمال شده مردم ستمدیده وغارت شده این سرزمین سر از پای نشناسید وبدانید که حق با ماست وحق دیر یا زود پیروز است!

  پایدار باد میرحسین و رهنورد

  زنده باد جنبش سبز مردم

 5. ستار گفت:

  یا حسین میر حسین
  احسنت بر زهرا رهنورد احسنت

 6. حسن ک گفت:

  با سلام ودرود خدمت یاران وفادار جنبش سبز ایران خانم رهنورد و مهندس موسوی عزیز وهمچنین ازادگان سرافراز ایران زمین و هفت دلاور قهرمان راهتان پر رهرو باد

 7. روح الله V گفت:

  تنها میخواستم از سایت کلمه به دلیل قرار دادن فایل صوتی صحبت های مشفق تشکر کنم
  چون به نظر من تحلیل یک نوشته یا مطلب یا… بدون اطلاع دقیق از ان توهین به شعور خوانند است
  با تشکر

 8. زنده باد سبز گفت:

  درود بر بانو سبز ایران زمین ،یا حسین میرحسین

 9. ناشناس گفت:

  درود بر شیر مردان ایران زمین که نماد آنها میر حسین و شیخ مهدی هستند امروز کودتا گران این کودتا همچون استخوانی در گلویشان گیر کرده. اینها تصور می کردند که مانند سال 84 که با یک تقلب یک میلیونی احمدی نژاد را برای مرحله دوم به بالا کشیدند و هاشمی نیز تمام تقلب ها و شیطنت ها را به خدا واگذار کرد سال 1388 هم همین کار را می کنند و موسوی و کروبی هم به خدا واگذار می کنند. واینها هم در دنیا از موضع قدرت پز 40 میلیون رای و مشارکت 85 درصدی می دهند و در ضمن در دنیا هم پز 25 میلیون رای معجزه را می دهند ولی خروش ملت در مقابل کودتا خواب آن ها را گرفت. امروز این سردار مشفق خودش به کودتا اعتراف کرده و از طرف دیگر هر روز یک گوشه از پرده کودتا گران بالا می رود. در خرداد سال 1388 بر اساس برآورد مرکز آمار تعداد واجدین حق رای 52 میلیون نفر بودند ولی شورای نگهبان و وزارت کشور با فشار بر مرکز آمار دکتر مدد رئیس سابق مرکز آمار را وادار کردند که جمعیت واجد شرایط رای را 46 میلیون اعلام کند. آخر آن ها فکر نمی کردند که مردم مشارکت قابل توجهی داشته باشند. با اعلام 46 میلیون واجدین رای و تسری دادن آن به کل کشور بعد از رای گیری دیدند که مشارکت در برخی از شهرها از 150 درصد هم بالاتر رفته و این مشارکت نتیجه همان دستکاری در واجدین حق رای بود. آنها فقط فکر آن بودند که در دنیا از موضع بالا برخورد کنند ولی راهپیمایی 4 میلیونی 25 خرداد تمام رشته های آنها را پنبه کرد و امروز طوری شده که خود اصول گرایان هم صدایشان درمده. امروز به واسطه مقاومت موسوی، کروبی، صانعی، دستغیب، بیات زنجانی، خاتمی، هاشمی دیگر حرف آنها فصل الخطاب نیست. درود بر آنها که ابهت بتها را شکستند.

 10. سمیه گفت:

  این عدد 7 چقدر مقدسه ،هفت دلاور.خدایا شاهد باش که این عزیزان در برابر ظلم سکوت نکردن پس شر ظالمان رو به خودشون برگردون . البته با قدر تخود داری مکرشون رو نشون همه میدی .مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین .

