سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان:هر ترم، 8 دانشجوی دانشگاه خودکشی می‌کنند...

معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان:هر ترم، 8 دانشجوی دانشگاه خودکشی می‌کنند

چکیده :راهکار مقابله با ناهنجاری‌ها در دانشگاه‌ها را ایجاد رابطه موثر، و یادگیری ضرورت زندگی اجتماعی در برخورد با طبقه‌ها و اقشار مختلف جامعه...


معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه هر ترم حدود 8 نفر از دانشجویان این دانشگاه اقدام به خودکشی می کنند، گفت: با اقدامات به موقع، از خودکشی منجر به فوت جلوگیری کرده‌ایم.

مهرداد دشتی درگفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش مصرف سیگار در دوران امتحانات اظهاركرد: دانشجویان در این دوران به مصرف موادی همچون ریتالین، شیشه و تریاک روی می آورند.

وی با اشاره به تاثیر فوق العاده این مواد در ابعاد فکری، عاطفی و جنسی مصرف کننده، افزود: یادگیری مهارت‌های زندگی و مشاوره تحصیلی در طول ترم مهم ترین راهکار برای جلوگیری از مصرف مواد در دانشگاه است.

دشتی مهمترین معضل این مرکز با افکار خودکشی دانشجویان این دانشگاه را، ضعف دانشجویان از نظر مهارت های فردی، مدیریت استرس، مدیریت زمان، مهارت حل مساله و خودشناسی دانست.

معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان در دسترس بودن مواد مخدر را عامل دیگر مصرف مواد توسط دانشجویان دانست و گفت: فرد مصرف کننده در دانشگاه نباید احساس امنیت کند.

وی در ادامه رابطه گرم و صمیمی اساتید و دانشجویان در دانشگاه را بزرگترین سرمایه در زمینه‌های روحی و روانی و عامل ایجاد حس غلبه بر ضعف دانشجویان دانست.

دشتی با اشاره به دیگر مشکلات دانشجویان در دوران امتحانات، راهکار مقابله با ناهنجاری‌ها در دانشگاه‌ها را ایجاد رابطه موثر، و یادگیری ضرورت زندگی اجتماعی در برخورد با طبقه‌ها و اقشار مختلف جامعه دانست.


4 پاسخ به “معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان:هر ترم، 8 دانشجوی دانشگاه خودکشی می‌کنند”

 1. دانشجوی دکترا گفت:

  واالله هر جنبنده ای بیاد تو این دارالمجانین ( دانشگاه صنعتی اصفهان ) ناچار به خودکشی می شه

 2. ناشناس گفت:

  من دوره لیسانس رو اونجا بودم. سختگیری بیش از حد اساتید، نبود اردوهای تفریحی مناسب، بیرون از شهر بودن دانشگاه و فضای اختناق در دانشگاه صنعتی باعث بروز این مشکلات شده است.

 3. ناشناس گفت:

  راست می گه به خدا . من خودم توی این دانشگاه درس خوندم. محیط کاملا جدا از شهر و دور از آبادی آن به این موضوع دامن می زند

 4. برگزیده گفت:

  به این آقا بگین چرا اطلاعات غلط میدهند به جامعه؟ اصلا اینطور نیست، همه دانشجویان مثل دسته گل دارند درس می خونن، فارغ التحصیل می شن بعد هم میرن سر کار. تازه، قرآن هم حفظ می کنن و به سیاست هم کاری ندارن.
  چرا دستاوردهای نظام در بخش گسترش موارد مخدر را ناچيز می گیرید؟!!!!!!!!