 11. همت گفت:

  تا كجا و تا كي اين مصيبت ادامه خواهد يافت؟
  غيرت حق كجاست؟
  چرا حكمرانان ذره اي از عقل خود استفاده نمي كنند؟
  چرا تصور مي كنند اوضاع تحت كنترل است؟
  چرا به بطن ملتهب جامعه نگاهي نمي افكنند؟
  خدايا خودت رحمي بكن!
  مگر ما تاوان كدامين عصيان را بازپس مي دهيم؟
  مگر ما چه گناه نابخشودني مرتكب شده ايم كه خشك و تر بايد با هم بسوزيم؟
  خدايا از گناهاني كه دانسته يا ندانسته از ما سر زده است به درگاهت توبه مي كنيم، ما را ببخش و از سر تقصيرمان درگذر
  خدايا به ما رحم كن و مسئولين مملكت را بر سر عقل بياور
  خدايا هشداري به آنان كه مسئولترند بده! شايد بيدار شوند

 12. آرمین...سبز گفت:

  کلمه بابت تمام زحماتتون ممنون.اما واقعا واسم جای سواله که چرا نامه محمدنوری زاد رو منتشر نمی کنید.چرا؟

 13. neda گفت:

  درود بر رهنورد شجاع

 14. آیا فکر می کردیت که ؟ گفت:

  با کمال تاسف باید بگویم که آیا در روزگار اسارت فکر می کردید وقتی از چنگ اسارت صدام آزاد می شوید؛ در کشور خودتان با اسارت وزندانی شدن صدها بلکه هزاران آزادی خواه روبرو خواهید شد؟”
  آیا فکر می کردید هفت آزادیخواه که من نام آن ها را هفت دلاور آزادیخواهی نام نهاده ام به خاطر شکایت از اقدامات کودتاچیان به زندان افکنده شوند در حالی که می توانستند در یک دادگاه عادل شکایت را مطرح و پاسخ آن را نیز با دلایل موجه دریافت کنند.
  درود بر بانوی سبز ایران
  (م.شیراز)

 15. حجم گفت:

  حقا که رهنورد لقب برازنده شماست
  حقا که کار زینبی انجام میدهید
  پیروز باشید

 16. میرحسین گفت:

  درود بر میر حسین عزیز و بانو شجاع خانم رهنورد . ما جوانان همچنان ایستاده ایم .صبرمان لبریز شده از این همه ظلم

 17. آیا فکر می کردیت که... ؟ گفت:

  با کمال تاسف باید بگویم که آیا در روزگار اسارت فکر می کردید وقتی از چنگ اسارت صدام آزاد می شوید؛ در کشور خودتان با اسارت وزندانی شدن صدها بلکه هزاران آزادی خواه روبرو خواهید شد؟”
  آیا فکر می کردید هفت آزادیخواه که من نام آن ها را هفت دلاور آزادیخواهی نام نهاده ام به خاطر شکایت از اقدامات کودتاچیان به زندان افکنده شوند در حالی که می توانستند در یک دادگاه عادل شکایت را مطرح و پاسخ آن را نیز با دلایل موجه دریافت کنند.
  درود بر بانوی سبز ایران
  (م.شیراز)

 18. ناشناس گفت:

  “در این ماه مبارک رمضان از درگاه الهی مسئلت می کنم که دعاهای ما مورد استجابت قرار گیرد و حاکمیت سرکوب گر فعلی نیز توبه کند و از سرکوب ملت دست بردارد. “
  یاحسین میرحسین

 19. ایران گفت:

  زهرا رهنورد ثابت کرده است که زنان با مردان مساوی نیستند بلکه برترند.

 20. صادق سبز گفت:

  برشجاعتتان درودمیفرستم وآمادگی خودرابرای حمایت ازمهندس موسوی وسبزهااعلام میداریم.

 21. سبز واقعی گفت:

  درود بر سبزاندیشان واقعی
  شما سبز نیستید و خود را الکی سبز دارید. ما مردم سبز شما را قبول نداریم. چون باورهای دینی را با سیاست می آلایید.
  شما در جنبش سبز هیچ جایی ندارید بروید همان جنبش امیدتان را بچرخانید.

 22. سبز سبز گفت:

  درود بر بانو زهرا رهنور و مهندس موسوی و هفت دلاور

 23. atila گفت:

  اخه فداتون بشم بساط همیشگی این هاست . به امید ازادی.

 24. احمد گفت:

  ذلت وبی ابروی را همین امثال شما (موسوی کروبی رهنورد)برای ایران فراهم کرده اند شما اهرم ووسیله دست بیگانه شده اید خواه اگاهانه یا نا اگاهانه از خدا طلب امرزش کنید وبه دامان نظام امام انقلاب باز گردید